Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Island Myvatn

Letenka Island Myvatn


Island je fascinující země plná divoké přírody a úchvatných přírodních krás a Myvatn je bezesporu jednou z jejich nejlepších příkladů. Tento krásný region je vyhledáván turisty z celého světa a k dokonalosti tohoto regionu nemůže chybět přímé spojení letenka Island Myvatn.

Myvatn se nachází na severu Islandu a je známý jako oblíbená turistická destinace, hlavně díky svému úchvatnému vulkanickému prostředí. Nachází se zde řada různých geotermálních aktivit, sopouchů a krásných jezer. O jeho kráse svědčí fakt, že se zde natáčely nezapomenutelné scény pro seriál Hra o trůny.

Díky letenka Island Myvatn je pro turisty jednoduché dostat se do tohoto krásného regionu. Kromě letišť v Reykjavíku, Keflavíku a Akureyri mohou turisté využít také letiště v Reykjahlidu a Húsavíku, což jsou dva nejvíce využívané letištní terminály v regionu Myvatn.

Cena letenky se může lišit podle ročního období, ale obecně se dají najít velmi přijatelné ceny. Pro turisty, kteří navštíví Island v zimních měsících, je výhodné využít letenky v rámci speciálních zimních balíčků, které nabízejí výhodné ceny nejen pro letenky, ale také pro ubytování a turistické aktivity.

Vzhledem k tomu, že Myvatn a okolní region jsou naprosto úchvatné, stojí za to si na Islandu dopřát několik dní či týdnů a region prozkoumat. Díky letence Island Myvatn získají turisté mnoho možností k prozkoumání této krásné oblasti s nejlepší dostupností a pohodlím.

Kromě samotného regionu Myvatn mohou turisté v celém Islandu objevovat další krásy této země, jako jsou vodopády, čedičové pláně, zelené louky a další vulkanické pohoří. Ať už bude turista hledat dobrodružství nebo odpočinek, Island nabízí všechno, co si lze přát.

Za letenku Island Myvatn s nízkou cenou a nejlepší dostupností se lze samozřejmě vydat na internet, kde můžete najít mnoho cestovních kanceláří nebo leteckých společností. Pro fanoušky dobrodružství a nezávislých cestovatelů, jsou však i další možnosti, například pronájem vozidla, a tak možnosti dalšího objevování Islandu zvyšují.

Kromě letenky Island Myvatn není třeba zapomenout ani na vybavení, které v zemi ledovců budete potřebovat, aby jste si užili této krásné země na maximum. Například dobrou je být vybavený speciální turistickou obuví, pláštěnkou nebo teplou bundou. Měli byste také vždy mít na paměti, že počasí na Islandu se velmi rychle mění a pokud budete cestovat do Myvatnu nebo jiných regionů severního Islandu, můžete se setkat s chladnými teplotami, silným větrem a mokrým počasím.

Nakonec, zřídka vkročíme do tak úchvatného prostředí; islandský Myvatn. S letenkou Island Myvatn se tak stává jednoduché sejít se s nejúchvatnějšími přírodními krásami této oblasti a přesvědčit se přímo na vlastní oči o jeho kráse. Buďte proaktivní, získejte si letenku a dejte se do toho!


Počasí Island Myvatn


Island Myvatn je oblíbenou turistickou destinací na severu Islandu. Tento region se pyšní jedinečnou přírodní krásou, kterou umocňuje jeho specifické klima. Počasí zde je proměnlivé a tak se turisté mohou setkat se všemi ročními obdobími během pouhých několika hodin.

Myvatn, což v islandštině znamená "mouchové jezero", je jezerem tektonického původu. Nachází se většinou ve starší kráterové části a nabízí úchvatné výhledy na sopečné kužele, lávová pole, termální prameny a geotermální jezera. Oblast je známá svou bohatou faunou a florou a je také významným přírodním územím, které má status přírodní rezervace.

Každé roční období na Myvatnu nabízí svůj jedinečný pohled na přírodu. V zimě je oblast pokryta sněhem a ledem a přehozenými vrstvami omrzlinou. Nejčastěji se setkáte s teplotami pod bodem mrazu a sněhovými vánicemi. Pro ty, kteří mají rádi zimní sporty, je toto období ideální na lyžování, snowboarding, snowmobiling nebo prozkoumávání zamrzlých jezer a termálních pramenů.

Na jaře se na Myvatnu koná proměna, kdy se sníh pomalu roztává a do oblasti proudí život. Nádherné barevné květiny začínají rašit a ptáci se přichází vrátit ze svých zimovišť. Teploty stoupají a je zde také více slunečných dnů. To je skvělé období pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy přírody při delších procházkách a nenáročných túrách kolem jezera.

Letošní léto v Myvatnu je neobyčejné. Během tohoto období se slunce nepřestává skoro vůbec skrývat a teploty se pohybují kolem příjemných 15-20 °C. To přitahuje mnoho turistů, kteří si chtějí vychutnat jedinečnou atmosféru této krásné oblasti. Lidé si mohou užívat koupání v teplých geotermálních jezerech a strávit čas pozorováním ptáků, procházkou po břehu jezera nebo půjčením kajaku.

Podzimní atmosféra Myvatnu je zase o něco melancholičtější. Stromy se oblékají do odstínů hnědé, oranžové a červené, a to vytváří nádherné kontrasty s modrou barvou jezera. V této době dochází také ke změně přílivu a odlivu ptáků, kteří migrují do teplejších oblastí. To je rovněž dobrá doba pro houbaře, kteří se vypraví do okolí a hledají jedlou hubu.

Krátká zima na Myvatnu je opět spojena se sněhem a mrazivými teplotami. Je to období klidu a ticha, které přináší sněžné krajiny a ledové krátery. Turisté, kteří si zde přijdou na své, mohou zažít jedinečnou atmosféru a klid, který se vyskytuje jen zřídka. Vzácné polární záře zde také přitahuje milovníky přírody a fotografy, kteří se snaží zachytit tento neuvěřitelný jev.

Nezáleží na ročním období, Myvatn vždy nabízí něco speciálního a unikátního. Jeho krásu a přírodní bohatství určitě stojí za návštěvu, ať už si vyberete jakoukoli dobu v roce. Počasí zde může být extrémní a proměnlivé, ale to jen přidává kouzlo této úchvatné oblasti a dělá z ní jedno z nezapomenutelných míst na Islandu.


Dovolená Island Myvatn


Island, země plná nádherných přírodních krás a netradičních zážitků, nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z míst, které byste během svého pobytu na Islandu neměli vynechat, je oblast Myvatn.

Myvatn je krásné jezero ležící na severu Islandu, nedaleko města Akureyri. Pro svůj neobvyklý tvar a překrásné okolí se často nazývá „Islandské Mrtvé moře“. Okolí jezera nabízí mnoho krásných turistických tras, které se stanou dokonalým prostorem pro vaši dovolenou.

Připomeňme si několik míst, která stojí za vidění.

Namafjall

Namafjall je aktivní geotermální oblast plná páry, horké vody a jedinečného vulkanického terénu. Můžete sem přijet kdykoliv v roce a vychutnat si pěší túry po místních stezkách a obhlédnout krátery plné bílého kouře, nebo se kochat pohledem na barevné minerály v blízkém půdě – vše je zcela zadarmo.

Vogafjos Farm Resort

Umístěný na břehu jezera se nachází tento nejkrásnější Islandský hostinec. Hosté si mohou vyzkoušet lokální jídlo a netradiční polévku, která se vaří přímo v horké vodě pod zemí, nebo si okořenit den chutným skleničkou místního domácího piva. V Vogafjos Farm Resort se také nachází netradiční stáje, kde si můžete prohlédnout horské koně a mít s nimi netradiční jízdy po okolí.

Dimmuborgir

Oblast Dimmuborgir se nachází jen pár minut jízdy od jezera Myvatn a nabízí jedinečné pozorování skál a kamenů, které vytvořili vlivem vulkanických erupcí. Můžete si projít 3 km dlouhou trasu nebo koupit průvodce, který vám už ukáže to nejlepší ze severního Islandu.

Grjotagja

Toto překrásné jeskynní jezero je místem, kde se lidé většinou koupají, nebo se v něm ponoří. Je důležité uvědomit si, že voda do jeskynního jezera teče způsobem, kdy se země proměňuje postupně v pánev horké vody - výsledkem je podivuhodně horká voda, ze které vzniká fantasticky teplý a útulný jezírko.

Reykjahlid

Reykjahlid je místem, kde se nacházejí horké prameny a teplé vody. Okolí této oblasti je kouzelné a krásné, takže se sem vyplatí zajet i jen na obyčejnou procházku a nadechnout se čerstvého islandského vzduchu.

Celkově lze říct, že Myvatn je ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou plnou nádherné přírody, geotermálních vazeb a nevyčerpávajícího zážitků. Nezapomeňte si pořídit ochranný prostředek proti komárům a být připraveni na dynamické počasí, které na Islandu panuje, nicméně garantujeme Vám to nejlepší, co se týká poklidné a přátelské atmosféry, limitovaného cestování a přírody plné pixelů. Island totiž nikdy nezklame a u každého turisty vyvolá pocit nadšení a respektu k přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Myvatn


1. Jak se dostat na Myvatn?

Nejlepší možností je jet autem z Akureyri. Cesta trvá asi hodinu a půl. Existuje také autobusová linka, která Myvatn spojuje s Reykjavíkem.

2. Co si vzít s sebou na návštěvu Myvatnu?

Je důležité mít sebou pohodlné oblečení a boty, protože se budete pohybovat venku a cesty mohou být kluzké. Také si nezapomeňte vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit krásné výhledy.

3. Jaké aktivity lze na Myvatnu podniknout?

Na Myvatnu je mnoho aktivit, které můžete podniknout, jako například koupání v termálních pramenech, pěší tůry po okolí, pozorování ptáků, jízda na koni a také prohlídka místních památek.

4. Kde se dá ubytovat na Myvatnu?

Na Myvatnu se nachází mnoho hotelů, hostelů, apartmánů a kempů, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Myvatnu?

Nejlepší doba na návštěvu Myvatnu je v letních měsících (červen až srpen), kdy jsou teploty příjemné a dni jsou dlouhé. Pokud se chcete vyhnout turistické sezóně, můžete zvážit návštěvu na podzim nebo na jaře.


Ubytování Island Myvatn


Island Myvatn, který se nachází na severovýchodě Islandu, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Jeho název, který v překladu znamená "mouchové jezero", získal podle velkého množství hmyzu, který se zde vyskytuje během letních měsíců. Myvatn nabízí nádhernou přírodu, termální jezera, jedinečnou faunu a flóru a bohatou historii.

Pro turisty, kteří navštěvují Island Myvatn, je zajištěno dostatečné množství ubytovacích možností. Na výběr jsou různé typy ubytování, které lze přizpůsobit individuálním preferencím.

Jedna z možností je příjemný hotel, který nabízí pokojovou službu, restauraci a další vybavení. Hotely v Myvatn jsou obvykle menší a útulné, s výhledem na krásnou krajinu jezera a okolní přírody. Mají také velmi přátelský personál, který je ochoten poskytnout turistům informace o nejlepších místech v okolí.

Další možností je pronájem chaty či rekreačního domu. Tyto ubytovací možnosti jsou velmi populární, protože poskytují větší soukromí a flexibilitu. Chata v Myvatn je ideální pro rodinnou dovolenou nebo skupinu přátel, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu na vlastní pěst. Většina chat je vybavena kuchyňským zařízením a dalšími potřebnými vybaveními pro pohodlný pobyt.

Pokud preferujete něco více dobrodružného, můžete si zvolit kempování v Myvatn. Tato možnost je velmi oblíbená mezi turisty, kteří mají rádi přímý kontakt s přírodou. K dispozici jsou kempy s vybavenými stanovými chatkami, sprchovými zařízeními a záchody. Kempování v Myvatn je zážitkem samotným, protože se nacházíte uprostřed krásné přírody a můžete si vychutnat nádherný výhled na jezero a sopky.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také hostely a penziony v Myvatn. Tyto typy ubytování nabízejí jednodušší a cenově dostupné možnosti pro přespání. Hostely obvykle nabízejí společné ložnice a sdílené sociální zařízení, zatímco penziony poskytují soukromé pokoje se základním vybavením.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, pobyt v Myvatn vám zaručuje úžasné zážitky a krásné dovolené. Budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat přírodu, relaxovat v termálních pramenech a objevovat fascinující geologické útvary, které tato oblast nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách