Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Káhira (hlavní město)

Počasí Egypt Káhira (hlavní město)


Egypt je známý svým horkým a suchým počasím, a Káhira, hlavní město této země, není výjimkou. Město leží na břehu řeky Nil a nachází se v severovýchodní části země. Vlivem své polohy, která se nachází v pouštním oblasti, se počasí v Káhiře v průběhu roku výrazně liší.

Léta v Káhiře jsou extrémně teplá a suchá. Průměrná teplota v červnu a červenci dosahuje přes 35°C a může se dokonce blížit k 40°C. Tyto měsíce jsou také charakterizovány extrémně nízkou vlhkostí a minimálními srážkami. Tohoto horka si musí obyvatelé i návštěvníci města být dobře vědomi, a proto je vhodné dodržovat opatření, jako je nošení ochranného opalovacího krému, pití dostatečného množství vody a vyhýbání se největšímu slunečnímu žáru.

Podzim a jaro jsou obdobím přechodu v Káhiře. Během těchto měsíců se teplota mírně snižuje a pohybuje se kolem 25-30°C. Je to období, kdy je počasí nejvíce příjemné a kdy si město užívá vyššího stupně turistiky. Srážky jsou v této době vzácné, ale když ano, může být doprovázeny krátkými bouřkami.

Zimní měsíce v Káhiře jsou obdobím mírného počasí. Teploty se pohybují kolem 15-20°C a v noci mohou klesat na nižší hodnoty. Oblečení s dlouhým rukávem a lehkou bundou jsou zde nezbytností. Zima je také obdobím, kdy může spadnout více srážek ve srovnání s jinými ročními obdobími. Déšť v Káhiře je však stále vzácný a zpravidla se jedná o jen několik deštivých dnů během zimy.

Celkově lze říci, že počasí v Káhiře je většinu času horké a suché s minimálním výskytem srážek. Nejlepším obdobím k návštěvě města je podzim a jaro, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Během léta se návštěvníci musejí vyrovnat s extrémním horkem, zatímco zima je mnohem chladnější, ale stále příjemná. Když plánujete cestu do Káhiry, je důležité zvážit místní podnebí a vhodně se připravit na příslušné počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Káhira (hlavní město)


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Egypta a jeho hlavního města Káhiry:

1. Jaká je populace Káhiry?
- Káhira má odhadovanou populaci přes 20 milionů obyvatel, což ji činí jedním z nejlidnatějších měst světa.

2. Jaká je historie Káhiry?
- Káhira je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených měst na světě, s historií sahající až do doby Faraonů. Byla také hlavním městem islámského Egypta od 10. století až do dnešní doby.

3. Co jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Káhiře?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Káhiře patří Pyramidy v Gíze, Egyptské muzeum, Citadela Saladina, Sultan Hassanova mešita, Al-Azhar park a mnoho dalších historických a kulturních památek.

4. Jak se dostat do Káhiry?
- Káhira má mezinárodní letiště, které je dobře propojeno s mnoha dalšími světovými destinacemi. Můžete se sem dostat také po silnici nebo vlakem z jiných částí Egypta.

5. Jaké jsou nejlepší období cestování do Káhiry?
- Nejlepším obdobím k návštěvě Káhiry je obvykle jaro (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy jsou teploty příjemnější a není takové horko jako v létě.

6. Je v Káhiře bezpečno pro turisty?
- Káhira je relativně bezpečné pro turisty, ale je vždy dobré být obezřetný a dodržovat platné bezpečnostní pokyny. Je vhodné sledovat zpravodajství a informace o aktuální bezpečnostní situaci.

7. Který je nejznámější trh v Káhiře?
- Nejznámějším trhem v Káhiře je Chán al-Chalíli, který nabízí pestrou paletu tradičního zboží, jako jsou suvenýry, koření, šperky a mnoho dalšího.

8. Jaká je místní kuchyně v Káhiře?
- Místní kuchyně v Káhiře je plná chutí a dochucení, což je typické pro egyptskou kuchyni. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří falafel, kofta, kaškaval (tradiční druh sýru) a různé druhy kávy a čajů.

9. Má Káhira nějaké moderní čtvrti nebo obchodní centra?
- Ano, Káhira má také moderní čtvrti a obchodní centra, jako je například Zamalek, kde najdete řadu luxusních obchodů, restaurací a kaváren.

10. Jaká je situace se znečištěním ovzduší v Káhiře?
- Káhira má vysokou úroveň znečištění ovzduší kvůli hustému provozu a počtu obyvatel. Může to mít negativní vliv na zdraví, a proto je vhodné být opatrný a používat ochranu nebo respirátor, pokud je to nutné.


Letenka Egypt Káhira (hlavní město)


Káhira, hlavní město Egypta, je fascinujícím a historicky bohatým městem, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete cestu do této exotické destinace, existuje několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru letenky.

První a nejdůležitější věcí je vybrat si správný termín cesty. Egypt má teplé klima po většinu roku, ale vzhledem k extrémně vysokým letním teplotám byste se možná chtěli vyhnout návštěvě během červnového až srpnového období. Nejlepším obdobím k návštěvě Káhiry a dalších turisticky atraktivních míst v Egyptě je jaro nebo podzim, kdy jsou teploty příjemnější a příroda je krásná.

Dalším faktorem, který byste měli zvážit, je výběr letecké společnosti. Existuje mnoho leteckých společností, které poskytují služby do Káhiry, a každá z nich má své vlastní výhody a nevýhody. Je vždy dobré porovnat různé nabídky letenek a zvážit aspekty, jako jsou cena, čas cesty, pohodlí, služby na palubě a možnost přestupu.

Pokud se rozhodnete pro přímý let, můžete se spolehnout na společnosti jako EgyptAir, která je státní leteckou společností Egypta. Poskytuje služby do více než 75 destinací po celém světě a její lety do Káhiry nabízejí pohodlné letadla, dobré jídelní a zábavní možnosti a profesionální obsluhu.

Další možností je vybrat si letenku na přestupový let, což vám může nabídnout širší výběr leteckých společností a možností. Některé populární destinace pro přestupy jsou Istanbul, Dubaj nebo Doha. Přestupové lety mohou být výhodné, protože vám umožňují si naplánovat celou cestu podle svých potřeb a preferencí.

V neposlední řadě je dobré také zvážit umístění a vzdálenost letiště v Káhiře od vašeho ubytování nebo základních památek, které chcete navštívit. Letiště Káhira (Cairo International Airport) je velké moderní mezinárodní letiště, které se nachází asi 15 kilometrů od samotného města. Existují taxislužby a možnosti dopravy do centra města, ale měli byste se ujistit, že máte dostatek informací o dopravě nebo využít doprovodný servis s předem objednanou přepravou.

Káhira je město plné historie, kultury a úžasných památek, jako je pyramidová pole v Gíze, egyptské muzeum, staré Káhirské město a mnoho dalších. Návštěva tohoto fascinujícího města je nezapomenutelným zážitkem, který si zasloužíte. Při výběru letenky nezapomeňte vzít v úvahu všechny tyto faktory a užívejte si svou cestu do Káhiry, brány do dávné minulosti a současnosti Egypta.


Dovolená Egypt Káhira (hlavní město)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní dědictví. A pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nemůžete si nechat ujít návštěvu nejen pyramid a chrámů, ale i jeho charismatického hlavního města Káhiry.

Káhira, která leží na břehu Nilu, je centrálním městem tohoto regionu a tedy jedním z nejvýznamnějších měst celého Egypta. Hlavní město se může pochlubit bohatou a rozmanitou historií, kterou si můžete prohlédnout při procházkách městem.

Nenechte si ujít návštěvu slavného Egyptského muzea, kde můžete zahlédnout vzácné artefakty, jako je Tutanchamonova maska a mnoho dalších unikátních předmětů z faraonské éry. Pokud máte rádi archeologii a historii, určitě oceníte návštěvu chrámů, jako například chrám Kárnakněbo Luxorský chrám.

V Káhiře se můžete těšit na množství kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a jiné umělecké vystoupení. Pokud budete mít chuť ochutnat místní kuchyni, určitě navštivte proslulý trh El-Hussein a vyzkoušejte místní speciality jako jsou kofty nebo ful medames.

A pokud se chcete uvolnit a chvíli odpočinout, můžete navštívit některý z parků a zahrad, které jsou roztroušeny po celém městě. Pro romantickou procházku doporučujeme navštívit park Al-Azhar, kde si můžete večer užít nádherný výhled na Kopuli s velkou mešitou.

V Káhiře je také mnoho možností ubytování. Od luxusních hotelů přímo na břehu Nilu, po útulné penziony a hostely. Město je dostupné jak letecky, tak i přímo po silnici například z turisticky oblíbeného letoviska Hurghada.

Káhira je tedy perfektním místem pro ty, kteří chtějí poznat egyptskou kulturu a historii přímo z hlavního města. Navštivte Káhiru a nechte se unést půvabem této metropole!


Ubytování Egypt Káhira (hlavní město)


Egyptská metropole Káhira je jedním z největších měst Afriky a nabízí velké množství zajímavostí a historických památek. Pokud plánujete návštěvu Egypta a cestujete do Káhiry, je důležité zvolit si vhodné ubytování, které vám umožní pohodlně objevovat toto fascinující město.

V Káhiře najdete širokou škálu možností ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtu. Od luxusních hotelů se výhledem na řeku Nil a pyramidy, po jednodušší hostely a apartmány, které jsou cenově dostupnější.

Pro ty, kteří chtějí zažít unikátní luxus a pohodlí, mohou zvolit některý z pětihvězdičkových hotelů nacházejících se na bulváru Corniche, který lemuje Nil. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje s veškerými moderními vybaveními, vynikající služby a nádherné výhledy. Některé z nich mají také venkovní bazény, lázně a wellness centra, kde si můžete dopřát relaxaci po dlouhém dni procházení památek. Tyto hotely jsou často zasazeny do historických budov plných atmosféry, takže si můžete užít nezapomenutelný pobyt.

Pro cestovatele s menším rozpočtem tu jsou také levnější možnosti ubytování. Můžete si vybrat z několika hostelů, které nabízejí pokoje sdílené s dalšími hosty za příznivých cen. Tyto hostely často mají společné koupelny a kuchyňky, což je skvělá příležitost poznat další cestovatele a vyměnit si tipy na výlety a zážitky. Pokud preferujete více soukromí, existuje také možnost pronájmu apartmánu nebo studia, které nabízí základní vybavení pro pohodlný pobyt.

Většina ubytování v Káhiře je koncentrovaná v centrálních čtvrtích jako Zamalek, Downtown a Gíza. Tato místa jsou strategicky umístěna blízko historických památek a moderních atrakcí, jako je Egyptské muzeum, citadela nebo pyramidy v Gíze. Navíc jsou dobře napojena na veřejnou dopravu, což znamená, že se můžete snadno dostat kamkoliv ve městě.

Pokud plánujete návštěvu Káhiry, je vždy dobré mít rezervaci ubytování předem, zejména pokud jedete v hlavní turistické sezóně, která je obvykle v zimě. Mnoho hotelů nabízí online rezervace a může to být pohodlná možnost pro zajištění vašeho ubytování.

Káhira je fascinující město plné historie a kultury, a díky rozmanité nabídce ubytování si každý zde najde vhodnou volbu. Vždy si však ověřte recenze a doporučení předem, abyste si zajistili příjemný a bezpečný pobyt v tomto úžasném městě.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách