Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Venezuela Pico Bonpland

Počasí Venezuela Pico Bonpland


Pico Bonpland je hora v národním parku Sierra Nevada de Mérida ve Venezuele. Nachází se v západní části země, v blízkosti hranic s Kolumbií. Pico Bonpland je jedním z nejvyšších vrcholů Sierry Nevady a celé Venezuely, s nadmořskou výškou přesahující 4 900 metrů.

Počasí na Pico Bonpland je extrémně proměnlivé a ovlivňuje ho kombinace výšky, geografické polohy a klimatických faktorů přítomných v této oblasti. Hora se nachází ve vysokém pásmu horských pásů, které jsou obklopeny hustými lesy a ledovci.

Venezuela jako celek má tropické podnebí, avšak vlivem velké nadmořské výšky se na Pico Bonpland vyskytují i alpínské a subpolární klimatické podmínky. V létě, které trvá od června do září, se teploty pohybují kolem 5-10 °C ve vyšších nadmořských výškách, s možností poklesu pod bod mrazu během nocí. V zimě, která trvá od listopadu do února, teploty klesají až na mínusové hodnoty, s průměrnou teplotou kolem -10 °C.

Srážky na Pico Bonpland jsou rovnoměrně rozložené po celý rok, ale s tendencí k vyššímu množství srážek během letního období. Ledovce na svazích hory tvoří zásadní zdroj vody pro oblastní řeky a vodopády, jako je třeba slavný Salto Ángel.

Vysoká nadmořská výška a proměnlivé klima Pico Bonpland přitahují do této oblasti turisty, horolezce a přírodovědce. Pico Bonpland nabízí fantastické výhledy na okolní vrcholky a panoramata venezuelské krajiny. Kvůli extrémním podmínkám je však horolezectví na Pico Bonpland vyhrazeno pouze zkušeným horolezcům s vhodnou výbavou a přípravou.

Venezuela a Pico Bonpland jsou tedy fascinujícím místem, kde se setkávají různé klimatické a geografické faktory. Toto spojení vytváří unikátní a proměnlivé počasí, které dodává Pico Bonplandu jeho unikátní charakter a nádherný pohled na venezuelskou krajinu. Jedná se o oblast, kterou stojí za to navštívit a prozkoumat, přičemž respektování a ochrana přírody jsou nezbytnými prvky při návštěvě této úchvatné části Venezuely.


Nejčastější dotazy a odpovědi Venezuela Pico Bonpland


O: Jaký je nejvyšší vrchol v Venezueli?
A: Nejvyšší vrchol v Venezueli je Pico Bolívar.

O: Kde se nachází Pico Bonpland?
A: Pico Bonpland se nachází v národním parku Sierra Nevada de Mérida v západní Venezuele.

O: Jak vysoký je Pico Bonpland?
A: Pico Bonpland má výšku 4 883 metrů.

O: Je možné vystoupit na Pico Bonpland?
A: Ano, je možné vystoupit na Pico Bonpland, ale vyžaduje to schopnosti horského lezce a je nutné mít odpovídající vybavení.

O: Jaká je nejlepší doba pro výstup na Pico Bonpland?
A: Nejlepší doba pro výstup na Pico Bonpland je obvykle během suchého období od prosince do března.

O: Jaký je rozdíl mezi Pico Bonpland a Pico Bolívar?
A: Pico Bonpland a Pico Bolívar jsou dva nejvyšší vrcholy v oblasti Sierra Nevada de Mérida. Pico Bonpland se nachází blíže k východnímu konci pohoří a je nižší než Pico Bolívar. Pico Bonpland je také méně navštěvovaný a strmější než Pico Bolívar.


Ubytování Venezuela Pico Bonpland


Venezuela je země ležící v severní části Jižní Ameriky, která se může pyšnit nádhernou přírodou, bohatou historií a pestrou kulturou. Mezi nejznámější přírodní krásy v zemi patří jeskyně, pláže a národní parky. Jedním z těchto parků je i Pico Bonpland, který stojí za zmínku především pro svou navazující penzion, který poskytuje ubytování ve velmi pěkném prostředí.

Pico Bonpland je vrchol o nadmořské výšce 4 890 metrů a nachází se ve Venezuelských Andách. Národní park, ve kterém se Pico Bonpland nachází, se jmenuje Sierra Nevada National Park. Tento park patří mezi největší národní parky v zemi a je známý svou diverzitou flóry a fauny.

Navazující penzion je jediným ubytovacím zařízením v okolí vrcholu Pico Bonpland. Nabízí pohodlné a útulné pokoje pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do krásné přírody a zažít náročný výšlap na vrchol hory. Pokoje jsou vybavené veškerým potřebným zařízením, včetně koupelny a teplé vody.

Penzion také disponuje společenskou místností, kde si hosté mohou odpočinout po dlouhém dni plném prozkoumávání okolních horských stezek. Ve společenské místnosti se nachází krb, kde se hosté mohou zahřát před ohněm, a také knihovna plná knih o přírodě a historii Venezuely.

V okolí penzionu je mnoho turistických tras a stezek, které umožňují návštěvníkům objevit nádhernou přírodu a panoramatické výhledy. V neposlední řadě je také možné vidět místní flóru a faunu, včetně vzácných ohrožených druhů.

Jedinečnost ubytování na Pico Bonpland spočívá především v krásném okolí a možnosti zažít dobrodružství venkovského života ve Venezuele. Hosté mají možnost prozkoumat okolí a potkat místní obyvatele, kteří jsou přátelští a vstřícní.

Navštívit ubytování na Pico Bonpland je skvělou příležitostí, jak objevit krásy Venezuely a zažít neopakovatelnou atmosféru tohoto jedinečného místa. Ubytování je ideální pro milovníky přírody a dobrodružství, kteří chtějí zažít něco jiného než běžný hotelový pobyt.


Letenka Venezuela Pico Bonpland


Venezuela je známá svými spektakulárními přírodními krásami a jedním z nejvýznamnějších míst, které turisté navštěvují, je hora Pico Bonpland. Tato hora se nachází na západě země a nabízí úchvatné výhledy a dobrodružství pro tyrpisty.

Pico Bonpland je součástí Andského pohoří a leží v oblasti Mérida, ve státě Mérida. S vrcholem dosahujícím výšky 4 993 metrů nad mořem, je to druhá nejvyšší hora v této oblasti a čtvrtá nejvyšší v zemi. Hora je pojmenována po francouzském botanikovi a přírodovědci Aimé Bonplandovi, který se zabýval výzkumem přírody ve Venezuele.

Tato hora je oblíbeným cílem pro horolezce a turisty, kteří chtějí zažít adrenalinovou výzvu a zároveň se ponořit do ohromující krásy andského krajiny. Cesta na vrchol Pico Bonpland je náročná a vyžaduje dobré fyzické a kondiční předpoklady, ale odměnou jsou fascinující výhledy na okolní hory, ledovce a nekonečnou lesní krajinu.

Pro výstup na vrchol je nutné mít patřičné vybavení a zkušenosti s horolezením. Cesta začíná v blízkosti města Mérida, kde je možné si pronajmout horské vedení a vydat se přes husté deštné pralesy, řeky a strmé skalnaté svahy, které vedou na vrchol. Po celé cestě budete mít možnost pozorovat rozmanité druhy flóry a fauny, které obývají tuto oblast.

Přestože výstup na Pico Bonpland je fyzicky náročný, turisté tvrdí, že je to jedinečný zážitek, který stojí za to. Výhledy, které se otevírají na vrcholu, jsou prostě dech beroucí. Z vrcholu je možné pozorovat nekonečné zelené hory, zasněžené vrcholy a dokonce i další venezuelské pohoří Sierra Nevada, které je páteřním hřbetem venezuelských And.

Pokud se chystáte navštívit Venezuelu a máte rádi výzvy a přírodu, pak byste si neměli nechat ujít tu příležitost vystoupit na vrchol Pico Bonpland. Vstupte do světa horolezců a objevte okouzlující kouzlo Andského pohoří.


Dovolená Venezuela Pico Bonpland


Venezuela, země ležící na severním pobřeží Jižní Ameriky, je velice atraktivní destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Jedným z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi je národní park Sierra Nevada, který obklopuje nejvyšší vrchol Venezuely - Pico Bonpland.

Pico Bonpland, pojmenovaný po francouzském botanikovi Aimé Bonplandovi, se tyčí do výšky 4 921 metrů nad mořem. Jeho majestátní silueta je dominantou celého národního parku a výstup na vrchol je nezapomenutelným zážitkem pro horolezce a dobrodruhy z celého světa.

Cesta na Pico Bonpland, která začíná ve vesnici Los Nevados, vyžaduje fyzickou kondici a horolezecké dovednosti. Před výstupem je nutné si zajistit povolení od správy národního parku a mít s sebou vhodné vybavení, jako je horolezecký průvodce, lezecké lano, karabinéry a kvalitní horské oblečení.

Horolezci se vydávají na cestu přes nádhernou horskou krajinu, která je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat. Během výstupu se lze setkat s pásmem stálezelených lesů, horskými loukami plnými květin a impozantními skalními útvary. Na vrcholku Pico Bonpland je možné obdivovat panoramatický výhled na celý národní park a okolní sopky.

Pro milovníky fauny a flóry je tato oblast Velkým rájem. V národním parku Sierra Nevada žije mnoho ohrožených druhů, jako je chameleon venezuelský, andulky a vzácný andský kondor. Rostlinný svět je pak zastoupen například druhem bromélie Rourkeova nebo orchideemi.

V místech jako je vesnice Los Nevados se také turisté mohou seznámit s místní kulturou a tradicemi. Zdejší obyvatelé jsou známí svou pohostinností a rádi přivítají návštěvníky z celého světa.

Je však třeba mít na paměti, že Venezuelská politická situace nebyla v posledních letech příznivá pro turismus. Ekonomická krize a sociálně-politické nepokoje způsobily zhoršení bezpečnostní situace v zemi a turisté by měli být obezřetní a sledovat aktuální cestovní doporučení. Doporučuje se cestovat ve skupině a mít vždy s sebou platný cestovní doklad.

Pico Bonpland nabízí dobrodružný výlet do nádherného horského prostředí, bohatého na přírodu a krásu. Příznivci outdoorových aktivit a přírody zde najdou mnoho možností k objevování a poznávání. Ačkoli situace ve Venezuele může být obtížná, výstup na vrchol Pico Bonpland stále zůstává jednou z hlavních atrakcí této krásné země.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách