Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rumunsko Bran Castle (hrad Drákula)

Počasí Rumunsko Bran Castle (hrad Drákula)


Bran Castle, známý také jako hrad Drákula, je ikonická rumunská historická památka, která se nachází ve stejnojmenné vesnici Bran v rumunském kraji Brașov. Nachází se v malebné krajině na okraji Karpat, což mu dodává malinko tajemna a sílu příběhu. Kromě svého historického významu je hrad také známý jako sídlo fiktivní postavy hraběte Drákuly.

Jednou z velkých předností cesty k Bran Castle je její okouzlující prostředí. Bran je obklopen malebnou krajinou, která je přitažlivá jak pro turisty, tak pro milovníky přírody. Nedaleko jsou vrcholy horského pásma Karpaty s nádhernými výhledy a krásnými procházkami. Tento region je známý svým bohatým a pestrobarevným podzimem, kdy se stromy přebarvují do různých odstínů červené, oranžové a žluté.

Pokud se chystáte navštívit Bran Castle až v zimě, můžete se těšit na nádhernou zasněženou krajinu, která vytváří pohádkovou atmosféru. Hrad vypadá naprosto kouzelně, když je pokrytý sněhem a obklopený ledovou kaskádou na okolních skalách.

Pokud jde o počasí v samotném Branu, je těžké přesně předpovědět, protože se jedná o hornatou oblast. Nicméně, v létě se obvykle očekávají mírné teploty kolem 20-25 °C. Deštivé dny jsou možné, ale teplé a slunečné dny jsou zde také běžné.

V zimě se teploty pohybují kolem 0 °C až -10 °C a sněhové přeháňky nejsou výjimkou. Bran Castle se stává opravdovou zimní pohádkou, zvláště pokud se dostaví sněhová nadílka.

Je třeba poznamenat, že počasí může být velmi proměnlivé a rychle se měnit, proto je vždy dobré se dobře připravit na jakýkoli vývoj. Doporučuje se nosit pohodlné a teplé oblečení, zejména v zimě, a zkontrolovat si před výletem aktuální počasí.

Bran Castle je fascinující a krásná historická památka, kterou lze navštívit po celý rok. Bez ohledu na roční dobu, vždy je zde něco k vidění a objevování. Ať již se rozhodnete navštívit hrad v létě nebo v zimě, jistě budete fascinováni jeho okouzlujícím prostředím a příběhy, které se s ním spojují.


Ubytování Rumunsko Bran Castle (hrad Drákula)


Rumunsko Bran Castle, lépe známé jako Hrad Drákula, se nachází ve stejnojmenné obci Bran v kraji Brašov. Tento hrad se stal známým především díky svému spojení s legendárním vampýrem Drákulou, který je údajně zdejším významným obyvatelem.

Hrad Drákula byl postaven na začátku 14. století na strategickém místě, které sloužilo k obraně proti Turkům. Po roce 1920 začal být hrad přeměňován na turistickou atrakci, a to díky svému spojení s Drákulou, kterou využila rumunská vláda jako marketingový tah.

Dnes se Hrad Drákula pyšní návštěvou tisíců turistů z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, máte na výběr několik možností ubytování.

1. Hotel Bran Castle

Přímo na úpatí hradního kopce se nachází exkluzivní hotel Bran Castle, který vám nabídne komfortní ubytování přímo v atmosféře hradu Drákula. Pobyt v tomto hotelu vám umožní nejen vstup do hradu a jeho bohatou historii, ale také si užít chvíli klidu a pohodlí v moderně vybavených pokojích.

2. Penzion a restaurace La Tunuri

Další možností ubytování je penzion a restaurace La Tunuri, který se nachází v blízkosti hradu. Tento penzion nabízí komfortní ubytování v pokojích vybavených veškerým potřebným vybavením. Kromě toho vás čeká bohatá nabídka tradiční rumunské kuchyně v restauraci, která je součástí objektu.

3. Privát Uka

Privát Uka Vám nabízí pokojovou a apartmánovou nabídku. Tento privát se nachází v klidné části obce Bran, od hradu vzdálený 900m. K dispozici je grilování a posezení u krbu v příjemné rodinné atmosféře.

Hrad Drákula je turistickou atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, máte na výběr několik možností ubytování, které budou odpovídat vašim představám a finančním možnostem. Pokud máte rádi historii a neobvyklé zážitky, navštivte Hrad Drákula a dopřejte si nezapomenutelný pobyt v srdci Rumunska.


Dovolená Rumunsko Bran Castle (hrad Drákula)


Bran Castle, také známý jako Hrad Drákula, se nachází v rumunském městě Bran a je jedním z nejikoničtějších hradů v Evropě. Hrad je často spojován s fiktivní postavou Drákuly, kterou si vymyslel spisovatel Bram Stoker, a přitahuje miliony turistů z celého světa každý rok.

Hrad byl postaven na přelomu 14. a 15. století, aby chránil obchodní cestu mezi Sedmihradskem a Valašskem. Během historie byl využíván jako královský hrad, obydlí císařských vojsk, a také jako muzeum. V roce 2009 byl Bran Castle navržen na seznam světových dědictví UNESCO a byl vyhlášen jako největší turistická atrakce v rumunské královské zemi.

Bran Castle se stal místem nesčetných filmových adaptací a knižních příběhů, včetně slavného románu Brama Stokera, kde popisuje hrad jako sídlo Drákuly - fiktivní postavy krutého vampýra. Pro milovníky hororových filmů a literatury je Bran Castle must-see destinace, která nabízí nezapomenutelný zážitek.

Kromě hororové atmosféry Bran Castle nabízí i malebné prostředí s výhledem na okolní krajinný park a kromě prohlídky hradu mohou turisté navštívit také geologickou expozici a muzeum s historií hradu. V létě jsou také pro turisty k dispozici různé vystoupení, a také možnost ochutnat místní gastronomii a nákup suvenýrů v okolních prodejnách.

Bran Castle se nachází v bezprostřední blízkosti rumunského hlavního města Bukurešti a letenky z Prahy nebo Brna do Bukureště jsou relativně levné. Navíc je rumunského Branu výchozím místem pro návštěvu dalších zajímavých turistických atrakcí, jako jsou hory Karpaty, které nabízejí krásnou přírodu a nezapomenutelné turistické trasy.

Závěrem lze konstatovat, že pro milovníky historie, kultury, hororových filmů a přírody je Bran Castle jednoduše nevynechatelná atrakce v Rumunsku. Může se vám zdát, že jste se přenesli do dávných dob, kdy byl hrad obydlen rytíři a šlechtici, a kdy se po jeho úzkých chodbách proháněl legendární krvelačný vampýr Drákula.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Bran Castle (hrad Drákula)


1. Kde se nachází hrad Drákula?
Hrad Drákula, známý také jako Bran Castle, se nachází v Rumunsku, poblíž města Bran, ve střední části země.

2. Jak se dostanu na hrad Drákula z Bukurešti?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat na hrad Drákula z Bukurešti, je pohodlnější variantou pronájem auta nebo využití soukromého transferu. Existuje také veřejná doprava, jako je vlak nebo autobus, které vám umožní dosáhnout města Bran a pak se případně přesunout na hrad.

3. Existuje související vztah mezi hradem Drákula a Vladem III. Draculou?
I když hrad Drákula je často spojován s Vladem III. Draculou, známým jako "Vlad Špice", který sloužil jako inspirace pro postavu Drákuly v literatuře, historické důkazy neprokazují, že by Vlad III. skutečně žil v tomto konkrétním hradě. Nicméně, pro turisty je stále fascinující představit si spojení mezi oběma.

4. Kolik stojí vstupenka do hradu Drákula?
Ceny vstupenek do hradu Drákula se mohou mírně lišit v závislosti na sezóně a kategoriích návštěvníků (dospělí, děti, studenti, senioři apod.). Obecně se vstupné pohybuje mezi 10-20 eury na dospělou osobu.

5. Jaké jsou otevírací hodiny hradu Drákula?
Hrad Drákula je otevřen pro veřejnost celý týden. Otevírací doba se může lišit v závislosti na období, ale obvykle se pohybuje mezi 9:00 a 18:00 hodinou.

6. Lze si prohlédnout interiér hradu Drákula?
Ano, turisté mají možnost prohlédnout si interiér hradu Drákula. Jsou zde prohlídky s průvodcem, které vás provedou různými místnostmi a věžemi hradu a poskytnou vám historické informace.

7. Jaké další atrakce lze v okolí hradu Drákula navštívit?
V okolí hradu Drákula je mnoho dalších atraktivních míst, které stojí za návštěvu. Patří sem například pevnost Râșnov, hrad Peleș v Sinaia, či historické centrum města Brašov.

8. Lze se na hrad Drákula dostat veřejnou dopravou?
Ano, je možné se na hrad Drákula dostat veřejnou dopravou. Existuje autobusová a vlaková linka, které vás přivedou do města Bran, a odtud si můžete vypočíz adopademok hradu.

9. Může se hrad Drákula navštívit v noci?
Ne, hrad Drákula není přístupný pro veřejnost v noci. Otevírací doba je obvykle omezena na denní světlo.

10. Jak dlouho trvá prohlídka hradu Drákula?
Doba prohlídky hradu Drákula se může lišit v závislosti na zájmu návštěvníka, ale obecně trvá přibližně 1-2 hodiny.


Letenka Rumunsko Bran Castle (hrad Drákula)


Bran Castle, známý také jako Hrad Drákula, je jedním z nejvíce symbolických a fascinujících hradů ve středním Rumunsku. Tento nádherný hrad, který se nachází v obci Bran v župě Brašov, láká každoročně tisíce turistů z celého světa, a to díky svému spojení s legendami o Drákulovi.

Hrad byl postaven na začátku 13. století a sloužil jako strategické obranné místo na ochranu oblasti před invazemi. Bran Castle se nachází na vrcholu kopce a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu obklopenou zelenými lesy a horami Karpaty.

Jednou z nejpozoruhodnějších vlastností Bran Castle je jeho spojení s Drákulou. Hrad je známý někdejším domovem rumunského knížete Vlad Tepese, který sloužil jako inspirace pro slavného literárního vampýra. Vlad Tepes, známý také jako Vlad III. nebo Vlad Drakul, byl rumunský vládce, který bojoval proti osmanské říši. Jeho krutými činy a pověstmi o krmení se krví svých nepřátel se stal legendárním vampýrem a příběhem o Drákulovi.

Bran Castle je dnes otevřený veřejnosti, kteří si mohou prohlédnout různé části hradu a naučit se o jeho historii. Během prohlídky turisté projdou síněmi, komnatami a nádvořími, kde se mohou podívat na různé artefakty, uvnitř i venku. Každá místnost má svůj unikátní příběh, a to včetně místnosti, která byla údajně využívána Vladem Tepesem.

Hrad má také vlastní muzeum, ve kterém jsou vystaveny artefakty a předměty související s historií hradu. Turisté se mohou dozvědět více o Vladu Tepesovi, jeho bojích a o legendách a pověstech, které ho obklopují.

Navštívení Bran Castle je nejenom způsobem, jak se ponořit do historie a legend, ale také způsobem, jak si vychutnat překrásné prostředí rumunské krajiny. Turisté mohou projít okolními lesy, vydat se na procházku podél řeky nebo si užít piknikový den v blízkém okolí hradu.

Bran Castle je velmi dobře dostupný pomocí veřejné dopravy nebo autem z blízkých měst, a proto je snadné ho zařadit do svého itineráře při cestování do Rumunska. Ať už jste fanouškem příběhů o Drákulovi, nebo jednoduše milovníkem historických míst, Bran Castle určitě stojí za návštěvu a nabídne nezapomenutelný zážitek.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách