Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Estonsko Türi

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Türi


Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Türi?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Türi patří zámek Albu, kostel sv. Martina, kostel sv. Petra a Pavla a muzeum Türi.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší přírodní atrakce v Türi?
Odpověď: Mezi nejlepší přírodní atrakce patří Nõmmeveski vodopád a řeka Pärnu, která protéká městem.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší akce v Türi?
Odpověď: Mezi nejlepší akce v Türi patří výroční trhy, Türi päevad (Dny Türi) a vánoční trhy.

Dotaz: Kde se dá najíst v Türi?
Odpověď: V Türi najdete několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a mezinárodní speciality.

Dotaz: Jak se do Türi dostanu z Tallinnu?
Odpověď: Do Türi se můžete dostat vlakem nebo autobusem z Tallinnu. Cesta trvá přibližně 1,5 hodiny.

Dotaz: Kde se dá ubytovat v Türi?
Odpověď: V Türi najdete několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro turisty a návštěvníky města.


Ubytování Estonsko Türi


Türi je malé město v Estonsku, které se nachází ve střední části země, asi hodinu jízdy od Tallinnu. Město je ideální pro ty, kteří hledají klidnou a přátelskou atmosféru daleko od ruchu velkoměsta. Türi nabízí několik možností ubytování, ať už hledáte hotel, pohodlný pension nebo levnou nezávislou možnost.

Türi Hostel Türi Hostel je ideálním místem pro ty, kteří hledají příjemné a cenově dostupné ubytování. Hostel nabízí pokoje pro jednotlivce až šest lidí, včetně dvoulůžkových pokojů s vlastní koupelnou. Hostel má také společnou kuchyň a obývací pokoj s TV a perezou a také zahrádku s grilem. Hostel se nachází ve vzdálenosti asi 10 minut chůze od nádraží Türi a asi 5 minut od hlavního náměstí města.

Padu Guesthouse Pädü Guesthouse nabízí pohodlné nízkorozpočtové ubytování a nachází se v těsné blízkosti hlavních zajímavostí města. Hostel má pokoje pro jednotlivce až trojlůžkové pokoje, všechny s WC a sprchou. Hostel má také dvě kuchyně, které si mohou hosté využít, včetně obývacího pokoje a terasy. Hostel se nachází v blízkosti hlavního náměstí a zámku v Türi, což jsou dvě největší atrakce města.

Nisuvere Hotell Nisuvere Hotell je moderní a elegantní ubytování v Türi. Hotel nabízí jednolůžkové, dvoulůžkové a trojlůžkové pokoje, všechny s vlastní koupelnou, TV a klimatizací. Hotel má také wellness centrum se saunou a vířivkou a restauraci s nabídkou tradičních estonských jídel. Hotel se nachází ve vzdálenosti asi 10 minut chůze od nádraží Türi a asi 5 minut od hlavního náměstí města.

Celkově lze říci, že Türi nabízí řadu příjemných a cenově dostupných ubytování vhodných pro různé návštěvníky města. Od hostelu až po pohodlné hotely, má Türi řešení pro každého hosta.


Počasí Estonsko Türi


Türi je město nacházející se v centrálním Estonsku. Toto město má typické kontinentální klima s chladnými a suchými zimami a mírně teplými lety. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -6 stupňů Celsia, zatímco v létě dosahuje průměrná teplota 19 stupňů Celsia.

Nejvyšší teploty se v Türi obvykle vyskytují v červenci a srpnu, kdy se průměrná teplota pohybuje mezi 20 a 22 stupni Celsia. Na druhou stranu nejnižší teploty zde bývají v lednu a únoru, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo -8 stupňů Celsia.

Deštivé období v Türi se vyskytuje hlavně v létě a na podzim. Nejméně srážek se očekává v březnu a dubnu, kdy se zpravidla vyskytuje zhruba 20 až 25 mm srážek. Průměrné množství srážek v průběhu roku se pohybuje okolo 500 až 600 mm.

Přestože se Türi nachází v mírně zalesněné krajině Estonska, dorazí sem občas bouřky a větrné fronty. V období od září do dubna také místy někdy napadá sníh.

Celkově vzato, počasí v Türi bývá chladné a sušší v zimě, zatímco léto bývá teplé s občasnými dešti. V závislosti na typu vaší cesty a vašim výběrem aktvinit, doporučuje se vhodné oblečení a boty. V zimě je také vhodné mít na paměti, že na silnicích může být odstraňováno větší množství sněhu, takže řidiči by měli být opatrní.


Letenka Estonsko Türi


Estonsko, malebná severo-východní země v Evropě, je známé svou bohatou historií, malebnou přírodou a pohostinnými lidmi. Mezi jedno z méně známých, ale přesto fascinujících měst v Estonsku patří Türi. Toto město, nacházející se v centrální části země, je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat kamínky na pobřeží Baltského moře.

Přestože Estonsko není známé svými mezinárodními letišti, letenka do Türi není nemožná. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Tallinnu, estonské metropoli. Tallinn je velmi dobře spojen s mnoha evropskými městy a nabízí řadu možností příletu do Estonska. Po příletu na letiště v Tallinnu si můžete vyzvednout půjčovnu auta a vydat se na krásnou cestu do města Türi.

Cesta z Tallinnu do Türi je nádhernou cestou přes malebné estonské krajiny. Cestou budete projíždět zelenými kopcemi, pastvinami plnými ovcí a překrásnými jezery, které jsou typické pro estonskou krajinu. Můžete si také všimnout tradičních estonských domů se svými typickými kulatými střechami. Cesta z Tallinnu do Türi trvá přibližně dvě hodiny, ale díky krásnému okolí se vám cesta bude zdát jako okamžik.

Po příjezdu do Türi budete nadšeni atmosférou tohoto malého města. Türi je známé svým tradičním trhem, který se koná každý rok na jaře. Místní obyvatelé prodávají zboží od čerstvých produktů až po suvenýry a tvořivé výrobky. Místní trh je skvělým místem pro ochutnávku estonských delikates a koupě typických estonských suvenýrů.

Mezi další zajímavosti v Türi patří kostel svatého Martina, který je největším kostelem ve městě a je známý svými pozoruhodnými freskami. Můžete si také prohlédnout místní zámek, který je dnes znám jako Türi Muuseum. Zámek nabízí pohled do historie Türi a ukazuje vývoj města od svých počátků.

Co se týče přírody, v Türi se nachází několik opravdu krásných parků a zahrad. Můžete si vzít piknikový koš a odpočívat v jednom z parků, nebo se projít okolo jezera Türi jaamaveeri. Toto jezero je oblíbeným místem pro rybolov a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Türi je malým, ale fascinujícím městem v Estonsku. Přestože nemá vlastní letiště, je snadné se tam dostat z Tallinnu, hlavního města Estonska. Po krásné cestě z Tallinnu si můžete vychutnat atmosféru Türi, prozkoumat jeho zajímavosti a užít si přírodu v okolí. Pokud hledáte menší město, které nabízí skvělé spojení s estonskou kulturou a přírodou, pak je Türi skutečně tu správnou volbou.


Dovolená Estonsko Türi


Estonsko je překrásná země, která se nachází na severovýchodě Evropy. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Estonsku je Türi, malé město asi 100 kilometrů jižně od hlavního města Tallinnu. Türi je ideálním místem pro dovolenou, protože kombinuje bohatou historii, krásnou přírodu a pohostinné obyvatele.

Město Türi je známé svou slavnou historií. Původně založené v 12. století jako pevnost, se Türi stalo centrem při založení Estonska jako samostatného státu. Dnes je město proslulé svou architekturou viktoriánského a secesního stylu. Při procházce ulicemi Türi se můžete ponořit do minulosti a obdivovat krásu historických budov.

Pokud jde o přírodu, Türi nabízí nádhernou krajinu s mnoha možnostmi pro turistiku a odpočinek na čerstvém vzduchu. Okolí města je plné lesů, parků a jezer, které jsou ideální pro pikniky, rybaření a vodní sporty. Estonsko je také jednou z nejvíce lesnatých zemí v Evropě, a proto je procházka po tamních lesích nezapomenutelným zážitkem.

Pro ty, kdo rádi zkoumají historii i přírodu, je možnost navštívit zámek Türi, který se nachází v centru města. Tento elegantní zámek z 19. století je obklopen krásným parkem a je skvělým místem pro procházky a odpočinek v klidné atmosféře. Nedaleko zámku se nachází také botanická zahrada, kde můžete obdivovat různé druhy rostlin a květin.

Türi je také místem pro pořádání různých festivalů a akcí. Například každoročně v srpnu se zde koná Tartini festival, který slaví jméno nejslavnějšího estonského hudebníka, skladatele a dirigenta Eduarda Tubina. Festival přitahuje hudby ze všech žánrů a nabízí bohatý program pro milovníky hudby všech věkových kategorií.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Estonsku, Türi je určitě místem, které byste neměli vynechat. S jeho bohatou historií, přírodou a kulturními akcemi nabízí Türi návštěvníkům jedinečný zážitek. Ať už plánujete rodinnou dovolenou, romantický výlet nebo dobrodružný výlet, Türi je skvělou volbou. Takže neváhejte a naplánujte si dovolenou v Estonsku a navštivte krásné město Türi!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách