Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Island Þingvellir (Národní park)

Ubytování Island Þingvellir (Národní park)


Island, země ledovců a přírodních krás, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Jeho ohromující scenérie a jedinečná přírodní divočina lákají každý rok mnoho návštěvníků. Mezi nejpopulárnější destinace patří Island Þingvellir, což je národní park nacházející se přibližně 45 kilometrů severovýchodně od Reykjavíku.

Národní park Þingvellir je jedním z nejvýznamnějších historických, kulturních a geografických míst Islandu. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 2004 a přitahuje turisty svou výjimečnou krajinou a bohatou historií. Tento park je jedním z nejvíce obdivovaných přírodních úkazů na ostrově.

Jednou z hlavních atrakcí národního parku Þingvellir je jeho výjimečný geologický význam. Leží na hranicích dvou tektonických desek – Evropské a Severoamerické. Tento jedinečný geografický útvar tvoří množství puklin, hlubokých roklí a jezer, která jsou nádherně modrá a krystalicky čistá. Návštěvníci se mohou projít podél pukliny Almannagjá, která je známá svou impozantní skalní stěnou.

Dalším důležitým aspektem parku je jeho historický význam. Þingvellir byl dříve místem starého alþingi, což byl první parlament na světě, založený v roce 930. Toto alþingi hrálo důležitou roli ve vývoji islandské demokracie. Návštěvníci mohou navštívit historické památky a ruiny starých budov, které se nacházejí v prostoru parku. Je to jedinečná příležitost nahlédnout do minulosti a získat hlubší porozumění k historii Islandu.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do nádherné přírody parku, jsou k dispozici různé turistické stezky vhodné pro všechny úrovně dovedností. Mezi nejoblíbenější trasy patří cesta k vodopádům Öxarárfoss a Bláfjallaklif, které nabízejí úchvatné pohledy do okolní krajiny. Park je také vyhledávaným místem pro potápění a šnorchlování, díky jeho čistým jezerům a unikátnímu podvodnímu prostředí.

Pokud plánujete navštívit Þingvellir National Park a zůstat blízko tohoto úžasného místa, můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů nebo chalup k pronajmutí. Existuje také možnost kempování pro ty, kdo raději tráví čas v přírodě. Ať už se rozhodnete zůstat jen na jednu noc, nebo si uděláte delší pobyt, zážitek z pobytu v blízkosti parku Þingvellir určitě stojí za to.

Island Þingvellir je nejen krásný přírodní park, ale i historické a kulturní dědictví. Jeho jedinečné spojení mezi přírodou a historií poskytuje nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Ať jste milovníkem turistiky, historie nebo jednoduše přírody, Þingvellir je perfektním místem, které byste na Islandu neměli vynechat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þingvellir (Národní park)


1. Jak se dostat do národního parku Þingvellir?
Odpověď: Národní park Þingvellir se nachází asi 40 km severovýchodně od Reykjavíku. Lze se sem dostat autem po silnici Þingvallavegur nebo autobusem z Reykjavíku.

2. Je vstup do národního parku Þingvellir placený?
Odpověď: Ano, vstup do národního parku Þingvellir je placený. Cena se liší v závislosti na věku a sezoně, informace o aktuálních cenách je možné zjistit na oficiálních webových stránkách parku.

3. Jaké aktivity lze v národním parku Þingvellir podniknout?
Odpověď: V národním parku Þingvellir je možné podniknout různé aktivity, jako je turistika, pěší chůze, kempování, rybaření, šnorchlování ve štěrbině mezi euroasijskou a severoamerickou deskou (Silfra) nebo se procházet historickými památkami spojenými s islandským parlamentem.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě národního parku Þingvellir?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě národního parku Þingvellir je v letních měsících, zejména v červnu a červenci, kdy je zde delší den a příjemnější počasí. V zimě lze park také navštívit, avšak je třeba být připraven na méně příznivé počasí a kratší dny.

5. Jsou v národním parku Þingvellir k dispozici občerstvení a toalety?
Odpověď: Ano, v národním parku Þingvellir jsou k dispozici občerstvení a toalety. V parku se nachází několik kaváren a restaurací, kde si lze koupit jídlo a pití, a veřejné toalety jsou také přístupné.

6. Mohu v národním parku Þingvellir tábořit?
Odpověď: Ano, v národním parku Þingvellir je možné tábořit na určených místech. Je však nutné dodržovat pravidla a postupy stanovené národním parkem, včetně správné likvidace odpadu.

7. Je v národním parku Þingvellir možné se koupat ve vodě?
Odpověď: Ano, v národním parku Þingvellir je možné se koupat ve štěrbině Silfra, která je známá svými průzračnými vodami. Pro šnorchlování nebo potápění ve štěrbině je však třeba mít určité dovednosti a povolení.

8. Jak dlouho trvá prohlídka národního parku Þingvellir?
Odpověď: Délka prohlídky národního parku Þingvellir závisí na zájmu a aktivitách návštěvníků. Někteří lidé zde stráví pouze několik hodin, zatímco jiní tady mohou strávit celý den. Doporučuje se však věnovat národnímu parku Þingvellir minimálně několik hodin, aby si lidé stihli prohlédnout hlavní atrakce.


Letenka Island Þingvellir (Národní park)


Island, země ohromující přírodní krásy, je domovem mnoha úchvatných míst, která si zaslouží navštívit. Jedním z těchto míst je Þingvellir, známý také jako Národní park Þingvellir. Toto úžasné místo je jedním z nejvýznamnějších historických a přírodních památek na Islandu. Navštívit Þingvellir je zážitek, který stojí za to.

Nacházející se na jihozápadě Islandu, Þingvellir je především známý jako místo historických událostí. Byl zde založen Alþingi, nejstarší parlament na světě, v roce 930. Toto historické shromáždění bylo zásadním krokem v politickém vývoji Islandu a zde se scházeli všichni zástupci ostrova, aby rozhodovali o záležitostech společnosti.

Dnes si návštěvníci mohou prohlédnout zbytky těchto starých staveb a vycítit atmosféru, která zde panovala. Mnoho monumentů připomíná významné okamžiky v dějinách Islandu, včetně památníku na počest 1000. výročí přijetí křesťanství nebo památníku věnovaném ženám, které bojovaly o práva žen.

Navíc je Þingvellir také jedinečný přírodní fenomén. Nachází se na rozhraní dvou tektonických desek, severoamerické a evropské. Tato geologická skutečnost poskytuje návštěvníkům neobyčejnou možnost vidět a dokonce projít se po místě, kde dochází ke střetu dvou kontinentů. To vytváří úžasné přírodní scenérie, včetně skalního útvaru zvaného Almannagjá, který je doslova roztržením mezi oběma deskami.

Dalším neuvěřitelným přírodním zjevem v Þingvellir je Þingvallavatn, největší jezero na Islandu. Jezero je obklopeno malebnými horami a je domovem mnoha druhů ryb. Také poskytuje úžasnou vodní krajinu, kterou si návštěvníci mohou užít při procházce po okolních stezkách nebo při rybaření.

Národní park Þingvellir je také významným místem pro milovníky outdoorových aktivit. Procházky, pěší výlety, horolezectví a kempování jsou populárními způsoby, jak si užít krásy tohoto místa. Park nabízí mnoho dobře udržovaných tras a stezek, které vás provedou tím nejlepším, co Island nabízí.

Kromě toho je Þingvellir také ideálním místem pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet potápění. Skryté prameny pod hladinou jezera vytvářejí fascinující podvodní scenérie a zážitky, které nezapomenete.

Pokud se vydáte na Island, návštěva Þingvellir by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Toto úchvatné místo spojuje historii, přírodní krásy a nezapomenutelné zážitky. Þingvellir je vzdálen dostupně od Reykjavíku, což umožňuje výlety na jeden den, i když by bylo lepší zde strávit více času a prozkoumat vše, co tento nádherný národní park nabízí.


Dovolená Island Þingvellir (Národní park)


Island je jednou z nezapomenutelných destinací pro dovolenou, kterou byste si neměli nechat ujít. Mezi nejkrásnější místa, která můžete na tomto ostrově navštívit, patří i národní park Þingvellir, který se nachází v jihozápadní části země. Tato lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, fascinující historii a řadu aktivit pro turisty.

Þingvellir je národní park, který je známý svou jedinečnou geologickou situací. Nachází se na rozhraní dvou litosférických desek - evropské a severoamerické. Tento rozdělující zlom je zcela viditelný a představuje velmi zajímavou geologickou památku. V parku se nachází také největší jezero v Islandu, Þingvallavatn, které svou impozantností zaujme snad každého návštěvníka.

Jedním z nejvýznamnějších historických faktorů Þingvelliru je to, že zde v roce 930 vznikl Althing, nejstarší parlament na světě. To bylo místo, kde se vikingové každoročně scházeli, aby projednávali záležitosti země. Park si proto vysloužil své místo na seznamu UNESCO díky svému významu pro demokracii a jeho historické hodnotě.

Pro turisty, kteří navštíví Þingvellir, je k dispozici široká škála aktivit. Můžete si zde půjčit kolo a projet se po cyklostezkách, které vedou kolem jezera a krátce se vzdálují od historických lokalit. Milovníci pěší turistiky mohou využít různé turistické trasy, které vás provedou krásnou přírodou národního parku. Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je tu také nabídka potápění a rybolovu.

Nejen zeměpisné a historické zajímavosti jsou lákadlem tohoto národního parku, ale také přírodní krása. Þingvellir je obklopen vysokými horami, které tvoří dramatickou kulisu pro toto místo. Zachycení úchvatných výhledů a fotografií je nezbytností pro každého turistu.

V národním parku Þingvellir je také možné shlédnout vodopády Öxarárfoss, které jsou jedním z dalších míst, které navštívit v této oblasti. Tyto vodopády jsou impozantní a vytvářejí malebnou atmosféru, kterou turisté ocení. Þingvellir je opravdu magické místo, které vám nabídne unikátní kombinaci historie, geologie a nádherné přírody.

Pokud plánujete dovolenou v Islandu, nezapomeňte navštívit národní park Þingvellir. Toto místo je přírodním a historickým skvostem, které vás ohromí svou krásou. Prožijete zde nezapomenutelné zážitky a zanecháte si v srdci kus Islandu.


Počasí Island Þingvellir (Národní park)


Island, země ohromující přírodní krásy a jedinečná kultura, je domovem mnoha národních parků. Jedním z nejznámějších z nich je Þingvellir, který se nachází zhruba 40 kilometrů východně od hlavního města Reykjavíku. Tato oblast je jedinečná svým geologickým a historickým významem, který je spojen s přírodními aspekty počasí.

Þingvellir je jedním z nejstarších přírodních parků v Islandu a byl zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2004. Jeho neuvěřitelně krásná krajina a historický význam přitahují každoročně mnoho turistů z celého světa.

Co se týká počasí, Þingvellir má jedinečé podmínky, které významně ovlivňují jeho přírodní scenérie. Island se nachází v severní části Atlantského oceánu, což znamená, že je vystaven intenzivním větrům a měnícím se počasí. Špatné počasí je na Islandu běžné a mohou se zde objevit extrémní podmínky, včetně bouřlivého větru a silných dešťů.

V Þingvellir se díky těmto podmínkám vytváří jedinečná a dramatická atmosféra. Obrovské skály, které obklopují park, spojené s průzračnými jezery a přírodními vodopády, vytvářejí ohromující scenérii, kterou silné větry ještě umocňují. Kombinace tajemných tmavých oblohou a kontrastních barev přírody dává Þingvellir nezapomenutelnou atmosféru.

Je také důležité zmínit, že Þingvellir je unikátní, protože se nachází na rozhraní dvou kontinentálních desek – severoamerické a euroasijské. Tato geologická aktivita je dobře patrná na Islandu jako celku, ale v Þingvellir je její přítomnost zvláště výrazná. Mnoho turistů sem přichází, aby si prohlédlo velký štěrbinový zlom a prošlo se po stezkách vedoucích přímo po hranicích obou desek.

Vzhledem k těmto geologickým faktorům je počasí v Þingvellir předvídatelné. Silné větry zde často víří a mohou být velmi chladné. Teploty se zde pohybují na nižších hodnotách a bývá zde relativně chladněji než v okolních oblastech. Deštivé počasí je také běžné, protože wolka je neustálá a rychlé změny počasí nejsou výjimkou.

Pokud tedy plánujete návštěvu Þingvelliru, je důležité se připravit na nepředvídatelné počasí. Doporučuje se vzít s sebou teplé oblečení, nepromokavé vrstvy a větruvzdornou bundu. Nezapomeňte také na vhodné boty a další vybavení, které vám umožní prozkoumat park bez omezení.

Navzdory proměnlivému počasí je Þingvellir neuvěřitelně krásným místem, které stojí za návštěvu. Jeho unikátní krajina a historický význam ho činí jedním z nejvýznamnějších národních parků v Islandu. Počasí zde sice může být obtížné, ale to jen umocňuje atmosféru tohoto jedinečného místa.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách