Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Chele La Pass

Počasí Bhútán Chele La Pass


Bhútán je země známá svou nádhernou přírodou a úchvatnými výhledy. Jedním z nejznámějších turistických cílů v této zemi je Chele La Pass. Nachází se ve výšce přibližně 3 988 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších bodů Bhútánu, který je přístupný dopravním prostředkem.

Chele La Pass se nachází v západní části Bhútánu, nedaleko hlavního města Thimphu. Cesta k tomuto místu vede úzkými serpentinami s nádhernými výhledy na okolní hory, údolí a lesy. Jízda po této cestě je dobrodružná a přináší turistům neopakovatelný zážitek.

Co se týče počasí, Chele La Pass je proslulý svými extrémními teplotami a rychlými změnami počasí. V létě (červenec a srpen) jsou teploty příjemné a pohybují se kolem 15-20 °C. Nicméně i v této době může dojít k občasným dešťům a mlze. V zimě (prosinec a leden) jsou teploty velmi nízké a mohou klesnout i pod bod mrazu. Sníh je běžným jevem na tomto místě a zasněžený krajinný obraz je nezapomenutelný.

Turisté, kteří se vydávají na Chele La Pass, by měli být dobře připraveni na různé povětrnostní podmínky. Je vhodné mít s sebou teplé oblečení, deštník nebo pláštěnku a pohodlnou obuv. Je dobré sledovat předpověď počasí a vybrat si den s příznivými podmínkami.

Navštěvování Chele La Pass je příležitostí pro turisty k obdivování krás přírody, fotografii a procházkám po okolí. Z vrcholu sedla je nádherný výhled na okolní hory a údolí, který jistě vyfotíte jako památku na tento úžasný výlet. Místní fauna je také úchvatná, a tak je možné potkat mnoho druhů živočichů, včetně vzácného červeného pstruha.

V neposlední řadě je Chele La Pass považován za jedno z nejdůležitějších duchovních míst Bhútánu. Toto místo je ve své podstatě považováno za náboženský symbol a je často navštěvováno místními obyvateli, kteří sem chodí modlit se a zapálit lampu.

Celkově lze říci, že návštěva Chele La Pass je jedinečným zážitkem, který si návštěvníci Bhútánu nemohou nechat ujít. Je to nejen o překonání výškové, ale i vzácné příležitosti prozkoumat nádhernou krajinu Bhútánu a obohatit se o duchovní zkušenost.


Ubytování Bhútán Chele La Pass


Bhútán Chele La Pass je jedním z nejkrásnějších a nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Nachází se na úrovni 3 988 metrů nad mořem a je nejoblíbenějším místem pro turisty, kteří chtějí zažít krásu hor a přírody.

Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, ubytování v Bhútán Chele La Pass je skvělou volbou pro ty, kteří hledají přirozenou krásu a klid. K dispozici jsou zde různé varianty ubytování, ale všechny z nich nabízejí neuvěřitelné výhledy, pohodlné pokoje a mnoho dalšího.

Jedna z možností ubytování je v obci Paro, která se nachází v těsné blízkosti průsmyku. Zde můžete najít několik hotely a penzionů, které nabízejí různé služby. Pokoje v těchto hotelech jsou prostorné, pohodlné a vybavené všemi potřebnými zařízeními. Kromě toho můžete využít také služeb restaurací, kde jsou k dispozici tradiční jídla z Bhútánu, stejně jako jídla mezinárodní kuchyně.

Další možností ubytování je kempování, což je skvělá volba pro dobrodružné turisty. V blízkosti průsmyku najdete několik míst, kde si můžete postavit stan a strávit zde několik dní. Můžete si tak vychutnat nádherný výhled na hory a přírodu, zatímco se budete bavit s ostatními kempaři.

Pro ty, kteří hledají luxusnější ubytování, je k dispozici několik hotelů a resortů, které nabízejí exkluzivní služby. V těchto hotelech můžete očekávat obrovské pokoje, moderní zařízení, velké terasy s krásným výhledem, spa a mnoho dalšího.

V každém případě je ubytování v Bhútán Chele La Pass skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a relaxovat daleko od městského shonu. Ať už zvolíte jakoukoli formu ubytování, budete mít jistotu, že se vám bude líbit a že si užijete ty nejkrásnější chvíle v Bhútánu.


Letenka Bhútán Chele La Pass


Letenka Bhútán Chele La Pass: Cesta k neskutečné kráse a mystice

Bhútán, země draků, je jednou z nejvíce fascinujících a tajemných destinací na světě. Ležící vysoko v Himálajích, Bhútán zůstává z velké části neporušený moderní civilizací a neposkvrněný turisty. Pokud jste dobrodružným cestovatelem toužícím po objevování kouzla světa, letenka Bhútán Chele La Pass by pro vás mohla být jedinečnou cestovní zkušeností.

Chele La Pass, nacházející se ve výšce přes 3 900 metrů nad mořem, je nejvyšším silničním průsmykem v Bhútánu. Tato horská cesta je vstupní branou do národního parku Jigme Dorji, který je domovem pro řadu vzácných druhů zvířat a ptáků, včetně slavného sněžného leoparda. Z vrcholu průsmyku je také nádherný výhled na okolní himálajské hory, který vám vezme dech.

K dobytí Chele La Pass se můžete vydat pěšky či s pomocí horského průvodce. Během výstupu se můžete těšit na úchvatnou přírodu s různorodými alpinskými květinami, zasněženými štíty hor a klidnými horskými jezírky. Zelene střechy chráněných klášterů, které se nacházejí rozeseté po úbočích hor, přinášejí do krajiny další rozměr duchovna a spirituality.

Během vaší cesty přes Chele La Pass narazíte na také na tradičně oblečené vesničany, jejichž život je pevně spjat s přírodou a rituály, které se v Bhútánu dodržují již po staletí. Setkání s místními lidmi vám přinese náhled na jejich autentický a jednoduchý životní styl, který je stále hluboce kořeněn v tradicích a víře.

Existuje několik místních obřadů, které se konají v blízkosti Chele La Pass. Jedním z nich je takzvaný "atší" obřad, při kterém vesničané zapalují ohně a obětují různé předměty bohům. Tento tradiční obřad je založen na víře v předky a pomocí odměny, kterou bohové poskytnou, mají lidé zajištěno štěstí a prosperitu.

Návštěva Chele La Pass je zážitkem, který překoná všechna očekávání. Bez ohledu na to, zda jste horolezec, přírodovědec nebo prostě milovník přírody, tento jedinečný průsmyk vám přinese vzpomínky na celý život. Je to místo, kde se setkáte s neskutečnou krásou přírody a s nádhernou místní kulturou, která byla neporušená dr. moderního světa.

Pokud jste zvědaví na Bhútán a toužíte po dobrodružství, letenka Bhútán Chele La Pass vám otevře dveře do kouzelného světa, který není zkažený turistickým ruchem. Nenechte si ujít tuhle neuvěřitelnou cestovní zkušenost a ponořte se do přírodního a spirituálního přepychu Bhútánu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chele La Pass


1. Jak se dělá výlet na Chele La Pass v Bhútánu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Chele La Pass, je najmout si soukromý dopravní prostředek nebo taxík z hlavního města Thimbú na výletovou trasu. Cesta trvá přibližně dvě hodiny a můžete si vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu, zatímco se blížíte ke kultovnímu průsmyku.

2. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Chele La Pass v Bhútánu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Chele La Pass je od května do října, které představuje období sucha v Bhútánu. V tomto období je pravděpodobnost jasných a slunečných dnů vyšší, což vám umožňuje vychutnat si okolní krajinu a panoramatické výhledy na plno.

3. Je třeba mít s sebou povolení pro návštěvu Chele La Pass?
Odpověď: Ano, je vyžadováno povolení od bhútánské vlády k návštěvě Chele La Pass, které poskytuje místní cestovní agentura. Doporučuje se, abyste povolení získali předem, čímž se zajistí hladký průběh vaší návštěvy.

4. Jak dlouho trvá průchod Chele La Pass?
Odpověď: Samotný průchod průsmykem Chele La obvykle netrvá dlouho, zhruba 10-15 minut, ale mnoho lidí se zdrží zde déle, aby si užilo krásu přírody, prozkoumalo okolní oblasti a vyfotografovalo si památky a výhledy.

5. Co je nejlepší čas návštěvy Chele La Pass pro fotografie?
Odpověď: Ideální čas pro fotografie na Chele La Pass je brzy ráno, kdy slunce stoupá a osvětluje okolní krajinu. Tento čas nabízí nádherné světelné podmínky a výjimečné atmosférické podmínky, které jsou ideální pro zachycení krásy tohoto místa.

6. Co dalšího lze vidět poblíž Chele La Pass?
Odpověď: Kromě návštěvy Chele La Pass můžete také navštívit nedaleký klášter Kyichu Lhakhang, který je jedním z nejstarších a nejposvátnějších buddhistických chrámů v Bhútánu. Tento klášter nabízí bohatou historii a architektonickou krásu.

7. Jaká je nadmořská výška Chele La Pass?
Odpověď: Chele La Pass se nachází v nadmořské výšce přibližně 3 988 metrů (13 083 stop), což ho činí jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Je třeba mít na paměti, že v této nadmořské výšce může být vzduch řidší a někteří lidé mohou prožívat příznaky nadmořské výškové nemoci. Doporučuje se přizpůsobit se pomalu zvyšujícím se nadmořským výškám před návštěvou Chele La Pass.


Dovolená Bhútán Chele La Pass


Bhútán, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou krásnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které tato země nabízí, je Chele La Pass.

Chele La Pass je horský průsmyk nacházející se v západní části Bhútánu, nedaleko hlavního města Thimphu. Leží na výšce přes 3 800 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Cesta k průsmyku je úchvatná a nabízí nádherné výhledy na okolní pohoří a údolí.

Průsmyk je oblíbeným místem mezi turisty, kteří sem přicházejí obdivovat nezapomenutelné přírodní scenérie. Z vrcholu průsmyku je možné sledovat neuvěřitelně krásný pohled na pohoří Jichu Drake. Výhledy jsou obzvláště fantastické během jasných dnů, kdy jsou vrcholy hor pokryty sněhem a mezi nimi se peře krásný modrý nebe.

Chele La Pass je také domovem mnoha druhů květin, které zdobí svahy hor. V květnu a červnu zde rozkvétají modré makovice a bílé vsiheřové květy, díky čemuž je místo ještě kouzelnější. Toto období je nejlepším časem na návštěvu průsmyku, když jsou květy v plném rozmachu.

Kromě krásné přírody nabízí Chele La Pass také možnosti pro dobrodruhá. Průsmyk je výchozím bodem pro několik krásných treků do okolních hor. Turisté mohou podniknout túry různých délek a obtížnosti, které jim umožní objevit ještě více této úchvatné krajiny.

Během cesty k průsmyku je také možné narazit na některé zvířata, která zde žijí, jako jsou ojedinělí modřínoví medvědi, divocí kozorozi nebo dokonce i sněžní leopardi. Pro milovníky přírody je tedy Chele La Pass opravdovým rájem.

Pro návštěvníky Bhútánu je Chele La Pass skvělým místem pro relaxaci a obdivování krásy přírody. Navíc je snadno dostupný z hlavního města Thimphu autem nebo motocyklem. Protože se však jedná o vysoký průsmyk, je důležité připravit se na různé klimatické podmínky a změnu nadmořské výšky.

Dovolená v Bhútánu je tedy neúplná bez návštěvy tohoto úchvatného průsmyku. Chele La Pass nabízí neuvěřitelné výhledy, dobrodružství a klid uprostřed přírody. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou a zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách