Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Ston

Ubytování Chorvatsko Ston


Ston je malebné městečko, které se nachází na poloostrově Pelješac a je známé pro své středověké hradby, lákající turisty z celého světa. Nabízí nejen historické památky, ale také krásné pláže, vynikající gastronomii a samozřejmě skvělé ubytování. Proto se podíváme na možnosti ubytování v tomto fascinujícím městě.

V Stonu najdeme širokou škálu možností ubytování, od soukromých apartmánů a pokojů až po luxusní hotely. Všechny ubytování jsou v blízkosti pláží a historického centra města, čímž zajišťují pohodlné a příjemné prostředí pro návštěvníky. Níže jsou popsané některé z možností ubytování, které může Ston nabídnout.

1. Hotel Ostrea

Tento hotel nabízí pohodlné ubytování na břehu moře, s velkou terasou s nádherným výhledem na moře. S jeho moderními pokoji a suity, vybavenými klimatizací a TV s plochou obrazovkou, si můžete užívat kvalitního a relaxačního pobytu. K dispozici jsou tu také kompletně vybavené konferenční prostory pro pořádání setkání a konferencí.

2. Apartmány La Rosalia

Tato soukromá ubytovna nabízí pohodlné apartmány, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Vybavené klimatizací, TV s plochou obrazovkou a Wi-Fi připojením, jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí využít všech zábavných možností, které Ston nabízí.

3. Villa Menalo

Tato krásná vila se nachází v centru Stonu a nabízí pohodlné ubytování v apartmánech nebo pokojích s vlastní koupelnou a TV s plochou obrazovkou. Hosté mohou také využívat společnou kuchyň, díky čemuž mohou vařit své oblíbené jídla. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají klidný a určitě památkově zajímavý pobyt.

4. Apartmány Stone House

Tento soukromý komplex apartmánů se nacházejí v samém srdci historického centra Stonu. Velké prostory, luxusní koupelny a kvalitní nábytek garantují, že zde budete mít opravdu pohodlný pobyt. Tento apartmán je ideální pro rodinné dovolené nebo pro víkendový pobyt s přáteli.

Takže pokud hledáte na své dovolené u moře nejenom krásné pláže, ale také kulturní a historickou atmosféru, Ston je ideální volbou pro vás. A s několika různými druhy ubytování zde si jistě najdete to, co vám nejvíce vyhovuje. Těšíme se na vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


1. Jak se dostat z Chorvatska do Stonu?
- Ze Splitu nebo Dubrovníku je možné se dostat do Stonu autobusem, který jezdí pravidelně.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Stonu?
- Hlavní turistickou atrakcí ve Stonu je historický opevněný systém se dvěma pevnostmi a rozlehlými hradbami. Další zajímavosti zahrnují solné lázně a jemné pláže.

3. Kde se nachází solné lázně v Stonu?
- Solné lázně se nacházejí v blízkosti Stonu, v údolí u moře. Jsou to jedny z nejstarších solných lázní v Evropě.

4. Jak dlouho trvá prohlídka opevnění ve Stonu?
- Prohlídka opevnění ve Stonu obvykle trvá asi hodinu až hodinu a půl. Záleží na tom, jak podrobně si přejete prozkoumat jednotlivé části opevnění.

5. Kde se dá nejlépe ochutnat místní specialita – ústřice?
- Ston je známý svou produkci ústřic a místní restaurace nabízejí širokou škálu pokrmů s ústřicemi. Doporučuje se navštívit místní restaurace a ochutnat čerstvé ústřice přímo z moře.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Stonu?
- Ston je příjemné navštívit v jakémkoli ročním období, ale nejlepší čas na návštěvu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je počasí mírné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

7. Jaké jsou možnosti ubytování ve Stonu?
- Ve Stonu a jeho okolí je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

8. Je potřeba mít vízum pro návštěvu Stonu?
- Pokud jste občanem země, která je členem Evropské unie nebo Schengenské dohody, vízum pro návštěvu Stonu není potřeba. Většina turistů může vstoupit do Chorvatska bez víza a zůstat zde po dobu až 90 dnů.

9. Jaké jsou další zajímavé destinace v blízkosti Stonu?
- V blízkosti Stonu se nachází mnoho dalších zajímavých destinací, jako je Mali Ston, ostrov Korčula a Dubrovník, které stojí za návštěvu.


Počasí Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a skvělou kuchyní. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Ston, malé město na poloostrově Pelješac. Pokud plánujete do Stonu cestovat, zajímá vás určitě, jaké tam panuje počasí.

Ston se nachází v jižní Dalmácii, což znamená, že se můžete těšit na slunečné a teplé počasí po většinu roku. V létě se teploty pohybují okolo 30 °C a dá se očekávat, že slunce bude pálit celé dny. Vzhledem k tomu, že Ston je přímo u moře, teplota vody se v létě může dostat na příjemných 25-26 °C.

Pokud je pro vás horké počasí příliš, můžete zvážit cestu do Stonu v jiném období. Na podzim a na jaře se tam stále udržuje teplota okolo 20-25 °C a můžete se těšit na krásné slunečné dny. V zimě se teploty pohybují pod 10 °C a může být občas deštivo.

Je třeba si uvědomit, že Chorvatsko leží na jihu, což znamená, že slunce může být velmi silné, takže byste měli být opatrní a chránit svou pokožku. Můžete si vzít opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a nosit klobouk nebo kšiltovku a sluneční brýle.

Vzhledem k tomu, že Ston se nachází na poloostrově Pelješac, znamená to, že má relativně mírné klima a dostatek srážek, které pomáhají udržovat krásnou krajinu. Toto podnebí je ideální pro pěstování hroznů, které se používají na výrobu místního vína.

Celkově lze říci, že Ston má skvělé počasí a je vynikající destinací pro ty, kteří chtějí užít si slunce a krásné pláže. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete jet, můžete se těšit na krásnou přírodu a zábavu na pláži.


Letenka Chorvatsko Ston


Pokud hledáte perfektní dovolenou v Chorvatsku, pak byste neměli přehlédnout malebné městečko Ston. Nachází se na jižním pobřeží poloostrova Pelješac a je známé svými historickými památkami, překrásnými plážemi a vyhlášenými mořskými plody.

Pro cestu do Stonu je nejlepší zvolit letenku do nejbližšího letiště, které se nachází v Dubrovníku. Z letiště pak můžete využít veřejnou dopravu nebo si pronajmout auto a vydat se na dvouhodinovou cestu okolo malebného pobřeží a kopců na Pelješac.

Po příjezdu do Stonu si jako první můžete prohlédnout zachovalé hradby, které jsou jedním z nejvýznamnějších znaků tohoto města. Hradby jsou označovány jako "evropská Velká čínská zeď" a jsou nejdelší hradby na světě. Jejich délka dosahuje úctyhodných 5,5 kilometru a jejich původ sahá až do 14. století. Procházení těmito historickými hradbami je unikátním zážitkem a z věže se otevírají nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atrakcí, kterou byste neměli vynechat, je solná farma. Ston má bohatou historii těžby soli, která sahá až do římských dob. Můžete si prohlédnout staré solné rybníky, kde se solná voda odpařuje a přesunovat se vypalovací pecí, kde se solné krusty sbírají. Návštěva solné farmy nabídne nejen fascinující historické informace, ale i možnost zakoupit si kvalitní domácí soli jako suvenýr.

Přestože je Ston malý, obklopuje ho několik nádherných pláží, kde se můžete osvěžit po procházce městem. Pláže v Stonu jsou spíše oblázkové s průzračným mořským dnem a příjemným teplým slunečním zářením. Když se začnete cítit hladoví, můžete ochutnat čerstvé místní mořské plody v jedné z mnoha restaurací poblíž pobřeží.

Pokud máte rádi víno, určitě byste měli vyzkoušet místní vinařství. Pelješac je známý svými výbornými výrobcemi vína, a tak si můžete vychutnat nejrůznější ochutnávky a objevovat nové lahůdky.

Pokud Vás láká adrenalinový sport, na Pelješacu je možnost vyzkoušet různé vodní aktivity jako windsurfing, kitesurfing nebo potápění. Přírodní krása pobřeží a čistá modrá voda se přímo nabízí pro tyto druhy zábavy.

Výlet do Stonu je vynikající příležitostí pro objevování malebného Chorvatska. Bezprostřední blízkost Dubrovníku a unikátnost města Ston nabízí skvělé možnosti pro strávení dovolené. Ať už se jedná o historické památky, překrásné pláže či gastronomické zážitky, Ston určitě neponechá nikoho na pochybách o své atraktivitě.


Dovolená Chorvatsko Ston


Nový článek o dovolené Chorvatsko Ston začíná výletem na poloostrov Pelješac, kde se nachází malebné městečko Ston. Toto místo nejznámější svou mimořádně dlouhou zdí s kamenickými věžemi, která se vine po celém městě a měří několik kilometrů. Mnoho turistů za Stonem také přijede kvůli jeho bohaté zatopené historii, kostelům a klášterům.

Turisté na dovolené v Chorvatsku mohou využít mnoho atrakcí a aktivit, včetně plavání, potápění, rybaření, plachtění a grilování na pláži. Nejoblíbenější pláže v okolí Stonu jsou Hodilje, Prapratno a Žuljana, které nabízejí krásný výhled na moře a vynikající možnosti pro vodní sporty. Potápěči si užijí výjimečnou podívanou díky útesům, které jsou obývány vodními živočichy.

Kromě toho mohou turisté na dovolené Chorvatsko Ston navštívit také půvabné vesnice, jako jsou Dubrovačko-Neretvanská Ploče nebo Mali Ston. V těchto vesnicích se nalézají tradiční restaurace, kde si můžete ochutnat připravené místní speciality, jako je černý rizoto, mořské plody a mušle. Turisty může potěšit navštívit také místní vinařství a degustovat skvělá vína z poloostrova Pelješac.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat vynikající výhledy na okolní krajinu, mohou cestovat na nejvyšší bod poloostrova, Sveti Ilija, kde mají z výšky 900 metrů úžasný výhled. Toto místo je rovněž oblíbené pro paragliding.

Celkově Ston a jeho okolí nabízí návštěvníkům příležitosti k prožití dokonalé dovolené v Chorvatsku. S jeho krásnou přírodou, malebnými městečky, širokým spektrem aktivit, chutnou domácí kuchyní a úchvatnými výhledy na celé okolí, je Ston ideálním místem pro dovolenou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách