Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Turkmenistán Türkmenbaşy Ruhy Mosque

Počasí Turkmenistán Türkmenbaşy Ruhy Mosque


Turkmenistán je jednou z největších zemí ve střední Asii. Má omezený přístup k moři, a proto jsou jeho pobřežní města, včetně Türkmenbaşy, významné pro obchod a turistiku. Türkmenbaşy je město nacházející se na východním pobřeží Kaspického moře. V něm se nachází jedna z nejkrásnějších a největších mešit v zemi - Ruhy Mosque.

Mešita byla postavena na počest Niyazy Nuriho, rodného města bývalého prezidenta Turkmenistánu Saparmurata Niyazova. Jeho jméno je také odvozeno od arabského slova ruh, což znamená "duše". Jedná se o komplex budov, který zahrnuje hlavní mešitu a malé kapli. Je postavena v moderním stylu a je kompatibilní s tradičními turkmenskými stavebními metody.

Mešita je dominantou města a její výstavba trvala celých osm let. Dokončena byla v roce 2004 za vlády prezidenta Niyazova. Celková kapacita mešity činí 10 000 lidí, přičemž 2 000 z nich se vejde do hlavní mešity. Kromě modlitebních místností má mešita velkou knihovnu, muzeum, tělocvičnu a konferenční sál.

Ruhy Mosque má nejen náboženský význam, ale také kulturní a architektonickou hodnotu. Její vnitřní výzdoba je nádherná s množstvím dekorací a mramorových obkladů. Mezi nimi jsou také vynikající mozaikové vzory, které dokonale ladí s exteriérem. Na stěnách kaple jsou také malby, které ilustrují historii Turkmenistánu.

Mešita je otevřena každý den pro návštěvníky a turistické skupiny. Veškerá návštěva je ale vázána na správné dodržování muslimských tradic a zvyků. Na území mešity je také zakázáno fotografování. Pokud tedy chcete navštívit tuto nádhernou mešitu, měli byste se řídit zásadami respektu k místním zvykům.

Pokud se nacházíte v Türkmenbaşy, nemůžete si nechat ujít návštěvu Ruhy Mosque. Tato mešita je jedním z nejvíce ceněných architektonických skvostů v zemi a patří mezi největší mešity nejen v Turkmenistánu, ale v celé střední Asii. Zajisté vám poskytne jedinečný zážitek a nedostatek slov pro popis této nádherné stavby.


Dovolená Turkmenistán Türkmenbaşy Ruhy Mosque


Turkmenistán, země ležící v srdci Střední Asie, má mnoho zajímavých a kulturně bohatých míst, která si zaslouží být navštívena. Jedno z nich je i město Türkmenbaşy, které je domovem impozantní mešity - Türkmenbaşy Ruhy Mosque.

Türkmenbaşy Ruhy Mosque, pojmenovaná po bývalém prezidentovi Turkmenistánu, Saparmurat Nijazovovi, známém také jako Turkmenský vůdce jménem Türkmenbaşy, je jedním z největších a nejluxusnějších náboženských komplexů v zemi. Mešita se nachází v přístavním městě Türkmenbaşy, které leží na pobřeží Kaspického moře.

Mešita byla postavena v roce 2004 a její design je inspirován tradiční turkmenskou architekturou. Komplex je celkem rozlehlý, zahrnuje hlavní modlitebnu, minarety, madrasu (islámskou školu) a knihovnu. Hlavní modlitebna je zdobena množstvím barevných keramických dlaždic, které tvoří různé vzory a motivy.

Jedním z nejvíce ohromujících prvků mešity je 56 metrů vysoký minaret, který dominuje okolní krajině. Minaret je zdoben modrými a bílými dlaždicemi a obsahuje 8 oken, která symbolizují počet hlavních náboženství v Turkmenistánu. Z vrcholu minaretu můžete vychutnat dechberoucí výhled na město i Kaspické moře.

Vnitřek mešity je stejně působivý jako její exteriér. Hlavní modlitebna je velmi prostorná a zdobena krásnou kobercovou výzdobou. V přední části modlitebny se nachází několik řad mini-kožených sedadel, kde mohou věřící sedět a modlit se.

Türkmenbaşy Ruhy Mosque je nejen důležitým náboženským centrem, ale také kulturním a vzdělávacím místem. Madrasa, která se nachází v komplexu, nabízí výuku islámského náboženství a tradičních turkmenských hodnot. Knihovna obsahuje mnoho cenných knih a rukopisů, které jsou přístupné veřejnosti.

Navštěva Türkmenbaşy Ruhy Mosque je nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka Turkmenistánu. Je to místo, kde můžete nejen ve svém nitru najít klid a harmonii, ale také objevit bohatou historii a kulturu této úžasné země. Pokud máte příležitost navštívit Turkmenistán, nezapomeňte se zastavit v Türkmenbaşy a obdivovat krásu a působivost této nádherné mešity.


Ubytování Turkmenistán Türkmenbaşy Ruhy Mosque


Turkmenistán je země bohatá na kulturní poklady a architektonické skvosty. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších z nich je Türkmenbaşy Ruhy mešita. Tato úchvatná mešita se nachází ve městě Gypjak, nedaleko hlavního města Ašchabadu, a je považována za jedno z nejimpozantnějších náboženských staveb ve světě.

Türkmenbaşy Ruhy mešita, pojmenovaná po bývalém prezidentovi Turkmenistánu, Saparmurat Niyazovovi, který měl přezdívku Türkmenbaşy (v překladu "vůdce Turků"), byla postavena v roce 2004. Mešita je vybudována z bílého mramoru a její povrch je zdobený vyřezávanými ornamenty a křížovými oblouky, které dodávají stavbě vznešenost a eleganci. Průčelí mešity je vysoké celkem 55 metrů a dominuje mu obrovská kopule se zlatým vrcholem.

Vstup do mešity je umožněn nejen věřícím, ale i návštěvníkům, kteří se chtějí seznámit s bohatou historií a náboženskou kulturou Turkmenistánu. Uvnitř mešity se nachází rozsáhlý chrámový prostor, v němž se odrážejí zlatými odlesky. Zachována je tradiční architektura islámských mešit, s výraznými průčelími, vyřezávanými dřevěnými ornamenty a vysokými oblouky.

Hlavní modlitební prostor v mešitě pojme až 10 tisíc věřících, přičemž každé patro nabízí specifický výhled na hlavní modlitební halu. Interiér je zdobený nádhernými koberci, vzácnými mosaznými lustry a stěnami pokrytými korálově modrými dlaždicemi. Tato kombinace barev a materiálů vytváří neopakovatelnou atmosféru klidu a posvátnosti.

Kromě hlavní modlitební haly má Türkmenbaşy Ruhy mešita i další prostory, jako jsou medresa (náboženská škola), knihovna a muzeum. Medresa nabízí výuku islámského náboženství a koránu, zatímco knihovna obsahuje řadu vzácných a historických knih a dokumentů. Muzeum je zaměřeno na ukázku historie Turkmenistánu a jeho hlavních historických milníků.

Türkmenbaşy Ruhy mešita je nejen náboženským, ale i kulturním centrem pro mnoho Turkmenů. Je oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů a dalších důležitých událostí. Ročně ji navštíví tisíce turistů, kteří se chválí její nádhernou architekturou a klidnou atmosférou.

Spolu se sesterskými stavbami, jako je ašchabatská mešita Ertuğrul Gazi a mešita Oguzkhan v New Yorku, se Türkmenbaşy Ruhy mešita stala symbolem islámského umění a architektury Turkmenistánu. Je to důkaz bohaté historie a tradic, které jsou pevně zakotveny v srdci a duši Turkmenů.

Pokud se vypravíte do Turkmenistánu, určitě nevynechejte návštěvu této úchvatné mešity. Türkmenbaşy Ruhy mešita nabízí unikátní pohled do historie a kultury země, a zanechá vás s nezapomenutelnými a důležitými dojmy.


Letenka Turkmenistán Türkmenbaşy Ruhy Mosque


Türkmenbaşy Ruhy Mosque: Krása a duchovnost v Turkmenistánu

Turkmenistán, země bohatá na kulturu a historii, je domovem několika fascinujících památek. Jednou z nejvýznamnějších a nádherných mešit v této zemi je Türkmenbaşy Ruhy Mosque. Tato impozantní stavba je odrazem bohaté muslimské víry a symbolizuje duchovní dědictví Turkmenistánu.

Türkmenbaşy Ruhy Mosque je největší mešitou v celém Turkmenistánu. Nachází se v hlavním městě Ašchabadu a byla vybudována v roce 2004 na počest Saparmurata Nijazova, prvního prezidenta Turkmenistánu. Mešita nese jeho jméno, které znamená "Duch našeho prezidenta Turkmenistánu".

Stavba Türkmenbaşy Ruhy Mosque je ohromujícím příkladem moderního islámského umění a architektury. Celkový design je inspirován tradičními architektonickými styly z Orta Asie a Persie. Masivní budova o rozměrech 152 metrů na délku a 139 metrů na šířku se zvedá vysoko nad městem a její velká kopule žene k nebesům.

Co dělá tuto mešitu ještě výjimečnější, jsou její špičaté minarety, které se tyčí do výšky 91 metrů. Tyto minarety jsou vyrobeny z bílého mramoru a zdobeny tradičními turkmenskými vzory a ornamenty. Z vrcholu minaretů můžete pozorovat panoramatický výhled na celou Ašchabad a okolní krajinu.

Jen vstup do této nádherné mešity stojí za zážitek. Interiér Türkmenbaşy Ruhy Mosque je plný luxusních detailů a uměleckých děl, které odkazují na bohatou kulturu Turkmenistánu. Mozaiky, vyhotovené z barevných skleněných kamínků, představují geometrické vzory a květiny, které jsou v islámské kultuře častým motivem. Modlitební halu zdobí také mnoho zlatých a stříbrných detailů, což z ní dělá zcela jedinečný prostor pro modlitbu a duchovní obřady.

Türkmenbaşy Ruhy Mosque je ve dnech svátků a významných islámských událostí centrem náboženského života. V těchto dnech se do mešity sjíždí tisíce věřících, aby se modlili a slavili společně. Navštívení mešity je pro návštěvníky jedinečným zážitkem, který jim poodhalí duchovní atmosféru maďarských svátků a zvyků.

Türkmenbaşy Ruhy Mosque je nejen náboženským symbol, ale také důležitým turistickým cílem Turkmenistánu. Její nádherná architektura a bohatství kulturního odkazu Turkmenistánu přitahují návštěvníky z celého světa. Je to jedinečná příležitost pro turisty poznat a porozumět bohaté islámské tradici této země.

Türkmenbaşy Ruhy Mosque je bezesporu jedním z nejúžasnějších dochovaných mešit v celé jihozápadní Asii. Je to místo, kde se setkává víra, umění a kultura, které tvoří nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří se sem rozhodnou vydat. Ať už jste nábožensky založení nebo prostě jen obdivovatelé krásy a architektury, Türkmenbaşy Ruhy Mosque je nepochybně jedním z těch míst, které vám utkví v paměti navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Türkmenbaşy Ruhy Mosque


1) Kde se nachází Türkmenbaşy Ruhy Mosque?
Odpověď: Türkmenbaşy Ruhy Mosque se nachází v hlavním městě Turkmenistánu - Ašchabadu.

2) Kdy byla Türkmenbaşy Ruhy Mosque postavena?
Odpověď: Türkmenbaşy Ruhy Mosque byla postavena v roce 2004.

3) Jaký je význam Türkmenbaşy Ruhy Mosque?
Odpověď: Türkmenbaşy Ruhy Mosque je jednou z nejvýznamnějších a největších mešit v Turkmenistánu. Slouží jako hlavní modlitební místo a je také populárním turistickým místem.

4) Jaké jsou otevírací hodiny Türkmenbaşy Ruhy Mosque?
Odpověď: Türkmenbaşy Ruhy Mosque je otevřena denně pro veřejnost během určitých hodin.

5) Je vstup do Türkmenbaşy Ruhy Mosque zdarma?
Odpověď: Ano, vstup do mešity je zdarma, ale turisté by měli respektovat a dodržovat pravidla a kulturu mešity.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách