Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Colmar

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Colmar


Dotazy a odpovědi týkající se Francie a města Colmar mohou zahrnovat následující:

1. Jaká je hlavní atrakce ve městě Colmar?
- Hlavní atrakcí ve městě Colmar je starobylé historické centrum s malebnou architekturou a kanály nazývané "La Petite Venise".

2. Jak se dostat do města Colmar?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do města Colmar, je letecky do letiště v blízkém městě Basel nebo do letiště v městě Strasbourg. Poté můžete využít vlakové nebo autobusové spojení do Colmaru.

3. Jsou v Colmaru nějaké muzea?
- Ano, v Colmaru je několik zajímavých muzeí, jako například Unterlinden Museum, které je domovem slavného obrazu Isenheima Kristus, nebo Bartholdi Museum, připomínající slavného sochaře Augusta Bartholdiho, autora sochy Svobody v New Yorku.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Colmaru?
- Nejlepší čas na návštěvu Colmaru je v jarních a letních měsících, kdy je počasí příjemné a také probíhají různé festivaly a trhy.

5. Jaké jsou typické speciality, které bychom měli ochutnat v Colmaru?
- V Colmaru můžete ochutnat typická alsaská jídla, jako je choucroute (zeli), flammekueche (pizzovitá placka s cibulí a slaninou), quiche lorraine, a samozřejmě také slavná alsaská vína.

6. Existuje nějaký slavný trh ve městě Colmar?
- Ano, ve městě Colmar se každoročně koná velmi známý vánoční trh nazývaný "Marché de Noël" s bohatou nabídkou vánočních dekorací, různých potravin a dárků.

7. Jak dlouho bych měl zůstat v Colmaru?
- Doporučuje se zůstat v Colmaru minimálně jeden nebo dva dny, aby byl čas se projít po historickém centru, navštívit muzea a vychutnat si místní atmosféru.

8. Existují v okolí Colmaru další zajímavá místa k návštěvě?
- Ano, v okolí Colmaru se nachází několik malebných alsaských vesnic, jako například Riquewihr, Eguisheim nebo Kaysersberg, které stojí za návštěvu pro svou architekturu a atmosféru. Mohli byste také navštívit město Strasbourg, které je hlavním městem regionu Alsasko.


Dovolená Francie Colmar


Francie patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a má mnoho malebných měst, která stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je i kouzelné město Colmar. Nachází se v regionu Alsasko a svými nádhernými uličkami, historickými budovami a bohatou kulturní scénou přitahuje každým rokem tisíce turistů.

Colmar je známý svým unikátním architektonickým stylem, který kombinuje různé vlivy. Ulice jsou lemovány pestrými domky s dřevěnými roubenými fasádami a květinovými balkony. V centru města se nachází historický Starý Colmar, který je jako z pohádky. Procházkou těmito uličkami se ocitnete v minulosti a můžete obdivovat malebné náměstí Place de l'Ancienne Douane se svým mohutným městským domem Maison Pfister.

Dalším neodmyslitelným prvkem Colmaru jsou kanály, které město protínají. Získalo tak přezdívku „malý Benátky“. Nevynechte proto projížďku lodí po kanálech, která je skvělým způsobem, jak obdivovat krásu města z jiné perspektivy. Během této plavby můžete také vidět mnoho historických mostů, jako je například Pont des Tanneurs.

Colmar je také domovem mnoha muzeí, která poznáte o bohaté historii a kultuře regionu. Nejznámějším z nich je Unterlinden Museum, které se nachází v bývalém klášteře. Toto muzeum vás provede od středověku až po současnost a můžete si prohlédnout mimo jiné slavný Isenheimskej oltář. Dalšími zajímavými muzei jsou Musée Bartholdi, věnovanému sochaři Augustu Bartholdimu, který je autorem sochy Svobody v New Yorku, a Musée d'Histoire Naturelle et d'Ethnographie.

Pro milovníky vína je Colmar skvělým výchozím bodem pro výlety do okolních vinic. Region Alsasko je totiž známý svými kvalitními víny a můžete navštívit různé vinařství a ochutnat jejich speciality. Nezapomeňte si odnést nějaké lahváčky jako připomínku dovolené.

Ať už se rozhodnete navštívit Colmar na krátkou dovolenou nebo pouze na výlet během cesty do Francie, určitě nebudete litovat. Toto kouzelné město vás okouzlí svou atmosférou, romantikou a bohatou historií. Přijeďte a objevte krásy Colmaru!


Ubytování Francie Colmar


Colmar je překrásné historické město nacházející se v regionu Alsasko ve Francii. Je známé svým malebným a romantickým prostředím, díky čemuž je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v regionu. Ubytování v Colmaru je pestřejšího druhu a zahrnuje širokou škálu možností.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, v Colmaru najdete několik pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely vás okouzlí svou exkluzivností a nabídnou vám prvotřídní služby. Mnohé z nich se nacházejí přímo v centru města, takže budete mít výhled na historické budovy a malebné uličky. Pokud preferujete menší a klidnější ubytování, můžete se rozhodnout pro rezervaci v jednom z luxusních boutique hotelů. Tyto hotely často nabízejí kombinaci moderního designu a tradiční atmosféry, což vytváří zcela unikátní atmosféru.

Pro ty, kdo preferují útulnější a příjemnější atmosféru, je ve městě k dispozici také mnoho rodinných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízí příjemné prostředí a domácí atmosféru za přijatelné ceny. Většina z nich se nachází v blízkosti historického centra města, takže budete mít snadný přístup k všem hlavním atrakcím. Některé z těchto rodinných hotelů nabízí také pokoje se zahrádkou nebo terasou, kde si budete moci vychutnat krásný výhled na okolní krajinu.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete zvážit pronájem jednoho z místních apartmánů nebo chalup. V Colmaru a jeho okolí najdete mnoho soukromých ubytovacích zařízení, která nabízejí plně vybavené apartmány s vlastní kuchyní a dalšími pohodlími. Pronájem apartmánu vám umožní prozkoumávat město a okolí ve vlastním tempu a samostatně vařit si jídlo.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný hotel nebo soukromý apartmán, ubytování v Colmaru vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Město a jeho okolí nabízejí širokou škálu atrakcí, jako jsou krásné starobylé památky, tradiční restaurace a malebné vinice. Díky své poloze poblíž několika přírodních parků je také ideálním výchozím bodem pro procházky a jízdy na kole.

Zkrátka, pokud hledáte skvělé ubytování ve francouzském městě s bohatou historií a kouzelnou atmosférou, nenajdete lepší volbu než Colmar. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusnější hotel, útulný rodinný hotel nebo soukromý apartmán, toto krásné město nabízí ubytování pro každý vkus a rozpočet. Ubytování v Colmaru vám umožní prozkoumat všechny klenoty tohoto malebného města a vychutnat si nezapomenutelnou dovolenou ve Francii.


Letenka Francie Colmar


Pokud hledáte neobvyklé a malebné místo pro svou další dovolenou, město Colmar ve Francii by mohlo být tou správnou volbou. Colmar, nacházející se v regionu Alsasko, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve Francii a nabízí návštěvníkům bohatou paletu umění, kultury a architektury.

Kdysi součástí Německa, dnes je Colmar známý svou jedinečnou kombinací německých a francouzských vlivů, které se odrážejí jak v jeho historii, tak i v kultuře. Město se pyšní zachovalými středověkými domy, úzkými uličkami a okouzlujícími kanály, které dávají místu romantický a pohádkový nádech.

Jedním z hlavních lákadel Colmaru je její stará čtvrť, nazývaná "La Petite Venise" neboli Malá Benátky. Klenuté mosty, pastelově zbarvené domy a vodní cesty se spolu prolínají, vytvářejíce idylickou atmosféru. Tento malebný koutek je přímočaře vykreslený z pohádky a je ideálním místem pro procházku, poznávání místní historie a také pro ochutnávání tradiční alsaské kuchyně.

Jedním z nejslavnějších lidí spojených s Colmarem je malíř a sochař Martin Schongauer. Jeho díla jsou nezapomenutelnou součástí města a můžete si je prohlížet v Unterlindenově muzeu, které se nachází v bývalém dominikánském klášteře. Toto muzeum je domovem také pro slavný Isenheimerův oltář od Matthiase Grünewalda, který je jedním z největších uměleckých pokladů Francie.

Colmar je také známý svou láskou ke skvělému vínu. Region Alsasko produkuje exkluzivní bílá vína, zejména Riesling, Gewürztraminer a Pinot Blanc. Můžete se vydat na více než 170 kilometrů vinařských stezek a objevovat vinice, které zdobí okolí města. Nenechte si ujít návštěvu některého z místních vinných sklípků a ochutnejte lahodné místní lahůdky.

Colmar je také skvělým výchozím místem pro poznávání okolních památek. Pouze krátkou jízdou autem se můžete dostat k pevnosti Haut-Koenigsbourg, která je postavena na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další skvosty, které stojí za návštěvu, zahrnují města Riquewihr, Eguisheim a Kaysersberg, které jsou známé svými historickými středy a tradičními trhy.

Pokud plánujete navštívit Colmar, nejjednodušším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Můžete si rezervovat letenku přímo do letiště EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg, které se nachází asi hodinu jízdy od Colmaru. Z letiště se pak můžete dopravit vlakem, autobusem nebo si pronajmout auto.

Colmar je malým kouskem ráje, který si zamilují milovníci architektury, umění a dobrého jídla. Jeho jedinečné spojení německých a francouzských vlivů vytváří zvláštní a kouzelnou atmosféru. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, město Colmar bude skvělou volbou.


Počasí Francie Colmar


Colmar je město ležící ve východní Francii a patří do regionu, který je znám pro své krásné vinice, zákoutí a historické památky. Když se řekne Francie, mnoho lidí si představí romantickou atmosféru, ale to všechno závisí na počasí.

Colmar má kontinentální klima s mírnými zimami a teplými léty. Může se stát, že zdejší počasí bude velmi proměnlivé a počas jednoho dne si můžete být jisti, že se na vás usměje slunce, ale následně se opět ukáže mraky.

V zimě se zde teploty pohybují kolem nuly a vyskytují se mrazy. Sněhu mívají Colmar okolí jen několik dní za rok a během zimy moc neprší. Pokud vám nevadí teploty okolo nuly, tak můžete za krásnými zákoutími a památkami města klidně zavítat v zimě.

Jaro je v Colmaru obvykle suché a slunné. Vyskytuje se zde spousta květin, což je důsledek příjemného podnebí. Počátkem jara se zde koná slavnost, během níž se město promění v zahradu. Je to dobrá příležitost k vidění barevných květinových aranžmá, což je také jedním z nedílných aspektů tohoto krásného města.

Letošní léto v Colmaru bylo velmi teplé, teploty se zde pohybovaly kolem 30 stupňů Celsia. Období od července do září je nejteplejší a nejsušší období v roce. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásné památky města za příjemného počasí, je toto období velmi vhodné.

Podzim v Colmaru je obvykle mírný a suchý. Je to krásné období, kdy se město stane živým paletou slunných dnů, a hrozny na vinicích zraje. Pokud máte rádi víno, je to pro vás ideální chvíle, kdy si můžete ochutnat několik různých odrůd.

V Colmaru možná nebudete mít ideální počasí a každoročně můžete zažít trochu jiné roční období, ale vždy vám město nabídne množství aktivit, které si můžete užít za každého počasí. Krásné památky a atmosféra města vždy stojí za návštěvu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách