Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jamajka Fern Gully

Dovolená Jamajka Fern Gully


Jamajka, země karibského ráje, je známá svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a tropickým klimatem. Turisté z celého světa sem míří, aby si užili relaxaci, vodní sporty a výlety do přírody. Jedním z těchto nádherných přírodních zázraků je Fern Gully.

Fern Gully je údolí v oblasti Ocho Rios na severu Jamajky. Toto údolí je považováno za jeden z nejkrásnějších a nejzachovalejších pralesů na ostrově. Své jméno získalo díky hustému porostu kapradin, které se táhnou po celé délce údolí. Je to místo plné exotických rostlin a zvířat, které přitahuje milovníky přírody z celého světa.

Když procházíte údolím Fern Gully, uvědomíte si různorodost flóry a fauny, kterou tato oblast nabízí. Vidíte tropické stromy, jako jsou pestrolisté a cejloncové stromy, které dosahují úctyhodných výšek. Mnoho z těchto stromů je starých více než 100 let a vytváří neuvěřitelný stín, který poskytuje příjemné prostředí turistům a místním obyvatelům.

Kromě stromů můžete ve Fern Gully spatřit i mnoho druhů orchidejí, bromélií a jiných kvetoucích rostlin. Pokud máte štěstí, můžete dokonce narazit na vzácné druhy jako je amazoňan modrý nebo ptáček černohlavý. Pokud jste zájmovým vzduchoplavcem nebo ornitologem, určitě si připravte foťák, protože zde uvidíte mnoho ohromujících druhů ptáků.

Existuje mnoho způsobů, jak si užít údolí Fern Gully. Můžete si například půjčit auto nebo motorku a projet se po větrné silnici, která vede celým údolím. Tento způsob vám poskytne nejlepší pohled na rozmanitost rostlin a také na ty neuvěřitelné výhledy na horu Fern Gully, která se tyčí nad údolím.

Další možností je absolvovat turistickou procházku se zkušeným průvodcem, který vám ukáže skryté klenoty údolí. Během této procházky se dozvíte mnoho informací o rostlinách a zvířatech, které zde žijí. Průvodci vás zavedou na nejlepší vyhlídky, kde se můžete obdivovat krásné výhledy na údolí a okolní krajinu.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete si také vyzkoušet jízdu na koni po údolí Fern Gully. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie a je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásu tohoto údolí.

Navštěva údolí Fern Gully na Jamajce je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu a dobrodružství. S jeho krásnou krajinou, fascinující flórou a faunou je to místo, které stojí za to zařadit na seznam míst, které chcete navštívit během své dovolené na Jamajce. Nezapomeňte si vzít fotoaparát a dostatek času, abyste se ponořili do této přírodní oázy a užili si jedinečný pohled na jamajskou krajinu.


Ubytování Jamajka Fern Gully


Jamajská média a cestovní průvodci často hovoří o jednom z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na ostrově - Fern Gully. Tento 5,6 kilometru dlouhý údolí se nachází na severním pobřeží Jamajky, v horském masivu Cockpit Country. Je to místo, které se vyznačuje bohatou flórou a faunou, strmými horami a čarokrásnými vodopády. Navíc, je známo také svou historií a příběhy, které se zde skrývají.

Fern Gully se nachází v blízkosti města Ocho Rios, které je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst na Jamajce. Obrovské stromy, které ostrov zde najdeme, tvoří korunní šířky, čímž vytvářejí stín a útočiště pro rozmanité druhy rostlin, ptáků a hmyzu. Název Fern Gully, neboli „kapradinové údolí“, odkazuje na rozsáhlou populaci kapradin, která zde roste.

Pro milovníky přírody je Fern Gully opravdu rájem. Archeologové již zde našli důkazy o osídlení původními obyvateli Jamajky - Tainy. Ti používali toto údolí jako přirozenou cestu mezi opatrnými těžebními oblastmi. Jejich památky, jako jsou kamenné nástěnné kresby a artefakty, dodávají místu historickou hodnotu a fascinující atmosféru.

Navíc, Fern Gully je známá svými léčivými rostlinami a bylinami, které jsou zde hojně k nalezení. Místní obyvatelé věří, že tyto rostliny mají schopnost léčit různá onemocnění a jejich extrakty jsou používány v tradiční africké medicíně. Když se projdete po údolí, možná zahlédnete místní obyvatele, kteří sbírají rostliny pro své léčebné účely.

Další atrakcí Fern Gully je řada vodopádů, které se nacházejí v blízkosti údolí. Nejznámější z nich je Dunn's River Falls, který je považován za jednu z nejrůznějších atrakcí na Jamajce. Vodopád Dunn's River tvoří sérii kaskád, které mají délku zhruba 180 metrů a končí v pobřežní vodě. Turisté mají možnost vystoupat po vodopádu, což je jedinečný zážitek a skvělá příležitost ke krásným fotografiím.

Fern Gully je také oblíbenou turistickou trasou pro pěší turisty a cyklisty. Mnoho lidí si pronajímá kola nebo chodí pěšky, aby si užilo krásy a klidu tohoto místa. Pro ty, kteří mají raději dobrodružství, je možné se vydat na výlet do okolních hor, které jsou známé svou divokou přírodou a nádhernými výhledy.

Pokud plánujete návštěvu Jamajky, nezapomeňte zahrnout Fern Gully do svého seznamu míst, která chcete vidět. Toto údolí nabízí nádhernou kombinaci krásné přírody, historie a dobrodružství. Projděte se tu mezi enormními stromy a kapradinami, pozorujte místní fauna a flora, objevujte památky minulosti a nezapomeňte navštívit fasádu vodopádu Dunn's River. Jasné modré nebe, příjemná teplota a jedinečná atmosféra Fern Gully vás nadchnou prozkoumávat vše, co tato oblast nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Fern Gully


1. Co je Fern Gully?
Fern Gully je údolí v Jamajce, které je známé pro svou exotickou flóru, zejména kapradinami.

2. Jak se dostanu do Fern Gully?
Fern Gully se nachází ve St. Ann na severu Jamajky. Lze se tam dostat pomocí taxi, autobusu nebo pronájmem automobilu.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Fern Gully?
Nejlepší čas k návštěvě Fern Gully je během suchého období od ledna do dubna, kdy je pravděpodobnost deště nižší.

4. Jaké aktivity mohu v Fern Gully dělat?
V Fern Gully si můžete užívat procházky nebo jízdu na kole a obdivovat pestrobarevné kapradiny a tropickou vegetaci. Dále si můžete také zakoupit místní řemeslné výrobky.

5. Existuje nějaké vstupné do Fern Gully?
Ne, vstup do Fern Gully je zdarma.

6. Můžu si půjčit průvodce pro prohlídku Fern Gully?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám bude poskytovat informace o flóře a přírodě v této oblasti.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Fern Gully?
Délka prohlídky závisí na vás. Můžete strávit jen několik hodin procházkou nebo strávit celý den, pokud se rozhodnete pro vícedenní treking.

8. Je v Fern Gully možné kempovat?
Ano, v některých částech Fern Gully je možné kempovat. Doporučuje se však mít veškeré potřebné vybavení a povolení.

9. Existují restaurace nebo občerstvení v Fern Gully?
Ano, v okolí Fern Gully se nacházejí restaurace a občerstvení, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni.

10. Jaké další atrakce jsou v okolí Fern Gully?
V blízkosti Fern Gully se nachází několik dalších turisticky atraktivních míst, jako je například Dunn's River Falls, Bob Marley's Mausoleum nebo Ocho Rios.


Počasí Jamajka Fern Gully


Jamajka, známá svými bílými písečnými plážemi, krásnými korálovými útesy a tamějším reggae rytmem, je také domovem jedné unikátní přírodní atrakce - Fern Gully. Tato nádherná údolí, nacházející se v kraji Saint Ann, jsou jedinečná svou neuvěřitelnou flórou a faunou. Ale kromě toho má i zajímavé počasí, které ovlivňuje celou oblast.

Jamajka je ostrov v Karibském moři, který se nachází v jižní části od Kuby. Díky své poloze v tropické zóně se zde setkáváme s horkým a vlhkým klimatem po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25-30 °C, takže tato oblast je ideální pro milovníky tepla a slunce.

Co se týče srážek, Jamajka je známá svými dešťovými obdobími. Nejvíce srážek spadne v období od května do října. Během tohoto období je často počasí velmi deštivé a vlhké, s možností tropických bouří. Zajímavostí je, že srážkový průměr se v různých částech ostrova liší. Na severu Jamajky, včetně Fern Gully, je více deštivé než na jihu.

Fern Gully samotný je místo, kde rostou vzrostlé stromy a kapradiny, díky kterým je toto místo tak charakteristické a nádherné. Tyto rostliny zabraňují slunečnímu světlu v pronikání do údolí, což dává tomuto místu neobyčejně chladné a vlhké mikroklima. I když se nachází na tropickém ostrově, návštěvníci mohou zažít příjemně osvěžující chladný vzduch a dešťové kapky na své cestě touto půvabnou krajinou.

Vzhledem k svému specifickému počasí a přítomnosti bohaté vegetace se Fern Gully stal oblíbeným místem i pro milovníky ptáků a dalších živočichů. V údolí můžete spatřit pestrobarevné papoušky, kolibříky nebo včely, které si sbírají nektar z květů. Místní průvodci jsou vždy velmi ochotní odpovědět na otázky a ukázat vám tyto fascinující tvory.

Ať už se rozhodnete navštívit Jamajku a její úžasná údolí Fern Gully během dešťového období, nebo v období sucha, jedno je jisté - zažijete jedinečnou atmosféru, kterou tento kousek Jamajky nabízí. Počasí zde ovlivňuje celý zážitek a dodává mu dojem tropického ráje prostoupeného zelení a vlhkem.

Ať už jste milovníkem deště nebo slunečního svitu, Jamajka s Fern Gully potěší srdce každého cestovatele. Země plná krás a přírodních pokladů je připravena vás přivítat svou jedinečnou atmosférou, kterou lze zažít jen zde.


Letenka Jamajka Fern Gully


Jamajka, karibský ostrov plný záblesků slunce, tyrkysových pláží a veselé reggae hudby. Většina lidí při představě Jamajky automaticky myslí na turistické letovisko Montego Bay, ale tento ostrov skrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Jedním z takových skrytých pokladů je bezesporu údolí fern Gully.

Fern Gully, česky kapradinová rokle, se nachází nedaleko Ocho Rios a je domovem jedinečné flóry a fauny Jamajky. Oblast je bohatá na dechberoucí výhledy, malebné prameny a zelené tunely pokryté bujnými kapradinami. Návštěvníci si mohou užít exkurzi do tohoto ohromujícího přírodního úkazu a prozkoumat tajemství, která skrývá.

Při cestě do Fern Gully jsou turisté obklopeni nádhernou tropickou krajinou, kde jsou palmové stromy, banánovníky a cukrová třtina na každém rohu. Vstup do údolí je velkého historického významu, neboť sloužilo jako trasa pro koňské povozy během koloniální éry Jamajky. Dnes údolí slouží jako velmi oblíbená turistická atrakce.

Projížďka tunelem kapradin v tomto údolí je pocitovou jízdou samotnou přírodou. Na obou stranách silnice se tyčí 40 metrů vysoké stromy s obrovskými listy kapradin, které vytvářejí okouzlující zelený tunel. Není těžké si představit okouzlující a tajemné bytosti, které by mohly mít své útočiště v tomto prostředí. Pokud jste příznivcem ekoturistiky, toto místo je pro vás jako stvořené.

Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je jeho množství endemických druhů rostlin a živočichů, které nelze najít nikde jinde na světě. Některé z nich jsou až překvapivě unikátní, jako například jamajská andělská trumpetka, která je známá svými jasně fialovými květy. Při procházce tunelem kapradin budete mít možnost obdivovat tyto vzácné a krásné rostliny.

Fern Gully je také domovem pro mnoho druhů ptáků, z nichž některé jsou jedinečné v oblasti Karibiku. Můžete spatřit například kolibříky se svými zářivými peříčky nebo mocné dravé ptáky s pohledem, který prostě okouzlí každého. Pro ornitology je to skutečný ráj.

Navštěvování Fern Gully není omezeno jen na prohlídky autem. Můžete si také pronajmout kolo nebo jít na pěší túru po okolí, abyste si vychutnali krásy této oblasti zblízka. Místní průvodci jsou ochotni pomoci vám odhalit všechny tajemství, která se v této přírodní oáze skrývají.

Jamajka je blízký ráj, který nabízí mnohem víc než jen nádherné pláže. Fern Gully je jedním z těch tajemných a kouzelných míst, které by vám mělo rozhodně uniknout. Takže příště, až budete na Jamajce, nezapomeňte věnovat více času objevování této přírodní nádherou a dopřát si exkurzi do kapradinové rokle.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách