Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Omán Sohar

Dovolená Omán Sohar


Sohar je druhé největší město v Ománu a jedno z nejdůležitějších přístavů na Arabském poloostrově. Díky svým historickým, kulturním a přírodním zajímavostem se stává stále populárnějším cílem turistů z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Ománu, Sohar by měla být jednou z vašich zastávek.

Sohar leží na severu Ománu, přibližně 200 kilometrů od hlavního města Maskatu. Je obklopena písečnými dunami, posetými starověkými oázami a skalnatými horami. To vše dává městu jedinečnou atmosféru a návštěvníci zde mají mnoho možností, jak strávit svůj čas.

Jedno z nejznámějších míst v Soharu je hrad Al Sifah, který je symbolem města. Tento historický hrad se nachází na vrcholku kopce a poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu. Uvnitř hradu můžete prozkoumat různé výstavy a muzea, které vám přiblíží historii a kulturu oblasti.

Další zajímavou atrakcí je Soharská mešita. Tato moderní mešita, postavená na námět tradiční muslimské architektury, je místem kde se pravidelně konají modlitby a náboženské obřady. I když nejste věřící, stojí za to navštívit tuto krásnou stavbu a získat lepší porozumění islámu.

Pro milovníky přírody je v Soharu připraveno několik krásných pláží, které lákají turisty na opalování a relaxaci. Pláže v Soharu jsou čisté, s jemným pískem a průzračnou vodou. Můžete si zde pronajmout šnorchlovací vybavení nebo se vydat na celodenní piknik na pláži s rodinou.

Sohar je také centrem tradičního omaneckého řemesla. V městě najdete spoustu malých provozoven s tradičními omaneckými výrobky, jako jsou šperky, keramika, tkané koše a mnoho dalšího. Pokud máte rádi nakupování suvenýrů, Sohar je ideálním místem pro vás.

Pokud plánujete dovolenou v Ománu, nezapomeňte zařadit Sohar na svůj seznam zastávek. Kromě historických a kulturních památek zde najdete také krásné pláže a možnosti nakupování omaneckých suvenýrů. Sohar je skutečně klenotem severního Ománu a určitě si zaslouží vaši návštěvu.


Letenka Omán Sohar


Letenka Omán Sohar: Objevte krásy historického města v Ománu

Sohar, ležící na severu Ománu, je jedno z nejstarších měst v regionu s bohatou historií, která sahá až do doby bronzové. Město, které se často přezdívá jako "brána k Arábii", je považováno za důležité obchodní centrum a kulturní destinaci v Ománu. Pokud se chystáte objevit tuto fascinující část země, letenka do Sohar je vaším prvním krokem k nezapomenutelnému dobrodružství.

Sohar byl těžce ovlivněn obchodem s kořením a obchodem s perlami v minulosti. Můžete se vydat do starého města, kde najdete historické památky, jako je hrad Al Harmali, který byl kdysi pevností Soharu a pořád je majestátní dominancí města. Můžete také navštívit Soharskou pevnost, která je jednou z nejrozlehlejších staveb svého druhu v Ománu. Procházejte se přes úzké uličky a obdivujte místní architekturu, která vám ukáže pravé barvy této historické oblasti.

Dalším důležitým místem, které byste neměli vynechat, je Národní muzeum Sohar. Toto muzeum vám poskytne hlubší vhled do historie města a regionu skrz sbírku archeologických nálezů a předmětů souvisejících s historií Soharu. Můžete se zde dozvědět více o Soharské škole islámské právní vědy, která je nyní zapsána na seznamu UNESCO, nebo o tradici perlových rybářů, která k řadě generací zaměstnávala místní obyvatelstvo.

Pro ty, kteří mají zájem o jásot vodních aktivit, je Sohar ideálním místem k relaxaci na plážích a poznávání bohatství mořského života. Zkuste si vyzkoušet šnorchlování či potápění a objevte kouzlo korálových útesů a farem ústřic v této oblasti. Mořská stránka Soharu je bohatá na ryby a ptačí druhy, takže se nezapomeňte vydat na rybářské výlety nebo pozorování ptáků.

Pro milovníky golfu je zde také golfový klub Sohar, který nabízí 18ti jamkové hřiště s výhledem na moře a okolní krajinu. Aktivní dovolenkáři mohou vyzkoušet také vodní sporty, jako je kitesurfing nebo windsurfing.

Pokud jste milovníkem kultury a tradic, můžete se také zúčastnit tradičních festivalů a akcí, které se v Soharu konají. Například festival Sohar al-madahib je známou kulturní událostí, která představuje tradiční hudbu a tance z oblasti.

Letenka do Soharu otevírá dveře do této neuvěřitelně exotické části Ománu a poskytuje vám nádhernou příležitost prozkoumat historické památky, krásy moře a přírodu jednoho z nejvýznamnějších míst v zemi. Čeká na vás jedinečný zážitek, který vás okouzlí svým šarmem a půvabem.


Počasí Omán Sohar


Oman Sohar leží na severozápadě Ománu, v provincii Al Batinah. Toto město má středomořské podnebí s mírnou zimou a horkým létem.

Průměrná teplota v létě (červen až srpen) se pohybuje mezi 33 až 38 stupni Celsia, ale teplota může místy stoupnout i na více než 40 stupňů Celsia. V zimě je teplota mnohem příjemnější, s průměrnými teplotami mezi 18 a 24 stupni Celsia.

Sohar se nachází na pobřeží Sultánu a má příjemné větry z Perského zálivu, které pomáhají udržovat teploty na rozumné úrovni. Srážky jsou v Soharu nejvyšší v zimě a na jaře, a to přibližně mezi říjnem a květnem.

Během zimy mohou být občas viděny bouře a průtrže mračen, které mohou způsobit krátkodobé silné srážky. Během letních měsíců je obvyklé, že jsou slunce a nebe jasné a čisté.

Sohar je městem bohatým na historii a kulturou a nevídanou krásou. S jeho okolím a jeho přírodními krásami také přichází několik dobrých turistických destinací. K lidem je velmi přívětivé, a proto stojí za to navštívit tuto krásnou část Ománu a prohlédnout si, co nabízí tato nádherná destinace.


Ubytování Omán Sohar


Oman Sohar je překrásné město přímořského Ománu, které láká turisty svým bohatým kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Pokud plánujete navštívit tento fascinující region, nezapomeňte se starat také o své ubytování.

Sohar nabízí širokou škálu možností ubytování, které splní očekávání turistů s různými preferencemi a rozpočtem. Nejběžnější ubytovací možností ve městě jsou hotely, které se nacházejí především ve středu města a v blízkosti přímořské promenády.

Turisté, kteří preferují luxusní ubytování, si mohou vybrat mezi několika pětihvězdičkovými hotely s výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí špičkové služby a moderní vybavení, jako jsou venkovní bazény, wellness centra, exkluzivní restaurace a další. Jednou z nejoblíbenějších možností je hotel Crowne Plaza Sohar, který se pyšní výhledem na záliv Sohar a nabízí širokou škálu odpočinkových a sportovních aktivit.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici také levnější hotely nebo motely v centru města. Tyto ubytovací zařízení poskytují jednodušší a základní vybavení, ale jsou stále pohodlné a čisté. Hosté zde získají základní služby a pokud chtějí strávit více času mimo hotel, mají v blízkosti mnoho restaurací a obchodů.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru města, je možné si pronajmout ubytování v soukromých apartmánech nebo domech. Tato možnost umožní turistům blíže poznat místní kulturu a životní styl, a zároveň nabízí možnost vařit vlastní jídlo a zažít větší svobodu.

Nezapomeňme také zmínit kempování jako jednu z možností ubytování v Soharu. Mnoho místních a turistů si vyhledává blízkost přírody a kempuje pod širým nebem. Tato možnost je zvláště oblíbená mezi dobrodružnými cestovateli, kteří si chtějí užít ománského pohostinství a přírodu.

Sohar nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí potřeby různých turistů. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusního hotela, příjemný apartmán, útulné soukromé ubytování nebo kempování pod širým nebem, Sohar má pro všechny návštěvníky správné místo. Nechte se unést tímto ománským klenotem a objevte jeho bohatou historii a úchvatnou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Sohar


1. Jaké jsou turistické atrakce v Soharu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Soharu patří Soharská pevnost, Soharský hrad, muzeum v Soharu a lidový trh Al Haffa souq.

2. Jak se dostat z letiště do centra Soharu?
Odpověď: Z letiště v Soharu je možné se dostat do centra města taxíkem nebo si pronajmout auto. Doba jízdy je přibližně 15-20 minut.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Soharu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Soharu patří pláže Al Sawadi a Al Qurum. Poskytují krásný písek, čistou vodu a bezpečné prostředí pro koupání.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Soharu?
Odpověď: V Soharu je mnoho skvělých restaurací nabízejících širokou škálu jídel z místní kuchyně i mezinárodní kuchyně. Některé z oblíbených restaurací jsou Al Zaeem Café, Gulf Star, Al Barka a Al Tanoor.

5. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Soharu?
Odpověď: Nejvhodnější čas na návštěvu Soharu je od října do dubna, kdy je příjemné počasí a snížené riziko vysokých teplot. Během léta mohou teploty dosáhnout velmi vysokých hodnot.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Soharu?
Odpověď: V Soharu existuje široká škála možností ubytování, včetně luxusních hotelů, resortů a levnějších možností, jako jsou boutikové hotely a penziony. Mezi nejoblíbenější hotely patří Radisson Blu Hotel, Sohar Beach Hotel a Al Thuriah Hotel Apartment.

7. Mohu v Soharu platit kreditní kartou?
Odpověď: Ano, většina obchodů, hotelů a restaurací v Soharu přijímá platbu kreditními kartami. Je však doporučeno mít také hotovost, protože některá menší obchodní zařízení mohou přijímat pouze hotovost.

8. Jak dlouho trvá cesta z Muscatu do Soharu?
Odpověď: Cesta z Muscatu do Soharu trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na dopravní situaci a zvolené trase.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách