Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Wexford

Počasí Irsko Wexford


Irsko je přímořská země, která se může pochlubit mnoha krásnými plážemi a malebnými přístavišti. Nejinak je tomu i ve Wexfordu, malém městečku v jihovýchodní části ostrova. Počasí zde je podobné jako v celém Irsku, nicméně místní obyvatelé tvrdí, že v tomto regionu je o něco více slunečných dnů než v dalších částech země.

Nejteplejším měsícem v Wexfordu je červenec, kdy se průměrná teplota pohybuje kolem 20°C. Tento měsíc je také nejvhodnější pro koupání v moři, protože teplota vody dosahuje až 17°C. V srpnu je teplo stále příjemné, ale průměrná teplota klesá na 19°C a teplota vody na 16°C.

Na podzim se teplota pohybuje od 14°C do 17°C a slunečných dní ubývá. Srážky jsou v této době častější, ale průměrně nejsou příliš vysoké. Nejde o období dešťů, jak mnozí o Irsku tvrdí. V zimě jsou teploty v okolí 9°C a vítr dokáže přinést dojemné chladnější počasí.

V letních měsících jsou ideální k procházkám malebné uličky a zahloubání se tím více do pohádkového Wexfordu - ovlivněného historií anglosaských území - krásných pláží a přístavišť. V zimě však doporučujeme navštívit místní bary, které jsou plné lidí a tepla.

I když počasí v Irsku může být velmi proměnlivé, Wexford je výborná volba, pokud hledáte místo s příjemným teplem a hezkým počasím. Kdekoliv však v případě cestování po Irsku nezapomeňte na pláštěnku a připravte se na každou příležitost!


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wexford


1. Jak se dostat do Wexfordu z Dublinu?
Odpověď: Nejběžnější způsob je cestování autobusem. Existuje několik dopravních společností, které provozují přímé spoje mezi Dublinem a Wexfordem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Wexfordu?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Wexfordu patří Hook Head, nejstarší fungující maják v Irsku, a zámek Johnstown, který je otevřen veřejnosti a nabízí prohlídky. Další zajímavou lokalitou je národní park JFK Arboretum, kde lze najít zahradní scény a muzeum věnované bývalému americkému prezidentovi Johnu F. Kennedymu, který má kořeny v této oblasti.

3. Jaké jsou typické tradiční pokrmy v Irsku?
Odpověď: V Irsku jsou typické pokrmy jako irský guláš, plátek z vepřové pečeně s dušenou zelí a bramborovým knedlíkem, černé a bílé pudinky, nebo slanina s bílou klobásou. Další oblíbené pokrmy zahrnují ryby a mořské plody, jako je dušený losos nebo grilovaná čerstvá ulovená mořská ryba.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Wexford?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Wexfordu je během jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a město je plné života. V těchto měsících se také koná mnoho kulturních festivalů a událostí, které jsou skvělou příležitostí poznat místní kulturu a tradice.

5. Existuje ve Wexfordu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, ve Wexfordu je k dispozici řada hotelů, bed and breakfast a apartmánů pro turisty. Je doporučeno rezervovat si ubytování předem, zejména během letní sezóny, kdy je poptávka větší.

6. Jaký je nejbližší letiště k Wexfordu?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Wexfordu je Letiště Waterford, které se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od města. Dalším možným letištěm je Letiště Dublin, které je vzdálené přibližně 150 kilometrů severně od Wexfordu.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy ve Wexfordu?
Odpověď: Wexford má dobře fungující autobusovou síť, která pokrývá město a okolní oblasti. Místní taxislužby jsou také k dispozici pro přepravu po městě.


Letenka Irsko Wexford


Hledáte dovolenou na úžasném místě? Možná jste právě našli tu správnou destinaci! Irsko je nádherná země plná zelených luk, úchvatných útesů a úžasného přírodního bohatství. Jedním z těchto skvostů je přístavní město Wexford, které je ideálním místem pro váš příští dobrodružný výlet.

Aby bylo možné se dostat do Wexfordu, je nezbytné zakoupit si letenky do Irska. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých destinací do Irska, včetně hlavního města Dublinu. Po příletu do Irska je pak možné využít veřejnou dopravu nebo pronajmout si auto a vydat se na cestu směrem na jih.

Wexford se nachází na jihovýchodě Irska, nedaleko od pobřeží. Jeho poloha nabízí nejenom obdivování krásného oceánu, ale také možnost podniknout výlety do okolních malebných vesnic a měst. Wexford je známý svou bohatou historií, kterou můžete objevovat při procházkách jeho úzkými uličkami a návštěvě historických památek.

Mezi nejpopulárnější atrakce v Wexfordu patří například hrad Wexford, který se nachází na malém ostrůvku uprostřed města. Tato památka nabízí krásný výhled na celé město a okolní krajinu. Další zajímavou zastávkou může být katedrála svatého Petra a Pavla, která je jednou z nejvýznamnějších staveb svého druhu v Irsku.

Pokud jste milovníky kultury, pak vás jistě potěší také divadelní a hudební scéna ve Wexfordu. Město je známé pořádáním různých festivalů po celý rok, včetně mezinárodního operního festivalu, který přitahuje umělce z celého světa.

Pokud jde o gastronomii, Wexford nabízí bohatou nabídku tradičních irských pokrmů, ale také moderních gastronomických zážitků. Místní hospody a restaurace jsou proslulé svou příjemnou atmosférou a skvělou kvalitou jídla.

Wexford je také výchozím místem pro objevování okolních přírodních parků a krásného irského venkova. Jedině tak můžete zažít opravdovou sílu a krásu Irska.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která vám nabídne kombinaci přírodních krás, bohaté historie a kulturních zážitků, je Wexford tou správnou volbou. Zakupte si letenky do Irska a vydejte se na výlet, který vám ještě dlouho zůstane v paměti. Věřte nám, nenajdete lepší místo pro váš příští dobrodružný výlet!


Dovolená Irsko Wexford


Irska Wexford je krásnou, jiskřivou a zelenou krajinou, která se vám dostane pod kůži. Tento kraj se nachází na východním pobřeží Irska a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie, historii bohatou na kulturní dědictví a nekonečné možnosti k prozkoumání této krásy.

Nachází se zde nádherné pobřežní městečka plná barevných domů a příjemných hospůdek a restaurací, kde můžete ochutnat nejlepší irskou kuchyni a užít si výhled na oceán. V Wexfordu se také nachází největší rybářská vesnice v Irsku, která nabízí nejen vynikající mořské plody, ale také úžasnou atmosféru s tradičními rybářskými loděmi a doky.

Pro milovníky přírody a historie je Wexford proslulý svými nádhernými zahradami jako je například vnější zahrady svaté Marie v proslulém hradu Kilkenny. Na této zahradě najdete neuvěřitelné květiny, jezírka a sochy, které můžete obdivovat. Kromě toho, Wexford je také domovem mnoha historických památek a turistických stránek, jako například hrad Hook, který je nejstarším fungujícím majákem na světě, nebo středověký hrad Ferns.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Wexfordu, nenechte si ujít návštěvu Wexfordského festivalu, který je největším uměleckým a kulturním festivalem v Irsku a nabízí tisíce akcí, včetně koncertů, divadelních představení a výstav. Tento festival se obvykle koná v říjnu a přichází sem návštěvníci z celého světa, aby se zúčastnili této slavnosti umění a kultury.

Kromě toho v Wexfordu najdete řadu aktivit, které by mohly být součástí vaší dovolené jako například rybaření, jízda na koni, golf, turistiku a cyklistiku. Pro milovníky moře, Wexford nabízí také vynikající možnosti k pobytu na pláži, s množstvím pláží, které jsou ideální pro sluneční koupání, surfování a vodní sporty.

Celkově řečeno, Wexford nabízí návštěvníkům vynikající možnosti na dovolenou, ve kterých si můžete užít krásy Irska, jeho kultury a přírody. Takže, pokud hledáte dovolenou, která vám bude vyplněna dobrodružstvím a krásnými zážitky, rozhodně byste měli zvážit Wexford jako možnost.


Ubytování Irsko Wexford


Irsko je země plná nádherných přírodních scenérií, přátelských obyvatel a bohaté historie. Jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít skutečný irský zážitek, je město Wexford. Toto malebné město se nachází v jihovýchodní části Irska a nabízí návštěvníkům bohatou kulturu, krásnou krajinu a mnoho zajímavých památek.

Abychom si užili co nejvíce pobytu v Wexfordu, je důležité vybrat si správné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, které uspokojí každý rozpočet a vkus.

Jedna možnost je zůstat v jednom z místních hotelů. Wexford má několik luxusních hotelů, které nabízejí výhled na moře a prvotřídní služby. Tyto hotely mají komfortní pokoje s veškerým vybavením, včetně koupelny a televize. Hosté mají také přístup k zařízením, jako je fitness centrum, bazén a restaurace. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát luxusní dovolenou.

Další možností je najít si ubytování v jednom z půvabných Bed and Breakfast, které jsou velmi populární v Irsku. Tyto ubytování nabízejí příjemné pokoje a snídani ráno. Je to skvělý způsob, jak zažít irskou pohostinnost a setkat se s místními obyvateli. Bed and Breakfast jsou také často cenově dostupnější než hotely a mají intimnější atmosféru.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo chaty. V Wexfordu je mnoho možností, kde si můžete pronajmout vlastní ubytování. Tyto možnosti umožňují větší flexibilitu a nezávislost během vašeho pobytu. Zde si můžete připravovat vlastní jídlo a zažít pocit jako doma. Pronájem apartmánu nebo chaty je také skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel.

Je také možné ubytovat se v jednom z místních kempů, pokud jste nadšenec do přírody a máte rádi kempování. Wexford a jeho okolí nabízejí nádherné přírodní rezervace a pláže, které můžete objevovat. Kempy mají obvykle zařízení jako je elektrický přípoj a společné sociální zařízení.

Kteroukoliv možnost ubytování si vyberete, Wexford vás nezklame. Toto město nabízí bohaté kulturní programy, jako je festival opery a umění, historické památky včetně hradů a muzeí a také nádhernou přírodu a pláže. Je to skvělé místo pro dovolenou nebo romantický pobyt.

Pokud plánujete cestu do Irska, nezapomeňte zahrnout Wexford do svého itineráře. Najděte si ubytování, které vám nejlépe vyhovuje a užijte si nezapomenutelný pobyt v tomto irském městě plném půvabu a krásy.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách