Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Fidži Qamea Island

Dovolená Fidži Qamea Island


Dovolená na Fidži je vždy nádherný zážitek, ale pokud hledáte ještě více exkluzivity a soukromí, Dovolená na ostrově Qamea může být tou nejlepší volbou. Tento ostrůvek se nachází v jihovýchodní části Fidži, jedná se o jeden z menších ostrovů tvořící souostroví Taveuni. Ostrov je přístupný pouze lodí a při příjezdu se Vám naskytne okouzlující scenérie, jemný bílý písek, průzračně čistá voda a hustá tropická vegetace kolem vás.

Fidži Qamea Island je zároveň místem intimitního a luxusního pobytu, ať už jste pár hledající rekreační dovolenou nebo jedete sami a chcete si užít pobyt v klidu. Na ostrově jsou jen tři luxusní hotely, což znamená, že se na Qamea můžete cítit skutečně soukromě a mít pocit, že celý ostrov patří pouze Vám.

Základem Váš pobytu bude přenocování v jedné z těchto tří luxusních resortů. Každý z nich má své specifické vlastnosti a nabízí různé druhy ubytování. Pokud hledáte luxusní dovolenou, je nejlepší volbou The Qamea Resort and Spa. Resort nabízí soukromé bures - tradiční fijiské domorodé bungalovy vyrobené z dřeva a rákosu, doplněné vlastní terasou a výhledem na oceán. Uprostřed resortu se nachází lázeňské centrum s nabídkou různých masáží a procedur, takže si můžete dopřát správnou péči o své tělo a zároveň si užít dokonalý odpočinek.

Jednou z dalších možností ubytování je Maqai Beach Eco Resort. Pokud máte na mysli ekovýlet ve spojení s luxusem, je tento resort pro Vás tou správnou volbou. Resort nabízí prostorné, klimatizované bungalovy s výhledem na oceán a najdete zde také bar a restauraci. Kromě potápění a plavání si můžete užít například i surfing nebo jízdu na kánoi.

Poslední variantou je Tides Reach Resort, ten je menší a nabízí pouze šest bures, ale má komfortní ubytování s vlastní terasou a velikými okny s výhledem na oceán. Tento resort se také může pochlubit velkou nabídkou aktivit, ať už jde o kajakování, rybolov, nebo snorchlování.

Kromě relaxace na břehu oceánu a namáhavého nicnedělání, nabízí ostrov Qamea i různé možnosti výletů. Pokud máte chuť poznat více z místních kultur, doporučuje se projít celým ostrovem a procházet tradiční indickou čtvrtí nebo návštěva místních rybářských vesnic. Také můžete zkusit jízdu na lodi po oceánu, kde budete moci mimo jiné sledovat delfíny. Rezervujte si vícedenní výlet v místním národním parku Bouma Falls, kde můžete projít celým parkem a vidět krásné vodopády a pralesy.

Celkově Fidži Qamea Island je místem, kde můžete zažít ty nejlepší prázdniny. Existuje mnoho aktivit, kterými se můžete zabavit a zároveň se projít po nádherném ostrově a užít si krásné scenérie. Během pobytu v luxusních hotelech vás budou obsluhovat místní pracovníci s vynikající celosvětovou pověstí, takže si budete jisti, že odcházíte s pocitem zážitku ze snů. Odpočiňte si, prožijte něco nového a získejte nejrůznější cenné zážitky - to jsou potřebné ingredience pro perfektní dovolenou na Fidži Qamea Island.


Počasí Fidži Qamea Island


Fidži, země tvořená 332 ostrovy v jižním Pacifiku, je známá svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a teplým zářivým počasím. Jedno z nejkrásnějších míst na Fidži je ostrov Qamea, který se nachází v blízkosti západního pobřeží hlavního ostrova Viti Levu. Ostrov Qamea je turistickým rájem, který láká návštěvníky ze všech koutů světa svou přírodní krásou a fantastickým počasím.

Nejcharakterističtější rysy počasí na ostrově Qamea jsou velmi horké a vlhké letní měsíce, které pokrývají období od prosince do dubna, a mírné a suché zimní měsíce, které se táhnou od května do listopadu. Tato změna mezi letní a zimní sezonou je způsobena pohybem proudů vody a vzduchu v Pacifiku, které přinášejí deštivé období a zimní období. I když ostrov má celoročně příjemné počasí, nejlepší doba k návštěvě ostrova Qamea je v období od května do října, kdy je méně srážek a teplota je mírnější.

V průběhu letních měsíců dosahuje teplota na ostrově Qamea velmi vysokých hodnot, průměrně okolo 30 °C. Tato horká teplota je doprovázena vysokou vlhkostí vzduchu, která často dosahuje 80-90%. Tato kombinace vysoké teploty a vlhkosti může být pro některé lidi nepříjemná, ale díky větru od moře a možnosti si užít osvěžující koupání v oceánu, je teplo dobře snesitelné.

Na druhou stranu zimní měsíce na ostrově jsou mírné a suché. Teplota se snižuje na příjemných 25-27 °C a vlhkost vzduchu klesá na zhruba 70-80%. Tyto podmínky jsou ideální pro všechny, kteří preferují nižší teploty a méně vlhkost. Zimní měsíce jsou také nejvhodnější pro výlety a poznávání ostrova, protože je méně pravděpodobné, že byste narazili na deštivé dny.

Qamea Island je známý také svým slunečným počasím, které poněkud zastíňuje přítomnost deštivých období. Srážky jsou obvykle největší v létě, s maximy v únoru a březnu. Nicméně, deštivé dny jsou často krátké a prudké a slunečné počasí se rychle vrátí. Právě tyto dešťové přeháňky jsou zodpovědné za úžasnou vegetaci a bohatou biodiverzitu na ostrově.

Každý rok navštěvuje ostrov Qamea mnoho turistů, kteří se chtějí těšit z teplého slunečného počasí a krásné přírody. Bez ohledu na roční období, ostrov Qamea nabízí nezapomenutelné zážitky a relaxaci ve slunečném ráji. Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, tepla, exotické flóry a fauny, ostrov Qamea je pro vás to pravé místo.


Ubytování Fidži Qamea Island


Fidži Qamea Island je malý ostrov v jihozápadním Pacifiku, který je ideální destinací pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci na pláži a zároveň zažít místní kulturu a tradice. Na ostrově nenajdete žádné velké luxusní resorty, ale jen menší ubytování, které se pyšní vynikající péčí o hosty.

Jednou z nejlepších možností pro ubytování je resort namísto hotelu. Resorty na ostrově nabízejí pohodlné ubytování, doplněné o množství aktivit a zážitků. Tyto resorty jsou obvykle rodinného charakteru a velmi uklidňující, což je v příjemný odpočinek od rušného života v městských oblastech.

Každý z resortů na ostrově má své vlastní přizpůsobení, v závislosti na tom, jaký druh dovolené hledáte. Některé resorty zaměřují svou nabídku na aktivity jako šnorchlování, potápění, rybaření, windsurfing, plavání apod. Jiné se zaměřují na nabídku wellness a oddychu.
Pro ty, kteří si přejí co nejvíce užít spojený s pobytem na pláži doporučujeme resorty s plytkými průzračnými vodami a bílými písečnými plážemi.

Pokud hledáte ubytování s něčím extra navíc, v Fidži Qamea Island si můžete zajistit i pronájem luxusní soukromé vily, s vlastními plážemi a výhledem na moře. Tyto vily jsou velmi vzácné a vysoce ceněné, vzhledem k tomu, že nabízejí maximum soukromí a pohodlí. Obvykle jsou tyto vily vybaveny veškerými moderními vymoženostmi včetně Wi-Fi.

Jakékoliv ubytování na ostrově v Fidži Qamea Island vám přinese krásné zážitky z obklopení přírody, s neopakující se scenérií, včetně příležitosti k návštěvě místních vesnic, kde se můžete dozvědět více o místních zvycích, kuchyni a řemeslech. Pro ty, kteří chtějí mít nezapomenutelný zážitek, doporučujeme požádat o odborně vedenou turistiku, která vám umožní vidět ostrov odjinud.

Fidži Qamea Island je ideálním místem pro ty, kteří chtějí odpočinout a načerpat sílu v okolí přírody a úžasných scenérií. Nabízí návštěvníkům množství aktivit a zážitků, což z něj činí jednu z nejlépe hodnocených destinací v Pacifiku. Ať už hledáte dovolenou plnou aktivit nebo chcete jen relaxovat a užít si klidný pobyt, najdete na ostrově Fidži Qamea Island ubytování odpovídající vašim potřebám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Qamea Island


1. Jak se dostat na ostrov Qamea na Fiji?
- Nejjednodušší způsob je letět do hlavního města Nadi a odtud cestovat trajektem nebo letecky na ostrov Taveuni, odkud je možné se dostat na Qamea trajektem nebo lodií.

2. Jaký je rozpočet na dovolenou na ostrově Qamea?
- Ceny se mohou lišit dle typu ubytování a aktivit, které si plánujete. Obecně platí, že na Fiji je možné najít jak luxusní, tak cenově dostupné možnosti ubytování. Doporučuje se na Západním pobřeží ostrova Nadi, kde jsou vyšší ceny, spočítat s rozpočtem přibližně 100-150 USD na den.

3. Jaké aktivity lze na ostrově Qamea provádět?
- Na ostrově Qamea je možné provozovat šnorchlování nebo potápění v korálových útesech, plavat a relaxovat na pláži, procházet se džunglí a poznávat místní přírodu, navštívit místní vesnice a poznat místní kulturu a tradice, vyzkoušet si tradiční fídžijskou masáž nebo wellness procedury.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Qamea?
- Na ostrově Qamea je mnoho krásných pláží s bílým pískem a klidným mořem. Mezi nejlepší patří Bouma Beach, Tovu Tovu Beach, Kamikamica Beach a Veidomoni Beach.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Qamea?
- Na ostrově se nachází několik místních restaurací a tropických barů, které nabízejí rozmanité menu s tradičními fídžijskými jídly, mořskými plody a čerstvým ovocem. Mezi doporučované restaurace patří Qamea Resort and Spa Restaurant, Paradise Taveuni Restaurant a Taveuni Dive Resort Restaurant.

6. Jaké jsou doporučené místní atrakce na ostrově Qamea?
- Mezi oblíbené atrakce patří návštěva Bouma Falls, kde si můžete vychutnat krásný vodopád a okouzlující přírodní scenérie, návštěva místních vesnic, kde můžete poznat místní kulturu a tradice, a samozřejmě šnorchlování nebo potápění v korálových útesech.

7. Jaké ubytování je k dispozici na ostrově Qamea?
- Na ostrově Qamea je možné nalézt různé druhy ubytování, od luxusních resortů a vil až po dostupnější bungalovy. Některé z doporučovaných resortů na Qamea zahrnují Qamea Resort and Spa, Maqai Beach Eco Resort a Paradise Taveuni.

8. Jaká je nejlepší doba rok k návštěvě ostrova Qamea?
- Nejlepší doba pro návštěvu ostrova Qamea je v období od května do října, kdy je teplota mírně nižší a méně pravděpodobné jsou tropické bouře.


Letenka Fidži Qamea Island


Pokud hledáte exotickou destinaci s krásnými plážemi, nádhernou přírodou a kulturou polynéských ostrovů, Fidži je pro vás tou správnou volbou. A co kdybychom vám řekli, že se můžete dostat do skrytého ráje na ostrov Qamea? Stačí si pouze zarezervovat letenku a vydat se na nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Qamea leží ve Fidžijském souostroví, v severní části ostrovního státu. Je to malý ostrov s krásnými tropickými plážemi, malebnými zátokami a křišťálově čistou vodou. Na ostrově se také nachází několik překrásných korálových útesů, ideálních pro potápění a šnorchlování.

Kromě nádherných pláží nabízí ostrov Qamea také nádhernou přírodu se vzrostlými palmami, pestrobarevnými květinami a zelenými horami na pozadí. Na ostrově se rovněž nachází mnoho polynéských vesnic, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicemi.

A jak se dostat na ostrov Qamea? Nejbližší letiště se nachází na sousedním ostrově Taveuni. Z mezinárodního letiště Nadi na ostrově Viti Levu existuje několik letů denně do Taveuni, což je ideální výchozí bod pro návštěvu Qamea. Cesta letadlem trvá přibližně 1 hodinu a 20 minut.

Po příletu na letiště v Taveuni se většina turistů ubytuje v jednom z přívětivých resortů ve městě Matei, které nabízejí ideální výchozí bod pro návštěvu ostrovů v okolí. K návštěvě ostrova Qamea si můžete zarezervovat transfer člunem, který trvá přibližně 15 minut.

Pobyt v resortu na ostrově Qamea vám poskytne dokonalou relaxaci a únik od každodenního života. Kromě prosluněných pláží, ideálních pro opalování a koupání, si můžete užít také masáže a wellness procedury, vychutnat si místní kuchyni a ochutnat exotické ovoce a nápoje.

Pokud hledáte konkrétní dovolenou, která vám zapadne do rozpočtu, najdete spoustu skvělých nabídek na letenky do Fidži a ubytování na ostrově Qamea. S trochou plánování a představivosti si můžete užít tu nejkrásnější dovolenou svého života.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách