Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Kefalonie Lourdata

Počasí Řecko Kefalonie Lourdata


Kefalonie je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku. A Lourdata, nacházející se na jihozápadním pobřeží Kefalonie, je oblíbeným cílem turistů díky svým nádherným plážím, malebným vesničkám a překrásnému počasí.

Počasí v Lourdatě je typické pro Středomoří, což znamená mírnou a slunečnou zimu, následovanou horkým a suchým létem. V období od května do září je zde převážně slunečno a teploty se pohybují mezi 25 až 35°C. Moře je v této době teplé a skvělé pro koupání.

V létě se zde prakticky neděje žádný déšť a vítr je spíše mírný. To přispívá ke krásnému a průzračnému moři, které je ideální pro potápění a šnorchlování. Pláže v Lourdatě jsou zpravidla písečné nebo oblázkové a nabízejí dostatek prostoru pro odpočinek a opalování.

Podzim na Kefalonii je stále dost teplý, ale počasí je nestabilnější. Teploty klesají na příjemných 20 až 25°C a může se objevit více dešťových srážek. Nicméně, pokud preferujete klidnější dovolenou a rádi objevujete přírodu, podzim může být pro vás ideálním obdobím.

Zima na Kefalonii je mírná a slunečná. Teploty se pohybují kolem 15-20°C, což je stále dostatečně teplo na procházky a relaxaci na pláži. V období od prosince do února se zde mohou objevit občasné dešťové přeháňky, ale jsou zpravidla krátkodobé.

Celkově lze říci, že počasí v Lourdatě na Kefalonii je velmi příjemné a příznivé pro turisty po většinu roku. Vedra léta a teplé moře nabízí dokonalé podmínky pro dovolenou u vody, zatímco mírné zimy jsou ideální pro prozkoumávání krás ostrova a jeho přírodních památek.

Pokud tedy plánujete výlet na Kefalonii a do Lourdaty, můžete se těšit na slunečné dny, teplé moře a úžasnou atmosféru, která vám zajiští krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Řecko Kefalonie Lourdata


Kefalonie - ostrov zeleného ráje a krásných pláží

Plážový ráj, který se nachází na jihu ostrova Kefalonie, je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou na slunci a být obklopeni krásnou přírodou. Lourdata, malebné letovisko na této oblasti, se stalo oblíbeným cílem pro mnoho turistů, kteří jsou přitahováni jedinečnou atmosférou a přírodními krásami této části Řecka.

Letenky do Kefalonie jsou stále více dostupné, což umožňuje turistům cestovat do tohoto ráje za rozumnou cenu. Když se rozhodnete navštívit Lourdatu, můžete se těšit na krásné pláže s modrým a průzračným mořem, které jsou jedním z hlavních taháků této oblasti. Jedna z nejznámějších pláží, Lourdas, se táhne na několik kilometrů a je obklopena zelenými kopci. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože je zde velmi ploché dno a moře je klidné. Na Lourděsi si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a užívat si zde relaxaci a klid.

Další zajímavou pláží v Lourdatě je Kanali. Tato pláž je vytvořena z malých oblázků a je obklopena vysokými útesy, což vytváří úchvatné přírodní kulisy. Je to perfektní místo pro ty, kteří hledají soukromí a klid, protože zde není tolik turistů jako na hlavní pláži. Můžete zde však najít několik malebných taveren, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni a osvěžující nápoje.

Kefalonie nenabízí pouze pláže, ale také další přírodní krásy, které stojí za to objevovat. Z Lourdaty můžete vyrazit na výlet do národního parku Ainos, kde se nachází nejvyšší hora ostrova. Tato oblast je zalesněná a nabízí úžasné výhledy na okolí. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete vyzkoušet pěší turistiku nebo jízdu na kole po okolních horách.

Obec Lourdata je také bohatá na řeckou kulturu a tradice. Můžete si zde prohlédnout tradiční bílé domy s červenými střechami, procházet se malebnými uličkami a navštívit místní kostel. V centru obce najdete také obchody s místním řemeslem a trhy, kde si můžete koupit suvenýry a místní produkty.

Letenky do Kefalonie nabízí skvělou příležitost pro dovolenou na jednom z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Lourdata je zde proslulá svými krásnými plážemi, přírodními krásami a venkovskou atmosférou, která vás okouzlí. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a načerpat nové energie, Kefalonie je to pravé místo pro vás. Získejte letenky do Kefalonie a vydejte se na dovolenou snů!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Lourdata


Řecko Kefalonie Lourdata je populární turistickou destinací. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o této lokalitě:

1. Jak se dostat z letiště na Kefalonii do Lourdarty?
- Nejbližší letiště je letiště Kefalonie, které se nachází asi 15 kilometrů od Lourdarty. Můžete si pronajmout auto na letišti nebo využít taxislužbu, která vás doveze přímo do Lourdarty. Další možností je využít autobusovou linku, která spojuje letiště s různými destinacemi na ostrově, včetně Lourdarty.

2. Kde se nachází nejbližší pláž v Lourdartě?
- Nejbližší pláž v Lourdartě je Lourdas Beach. Nachází se přímo ve středu obce a je výborným místem pro relaxaci a koupání v krásném modrém moři.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Lourdartě?
- V Lourdartě si můžete užít několik různých aktivit a atrakcí. Kromě koupání a opalování na pláži můžete navštívit také klášter Svoronata, který se nachází nedaleko Lourdarty. Další možností je výlet do hlavního města Kefalonie, Argostoli, kde můžete navštívit přístav, ulici Lithostroto s obchody a restauracemi nebo promenádu s místními želvami.

4. Kde se v Lourdartě můžu ubytovat?
- V Lourdartě najdete širokou škálu ubytovacích zařízení, včetně hotelů, apartmánů a vil. Doporučujeme rezervovat ubytování dopředu, protože Lourdata je populární turistickou destinací, zejména v letních měsících.

5. Jaká je místní kuchyně v Lourdartě?
- Řecká kuchyně je proslulá svými čerstvými a chutnými pokrmy a Lourdata není výjimkou. Můžete ochutnat tradiční řecké speciality, jako jsou gyros, suflaki (grilované maso na špejli), saláty (např. řecký salát) a různé mořské plody. Doporučuje se také ochutnat místní víno a olivový olej.

Doufám, že vám tyto odpovědi pomohou plánovat váš pobyt v Lourdarte. Pokud máte další dotazy, neváhejte se zeptat!


Ubytování Řecko Kefalonie Lourdata


Kefalonie, největší z Jónských ostrovů v Řecku, je přírodní ráj pro milovníky slunce, moře a klidného odpočinku. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou na této ostrově, pak je oblast Lourdata tou správnou volbou. Lourdata je malebná vesnice v jižní části Kefalonie, která se nachází v blízkosti pláže a nabízí úžasné možnosti ubytování.

Jedním z důvodů, proč si vybrat ubytování v Lourdate, je jeho výhodná poloha. Vzdálenost od letiště je pouhých 15 kilometrů, což znamená, že do cílové destinace se můžete dostat během krátkého času po příletu na ostrov. Dalším plusem je blízkost pláže. Lourdata se nachází pouhých 500 metrů od jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově, která vás okouzlí svým jemným pískem a průzračnou vodou.

Ve vesnici samotné si můžete užít pocit klidu a pohody. Lourdata je známá svými tradicionálními bílými domky, které jsou svázány s místní architekturou. Na okolních vinicích můžete ochutnat místně produkované víno a v restauracích se ponořit do bohatého řeckého gastronomického dědictví. Vesnice je také výchozím bodem mnoha pěších túr a výletů, které vám umožní objevit krásu přírodního prostředí Kefalonie.

Když přijde na výběr ubytování, Lourdata nabízí širokou škálu možností. Od malých rodinných penzionů až po luxusní hotely, každý zde najde to pravé. Pokud hledáte tradiční řeckou atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z malebných domků, které jsou roztroušeny po vesnici. Pro ty, kteří preferují moderní komfort, jsou k dispozici i nově postavené hotely s bazény a wellness centry.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na vřelou pohostinnost místních obyvatel a příjemnou atmosféru, kterou Lourdata nabízí. Ať už se rozhodnete strávit den na pláži, prozkoumávat okolní přírodu nebo si dát výlet do nedalekého hlavního města Argostoli, Lourdata je ideálním místem pro dovolenou na Kefalonii.

Takže pokud hledáte tiché, slunné a pohodové místo pro dovolenou v Řecku, Lourdata na ostrově Kefalonie je tou správnou volbou. Prvotřídní ubytování, malebná atmosféra a blízkost pláže vám zajistí nezapomenutelný pobyt na tomto krásném řeckém ostrově.


Dovolená Řecko Kefalonie Lourdata


Kefalonie je ostrov nacházející se v Jónském moři a patří k nejkrásnějším ostrovům Řecka. Lourdata, ležící 20 km od hlavního města Argostoli, je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou stranou od turistických davů.

Co vás čeká na dovolené v Lourdatě

Pláže

Hlavní atrakcí Lourdaty jsou krásné pláže. Pláž Lourdas je asi největší a nejznámější v této oblasti, však to neznamená, že by byla přeplněná. Pokud hledáte klidnější pláž, můžete vyrazit směrem na Trapezaki nebo St. Thomas. Montaž zdejších plážíje modře tyrkysová voda, jemný písek a úžasné scenérie připomínající karibské ostrovy.

Jídlo

Pokud máte rádi dobré jídlo, určitě si v Lourdatě přijdete na své. Zdejší kuchyně je založená na čerstvých místních surovinách. Můžete ochutnat tradiční řecké speciality, jako jsou gyros, chaloumi sýr nebo lámají se pory. Pokud máte chuť na něco sladkého, vyzkoušejte domácí dezerty, jako jsou baklava nebo rab mít.

Aktivity

Pokud na dovolené nechcete jen ležet na pláži, nabízí se v Lourdatě několik turistických atrakcí. Procházka v okolí vesnice nabízí krásné výhledy na okolní kopce, olivové háje a vinice. Odvážnější turisté si mohou zapůjčit kolo a projet se po okolí. Při procházce kolem vesnice můžete pozorovat farmáře na pastvinách a sklizeň vinné révy.

Kde se ubytovat

Pro ty, kteří chtějí být blízko pláže a mít na dosah všechny zdejší restaurace a bary, Lourdata Beach Hotel je ideální volbou. Pro ty, kteří potřebují více soukromí a prostoru, nabízí se privatizovaná vila s vlastním bazénem.

Výlety

Na Kefalonii si jednoduše najdete výlety, které stojí za to. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí jsou Melissani jezero a Drogarati jeskyně. V obou místech jsou úchvatné přírodní scenérie a impozantní kulisy pro návštěvu.

Krátké shrnutí

Lourdata je ideálním místem pro nezapomenutelnou dovolenou pro ty, kteří chtějí užít si klidné prostředí, jednoduchou kuchyni a krásné pláže. Pokud chcete zažít něco navíc, můžete se vydat na výlety do okolí, kde na vás čekají přírodní scenérie jako byste byli na jiném světě. V Kefalonii si můžete užít klidnou dovolenou s nádhernými plážemi, vynikající kuchyní a atmosférou, která vás okouzlí.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách