Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Portugalsko Grutas de Mira de Aire

Dovolená Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a malebných přírodních krás, pak je pro vás Portugalsko neodolatelnou volbou. Tato země je známá svými úchvatnými krajinami a fascinujícími památkami, které přitahují miliony turistů každý rok. Jednou z těchto zvláštních přírodních památek jsou Grutas de Mira de Aire - největší jeskyně v Portugalsku a jedny z největších v Evropě.

Grutas de Mira de Aire se nacházejí v oblasti Fatima, ve střední části Portugalska. Jeskyně jsou známé svou neuvěřitelnou rozlohou a fascinujícími formacemi stalagmitů a stalaktitů. Navštívit Grutas de Mira de Aire je jako vstoupit do tajemného podzemního světa, který vás okouzlí svou krásou.

Po příchodu do Mira de Aire budete vedeni profesionálním průvodcem, který vám poskytne všechny potřebné informace a zajímavosti o historii a geologii jeskyně. Vstoupíte do jejích útrob a zažijete neuvěřitelnou cestu kolem fascinujících formací vápence, které byly přetvořeny tisíce let v podzemním prostředí.

Během cesty budete mít možnost obdivovat obrovské sály a komnaty, které vás ohromí svou velikostí. Impozantní klenby a výklenky zdobené množstvím stalagmitů a stalaktitů vytváří překrásné a nezapomenutelné pohledy. Stopy a zvuky, které vytváří voda kapející z výšky na kameny a dále dolů do mělkých bazénků, vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Grutas de Mira de Aire jsou také domovem mnoha netopýrů, kteří zde našli útočiště. Tyto křehké a chráněné živočichy můžete spatřit, jak si klidně visí na stropě jeskyně, což je nezapomenutelný zážitek.

Kromě samotných jeskyní se můžete také projít okolní přírodou a obdivovat nádhernou krajinu. Jeskyně se nachází ve svazích Serra de Aire, která je součástí chráněné oblasti Parque Natural das Serras de Aire e Candeeiros. Tato oblast je bohatá na faunu a floru, což z ní činí ideální místo pro přírodní procházky a turistiku.

Pokud plánujete svou dovolenou v Portugalsku, nezapomeňte zařadit Grutas de Mira de Aire do svého seznamu míst k návštěvě. Tato jedinečná přírodní památka vás ohromí svou krásou a poskytne vám nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Grutas de Mira de Aire


1. Jaké jsou otevírací hodiny Grutas de Mira de Aire?
Otevírací hodiny jsou závislé na sezóně. V období od dubna do června a v září a říjnu jsou jeskyně otevřeny od 10:00 do 18:00. V měsících července a srpna je otevírací doba prodloužena do 19:00 a v listopadu až březnu jsou otevírací hodiny kratší, končí v 17:00.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Grutas de Mira de Aire?
Prohlídka trvá zhruba 45 minut.

3. Potřebuji na prohlídku Grutas de Mira de Aire rezervaci?
Rezervace není nutná, ale doporučuje se zejména v období hlavní sezóny.

4. Jsou Grutas de Mira de Aire vhodné pro malé děti a kočárky?
Jeskyně jsou přístupné i pro kočárky a prohlídka je vhodná i pro malé děti.

5. Je v jeskyních chladno?
Ano, v jeskyních je chladno, průměrná teplota se pohybuje mezi 16-18 stupni Celsia. Doporučuje se mít s sebou teplejší oblečení a pohodlné obuv.

6. Mohu fotografovat v jeskyních?
Ano, fotografování je povoleno, ale bez použití blesku.

7. Jsou Grutas de Mira de Aire přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Bohužel, kvůli vysokým schodům a strmým cestám nejsou jeskyně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí.

8. Kde se nacházejí Grutas de Mira de Aire?
Jeskyně se nacházejí v oblasti Serra de Aire e Candeeiros, v Portugalsku.

9. Je možné vstoupit s domácím zvířetem do jeskyní?
Ne, vstup s domácím zvířetem do jeskyní není povolen.

10. Mohu si zakoupit vstupenky on-line?
Ano, vstupenky na Grutas de Mira de Aire je možné zakoupit on-line na oficiální stránce jeskyní.


Letenka Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je země bohatá na překrásná místa a přírodní krásy. Jedním z těchto skvostů jsou Grutas de Mira de Aire, největší jeskyně v Portugalsku, které patří k nejznámějším turistickým atrakcím této země.

Grutas de Mira de Aire se nacházejí nedaleko města Mira de Aire, ve střední části Portugalska. Vstup do těchto jeskyní je umístěn na úpatí Serra de Aire, což je pohoří ve velmi malebném a přírodně bohatém regionu.

Tyto jeskyně byly objeveny náhodou v roce 1947, když se tři místní obyvatelé pokoušeli najít pramen i zaléčit nemocnou krávu. Od té doby se Grutas de Mira de Aire staly jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Portugalsku.

Cesta do Grutas de Mira de Aire začíná vstupem do jeskynního systému, který je dlouhý přibližně 11 kilometrů. Turisté se postupně procházejí rozlehlými prostory zdobenými výraznými stalaktity a stalagmity, které vytvářejí neuvěřitelné přírodní skulptury. Každý krok dává návštěvníkům jedinečnou možnost obdivovat jedinečnou podzemní krajinu.

Během prohlídky můžete vidět různé formace, které vznikly v průběhu milionů let procesem, který se nazývá kapání vápníku. Voda, která proniká skrze vápencovou skálu, postupně odkapává a tvoří neuvěřitelně krásné přírodní útvary. Některé z těchto útvarů mají jedinečné tvary, připomínající například zvířata, lidské postavy nebo i rozmanité kraje.

V průběhu prohlídky jsou turisté doprovázeni zkušenými průvodci, kteří jim nejen vysvětlují historii a vznik jeskyní, ale také poskytují různé zajímavosti a fakta o okolní přírodě. Během prohlídky si návštěvníci mohou také vychutnat jedinečnou atmosféru a slyšet ticho jeskyní, které je příjemným únikem od každodenního shonu.

Grutas de Mira de Aire jsou otevřeny pro veřejnost celý rok, s výjimkou několika svátků. Doba trvání prohlídky je přibližně hodinu a půl, během které mohou návštěvníci objevovat, fotografovat a ponořit se do této jedinečné krajině.

Pokud se chystáte na dovolenou do Portugalska, nezapomeňte zařadit návštěvu Grutas de Mira de Aire do svého itineráře. Tato přírodní krása vás ohromí svou jedinečností a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi, které si zaslouží vaši pozornost během vašeho pobytu. Jednou z nejvíce fascinujících destinací v Portugalsku jsou Grutas de Mira de Aire – speleologický komplex, který stojí za návštěvu.

Grutas de Mira de Aire se nachází v centrální části Portugalska, v pohoří Serra de Aire. Tyto jeskyně jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO a slouží jako turistická atrakce, kterou navštíví tisíce lidí každý rok.

Komplex jeskyní se skládá z několika podzemních prostorů, kde jsou k vidění stalaktity, stalagmity, podzemní řeky a mnoho dalších krás podzemního světa. Návštěvníci si mohou vybrat mezi několika různými prohlídkovými trasami, které jsou k dispozici v závislosti na čase, který chtějí v jeskyních strávit.

Prohlídka trvá zhruba hodinu a návštěvníci se během ní procházejí podzemními chodbami a obdivují nádherné přírodní útvary, které se nacházejí v jeskyních. Průvodci jsou velmi ochotní a přátelští, což vám umožní objevit všechny tajemství jeskyní v plné parádě.

Jeskyně nabízejí několik doplňkových aktivit, jako jsou výstavy, obchody s suvenýry a restaurace. Pokud hledáte ubytování v Mira de Aire, mnoho možností je k dispozici v okolí. Jsou zde k dispozici hotely, penziony nebo apartmány, které vám nabídnou základní pohodlí pro váš pobyt.

Pokud jste turista, který hledá jedinečnou zkušenost v Portugalsku, Grutas de Mira de Aire nabízí něco pro každého. S přátelskými průvodci, nádhernými přírodními útvary a množstvím zajímavých aktivit, určitě stojí za to navštívit tuto fascinující destinaci. A protože ji lze navštívit během jednoho dne, neměli byste ji přehlédnout při cestě po Portugalsku.


Počasí Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a má mnoho úžasných přírodních scenérií. Jedním z těchto míst je Grutas de Mira de Aire, obrovský komplex jeskyní nacházející se v centrální části země.

Grutas de Mira de Aire je největší jeskynní systém v Portugalsku a v roce 1974 byl pro veřejnost otevřen jako velmi oblíbená turistická atrakce. Nachází se ve stejnojmenné obci Mira de Aire, nedaleko města Leiria. Každý rok navštíví tuto přírodní památku tisíce turistů.

Jeskyně v Grutas de Mira de Aire jsou přibližně 11 kilometrů dlouhé, ale pouze 600 metrů je přístupných veřejnosti. Turistům je k dispozici průvodce, který je provede touto skvostnou krajinou. Během prohlídky mají návštěvníci možnost obdivovat krásné stalaktity a stalagmity, které v jeskyních rostou po tisíce let.

Počasí v Grutas de Mira de Aire je velmi stabilní, i když se jeskyně nachází pod zemí. Uvnitř jeskyní je teplota příjemná a v létě je zde dokonce chladno. To je pro turisty velmi vítané, protože venkovní teploty v Portugalsku v létě mohou stoupnout až na 40 °C.

Jeskynní prostředí Grutas de Mira de Aire je také velmi vlhké a kvůli tomu jsou na zdejších stěnách pokryty různé druhy mechu a kapradin. Při prohlídce je také možné zahlédnout malé podzemní jezírko a říčku, které dodávají jeskyním ještě více na malebnosti.

Je důležité si uvědomit, že jeskyně Grutas de Mira de Aire jsou chráněnou přírodní památkou a z tohoto důvodu je zakázáno sem jakékoliv stavební práce. Hlavní starostí je udržování jeskyně ve stejné podobě, v jaké byla odhalena veřejnosti.

Grutas de Mira de Aire je jedinečné místo, které stojí za návštěvu. Jsou jednou z nejpozoruhodnějších jeskyní v Portugalsku a nabízejí návštěvníkům možnost zažít krásy, které dokáže příroda vytvořit. Takže pokud se ocitnete v Portugalsku, nezapomeňte navštívit Grutas de Mira de Aire a objevte tuto přírodní krásu na vlastní oči.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách