Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Libanon Qadisha Grotto

Dovolená Libanon Qadisha Grotto


Pokud hledáte exotickou a nezapomenutelnou dovolenou, může pro vás být ideální volbou návštěva Libanonu a průzkum jedné z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních památek této země – Qadisha Grotto.

Qadisha Grotto, také známý jako Jeita Grotto, se nachází asi 20 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této země. Je to jeskynní systém se dvěma obrovskými komorami – Horní a Dolní Jeskyně. Vstup do jeskyně se nachází asi 220 metrů nad mořskou hladinou a prohlídka vás zavede až do hloubky více než 120 metrů pod zemským povrchem.

Turistická trasa v dolní jeskyni vede přes impozantní chodbu plnou krápníků a stalaktitů, včetně nejdelšího stalagnátu na světě, který dosahuje výšky 8,2 metru. Následuje soutěska s podvodní řekou, která vás zavede k nádherným vodopádům a jezírkům s průzračně modrou vodou. Horní jeskyně, která je celkem 10500 metru čtverečních velká, není zatím využívána pro turistické účely, ale slouží jako archeologický a vědecký výzkumný ústav.

Jeskyně Qadisha Grotto byla objevena v roce 1836 a od té doby se stala oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jeita Grotto byl dokonce nominován na výstavu Nových světových divů v roce 2007. Protože se jedná o chráněnou oblast, mohou turisté navštívit pouze přilehlé muzeum a turistickou trasu v dolní jeskyni, kde se zároveň nachází promítací sál a kavárna.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu, je návštěva Qadisha Grotto perfektním zážitkem. Jeskyně poskytuje úchvatné pohledy na neuvěřitelné formace, a zároveň také ukazuje návštěvníkům, jak proudí voda a jaký vliv má na podzemní krajinu. Ať už plánujete dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Qadisha Grotto bude určitě jedním z nejvíce vzpomínaných cestovatelských zážitků vašeho života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Qadisha Grotto


1. Jak se dostanu do Qadisha Grotto v Libanonu?
Odpověď: Qadisha Grotto se nachází v severním Libanonu, nedaleko města Bcharre. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště v Bejrútu. Z Bejrútu můžete využít autobusy, pronajmout si auto nebo si objednat taxislužbu, abyste se dostali do Bcharre. Odtud je možné si pronajmout místní vůdce, který vás provede Qadisha Grotto.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Qadisha Grotto?
Odpověď: Vstupní poplatky do Qadisha Grotto se mohou lišit. Doporučuje se si ověřit aktuální ceny před vaší návštěvou. Obvykle se platí malý poplatek za vstup do jeskyně nebo se vybírá vstupné při rezervaci prohlídky s místním průvodcem.

3. Kde se nachází Qadisha Grotto v Libanonu?
Odpověď: Qadisha Grotto se nachází v údolí Kadisha ve velkém horském regionu na severu Libanonu. Nachází se asi 6 km od města Bcharre.

4. Jakou délku má prohlídka Qadisha Grotto?
Odpověď: Délka prohlídky Qadisha Grotto závisí na vašich preferencích a dostupných možnostech. Obvykle trvá 1-2 hodiny.

5. Je Qadisha Grotto otevřená veřejnosti celoročně?
Odpověď: Ano, Qadisha Grotto je obvykle otevřená veřejnosti po celý rok, s výjimkou některých dnů, kdy může být zavřená pro údržbu nebo během speciálních událostí. Doporučuje se si ověřit otevírací dobu před vaší návštěvou.

6. Je nutné mít na návštěvu Qadisha Grotto s sebou vlastní průvodce?
Odpověď: Doporučuje se si najmout místního průvodce, který vám umožní objevovat a lépe porozumět historii a geologii Qadisha Grotto. Průvodce zajistí bezpečnost a pozornost při prohlídce jeskyně.

7. Jaké jsou hlavní atrakce v okolí Qadisha Grotto?
Odpověď: Okolí Qadisha Grotto nabízí velké množství atrakcí včetně kláštera Qozhaya, údolí Qadisha, Bcharre Cedars Forest a Muzea Khalil Gibran, které vystavuje díla slavného libanonského spisovatele a malíře Khalila Gibrana.


Počasí Libanon Qadisha Grotto


Libanon je země, která je známá pro svou bohatou historií, krásnou krajinou a přátelskými lidmi. Ale jedním z nejvíce fascinujících aspektů Libanonu je jeho různorodé a proměnlivé počasí. Jedním z přírodních divů Libanonu je Qadisha Grotto, která se nachází v severní části země.

Qadisha Grotto, také známá jako Kadischa Cave nebo Holy Valley Cave, je obrovská jeskyně, která se táhne pod zemí na více než 6 kilometrů. Je to jedno z největších a nejkrásnějších jeskynních komplexů na Blízkém východě a je jednou z největších turistických atrakcí v Libanonu.

Jeskyně Qadisha Grotto je unikátní nejen svou impozantní velikostí, ale také svými geologickými útvary a krásnými krápníky. Během návštěvy jeskyně se návštěvníci mohou obdivovat podzemním jezerům, mohutným stalaktitům a stalagmitům, a také mnoha jiným přírodním uměleckým dílům, které vytvořila tisíciletá eroze a působení vody a času.

Ale jaké je vlastně počasí v okolí Qadisha Grotto? Díky své poloze v horském regionu Libanonu je Qadisha Grotto ovlivněna chladným a vlhkým podnebím, které je charakteristické pro tuto oblast.

V letních měsících teploty v oblasti kolem Qadisha Grotto obvykle dosahují příjemných 25-30 °C. Toto je ideální čas pro návštěvu jeskyně a objevování jejích krás. Návštěvníci si mohou užívat procházky po okolní přírodě a obdivovat krásu zelených kopců a horských řek.

Na druhou stranu v zimě, zejména v lednu a únoru, se teploty mohou snížit pod bod mrazu. Pády sněhu jsou v této oblasti časté a vytvářejí nádherný zimní krajinný obraz. Tato doba je ideální pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, protože v okolí Qadisha Grotto se nachází několik lyžařských center.

Jednou z nejkrásnějších vlastností Qadisha Grotto je její odolnost vůči změnám počasí. Bez ohledu na to, jaké jsou venkovní podmínky, v jeskyni je stále stejná teplota kolem 16-18 °C, což je ideální pro turisty a ochranu jedinečných přírodních útvarů.

Když navštěvujete Libanon, nezapomeňte zahrnout Qadisha Grotto do svého itineráře. Je to nejen úžasné místo pro objevování přírody a historie, ale také pro pozorování rozmanitého počasí, které charakterizuje tuto část světa. Ať už se jedná o letní procházku nebo zimní sportovní dobrodružství, Qadisha Grotto je tou nejlepší volbou.


Ubytování Libanon Qadisha Grotto


Libanon je země, která je bohatá na přírodní krásy a historická místa. Jedním z nejfascinujících míst pro návštěvu je Qadisha Grotto, kde se nachází jedno z nejúžasnějších ubytování v této oblasti.

Qadisha Grotto se nachází v údolí Qadisha, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto údolí je známé svou malebnou krajinou, skalami a jeskyněmi, které nabízejí úchvatný pohled na okolní přírodu. V prostoru údolí naleznete také několik klášterů a kostelů, které jsou důležitou součástí kulturního dědictví Libanonu.

Ubytování v Qadisha Grotto je unikátní a nabízí zcela jiný zážitek než běžné hotely. Nachází se přímo v jeskyni, což zajišťuje jedinečnou atmosféru a neuvěřitelný výhled na údolí. Dřevěné chatky jsou postaveny v souladu s přírodou a nabízí veškeré pohodlí pro pohodlný pobyt.

Jedním z největších lákadel ubytování v Qadisha Grotto je jeho tiché a klidné prostředí. Pokud se sem rozhodnete vydat na dovolenou, můžete si být jisti, že se zde budete cítit jako v ráji daleko od každodenního shonu a stresu. Toto místo je vhodné pro ty, kteří si potřebují odpočinout a načerpat novou energii.

Další skvělou výhodou ubytování v Qadisha Grotto je jeho blízkost k přírodním zajímavostem. Můžete se vydat na pěší turistiku po údolí, prozkoumat jeskyně či různé historické památky. Nezapomeňte si také užít jedinečný výhled na Libanon z vrcholku nedaleké hory.

Co se týče vybavení, ubytování v Qadisha Grotto nabízí veškeré pohodlí, které byste očekávali. Chatky jsou vybaveny standardními zařízeními, jako je pohodlná postel, koupelna se sprchou a toaletou, malá kuchyňská linka a samozřejmě elektřina.

Přírodní krásy a historické památky Libanonu jsou něco, co stojí za to vidět a prozkoumat. Ubytování v Qadisha Grotto Vám poskytne nejen pohodlné a unikátní místo k odpočinku, ale také příležitost prozkoumat okolní přírodu a kulturu. Ať už si vyberete krátkodobý pobyt nebo delší dobu, jedno je jisté - vaše zkušenost z Qadisha Grotto bude nezapomenutelná.


Letenka Libanon Qadisha Grotto


Pokud hledáte neobvyklý zážitek na své další dovolené, pak byste měli zvážit návštěvu libanonské Qadisha Grotto, která je největším krasovým systémem v zemi. Své počátky má tato jeskyně již několik tisíc let před naším letopočtem a svou podobu získala v průběhu dalších tisíciletí vlivem eroze a vody.

Jednou z možností, jak se dostat k Qadisha Grotto, je přílet do libanonského hlavního města Bejrút a poté si pronajmout auto či si zajistit dopravní službu na místo. Cestou se můžete zastavit v blízkých horských vesničkách a pozorovat neuvěřitelnou přírodu a architekturu, kterou tyto oblasti nabízí.

Jednou z nejlepších dob pro návštěvu jeskyně je jaro, kdy rostou květiny a zeleň a je možné pozorovat neobyčejné scenérie. V létě pak nabízí jeskyně úkryt před parným vedrem a v zimě zase nabízí krásné ledové útvary.

Pro návštěvu Qadisha Grotto je nutné se vybavit dobrou obuvou a připravit se na chvíli strávenou v chladné jeskyni. Jeskyně je dobře upravena a turistické stezky jsou bezpečné, ale je stále třeba dávat pozor na kamenné útvary a mokré povrchy.

Po návštěvě jeskyně pak můžete pokračovat v cestování a navštívit další kulturní památky a přírodní krásy, které Libanon nabízí.

Celkově je Qadisha Grotto určitě jedním z nejzajímavějších míst v Libanonu a stojí za to ji navštívit. Dovolená v této oblasti nabídne nejen nezapomenutelné zážitky, ale také úžasné fotomateriály, které budou připomínat návštěvu Qadisha Grotto i po mnoha letech.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách