Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Hurghada Safaga

Dovolená Egypt Hurghada Safaga


Egypt je země plná historie a krásných pláží, a jedno z nejpopulárnějších letovisek je Hurghada a Safaga.

Hurghada je město na východním pobřeží Egypta a nachází se asi 500 km jižně od Káhiry. Je to jedno z nejvýznamnějších turistických center v Egyptě a je oblíbené pro své krásné pláže a aktivní noční život. V Hurghadě najdete mnoho resortů, kde si můžete užít svou dovolenou v klidu a pohodlí.

Safaga leží asi 60 km od Hurghady a je také oblíbeným turistickým centrem. Město je obklopeno písečnými dunami a krásnými modrými vodami Rudého moře. Safaga se stala populární díky svému blízkému přístavu Jeddah, kam připlouvají luxusní lodě a cruisery.

Rudé moře je světově proslulé křišťálově čistým vodám a úžasným podmořským světem. Hurghada a Safaga jsou ideálními místy pro potápěčské výlety a k pokládání nových potápěčských základů. Pokud se vám nechce pod hladinu, můžete si užít další vodní aktivity, včetně windsurfingu a kitesurfingu.

Pokud hledáte něco méně adrenalinového, můžete se projít po pláži a užívat si klidné chvíle slunce, v této oblasti najdete čisté a krásné pláže jako Panorama Bungalows, Steigenberger Al Dau, Royal Tulip a mnoho další. V centru města Hurghada najdete tradiční egyptské tržiště, kde se prodávají místní suvenýry a jiné zboží. Nenechte si ujít návštěvu starobylých egyptských památek, jako jsou chrámy v Luxoru a Karnaku.

V oblasti Hurghada a Safaga najdete také mnoho hospůdek a restaurací, které nabízejí jak tradiční egyptskou kuchyni, tak i mezinárodní speciality. Místní jídlo je většinou velmi chutné a zdravé. Vyzkoušejte například falafel, kebab nebo hummus.

V hurghadské a safagské oblasti se turisté cítí velmi bezpečně a mohou si zde užít svou dovolenou naplno. Pokud hledáte ideální letovisko, které vám nabídne nádherné pláže, krásné a čisté moře, historii a skvělé podmořské aktivity, tak Hurghada a Safaga jsou pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Egypt Hurghada Safaga


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, a to zejména díky svým nádherným plážím a křišťálově čistému moři. Mezi nejvíce navštěvovaná místa v Egyptě patří Hurghada a Safaga, které nabízí širokou škálu ubytování.

Hurghada, ležící na pobřeží Rudého moře, je známá svou pestrou nabídkou resortů a hotelů. Díky své poloze je Hurghada oblíbeným místem zejména mezi milovníky potápění a šnorchlování. Většina ubytování nabízí také přístup na soukromou pláž, kde si můžete užít klidné slunění a relaxaci. Hurghada je také ideální destinací pro ty, kteří rádi podnikají výlety do okolí, jako je například poušť nebo historické památky Pyramidy Gízy.

Safaga, ležící přibližně hodinu jízdy od Hurghady, je menší a klidnější destinace, která je také populární mezi potápěči. Safaga se nachází poblíž niekterých z nejlepších potápěčských lokalit na světě, jako je například vrak uměleckého třípokladového potápěčského lodi Salem Express nebo pobřežní útesy Panorama Reef. Ubytování v Safaga je zde klidnější a intimnější, s důrazem na relaxaci a odpočinek.

Co se týče typů ubytování, obě lokalitý nabízejí rozmanité možnosti. Od luxusních pětihvězdičkových resortů až po menší rodinné hotely a apartmány. V Hurghadě jsou také dostupné all inclusive hotely, které zahrnují stravování, nápoje a různé aktivity. V Safaga najdete spíše menší hotely a ubytování s nižším počtem pokojů, což vytváří intimnější atmosféru a přátelskou atmosféru.

Obě lokalitý také nabízejí různé rekreační aktivity a atrakce pro turisty. Hurghada má mnoho možností pro potápění, šnorchlování, vodní sporty a vyhlídkové plavby na moři. Můžete také navštívit krokodýlí farma, kde se dozvíte více o těchto fascinujících tvorech. V Safaga si můžete užít klid na pláži, nebo si zapůjčit katamarán, kajak nebo jízdu na paddleboardu. V Safaga také najdete několik luxusních wellness a lázeňských zařízení, kde si můžete dopřát relaxaci a masáže.

V obou destinacích najdete také bohatou nabídku restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a nakupovat suvenýry.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě a hledáte místo s nádhernými plážemi, překrásným mořem a pestrou nabídkou ubytování, pak je Hurghada a Safaga tou správnou volbou. Nezáleží na tom, jestli jste fanouškem potápění nebo jenom toužíte po klidu a relaxaci na pláži, obě destinace vám poskytnou skvělý zážitek.


Počasí Egypt Hurghada Safaga


Egyptské město Hurghada a jeho sousední město Safaga jsou známé svým příjemným počasím, které je jedním z důvodů, proč se sem turisté rádi vrací. Tato oblast Egypta je přímořská a leží na břehu Rudého moře.

Hurghada a Safaga mají typické pouštní klima, s horkými a suchými léty a mírně teplejšími zimami. Právě kvůli tomuto spojení tepla a moře je tato oblast velmi příjemným místem pro trávení dovolené.

V letních měsících, od června do září, teploty v Hurghadě a Safaze mohou dosahovat až neuvěřitelných 40 °C. Mořská voda je v této době teplá a její teplota se pohybuje okolo 26-29 °C. Tato kombinace horkého počasí a teplého moře přitahuje mnoho turistů, kteří sem přijíždějí zejména za potápěním a šnorchlováním.

V zimních měsících, od listopadu do března, jsou teploty v Hurghadě a Safaze mírnější, ale stále dostatečně teplé na to, aby si tu turisté užívali slunce. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 23-27 °C, zatímco teplota mořské vody je kolem 21-24 °C. V zimě je možné zažít občasné deště, ale ty jsou velmi řídké a rychle přecházejí.

Hurghada a Safaga jsou také známé svou nízkou vlhkostí vzduchu, která je v průměru okolo 40-50%. Díky tomu je teplo snášitelnější i při vysokých teplotách. V obou městech je také soustavně a silně foukající vánek, který přichází z pouště a pomáhá mírnit horko.

Tato města jsou celoročně oblíbená destinace pro milovníky slunce a pláže. Mnoho hotelů má své soukromé pláže, které nabízejí možnost relaxace a opalování. Hurghada je také vyhlášená pro svou korálovou lagunu, která láká potápěče z celého světa.

V neposlední řadě je Hurghada a Safaga také jedním z nejlepších míst na světě pro surfování a windsurfing. Díky silným větrům a ideálnímu prostředí je tento sport ve městech velmi populární.

Celkově lze říci, že počasí v Egyptě v Hurghadě a Safage je skvělé téměř po celý rok, s horkými a slunnými léty a mírnějšími zimami. To dělá tato místa ideálními pro milovníky slunce, vodních sportů a potápění.


Letenka Egypt Hurghada Safaga


Egypt je bezesporu jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Jeho bohatá historie, úžasné památky a překrásné pláže přitahují každý rok tisíce návštěvníků. A jedním z nejvíce vyhledávaných míst v Egyptě je oblíbené letovisko Hurghada Safaga.

Hurghada Safaga se nachází na pobřeží Rudého moře a je jednou z nejznámějších turistických oblastí v této části Egypta. Nedaleko se nachází poušť, která poskytuje krásnou kulisu pro toto atraktivní letovisko.

Proč je Hurghada Safaga tak oblíbená? Jedním z důvodů je samozřejmě její nádherná pláž a moře. Tyrkysově modrá voda a korálové útesy přitahují milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. Můžete si vychutnat nezapomenutelný pohled na podmořský život a prozkoumat mořské organismy jako jsou koráli, želvy a mnoho dalšího.

Dalším lákadlem tohoto letoviska je možnost vyzkoušet si různé vodní sporty. Většina hotelů nabízí možnost zapůjčení vybavení pro windsurfing, kitesurfing nebo jachting. Pokud nejste fanoušci adrenalinových sportů, můžete si také půjčit kánoe nebo kárové čluny a objevovat okolní oblast na vlastní pěst.

Hurghada Safaga je také výchozím bodem pro výlety na místní ostrovy a další atrakce. Můžete se vydat na výlet do ostrova Giftun, který je chráněnou oblastí s úžasnými korálovými útesy, nebo můžete navštívit starobylé město Luxor, které se nachází ve vnitrozemí a je domovem mnoha egyptských památek, jako jsou Údolí králů a chrámy ve městě Karnak.

Navzdory své popularitě si Hurghada Safaga udržuje klidnou a pohodovou atmosféru, kterou oceňují mnozí návštěvníci. Můžete se tedy zcela oddat relaxaci na pláži, užívat si slunečního záření a vychutnávat si výbornou egyptskou kuchyni ve skvělých místních restauracích.

Jak se dostat do Hurghady Safaga? Nejlepším způsobem je cestovat letadlem. Egypt nabízí mnoho přímých letů z různých evropských destinací. Po příletu v Hurghadě můžete využít taxi služby, která vás přepraví do vašeho ubytování v Safaze.

Pokud hledáte dovolenou ve spojení s plážemi, vodními sporty a příležitostí prozkoumat podmořský život, pak je letovisko Hurghada Safaga v Egyptě pro vás to pravé. Nabízí nezapomenutelné zážitky a dovolenou, kterou si jistě budete pamatovat navždy. Nezapomeňte si zabezpečit vstupní vízum a vychutnejte si svou cestu do tohoto ráje na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Safaga


Následující jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Egypta Hurghada Safaga:

1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Egypta Hurghada Safaga?
Nejlepší čas pro návštěvu Egypta Hurghada Safaga je od října do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Jak se dostat do Egypta Hurghada Safaga?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Egypta Hurghada Safaga, je letecky. Existují přímé lety z mnoha evropských destinací do mezinárodního letiště v Hurghadě. Také je možné cestovat lodí, ale to obvykle trvá několik dní.

3. Je Egypt Hurghada Safaga bezpečné místo pro návštěvu?
Egypt Hurghada Safaga je relativně bezpečné místo pro návštěvu. Je však důležité být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nevydávat se do nebezpečných oblastí, pečovat o své cennosti a respektovat místní kulturu.

4. Co navštívit v Egyptě Hurghada Safaga?
Egypt Hurghada Safaga nabízí návštěvníkům řadu zajímavých aktivit a atrakcí, jako jsou potápění a šnorchlování v křišťálově čisté vodě Rudého moře, vyjížďky na velbloudech v poušti, vodopády a krasové jeskyně v okolí města, historické památky jako jsou chrámy a hrobky faraonů a mnoho dalšího.

5. Jaký je místní jazyk v Egyptě Hurghada Safaga?
V Egyptě se mluví arabsky, ale v turistických oblastech jako je Hurghada Safaga, mluví většina lidí anglicky a německy.

6. Jaký je oficiální měnou v Egyptě Hurghada Safaga?
Oficiální měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP). Obvykle je však akceptován také americký dolar a euro.

7. Můžu platit kreditní kartou v Egyptě Hurghada Safaga?
V turistických oblastech jako je Hurghada Safaga je možné platit kreditní kartou. Nicméně mnoho menších obchodů a stánků přijímá pouze hotovost. Proto je důležité mít nějaké hotovostní prostředky při sobě.

8. Jaká je časová zóna v Egyptě Hurghada Safaga?
Egypt Hurghada Safaga se nachází v UTC+2 časové zóně.

9. Co si vzít s sebou při návštěvě Egypta Hurghada Safaga?
Některé z nejdůležitějších věcí, které by měly být vzaty na vědomí při návštěvě Egypta Hurghada Safaga, jsou: lehké a pohodlné oblečení, sluneční brýle, klobouk, krém na opalování, repelent proti hmyzu a pas nebo průkaz totožnosti.

10. Jak je to s pitnou vodou v Egyptě Hurghada Safaga?
V Egyptě Hurghada Safaga se nedoporučuje pít vodu z vodovodu. Místo toho se doporučuje pít balenou vodu, kterou lze zakoupit v každém obchodě a stánku.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách