Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Belgie Arlon

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Arlon


1. Kde se nachází město Arlon?

Město Arlon se nachází ve východní části Belgie, v provincii Lutych, nedaleko hranic s Lucemburskem a Francií.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Arlonu?

Mezi hlavní turistické atrakce v Arlonu patří rozsáhlé archeologické naleziště Gallo-římského oppida, které je největším archeologickým nalezištěm v Belgii. Dalšími zajímavostmi jsou gotická katedrála svatého Martina a hrad Arlon.

3. Jaké jsou možnosti dopravy do Arlonu?

Arlon je dobře dostupný jak automobilem, tak vlakem. Z Bruselu je to přibližně dvouhodinová jízda autem po dálnici E411. Vlaky do Arlonu jezdí pravidelně z hlavního nádraží v Bruselu.

4. Kde se dá ubytovat v Arlonu?

V Arlonu je možné najít různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mezi oblíbené hotely v Arlonu patří například Hotel Arlon nebo Best Western Hotel Arlux.

5. Jaké jsou tradiční belgické pokrmy v Arlonu?

Tradiční belgické pokrmy v Arlonu zahrnují například moules-frites (mušle s hranolkami), belgické vaflíčky a různé druhy belgického piva.

6. Existují v Arlonu nějaké festivaly nebo kulturní události?

Ano, v Arlonu se pořádají různé festivaly a kulturní události. Mezi nejznámější patří například Arlon Latin Fest, který představuje různé formy latinskoamerické hudby a tance.

7. Jaké jsou možnosti zábavy v Arlonu?

V Arlonu najdete několik restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat belgickou kuchyni a piva. Město také nabízí několik parků a zelených ploch pro odpočinek a rekreaci.

8. Jaké jsou další blízké turistické atrakce ve východní Belgii?

Blízko Arlonu se nachází město Bouillon s impozantním hradem a vodopády Herbeumont. Také můžete navštívit město Bastogne, které je známé díky své roli během druhé světové války.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Arlonu?

Arlon je příjemné navštívit kdykoli během roku, ale nejlepší čas na návštěvu je pravděpodobně během jara a léta, kdy je počasí příznivější a je možné využít více venkovních aktivit.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Arlonu?

Prohlídka města Arlonu může trvat od pár hodin až po celý den, v závislosti na tom, kolik času chcete strávit v jednotlivých turistických atrakcích a objevování města.


Počasí Belgie Arlon


Belgie je evropská země ležící na západě kontinentu. Má oceánské podnebí ovlivněné Atlantským oceánem, což znamená, že její počasí je relativně mírné a vlhké po celý rok. Město Arlon, ležící ve Valonsku na jihu Belgie, není v tomto ohledu výjimkou.

Arlon má teploty ovlivněné jeho polohou a nadmořskou výškou. Nachází se v blízkosti hranice s Lucemburskem a patří do oblasti, která má vyšší průměrnou nadmořskou výšku než zbytek Belgie. To znamená, že Arlon může mít chladnější teploty než ostatní části země.

Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 2 °C, přičemž občas mohou teploty klesnout i pod bod mrazu. Sníh je relativně běžný v zimních měsících, i když často netrvá dlouho. Období od prosince do února je nejchladnější částí roku v Arlonu.

Na jaře se teploty začínají zvyšovat a mohou se pohybovat mezi 6 a 13 °C. Někdy se objevují deštivé dny, které jsou typické pro oceánské podnebí. Květen a červen jsou v Arlonu obvykle nejteplejšími měsíci, s průměrnou teplotou kolem 17 °C.

Letní teploty v Arlonu jsou mírné, s průměrem kolem 22 °C. Tento region může být známý svou vlhkostí, což znamená, že může být docela dusno. Srážky jsou poměrně rozložené po celý rok, ale v létě mohou být občas větší dešťové přeháňky.

Podzim v Arlonu je obvykle mírný, přičemž teploty se pohybují od 9 do 15 °C. Listnaté stromy začínají měnit barvy a krajina se stává malebnou. Deštivé dny jsou běžné, protože podnebí je stále ovlivněno oceánem.

Celkově poskytuje Arlon typické počasí pro oceánskou oblast s mírnými teplotami a občasnými srážkami po celý rok. Pokud sem zamíříte, připravte se na střídání počasí a nenapjatého oblečení. Ať už navštívíte Arlon v kterékoli roční době, můžete si užít jeho krásnou přírodu a rozmanitost počasí, které je charakterizuje.


Letenka Belgie Arlon


Arlon: Skvělé cílové město v Belgii

Belgie je známá svou impozantní historií, krásnou architekturou a úchvatnou krajinou. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je Arlon. Nachází se v jižní části země, nedaleko hranic s Lucemburskem a Francií. Díky své strategické poloze je snadné se do Arlonu dostat letadlem.

Letenka do Arlonu je nejen praktickou a pohodlnou volbou, ale také skvělým způsobem, jak začít objevovat krásy tohoto francouzsky mluvícího regionu Belgie. Arlon nabízí návštěvníkům bohaté kulturní dědictví, malebnou architekturu a přírodní scenérie, která okouzlí každého.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Arlonu je náměstí Place Léopold. Toto nádherné a živé náměstí je obklopeno historickými budovami a bylo vyhlášeno za kulturní památku. Zde se můžete projít po úzkých uličkách plných butiků, kaváren a restaurací a užívat si atmosféru belgického života.

Dalším must-see jsou Arlonské hradby, které jsou známé svou mohutností a historií. Tyto středověké hradby byly postaveny ve 14. století a dodnes připomínají dávné časy. Procházka po hradbách nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a je také skvělým místem na fotografování.

Pokud máte zájem o historii a kulturu, pak nesmíte vynechat Arlonské muzeum. Muzeum se specializuje na galskou a galorománskou kulturu, která byla na tomto území velmi významná. Zde můžete vidět různé exponáty, jako jsou nástroje, památky a umělecká díla, které představují tuto bohatou historii.

Pokud jste příznivci outdoorových aktivit, Arlon nabízí také několik přírodních krás. Například v okolí města se nachází národní park Dudelange-Schlammwiss, který je ideálním místem pro procházky, pikniky a pozorování ptáků. Tento národní park je domovem různých druhů zvířat a rostlin, které mohou být pro milovníky přírody neodolatelné.

Pokud váháte, kam vyrazit na svou další dovolenou, zvažte Arlon v Belgii. Letenka do tohoto malebného města vám otevře dveře do úžasných architektonických památek, fascinující historie a okouzlující přírody. Arlon je skvělým místem pro ty, kteří chtějí objevovat belgickou kulturu a zároveň si užít klid a pohodu venkovského prostředí.


Ubytování Belgie Arlon


Belgie je země s bohatou historií a malebnou krajinou. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je Arlon. Nachází se v jihozápadní části Belgie, nedaleko hranic s Lucemburskem a Francií. Toto charmantní město nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a také skvělé možnosti ubytování.

Arlon je především známý svou historií a kulturním dědictvím. Můžete se projít historickým centrem města a obdivovat krásné starobylé budovy a památky. Mezi nejvýznamnější patří románská katedrála svatého Martina z 10. století a zámek Arlon, který dnes slouží jako městský úřad. Pro milovníky archeologie je zde také Archeologické muzeum, které vás provede historií regionu od pravěku až po středověk.

Pokud hledáte ubytování v Arlonu, máte na výběr z několika možností. Nejpopulárnější je samozřejmě hotelové ubytování. Ve městě najdete několik hotelů různých kategorií, které nabízejí pohodlné pokoje a většinou i snídani. Hotelů je zde dostatek, takže si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim požadavkům na cenovou hladinu a vybavení.

Pokud preferujete něco více nezávislého a intímějšího, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo penzionu. V Arlonu najdete několik zařízení tohoto typu, které nabízejí prostorné pokoje s plně vybavenou kuchyňskou linkou. Pronájem apartmánu vám tak umožní mít větší soukromí a příležitost zažít město jako místní obyvatelé.

Pokud vás láká příroda a rádi byste strávili svůj čas v klidu a tichu, můžete se rozhodnout pro pobyt v okolí Arlonu. V této oblasti je mnoho krásných venkovských domečků a chat k pronájmu. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí venkovní terasu nebo zahradu, kde si můžete vychutnat své jídlo nebo si odpočinout. V těchto zařízeních se můžete těšit na klid a krásnou přírodu, kterou Arlon a jeho okolí nabízí.

Každopádně, bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, v Arlonu si jistě užijete skvělý pobyt. Město nabízí mnoho možností pro prohlídky a aktivity a ubytování je zde snadno dostupné. Ať už se rozhodnete pro hotel, apartmán nebo pronájem venkovského domku, budete mít vždy blízko ke všem zajímavostem, které Arlon nabízí. Takže neváhejte a vydajte se do tohoto malebného belgického města na skvělou dovolenou.


Dovolená Belgie Arlon


Belgie je krásná země, plná historie a kultury. Zvláště pak město Arlon, které se nachází v provincii Lucembursko na jihu Belgie, je velice zajímavým místem, které stojí za návštěvu. Arlon totiž nabízí mnoho památek a atrakcí, které je nutné vidět a zažít.

Jedním z nejzajímavějších míst, které byste v Arlonu měli navštívit, je hrad Arlon. Tento hrad byl postaven ve 13. století a v minulosti sloužil jako pevnost. Dnes je hrad Arlon kulturním centrem města a je možné zde navštívit různé výstavy a kulturní akce. Kromě toho můžete na hradě najít muzeum, kde se dozvíte více o historii Arlonu a jeho okolí.

Další z památek, které byste si neměli nechat ujít, je katedrála sv. Martina. Tato gotická katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších v Belgii a byla postavena v 14. století. Katedrála sv. Martina je významným kulturním a náboženským centrem regionu a uvnitř najdete velkolepé vitráže a sochy.

Pokud máte zájem o historii, pak je určitě nutné navštívit muzeum Archeologického a uměleckého parku. Toto muzeum se nachází poblíž katedrály sv. Martina a nabízí návštěvníkům možnost obdivovat mnoho římských a keltských artefaktů, ale také moderního umění.

Pro milovníky přírody je Arlon velice zajímavým místem. V okolí města se nachází národní parky a přírodní rezervace, které jsou plné divoké přírody a zvěře. Mezi nejoblíbenější parky patří například park Anlier a přírodní rezervace Roi Baudouin.

Pokud byste chtěli ochutnat místní speciality, rozhodně si nenechte ujít restauraci Le Pain Quotidien. Ta nabízí tradiční belgická jídla, která jsou připravována z místních surovin a také vlastní produkce. Kromě toho tu najdete mnoho druhů belgického piva, které byste rozhodně měli ochutnat.

Jelikož se Arlon nachází na hranici se sousedním Lucemburskem, rozhodně byste neměli opomenout zajít do tohoto malého státu. Z Arlonu do Lucemburku se dostanete autem za pouhých 30 minut a můžete si užít procházku po starém městě, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

Celkově lze říci, že Arlon je krásné a zajímavé město, které stojí za návštěvu. Nabízí mnoho památek a atrakcí, které potěší jak milovníky historie a kultury, tak přírody a gastronomie. Pokud tedy plánujete dovolenou v Belgii, určitě nezapomeňte zařadit Arlon do vaší cestovního plánu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách