Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


1. Co je Albánie Modré oko?
Albánie Modré oko, známá také jako Syri i Kaltër, je přírodní památka nacházející se v Albánii. Jedná se o modrý pramen ležící v krásném horském prostředí.

2. Jak se dostanu do Albánie Modré oko?
Albánie Modré oko se nachází ve vesnici Muzinë, poblíž města Sarandë na albánském pobřeží. Je přístupná autem, a pokud nemáte vlastní dopravu, existují také organizované výlety a taxislužby.

3. Kde se nachází Albánie Modré oko?
Albánie Modré oko se nachází v jižní Albánii, v Sarandském regionu, nedaleko hranice s Řeckem.

4. Jaký je vstupné do Albánie Modré oko?
Vstupné do Albánie Modré oko je zdarma. Není zde žádná vstupní poplatek.

5. Jaká je nejlepší doba návštěvy Albánie Modré oko?
Nejlepší doba návštěvy Albánie Modré oko je během teplých letních měsíců, kdy je možné se v prameni osvěžit. Můžete sem přijít kdykoliv během roku, ale buďte připraveni na to, že v zimě může být pramen příliš chladný k plavání.

6. Je možné se ve Správně Modrého oka koupat?
Ano, je možné se ve Správně Modrého oka koupat. Voda je velmi čistá a svěží. Doporučuje se však mít s sebou plavečky, protože někdy je na místě přítomno více návštěvníků.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Albánie Modré oko?
Prohlídka Albánie Modré oko obvykle netrvá příliš dlouho, stačí hodina až dvě. Záleží na tom, kolik si chcete užít vody a pokochat se okolní přírodou.

8. Existují v okolí Albánie Modré oko další atrakce?
Ano, v okolí Albánie Modré oko je mnoho dalších atrakcí. V blízkosti se nachází také horské vesnice a krásné pláže Sarandy. Můžete si naplánovat celodenní výlet a prozkoumat celý region.

9. Je Albánie Modré oko vhodná pro děti?
Ano, Albánie Modré oko je vhodná i pro děti. Je zde plnitelný bazén, ve kterém mohou děti bezpečně plavat. Doporučuje se však dbát zvýšené opatrnost, zejména pokud děti neumí dobře plavat.

10. Je Albánie Modré oko otevřena po celý rok?
Ano, Albánie Modré oko je otevřena po celý rok. Můžete sem přijít kdykoliv během roku, ale pamatujte si, že v zimě může být voda velmi chladná.


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër) je jednou z nejatraktivnějších turistických atrakcí, které můžete v této zemi navštívit. Modré oko, což v překladu znamená "modré oko", je přírodní jezero nacházející se v horách jižně od Albánska.

Toto tajemné jezero je omýváno křišťálově čistou vodou a jeho barva se mění v závislosti na počasí, tedy od jasně modré až po tmavě zelenou. Tuto proměnu barvy vytváří intenzita slunečního světla a množství minerálů v jezeře. Jednoduše řečeno, jezero je tak úchvatné, že vás okamžitě přenese do jiného světa.

Pro turisty je Modré oko neuvěřitelným místem pro koupání, potápění a piknikování. Navíc, díky jeho umístění v horách, není příliš přeplněné turisty, což umocňuje jeho tajemnost a magičnost.

Abyste se dostali k Modrému oku, musíte se vypravit do obce Theth v severní Albánii, kde se nachází horská stezka, kterou se k jezeru dostanete. Cesta je náročná, ale o to více stojí za to, protože vám nabízí úchvatné výhledy na alpské kopce a vodopády.

Pokud hledáte opravdovou dovolenou v přírodě a chcete vyzkoušet něco nového, neváhejte si zarezervovat letenku do Albánie a vypravit se do Modrého oka. Určitě nebudete litovat!


Ubytování Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země, která nabízí úchvatnou přírodu, historická místa, úžasné pláže a krásné hory. Jedním z nejznámějších turistických cílů je Modré oko (Syri i Kaltër).

Modré oko je ukryté uvnitř karstového údolí a je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v Albánii. Je to pramen, který je napájen podzemními zdroji vodu z okolních hor. Voda je naprosto průzračná a krásně modrá až tyrkysová.

Jedním z nejdůležitějších faktorů vaší cesty do Albánie bude samozřejmě ubytování. V blízkosti Modrého oka nabízí řada ubytovacích možností zahrnujících hotely, apartmány, hostely a kempy. Zde vám přinášíme několik tipů na ubytování.

Hotel Restorant Gërmenj

Hotel Restorant Gërmenj je komplex budov nacházející se jen kousek od Modrého oka. Tento hotel nabízí moderní elegantní pokoje s výhledem na nádhernou přírodu Albánie. V ceně ubytování je zahrnuto snídaně, kterou si můžete vychutnat na prostorné terase s výhledem na údolí. Hotel také nabízí restauraci s tradiční albánskou kuchyní, takže můžete ochutnat místní speciality.

Kampi i Drinit

Kampi i Drinit je rozlehlý kemp, který se nachází v pěkné a klidné oblasti v blízkosti Modrého oka. Z kempu se nabízí nádherný výhled na přilehlé hory a na přehradní nádrž. K dispozici jsou zde různé velikosti chat, od samostatného pokoje až po velké rodinné chaty s vlastním sociálním zařízením. Kemp také nabízí různé aktivity v přírodě, jako je turistika, cyklistika a rybaření.

Guesthouse Alpbes Turistik

Guesthouse Alpbes Turistik je rodinný pension, který se nachází v obci Dardha, asi 30 minut autem od Modrého oka. Guesthouse nabízí pokoje různých velikostí, od jednoduchých pokojů až po velké apartmány. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, kterou si můžete vychutnat na terase s výhledem na okolní hory. Pension také nabízí různé aktivity v přírodě a turistické výlety.

Výhled z pokoje na Modré oko je něco, co si opravdu nesmíte nechat ujít. Na místě jsou také možnosti pronájmu aut a jízdy na kole, takže si můžete prohlédnout krásné okolí více a na vlastní pěst.

Hlavní zprávou je, že Albánie nabízí mnoho možností ubytování v blízkosti Modrého oka. Od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a kempy, na výběr je spousta. Nezáleží na tom, zda hledáte romantickou pauzu s partnerem, dobrodružství s přáteli nebo rodinnou dovolenou - Albánie má pro každého něco!


Dovolená Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země, která láká turisty svou bohatou historií, nádhernou přírodou a krásnými plážemi. Jednou z nejznámějších destinací v této zemi je Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër. Toto přírodní krásno se nachází v jižní části Albánie, nedaleko města Saranda.

Syri i Kaltër je přírodní jezero, které vzniklo podzemním závalem. Ještě nedávno bylo toto místo téměř neznámé a skryté před turisty, ale díky svému ohromujícímu přírodnímu krásnu se rychle stalo oblíbenou turistickou atrakcí. Co toto místo tak unikátní? Je to především kvůli jeho krásně modré barvě, která vás naprosto uchvátí.

Vstup na Syri i Kaltër je volný a je k dispozici parkoviště, které nabízí možnost zaparkovat své vozidlo a užít si tento úchvatný kousek přírody. Po příjezdu k Syri i Kaltër ucítíte výjimečnou atmosféru tohoto místa. Modrá barva jezera vás okamžitě přitáhne a očaruje. Je to opravdu barva, kterou jen těžko popsat slovy - musíte si ji sami prohlédnout a zažít.

Okolí jezera je také úchvatné. V okolí najdete mnoho zeleně, květin a stromů, které tvoří krásný rámec pro toto nádherné jezero. Místní květiny zde rozkvétají v krásných barvách a poskytují dokonalý kontrast k modrému jezeru.

Syri i Kaltër je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít něco jedinečného a přitom si odpočinout od ruchu velkých měst. Voda v jezeře je velmi čistá a průzračná, což činí toto místo ideálním pro potápění a pozorování podvodního života. Pokud máte rádi potápění, nezapomeňte si s sebou přinést potřebné vybavení, abyste si mohli toto podvodní dobrodružství plně užít.

Navštívit Modré oko během vaší dovolené v Albánii je opravdu nezapomenutelný zážitek. Toto přírodní krásno vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a úchvatnými výhledy. Ať už si vyberete relaxaci u břehu jezera, nebo si zde užijete nějaký vodní sport, budete mít určitě pocit, že jste objevili skrytý poklad.

Takže pokud je Albánie vaší cílovou destinací, nezapomeňte na návštěvu Modrého oka (Syri i Kaltër). Tento kousek přírody nabízí jedinečnou krásu a nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruhem nebo jenom hledáte místo pro relaxaci, jste na správném místě. Syri i Kaltër je připraveno vás přivítat a ukázat svou jedinečnou krásu.


Počasí Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je krásná země s bohatou přírodní scenérií, která přitahuje mnoho turistů z celého světa. Jedným z nejoblíbenějších přírodních zázraků, který si turisté rádi prohlédnou, je Modré oko, nazývané také Syri i Kaltër.

Modré oko se nachází v oblasti Syri i Kaltër, ve vnitrozemí Albánie. Je to přírodní jezero, které je známé svou neuvěřitelně modrou a průzračnou vodou. Jezero vzniklo před 4 stoletími po zemětřesení, které způsobilo, že zemina zapadla a vytvořila se propast naplněná vodou.

Jezerem protéká řeka Bistrica a vytváří vodopád, který dodává Modrému oku ještě větší kouzlo. Vysoké stromy a husté zalesnění okolí dávají tomuto místu pocit klidu a pohody. Je zde také mnoho skalních útvarů, které dodávají scenérii zvláštní atmosféru.

Pro návštěvníky, kteří rádi plavou, je Modré oko rajským místem. Voda je tak čistá, že je možné vidět až do nejhlubších hloubek. V okolí jezera jsou také vybudovány lávky a může se tak procházet kolem jezera a vychutnávat si krásy přírody.

Počasí v oblasti Modrého oka je spíše mírné. V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, takže je ideální čas na plavání a prozkoumávání okolí. V zimě je teplota mnohem nižší a sníh občas zakryje celou krajinu, což dává Modrému oku jiný pohled.

Turisté by však měli být obezřetní, protože jezero Modré oko je velmi populární a ve špičkové sezóně bývá přeplněné. Doporučuje se přijít brzy ráno nebo v pozdních odpoledních hodinách, aby se vyhnuli davům turistů.

Modré oko je nezapomenutelným místem, které nabízí úchvatné výhledy a neuvěřitelně čistou vodu. Pro ty, kteří chtějí zažít krásu Albánie a užívat si přírodního klidu, je toto místo určitě tou nejlepší volbou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách