Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Ghana Shai Hills

Letenka Ghana Shai Hills


Ghana je africká země, kterou byste měli zahrnout na svůj výletní seznam. Tato země nabízí nádherné pláže, velkou dávku kultury, historie a jiné zajímavosti. Pokud jste milovníkem přírody, Shai Hills by měly být vaší první volbou.

Shai Hills jsou komplex skalních útvarů nacházející se v lese v jihozápadní části regionu Osu. Toto místo rozprostírá se na ploše více než 5 000 hektarů. Shai Hills sa nalezají asi 50 km z východního pobřeží Ghany, což znamená, že vám bude stačit pár hodin cesty, aby jste se odtud mohli zase vrátit k moři.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Shai Hills, je zakoupit vstupenku na letenku. Existuje mnoho letovisek, které nabízejí let do ghanských měst, jako například Akra, Kumasi a Tema. Z těchto měst můžete jednoduše dojet do Shai Hills. V Akra jsou k dispozici auta na půjčení a také taxi služby, které vás dopraví přímo k místu určení.

Shai Hills se skládají ze tří hlavních útvarů - Shai Hills Game Reserve, Shai Resource Reserve a Shai Hills Eco Turf. Všechny tyto útvary nabízejí pozoruhodné přírodní scenérie, na jehož vrcholcích se můžete obdivovat panoramatický výhled na celé okolí. V Shai Hills Game Reserve najdete různé druhy zvířat, včetně antilop, levhartů a dalších druhů, kteří se zde volně pohybují bez bariér.

V Shai Resource Reserve si můžete vychutnat pěší turistiku a jízdu na kole, zatímco v Eco Turf máte možnost vidět různé druhy rostlin a stromů vrcholcích skal. V Shai Hills je také možné na vlastní kráse vidět překrásné vodopády a další přírodní scenérie.

Shai Hills jsou ideální destinací pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí zažít něco unikátního. Navštivte Shai Hills a rozpleněte se v kráse přírody, kterou vám tato pláň nabízí.


Ubytování Ghana Shai Hills


Pokud hledáte nevšední zážitek z ubytování během cesty do Ghany, rozhodně byste měli zvážit pobyt v Shai Hills. Toto území se nachází asi 45 kilometrů východně od Akkry a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost zblízka seznámit se s tamním ekosystémem a kulturním dědictvím.

Za zmínku stojí, že Shai Hills jsou domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně opic, krokodýlů, skalních hyen, antilop a slonů. V této oblasti jsou také stopy osídlení až do doby kamenné. Kromě toho zde můžete navštívit národní park nebo ochrannou oblast, která byla založena s cílem chránit místní faunu a flóru.

Pokud se vydáte na cestu do tohoto území, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Zahrnují kempy, kde si můžete postavit stan, nebo chatky s podlahou, které jsou k pronájmu. Mnoho z těchto možností je umístěno poblíž národního parku nebo ochranných oblastí, což umožňuje návštěvníkům plně vychutnat si zážitek z pobytu v těchto nádherných okolnostech.

Je však nutné být obezřetný a přizpůsobit se atmosféře, radit se s místními obyvateli a respektovat zvířata, která zde žijí. Shai Hills nabízí pestré možnosti zábavy a aktivit, mezi něž patří výlety do jeskyní, pěší túry, večerní safari, kulturní události a výrobu ručních výrobků s místními řemeslníky.

Zkrátka a dobře, ubytování v Shai Hills může být nezapomenutelným zážitkem, který naleznete jen zřídka, a proto rozhodně stojí za návštěvu pro každého, kdo hledá nové zážitky a dobrodružství.


Dovolená Ghana Shai Hills


Pokud hledáte neobvyklý cíl pro svou příští dovolenou, pak byste měli zvážit návštěvu úchvatného národního parku Shai Hills v Ghanské republice. Tento park, nacházející se pouhých 50 kilometrů severovýchodně od hlavního města Accra, nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci dramatických krajin, obřích skalních útesů a bohaté divoké zvěře.

Shai Hills je jedním z největších národních parků v Ghaně a domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat. Mezi nejznámějšími obyvateli parku patří kolobříci, hrabaví pavouci, kočkodani a dikobrazové. Jednou z hlavních atrakcí pro návštěvníky je taktéž možnost vidět zdejší populaci slonů, která je jednou z největších v celé zemi.

Shai Hills je také domovem několika historických a kulturních památek. V parku se nachází mnoho jeskyní, které byly v minulosti obývány domorodým obyvatelstvem. Mnoho z těchto jeskyní má rituální význam a je považováno za posvátné místo. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídku jedné z nich a dozvědět se více o starých tradicích a zvycích.

Další zajímavostí Shai Hills je chrám Shai, který slouží jako poutní místo pro různé náboženské skupiny. Tento chrám byl postaven v 19. století a je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek v zemi. Návštěvníci se mohou zúčastnit bohoslužeb, podívat se na taneční představení a ochutnat tradiční ghanéskou kuchyni.

Kromě historických a kulturních památek mohou návštěvníci také využít různé outdoorové aktivity jako trekking, horolezectví a pozorování ptáků. Shai Hills je známý jako skvělé místo pro pozorování ptáků, protože zde bylo zaznamenáno více než 100 druhů ptáků. Turisté se mohou vydat na procházky po stezkách a pozorovat tyto barevné a ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí.

Pokud plánujete svou dovolenou v Ghanské republice, nezapomeňte zařadit návštěvu národního parku Shai Hills do svého itineráře. Tento krásný park nabízí nejen bohatství divoké zvěře a úchvatnou krajinu, ale také kulturní dědictví a historické památky. Ghanské Shai Hills určitě nebude zklamáním pro každého dobrodruha a milovníka přírody.


Počasí Ghana Shai Hills


Ghana, přezdívaná také "Zlaté pobřeží", je země, která se nachází v západní Africe. Tato fascinující země je známá svou bohatou historií, kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z přírodních pokladů Ghany jsou také Shai Hills - skalní pahorky, které nabízejí úžasné výhledy a mají zvláštní význam pro místní obyvatelstvo.

Shai Hills se nacházejí ve východní části Ghany, asi 50 kilometrů severovýchodně od hlavního města Accra. Jsou součástí větších pahorkatin, které se táhnou směrem k severovýchodní části země. Tato oblast je známa svou vysokou biodiverzitou a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat.

Pokud se zaměříme na počasí v této oblasti, Shai Hills mají typické tropické klima. To znamená, že je zde teplé a vlhké po celý rok. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Vlhkost je však výrazně vyšší, což může vytvářet dusnou až úmornou atmosféru, zejména v létě.

Deštivá sezóna v Gháně trvá obvykle od dubna do října, což znamená, že návštěvníci Shai Hills by se měli připravit na možnost prudkých lijáků. Ty mohou ovlivnit možnosti prozkoumávání lokalit a snížit viditelnost. Nicméně déšť může přinést výhody, protože přispívá k utváření bujné vegetace a napájení zvířat.

Co se týče nejlepšího období k návštěvě Shai Hills, ideální je vyhýbat se období intenzivního dešťového období. Listopad až únor jsou obvykle suché a slunečné měsíce, které nabízejí nejlepší podmínky pro turisty. Můžete si vychutnat krásné procházky v přírodě a obdivovat skalnaté útvary, jeskyně a unikátní flóru a faunu.

Největší atrakcí Shai Hills je rezervace, která se rozprostírá na ploše přes 50 čtverečních kilometrů. Návštěvníci zde mohou pozorovat mnoho druhů zvířat, včetně opic, antilop, krokodýlů a různých ptáků. Pro outdoorové nadšence je zde také možnost pěší turistiky, horolezectví a pikniků s ohledem na krásné scenérie.

Shai Hills je fascinující destinace v Ghanském přírodním ráji. Při návštěvě této oblasti byste měli být připraveni na teplé a vlhké počasí, které je charakteristické pro tropickou oblast. Bez ohledu na počasí však Shai Hills nabízejí úchvatné výhledy, jedinečnou přírodu a příležitost procházet se mezi divokými zvířaty. Je to skutečně místo, které stojí za návštěvu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills


1. Jak se dostanu do Shai Hills?
- Shai Hills se nachází asi 50 km od Accry a lze se tam dostat pomocí autobusů nebo taxi.

2. Jaký je vstupní poplatek do Shai Hills?
- Vstupní poplatek pro dospělého je 10 ghanských cedií a pro děti 5 ghanských cedií.

3. Co se tam dá vidět?
- V Shai Hills jsou k vidění divocí býci, zebry, antilopy, levharti a mnoho dalších divokých zvířat.

4. Lze tam i ubytovat?
- Ano, v Shai Hills je možné si pronajmout kemp v přírodě.

5. Kdy jsou nejlepší časy na návštěvu Shai Hills?
- Nejlepší časy jsou obvykle brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější.

6. Jak dlouho trvá prohlídka?
- Prohlídka trvá obvykle 2-3 hodiny.

7. Jaké oblečení je vhodné?
- Doporučuje se pohodlné oblečení a volné boty, nejlépe boty na turistiku.

8. Je vhodné si vzít s sebou jídlo a pití?
- Ano, je vhodné si vzít jídlo a pití, protože v Shai Hills nejsou žádné restaurace nebo obchody.

9. Jak je tam počasí?
- Počasí v Shai Hills je obvykle horké a suché po celý rok.

10. Je tam možné si najmout průvodce?
- Ano, možné si najmout průvodce, ať už individuálně nebo v rámci organizovaného výletu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách