Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Itálie Matera

Počasí Itálie Matera


Matera je malebné historické město ležící v jižní části Itálie. Nachází se v regionu Basilicata a je známé svými unikátními skalními osadami, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Navštěvovatelsky přitažlivé a historicky bohaté město Matera je také známé svým velmi příjemným a vlídným počasím.

Počasí v Materu je typicky středomořské, což znamená, že má horká a suchá léta a mírná a vlhká zimní období. Léto, které trvá od června do září, je obdobím, kdy Matera zažívá nejteplejší a nejsušší počasí. Průměrné teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia a místy mohou dokonce přesáhnout 40 stupňů. V tomto období je také poměrně málo srážek, takže návštěvníci se mohou těšit na slunečné a suché dny.

Jesen je obdobím přechodu, kdy teploty začínají klesat, ale stále zůstávají relativně teplé. Můžeme očekávat průměrné teploty kolem 20 stupňů Celsia a srážky se začínají zvyšovat.

Zima v Materu je mírná, ale stále poměrně vlhká. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou klesnout až na několik stupňů pod nulou. Večery a noci jsou obzvláště chladné, takže je důležité si vzít s sebou teplé oblečení. Matera občas také zažívá deštivé dny a sněžení.

Jaro je další přechodné období s mírnými teplotami kolem 15-20 stupňů Celsia. V této době se do Matera vrací kvetoucí zeleň, což dává městu ještě větší kouzlo.

Díky své poloze v jihu Itálie je Matera obecně chráněna před extrémně vysokými nebo nízkými teplotami. Je to ideální destinace pro milovníky teplého počasí, kteří hledají jedinečné kulturní zážitky. Matera nabízí mnoho příležitostí k prozkoumání své historické památky, jeskynní osady, úchvatných výhledů a místní kuchyně.

Pokud se chystáte navštívit Materu, je nejlepší vybavit se oblečením, které odpovídá ročnímu období. Při návštěvě v létě nezapomeňte na krém na opalování, klobouk a lehké oblečení, které vám pomůže vyhnout se přehřátí. V zimě se doporučuje vrstvené oblečení, teplé boty a deštník nebo pláštěnka pro případ deště.

Matera je fascinující destinace s bohatou historií a příjemným počasím po většinu roku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto úžasné město, budete mít příležitost objevit jeho neuvěřitelné krásy a užít si teplou a příjemnou atmosféru Itálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Matera


1. Jak se dostanu do Matera?
Odpověď: Z řady italských měst je možné dojet do Matera autobusem nebo vlakem. Nejbližším mezinárodním letištěm je v Bari, odkud je možné pokračovat autobusem nebo vlakem do Matera.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Matera?
Odpověď: Cesta z Bari do Matera trvá přibližně hodinu vlakem nebo autobusem.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Matera?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Matera je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je příjemné počasí a nejsou moc velké davové špičky.

4. Kolik stojí vstupenka do Sassi di Matera?
Odpověď: Vstup do historického středu Matera, známého jako Sassi di Matera, je volný. Navštívit můžete uličky, kostely a další památky zdarma.

5. Existují v Matera omezení pro automobily?
Odpověď: Ano, historické jádro Matera je pěší zónou, tudíž je návštěvníkům zakázán vjezd autem. Doporučuje se parkování mimo centrum a pak pokračování pěšky.

6. Jakými jazyky se mluví v Matera?
Odpověď: V Matera se mluví převážně italsky. V turisticky exponovaných oblastech můžete očekávat komunikaci také anglicky.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Matera?
Odpověď: Prohlídka Matera může trvat různě dlouho v závislosti na vašich zájmech a čase, který máte k dispozici. Pokud chcete jen projít historickým jádrem, můžete to udělat během několika hodin. Prohlídka kostelů a dalších památek si však může vyžádat více času.

8. Co vidět v Matera mimo historické jádro?
Odpověď: Mimo historické jádro Matera stojí za návštěvu například hřbitov Rimski Sassi, kde jsou vytesány hrobky do skal, nebo starobylá jeskynní sídla ve venkovských oblastech.

9. Jsou v Matera restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Matera najdete velký počet restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat typické jihoitalské speciality.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Matera?
Odpověď: Z Matera můžete podniknout výlet do přírodního parku Alta Murgia nebo navštívit další historická města v blízkém okolí, jako je například Alberobello se známými Trulli domky.


Ubytování Itálie Matera


Matera, město v jižní Itálii, je známé svými unikátními a historickými ubytovacími možnostmi. Matera je jedno z nejstarších osídlení v Itálii a jeho starobylé jeskyně byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Tyto jeskynní obydlí, známé jako "sassi", jsou skutečně jedinečným místem k pobytu.

Matera byla kdysi synonymem chudoby a deprivace. V 20. století bylo město považováno za nejhorší slum v Itálii a bylo dokonce předmětem hanby, až do 50. let, kdy bylo město přeřazeno a začalo procházet zásadním přeměnou. Dnes je Matera příkladem toho, jak město může vzkřísit z temných stránek minulosti a stát se turistickou destinací s řadou ubytovacích možností.

V Matera můžete najít rozmanité typy ubytování, ale nejzajímavější je samozřejmě ubytování v tradicionálních sassi. Tyto jeskynní domy byly vytesány do vápence a v dřívějších dobách sloužily jako příbytky. Dnes jsou některé z těchto sassi přestavěny na stylové hotely a apartmány, které nabízí pohodlí moderního ubytování s jedinečnou atmosférou historického prostředí.

Většina jeskynních ubytovacích zařízení v Matera dodržuje originální architekturu a charakter sassi, přičemž interiér byl přizpůsoben pro moderní pohodlí hostů. Tyto ubytovací možnosti nabízejí velkou paletu pokojů, od jednoduchých studií až po luxusní apartmány s výhledem na město. Většina z nich má také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční italskou kuchyni.

Cestování do Matera vám umožní prozkoumat malebné uličky města a vychutnat si jedinečnou atmosféru, kterou nabízí. Matera je plná historických památek, včetně chrámů, kostelů a pevností, které svědčí o bohaté minulosti města. Navíc se můžete vydat na procházku v okolní přírodě a objevit okouzlující krajinu s olivovými háji a vinicemi.

Matera je také výchozím bodem k prozkoumání dalších památek v jižní Itálii, jako je například chrám ve městě Alberobello nebo kpamátníkovi Monte Sant'Angelo ve městě Apulie. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí objevovat skryté poklady nejen Matera, ale i okolních regionů.

Pokud hledáte jedinečný zážitek během svého pobytu v Itálii, doporučujeme vám navštívit Materu a ubytovat se v jednom z tradičních ubytování v sassi. Zde budete mít možnost zažít italskou historii a kulturu z první ruky a zároveň se ponořit do pohodlí současného ubytování. Matera je skutečně jedinečným místem, které stojí za to objevit.


Letenka Itálie Matera


Matera je historické město, nacházející se v jižní Itálii, které je známé jako jedno z nejlépe zachovalých a nejstarších sídlišť na světě. Jeho výjimečná architektura a kulturní dědictví přilákaly pozornost cestovatelů z celého světa, a díky tomu se Matera stala hojně navštěvovanou turistickou destinací.

Jednou z nejlepších a nejpohodlnějších způsobů, jak se dostat do Matera, je letecky. Mnoho leteckých společností nabízí letenky na letiště v blízkých městech, například do Bari či Neapole, odkud je možné se snadno dopravit do Matera.

Při příletu do Matera budou cestovatelé okouzleni krásou tohoto města, které je vytesáno do vápencové skály. Nejznámější částí Matera je Sassi, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Sassi (italsky "skály") jsou starobylé jeskynní obydlí vybudované ve vápencovém podloží, ve kterých lidé žijí již přes 9 000 let. Návštěvníci mohou prozkoumat úzké uličky, malé kostely, jeskynní domy a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Další zajímavou atrakcí, kterou Matera nabízí, je historické jádro města nazvané "Civita". Toto malebné místo je známé svou architekturou a středověkými kostely. Při procházce tímto historickým centrem si návštěvníci mohou vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu, stejně jako navštívit místní trhy a ochutnat místní speciality.

Pro milovníky umění a kultury je Matera opravdovým rajem. Město je domovem mnoha uměleckých galerií, muzeí a kulturních center. Jedním z nejznámějších je Muzeum Sassi di Matera, které představuje historii města a jeho obyvatel. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické artefakty, umělecká díla a dozvědět se více o bohaté historii Matera.

Matera nenabízí jenom bohatou historii a kulturu, ale i fantastickou gastronomii. Jeho tradiční kuchyně je založena na jednoduchých, ale chutných ingrediencích, jako je domácí těstovina, olivový olej, sýry a čerstvé ryby. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční jídla v místních restauracích a ochutnat místní víno.

Celkově je Matera jedinečnou destinací, kterou stojí za to navštívit. Jeho historická atmosféra, působivá architektura a bohatá kultura poskytují nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. S leteckou dopravou do tohoto kouzelného místa je cestování jednoduché a pohodlné. Takže pokud plánujete cestu do Itálie a hledáte místo oplývající harmonií minulosti a současnosti, pak je Matera tou správnou volbou.


Dovolená Itálie Matera


Matera je malebné město nacházející se v jižní Itálii, v regionu Basilicata. Jeho historické jádro, známé jako Sassi di Matera, je jedinečné a v roce 1993 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Toto starobylé město nabízí nezapomenutelnou dovolenou, spojenou s bohatou historií, úchvatným výhledem a neuvěřitelnou atmosférou.

Matera je jedním z nejstarších obydlených sídel na světě. Již před tisíci lety zde lidé vybudovali své příbytky, které jsou vytesány přímo do skalních stěn. Tyto kamenné jeskyně sloužily jako obydlí pro místní obyvatelstvo až do 20. století. Dnes můžete navštívit tyto jeskyně a procházet se po úzkých uličkách, které vás zavedou do minulosti.

Matera je skutečným otevřeným muzeem. Během procházky se můžete kochat starobylou architekturou, historickými kostely a malebnými náměstíčky. Pocítíte atmosféru minulých století a získáte představu o životě v těchto starobylých uličkách.

Jedním z nejznámějších míst v Matera je katedrála zasvěcená Madonně della Bruna, která se tyčí nad městem. Katedrála je umístěna na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Navštívte ji večer a zažijte nezapomenutelný pohled na osvětlené město.

Další zajímavou atrakcí v Matera je také Musée d'Arte Medievale e Moderna. Toto muzeum je domovem uměleckých děl od středověku po současnou dobu a představuje bohatou historii regionu. Díky tomu si můžete prohlédnout nejen město, ale také poznat kulturní kontext a uměleckou tvorbu Matera.

Pokud si chcete opravdu užít jedinečnou atmosféru Matera, doporučuje se ubytovat ve starobylém srdci města, v jednom z mnoha přestavěných apartmánů či hotelů vytesaných do skal. Tato nabídka umožňuje návštěvníkům ponořit se do autentického prostředí a prožít tak nezapomenutelnou dovolenou v historickém městě.

Navíc, kromě procházek a poznávání historie, Matera nabízí i další aktivity. Zajímavou možností je například ochutnat místní kuchyni, která je typická pro region Basilicata. Těšit se můžete na chutné těstoviny, polévky, sýry a vína. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - chléb ze soli, která se peče ve zvláštních pecích.

Matera je skutečným skvostem Itálie, který stojí za návštěvu. Jestliže toužíte po unikátním turistickém zážitku, nabízí Matera všechno, co si můžete přát - bohatou historii, nádhernou architekturu a nezapomenutelnou atmosféru. Přijeďte a prožijte dovolenou, která vás vrátí zpět v čase a otevře dveře do minulosti.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách