Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kanada Edmonton

Počasí Kanada Edmonton


Edmonton, hlavní město kanadské provincie Alberta, je průměrně jednou z nejchladnějších oblastí Kanady. Má kontinentální klima se čtyřmi výraznými ročními obdobími, které zahrnují pozoruhodné výkyvy teplot a proměnlivé počasí.

Zima v Edmontonu je silně zažitá. Průměrná teplota v lednu, nejchladnějším měsíci, je kolem -11°C, ale teploty se mohou snadno dostat na -30°C až -40°C. Mráz způsobuje tvrdé podmínky a občasné zvýšené sněhové srážky, což může vést k horším podmínkám na silnicích a ovlivnit denní život ve městě. Přestože je počasí extrémně chladné, místní si zimní aktivity pořádně užívají. K adrenalinovým zážitkům patří například hokej na zamrzlých jezerech, lyžování či snowboarding v nedalekých horských střediscích.

Jaro a podzim v Edmontonu jsou obecně mírné, s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. Tyto roční období jsou krátká a obvykle provázená nestálostí počasí, s rychlými změnami teplot a srážek. Během jara může být počasí často proměnlivé, od slunečných a teplých dnů až po sněhové bouře. Naopak na podzim je typický krásný barevný jarmark listí. Lidé rádi vyhledávají venkovní aktivity, jako je třeba procházka v kanadských lesích či cestování po okolních venkovských krajinách.

Léto v Edmontonu je relativně krátké, ale teplé. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 23-25°C, ale mohou dosáhnout až 30°C a vyšších. Tyto teploty jsou pro Kanadu nadprůměrné a město se tak často stává terčem letního tepla. Lidé v Edmontonu tráví léto venku, ať už na procházkách, piknicích nebo na festivalech. Rozlehlý North Saskatchewan River Valley park poskytuje výborné místo pro venkovní rekreační aktivity, jako je jízda na kole, pěší turistiku či kempování.

Celkově lze říci, že počasí v Edmontonu je charakteristické svou extrémností a výkyvy teplot. Místní se adaptují na každé roční období a dokáží si užít všechny příležitosti, které každé počasí nabízí. Bez ohledu na období v roce je Edmonton přichystán na příchod návštěvníků s otevřenou náručí a nabízí bohaté zážitky jak pro milovníky zimy, tak pro ty, kteří preferují teplejší počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Edmonton


1. Jaké je počasí v Edmontonu v průběhu roku?

- V Edmontonu je typicky kontinentální klima s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -10 °C a v létě kolem 20-25 °C.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Edmontonu?

- Mezi nejznámější turistické atrakce v Edmontonu patří West Edmonton Mall, které je největším nákupním centrem v Severní Americe, National Historic Site Fort Edmonton Park, Royal Alberta Museum, Muttart Conservatory nebo Edmonton Valley Zoo.

3. Jaký je nejbližší letiště k Edmontonu?

- Edmonton International Airport se nachází asi 30 km jihozápadně od centra města a je hlavním letištěm pro regionální a mezinárodní lety.

4. Jaké sportovní týmy mají sídlo v Edmontonu?

- V Edmontonu je domovem týmů v severoamerických profesionálních ligách jako je hokejový tým Edmonton Oilers ze National Hockey League (NHL) a fotbalový tým Edmonton Elks ze Canadian Football League (CFL).

5. Jak se dostat z letiště do centra Edmontonu?

- Z letiště je možné se dostat do centra města autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta. Je také k dispozici rychlovlak v rámci systému Edmonton Transit Service (ETS).

6. Jaká je populace Edmontonu?

- Podle posledního sčítání lidu v roce 2021 má Edmonton odhadovanou populaci kolem 1,4 milionu obyvatel, což ho činí druhým největším městem v Albertě.

7. Kde se nachází University of Alberta?

- University of Alberta je umístěna v Edmontonu. Je to jedna z nejprestižnějších univerzit v Kanadě a nabízí širokou škálu studijních programů.

8. Jaké jsou oblíbené letní aktivity v Edmontonu?

- V letních měsících se místní i turisté rádi věnují outdoorovým aktivitám, jako je jízda na kole, procházky po River Valley, pikniky v parku, golf, kempování nebo návštěva festiválů a koncertů.

9. Jsou v Edmontonu nějaká goodžinská letiště?

- V Edmontonu je jedno goodžinské letiště, které se nachází poblíž obce Goodžinsk.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Edmontonu?

- Nejlepším časem na návštěvu Edmontonu jsou typicky letní měsíce (červenec a srpen), kdy jsou teploty příjemné a je možné využít venkovní aktivity.


Ubytování Kanada Edmonton


Kanada je velká země plná nádherné přírody, moderních měst a bohaté historie. Jedno z nejlepších míst k návštěvě v Kanadě je určitě Edmonton, hlavní město provincie Alberta. Pokud plánujete cestovat sem, je důležité také zvolit vhodné ubytování.

Edmonton je znám svou pohostinností a nabízí širokou škálu možností, pokud jde o ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo levné hostely, určitě tu najdete zařízení, které vyhovuje vašemu stylu a rozpočtu.

Pro ty, kteří hledají luxusní a komfortní ubytování, existuje v Edmontonu několik ohromujících hotelů. Například The Fairmont Hotel Macdonald nabízí historickou atmosféru spojenou s moderním luxusem. Hotel má krásnou polohu na břehu řeky Saskatchewan a nabízí elegantní pokoje, wellness centrum a venkovní bazén. Další možností je JW Marriott Edmonton ICE District, který se nachází v samém srdci města. Tento hotel je ideální volbou pro ty, kteří chtějí objevovat centrum města a užívat si jeho atmosféru.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Edmontonu k dispozici také mnoho cenově dostupných možností ubytování. Existuje mnoho levných hotelů a motelů, které nabízejí základní, ale pohodlné ubytování. Travelodge Edmonton South nebo Super 8 by Wyndham Edmonton South jsou příkladem takových ubytovacích zařízení. Pro ty, kteří preferují spontánní a bezstarostnou atmosféru, je tu také možnost pobytu v hostelu. HI Edmonton je jedním z nejznámějších hostelů ve městě a nabízí cenově dostupné lůžkové pokoje a společné prostory.

Pokud hledáte něco mezi luxusními hotely a levnými ubytovacími možnostmi, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo bytu. V Edmontonu je možné najít mnoho apartmánů, které nabízejí vlastní kuchyňský kout a oddělené obytné prostory. Tento typ ubytování je vhodný pro ty, kteří chtějí mít větší flexibilitu a soukromí během svého pobytu.

Kromě výběru ubytování je také důležité zvážit polohu. Edmonton je rozdělen na různé čtvrti, z nichž každá má své vlastní jedinečné atrakce a atmosféru. Pokud preferujete blízkost centra města, zvažte ubytování v čtvrti Downtown Edmonton. Pro ty, kteří chtějí objevovat městské parky a rezervace, je ideální volbou ubytování v blízkosti River Valley Parks. Pro průzkum historických čtvrtí a kulturních památek si vyberte ubytování v čtvrti Old Strathcona.

Celkově vzato, Edmonton nabízí pestrou nabídku ubytování pro každého cestovatele. Nezáleží na vašem rozpočtu a preferencích, tady určitě najdete ideální místo k pobytu, které vám umožní objevit krásy tohoto úžasného města a okolní přírody.


Dovolená Kanada Edmonton


Kanada je známá svou nádhernou přírodou, pohostinnými obyvateli a vynikajícím způsobem života. A jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je město Edmonton. Nachází se v provincii Alberta a je to kulturní, ekonomické a rekreační středisko této části Kanady.

Když se rozhodnete strávit dovolenou v Edmontonu, zastavte se určitě v jeho nejvýznamnější atrakci, kterou je West Edmonton Mall. Jedná se o jeden z největších nákupních center na světě, které nabízí nepřeberné množství obchodů, restaurací, zábavy a vodního parku. Zde si můžete užít nakupování, projít se po jeho rozlehlých chodbách nebo se vyřádit na spoustě atrakcí, které park nabízí.

Další atrakcí, kterou v Edmontonu nesmíte vynechat, je Fort Edmonton Park. Jedná se o muzeum pod širým nebem, které vás zavede zpět do minulosti a představí život obyvatel v průběhu dějin Alberta. Můžete zde shlédnout historické budovy, zahrát si tradiční hry nebo se projet historickým vlakem.

Pro milovníky kultury je tu také Art Gallery of Alberta. Toto prestižní umělecké muzeum představuje místní i světové umělecké díla různých stylů a období. Můžete se zde inspirovat krásou umění a objevit nové umělecké směry.

Pokud se chcete projet po řece, nezapomeňte si zarezervovat místo na plavbě po řece North Saskatchewan River. Tato malebná cesta vám umožní objevovat krásu okolní přírody a prozkoumat blízké přírodní rezervace. Během plavby můžete pozorovat volně žijící zvířata, vychutnat si klidnou atmosféru a obdivovat panoramatický výhled na město.

Po náročném dni stráveném objevováním Edmontonu si nezapomeňte dopřát čas na odpočinek a gastronomický zážitek v místních restauracích. Edmonton je známý svou bohatou gastronomickou scénou a nabízí široký výběr různých kuchyní. Můžete ochutnat tradiční kanadskou kuchyni, experimentální moderní pokrmy nebo si dopřát oblíbené mezinárodní speciality.

Edmonton je také ideálním výchozím bodem pro cestování po okolních národních parcích, jako je národní park Jasper nebo Elk Island National Park. Pokud máte rádi horskou krajinu, nezapomeňte vyrazit do hor, kde se nachází nádherné jezera, ledovce a nedotčená příroda.

Zkrátka, dovolená v Edmontonu nabízí nespočet možností pro relaxaci, dobrodružství a objevování nových věcí. Bez ohledu na to, co je vaše záliba, ve městě najdete něco pro každého. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství do krásné Kanady.


Letenka Kanada Edmonton


Kanada je země velkých hor, s nádhernou přírodou, přátelskými obyvateli a nejrůznějšími kulturními atrakcemi. Edmonton, hlavní město kanadské provincie Alberta, se nachází přímo v srdci této malebné země. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou oblast světa, nabízí vám letenka Kanada Edmonton skvělou příležitost prozkoumat jedno z nejzajímavějších měst této oblasti.

Edmonton nabízí návštěvníkům pestrou škálu kulturních, historických i přírodních památek. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce zde patří například West Edmonton Mall, což je největší nákupní centrum v Severní Americe, s více než čtyřmi sty obchody a službami. Kromě toho sem ročně přijíždí miliony návštěvníků, aby navštívili Sirius Science Centre, Royal Alberta Museum nebo odpočinout si v River Valley Park, který se nese ve stylu Parku Mont Royal v Montréalu.

Pro ty, kteří mají rádi války, navštíví Fort Edmonton Park, kde mohou vidět dobové budovy a ukázky starých technologií.

Navíc, pokud hledáte ponoření se do kultury, můžete se uchýlit do Old Strathcona, kde můžete prohlédnout si umělecké kolekce galerií, nebo jít do sálu v Citadel Theatre, který je domovem spousty uměleckých komedií i dramatu.

Nejlepší období k návštěvě Edmontonu je od června do srpna, když na město působí příjemné léto. V této době zde funguje mnoho pláží, golfových hřišť a cyklostezek. Dezmond park je prostě krásný a nezapomenutelný. Během této doby jsou také pořádány řadou kulturních a uměleckých akcí a festivalů, například Edmonton Folk Music Festival nebo Edmonton International Street Performers Festival.

Existuje spoustu možností, jak se dostat do Edmontonu. Pokud jste v Evropě, nejlepší způsob jak se dostat do Edmontonu, je letět do Toronta nebo Vancouveru, odkud se můžete nalodit na let do těchto měst. Kanada má bohatou nabídku leteckých společností, které létají do Albertay, jako je Air Canada, WestJet a United Airlines.

Celkově létání do Edmontonu nabízí každému návštěvníku nezapomenutelné zážitky, kdy uvidí jedno z nejúžasnějších měst Kanady. Pokud hledáte příležitost k prozkoumání řady kulturních, historických i přírodních památek, pak je letenka Kanada Edmonton tím pravým řešením. Tak proč nezkusit něco nového tento rok?


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách