Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)

Ubytování Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších deštných pralesů na světě. Nachází se v australském státě Queensland a na seznamu světového dědictví UNESCO je od roku 1988. V oblasti Daintree Rainforest se nachází mnoho zvláštních druhů zvířat a rostlin, stejně jako historických památek. Proto je návštěva této oblasti určitě jednou z nezapomenutelných zážitků.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z několika možností. Tyto nabídky zahrnují kempy, chaty v pralese, hotely a dovolenkové domy.

Pro turisty, kteří chtějí zažít přímý kontakt s přírodou, je nejlepší alternativou kempování. K dispozici jsou dva kempy v blízkosti Daintree Rainforest: Ferntree Rainforest Lodge a Cape Tribulation Camping. Ferntree Rainforest Lodge nabízí kvalitní ubytování v chatkách v pralese s výhledem na deštný prales a hostům poskytuje sprchy s teplou vodou, kuchyňské vybavení, vlastní grily a samozřejmě kempovací místa pro stany. Cape Tribulation Camping je více založený na tradičním kempování, kde turisté mohou postavit své vlastní stany nebo si pronajmout obytný vůz.

Pokud hledáte něco víc komfortního, může být pro vás ideální volbou být v hotely. Ve stejné oblasti nabízejí několik hotelů vysokou kvalitu ubytování, např. Daintree Wilderness Lodge, Daintree Eco Lodge & Spa a Cape Tribulation Beach House.

Daintree Wilderness Lodge je útulnou chatou pro hosty, kteří chtějí být blízko přírody. Každá chata je situována v pralese a nabízí výhled na deštný prales, který je přímo před nimi. Daintree Eco Lodge & Spa je luxusní resort, který nabízí soukromé apartmány s výhledem na prales a poskytuje vysokou úroveň služeb jako masáže, wellness, podpora prohlídky a některé další starosti pro hosty. Cape Tribulation Beach House je skvělou volbou pro hosty, kteří hledají ubytování a blízkost k pláži. Je situován v tropické zahradě uprostřed nádherné přírody.

Daintree Rainforest je jedinečnou přírodní oblastí, která každý rok přivítá turisty z celého světa. Nabízí mnoho možností k ubytování několika druhů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování zvolíte, přijdete na to, proč je tato oblast jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších na světě.


Letenka Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest v Queenslandu je překrásný a magický les, který se nachází v severní části Austrálie. Tento místní les byl v roce 1988 zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Tento les je nejstarší a současně i největší kontinentální džunglí na světě. Znám je také pod názvem "zelené plíce" díky vysokému počtu rostlin.

Mnoho turistů plánuje své cesty do Austrálie kvůli návštěvě Daintree Rainforest. Mezi hlavní atrakce a zvláštnosti tohoto lesa patří množství vodopádů, obrovské listí a rostliny, velké množství zvířat, jako jsou klokan, kangeru a koala.

Daintree Rainforest nabízí také spoustu krásných procházek a turistických tras, což ho činí oblíbenou destinací pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout nádhernou flóru a faunu.

Pokud plánujete cestu do Daintree Rainforest, můžete rozhodnout mezi několika možnostmi, jak se tam dostat. Jeden z nejpopulárnějších způsobů je přímý let z hlavního města Sydney do přilehlého letiště Cairns. Poté můžete pronajmout auto a vyrazit směrem k Daintree Rainforest. Existují také pravidelné autobusové spoje z Cairns.

Při plánování svého výletu do této krásné destinace, se nezapomeňte informovat o místních pravidlech a úctě k přírodě. Daintree Rainforest je nenahraditelná, obdivuhodná a kouzelná část Austrálie a jedno z míst, které si turisté určitě nenechají ujít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Dotazy a odpovědi o Daintree Rainforest, Queensland, Austrálie:

1. Jak se dostanu do Daintree Rainforest?
Odpověď: Nejbližší letiště je Cairns, a odtud je možné si půjčit auto nebo využít organizovanou dopravu do Daintree Rainforest.

2. Kde se nachází Daintree Rainforest?
Odpověď: Daintree Rainforest se nachází v Queenslandu, v severní části Austrálie.

3. Jaké aktivity jsou ve Daintree Rainforest dostupné?
Odpověď: Můžete se věnovat pěší turistice, výletům na lodích, pozorování ptáků, projížďkám na člunech a dalším outdoorovým aktivitám.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Daintree Rainforest?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období od května do října, kdy je příjemné počasí a minimální vlhkost.

5. Jaké druhy zvířat můžu ve Daintree Rainforest spatřit?
Odpověď: Můžete zde spatřit koaly, klokany, krokodýly, ptáky rákosníky a další endemické australské druhy.

6. Existují průvodci v Daintree Rainforest?
Odpověď: Ano, je možné si najmout průvodce, kteří vám poskytnou informace o flóře a fauně a vedou vás po trasách.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Daintree Rainforest?
Odpověď: Můžete si vybrat mezi luxusními resorty, ubytováním v deštném pralese, kempováním a ubytováním ve venkovských domácnostech.

8. Můžu koupat se v řece Daintree?
Odpověď: I když řeka Daintree je nádherná, je známá přítomností nebezpečných sladkovodních krokodýlů, takže se zde nepodávejte do vody.

9. Je zapotřebí povolení k vstupu do Daintree Rainforest?
Odpověď: Ne, není potřeba žádné povolení k vstupu do Daintree Rainforest.


Počasí Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších australských národních parků nacházejícím se v Queenslandu. Tento deštný prales je jednou z nejrozsáhlejších a nejstarších deštných pralesů na světě a nachází se na severovýchodě Austrálie.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Daintree Rainforest je jeho bohatá biodiverzita. Právě zde nalezneme takřka 30% australských druhů ptáků, 65% australských motýlů, 20% australských savců a 12,5% australských druhů plazů. Je to jedno z nejvýznamnějších přírodních lokalit na světě, co se týče diverzity živočišstva.

V Daintree Rainforest má velký vliv tropické podnebí. Charakteristickým rysem tohoto regionu jsou teplá a vlhká léta a mírné a suché zimy. Průměrná teplota se v ročním průběhu pohybuje mezi 23 °C až 31 °C. V letních měsících může teplota dosahovat i více než 40 °C. Zimní teploty se obvykle drží kolem 18 až 26 °C.

Dešťové srážky jsou v Daintree Rainforest obvykle vysoké. Průměrně zde spadne mezi 2 000 až 3 000 mm srážek za rok. Nejvlhčími obdobími jsou léto a začátek podzimu. V této době se prales promění v zelenou oázu s vysokou vlhkostí a místy i častými dešti. V zimě srážky klesají a převažuje sušší období.

Tato tropická vlhkost v kombinaci s hojnými srážkami vytváří ideální podmínky pro růst exotických rostlin a divoce rostoucích druhů. Daintree Rainforest je domovem mnoha ohrožených druhů květin, stromů a rostlin. Jednou z nejznámějších australských rostlin, která zde roste, je zejména obří bambus. Tento druh bambusu je jedním z nejvyšších stromů v deštném pralese.

V oblasti kolem Daintree Rainforest se nachází také mnoho turistických atrakcí a možností pro dobrodružné aktivity. Mezi nejznámější patří tzv. Daintree River Cruise, což je plavba po řece, během které se můžete potkat s krokodýly a dalšími živočichy. Dále můžete navštívit Daintree Discovery Centre, kde se můžete dozvědět více o flóře, fauně a kultuře tohoto úžasného deštného pralesa.

Daintree Rainforest je jedinečným přírodním pokladem Austrálie. Jeho bohatá biodiverzita, tropické podnebí a krásné scenérie jej činí fascinujícím cílem pro milovníky přírody z celého světa. Při návštěvě tohoto regionu se vás dočká jedinečná kombinace exotické flóry a fauny, a to vše zahalené ve vzduchu plném vlhkosti a vůní dešťového pralesa.


Dovolená Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších míst v australském Queenslandu. Tento jedinečný deštný prales se táhne podél Severního pobřeží Austrálie a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

V Daintree Rainforest se nachází spousta aktivit, které můžete během své dovolené v Queensladnu podniknout. Jednou z nejoblíbenějších z nich je vodopád Mossman Gorge. Tento nádherný vodopád se nachází v hloubi deštného pralesa a jeho voda proudí mezi obrovskými kameny. Pro turisty jsou zde připraveny různé turistické trasy, aby si mohli návštěvníci vodopád prohlédnout a osvěžit se v chladné vodě.

Další příležitost, jak objevovat Daintree Rainforest, je průzkum pralesa. Zde si můžete pronajmout průvodce nebo si zvolit své vlastní dobrodružství. Můžete si vybrat z různých tras a podél nich objevovat různé druhy zvířat a rostlin. Můžete například potkat klokana červeného nebo sladkovodní krokodýla.

Pokud hledáte více adrenalinových zážitků, můžete si dopřát také výlet lodí. V okolí Daintree se nachází mnoho úchvatných pláží, kde můžete pozorovat krokodýly, želvy a různé druhy delfínů. Při plavání v oceánu se můžete dokonce setkat se žraloky, ale nemusíte se bát – jsou to obvykle menší druhy žraloků a nebezpečné setkání je velmi nepravděpodobné.

Pokud chcete být v deštném pralese delší dobu, můžete si pronajmout kemp a nocovat pod hvězdami. Návštěva Daintree Rainforest je dobrá příležitost pro všechny, kteří se chtějí naučit více o jedinečném australském životním prostředí. Může to být také skvělá příležitost pro fotografování a pro zmapování fascinující fauny a flóry.

Celkově lze říci, že návštěva Daintree Rainforest v Queensladnu je jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností, kterou byste si neměli nechat ujít. Je to skvělé místo pro dovolenou, kdy se chcete na chvíli zastavit a poznat nové věci a zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách