Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Samos Karlovassi

Počasí Řecko Samos Karlovassi


Řecko Samos Karlovassi je malebné pobřežní město na ostrově Samos, které se nachází v severovýchodní části Egejského moře. Tento region je známý svým příjemným podnebím a jedinečnou krajinou, která svědčí o bohaté historii oblasti.

Karlovassi leží na úpatí hory Kerkis a je obklopeno zelenými kopci a malebnými plážemi. Díky své poloze město zažívá mírné středomořské klima, což znamená, že tu panují horká léta a mírné zimy.

Letní měsíce, které trvají od června do září, jsou nejteplejší a nejsušší období v regionu Karlovassi. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 28-32 °C, s minimálními nočními teplotami okolo 20°C. Během těchto měsíců je možné si vychutnat slunečné a teplé dny, kdy teplota mořské vody dosahuje příjemných 24-26 °C. Tyto podmínky jsou ideální pro relaxaci na pláži, koupání a vodní sporty.

Podzim a jaro na Samosu jsou mírné a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 18-24 °C, což je stále dostatečně teplé na procházky, poznávání okolních destinací a užívání si pestrobarevné vegetace. Zimní měsíce, které trvají od prosince do února, jsou chladnější s teplotami kolem 10-15 °C. V těchto měsících může dojít k dešťovým srážkám, ale nejsou příliš časté a většinou jsou krátké.

Pokud se rozhodnete navštívit Karlovassi během léta, doporučuje se používat ochranný krém proti slunci, chránit se před přímým sluncem a udržovat optimální hydrataci. Vzhledem k teplému léta je také vhodné se oblékat v lehkých a prodyšných materiálech.

Celkově vzato, Karlovassi nabízí příjemné počasí po celý rok. Příznivé podnebí a teplé léto vytváří ideální podmínky pro plážový odpočinek, zatímco mírné jaro a podzim jsou optimální pro procházky, prohlídku památek a relaxaci v malebném prostředí tohoto řeckého města.


Dovolená Řecko Samos Karlovassi


Dovolená na Řeckém ostrově Samos – Karlovassi

Pokud váháte, kam vyrazit na svou příští dovolenou, a v hlavě se vám honí krásné pláže, křišťálově čisté moře a okouzlující horská krajina, nenechte si ujít možnost navštívit nádherný ostrov Samos, konkrétně jeho malebné městečko Karlovassi.

Samos je znám svými bohatými dějinami a jako rodiště slavného matematika a geometra Pythagora. Ostrov se nachází v Egejském moři, nedaleko tureckých břehů, a nabízí vše, co si na dovolené můžete přát.

Karlovassi je jedním z největších měst na Samosu a je umístěno v západní části ostrova, v hlubokém zálivu. Jeho poloha je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu a pláže, ale zároveň si užít klidnou atmosféru města. Karlovassi nabízí bohatou historii a architektonickou krásu, která láká turisty z celého světa.

Jeden z nejznámějších památníků v Karlovassi je Náměstí Pythagora, pojmenované po slavném matematikovi. Toto náměstí je téměř neustále plné lidí, kteří si vychutnávají dobrou kávu na jedné z mnoha kaváren nebo se procházejí po malebné promenádě.

Pokud máte rádi pěší turistiku, Karlovassi je pro vás ideálním výchozím bodem. V okolí města se nachází několik malebných vesnic a stezek, které vás zavedou do vrcholů hor, odkud je panoramatický výhled na celý ostrov. Nejznámější treky vedou k horám Kerkis a Ambelos, kde můžete objevit nádhernou přírodu a jedinečnou flóru a faunu.

Pro milovníky pláží je Karlovassi rovněž výbornou volbou. V okolí města se nachází několik nádherných pláží s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Mezi nejpopulárnější patří Potami, Lemonakia a Tsamadou. Tyto pláže jsou vybaveny lehátky a slunečníky a nabízejí různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění nebo surfování. Navíc jsou obklopeny zelenými kopcemi, které vytvářejí malebnou kulisu.

Při své návštěvě v Karlovassi si nemůžete nechat ujít návštěvu některé z místních vinařství. Samos je známý svým slavným vínečkem Moschato, které se vyrábí z hroznů pěstovaných na ostrově. Místní vinařství vám ráda ochotně nabídnou ochutnávku svých více než stoletých tradic.

Pokud hledáte klidnou a relaxační dovolenou s bohatou historií a krásnými plážemi, není lepší volbou než Karlovassi na ostrově Samos. Toto malebné město vám nabídne vše, co si můžete přát od letní dovolené a mnohem více.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Samos Karlovassi


1) Jak se dostanu na Samos, do města Karlovassi?
Existuje několik způsobů, jak se dostat na Samos. Pokud cestujete z Česka, nejběžnější možností je letět na ostrov přímo z Prahy nebo jiného evropského letiště. Po příletu na Samos se můžete dostat do města Karlovassi taxíkem, autobusem nebo si pronajmout auto.

2) Jaká je ideální doba k návštěvě Samosu a Karlovassi?
Ideální doba k návštěvě Samosu a Karlovassi je obvykle od května do října. V těchto měsících je teplota příjemná a ostrov je plný života. V létě se teploty pohybují kolem 30 °C a možná budete potřebovat ochranný krém proti slunci. V období květen-červen a září-říjen jsou teploty mírnější a turistický ruch je nižší.

3) Co všechno mohu vidět a dělat v Karlovassi?
V Karlovassi jsou některé z nejlepších pláží na ostrově Samos. Můžete si užívat slunění a koupání na pláži Potami nebo na pláži Tsamadou. Navštívit můžete také historické památky, jako je Karlovasské vězení a univerzita. Město je známé svojí historickou architekturou, užívání tradičních restaurací a obchodů.

4) Kde se mohu ubytovat v Karlovassi?
V Karlovassi je k dispozici široká škála ubytování od hotelů a penzionů po apartmány a pokoje k pronájmu. Můžete si vybrat ubytování podle svých preferencí a rozpočtu. Nejbližší pláže jsou obvykle v docházkové vzdálenosti od ubytování.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Karlovassi?
V Karlovassi je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční řeckou kuchyni i mezinárodní speciality. Některé z doporučených restaurací jsou Taverna Nireas, Taverna Vathy, Restaurace Petrino a Restaurace Platanaki. Doporučuje se vyzkoušet místní speciality, jako je tzatziki, souvlaki a moussaka.

6) Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Samos?
Na Samosu je k dispozici několik možností dopravy. Můžete si pronajmout auto nebo skútr a explore ostrov na vlastní pěst. Je také možné se pohybovat autobusem, který spojuje různá města a pláže na ostrově. Taxíky jsou další možností dopravy, ať už pro krátké vzdálenosti ve městech nebo delší transfery.


Ubytování Řecko Samos Karlovassi


Řecký ostrov Samos je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Egejském moři. A pokud hledáte ubytování, neexistuje lepší místo než Karlovassi. Tento malebný přístavní město na západním pobřeží ostrova nabízí nádherné pláže, bohatou historii a úžasnou atmosféru.

Karlovassi je druhé největší město na Samosu a je známé svou bohatou historií i svými přírodními krásami. Můžete se těšit na malebné uličky s tradičními řeckými domy, úzké průchody, historické budovy a živou atmosféru města.

Pro ubytování v Karlovassi máte několik možností. Na výběr jsou luxusní hotely, stylové apartmány nebo útulné rodinné penziony. Všechny tyto ubytovací zařízení nabízejí výhled na moře a pohodlné vybavení, abyste si užili svůj pobyt co nejvíce.

Pokud se rozhodnete ubytovat v luxusním hotelu, jistě oceníte prvotřídní služby, bazény, wellness centra a výjimečné restaurace. Tyto hotely se nacházejí přímo na pláži, takže se budete mít možnost koupat a opalovat pohodlně na dosah.

Pokud preferujete o něco klidnější atmosféru, můžete si zvolit stylové apartmány v centru města. Tyto apartmány jsou vkusně zařízené, poskytují dostatek soukromí a mají vlastní terasy nebo balkony s výhledem na moře.

Pro ty, kteří se chtějí seznámit s tradičním řeckým životem, je ideální volbou rodinný penzion. Zde si budete moci vychutnat domácí vařené jídlo, přátelskou atmosféru a poznat místní kulturu.

Z Karlovassi je také snadný přístup k několika nádherným plážím, které se rozprostírají podél západního pobřeží Samosu. Můžete si tak vybrat, zda budete trávit den na rušné pláži plné kaváren a restaurací, nebo jestli si najdete odlehlé místo, kde si užijete klid a soukromí.

Nebudete se však nudit ani ve městě. Karlovassi nabízí několik zajímavých památek, jako je stará továrna na tabák, která je nyní muzeem, nebo zřícenina středověkého hradu Palaiokastro. Můžete také prozkoumat malebné uličky města, navštívit tradiční řecké taverny a ochutnat místní speciality.

Pokud plánujete dovolenou na Samosu, určitě si vyberte ubytování v Karlovassi. Toto malebné město vám poskytne skvělou kombinaci krásných pláží, bohaté historie a autentické řecké atmosféry. Vaše dovolená zde bude nezapomenutelná a jistě si na ni ještě dlouho budete vzpomínat.


Letenka Řecko Samos Karlovassi


Plánování dovolené je vždy vzrušující, a když se rozhodnete vydat se do nádherného řeckého ostrova Samos, je to ještě více vzrušující. Samos je známý svou bohatou historií, překrásnými plážemi, úchvatnou přírodou a tradiční řeckou atmosférou. Pokud hledáte letenky do Samosu, jednou z možností je letenka do města Karlovassi.

Karlovassi je jedním z hlavních měst na Samosu a leží na severozápadní části ostrova. Je obklopen překrásnou přírodou, zelenými horami a je přímo u moře, což z něho dělá skvělou volbu pro dovolenou. Aby se dostali do Karlovassi a na Samos obecně, mnoho cestovatelů využívá letecké dopravy.

Existuje mnoho aerolinek, které nabízejí letenky do Samosu. Mezi ně patří i renomovaná letecká společnost, která zajišťuje lety z mnoha evropských destinací do Samosu. Po přistání v letišti v Samosu je nejlepší cestou, jak se dostat do Karlovassi, využít taxi službu, která je vždy k dispozici přímo před letištěm. Je možné také pronajmout si vůz a prozkoumat krásy Samosu vlastním tempem.

Karlovassi je jedním z oblíbených míst mezi turisty díky svému autentickému řeckému charakteru. Můžete procházet úzkými uličkami města, kde narazíte na tradiční řecké domy, malebné taver­ny, kavárny a obchůdky. Počasí v Karlovassi je typické pro ostrov Samos, teplé léto s průměrnou teplotou okolo 30 stupňů Celsia. To znamená, že si můžete užívat pláže a krásné modré Středozemní moře.

Samotné město Karlovassi je také bohaté na historii. Můžete navštívit Archeologické muzeum Karlovassi, kde se dozvíte více o bohaté minulosti ostrova. I když město není tak rušné jako hlavní město Samos, Vathi, nabízí klidnou a příjemnou atmosféru pro dovolenou. Můžete si posedět u přístavu, ochutnat místní speciality v jedné z mnoha restaurací a vychutnat si pestrobarevné západy slunce.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, čeká na vás také spousta venkovních aktivit. Můžete vyrazit na pěší turistiku po horách a prozkoumat malebné vesničky v okolí. Samos je také domovem několika klášterů, kam můžete vyrazit na krátkou výletu. Další oblíbenou aktivitou je zkoumání mořského dna při potápění, nebo si zapůjčit kánoe a prozkoumat Samos z moře.

Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, Samos a konkrétně město Karlovassi budou tím pravým místem pro vás. S letenkou do Samosu si můžete užít dovolenou plnou historie, přírodních krás a slunných pláží. Karlovassi vám nabízí příležitost zažít autentickou řeckou atmosféru a vychutnat si klid a pohodu mimo rušné turistické oblasti.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách