Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Filipíny Mount Apo

Počasí Filipíny Mount Apo


Mount Apo je nejen nejvyšší horou na Filipínách, ale také jednou z nejznámějších. S nadmořskou výškou 2 954 metrů je tento aktivní stratovulkán národním parkem a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Nachází se na ostrově Mindanao a je součástí provincie Davao del Sur.

Vzhledem k tomu, že se Mount Apo nachází v rovníkové oblasti, má tropické podnebí se dvěma hlavními obdobími - suchým a deštivým. Suché období probíhá od listopadu do dubna a je charakterizováno nízkou srážkovou činností, slunečnými dny a mírnými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 24 stupňů Celsia. Toto období je nejvhodnější pro lezení na Mount Apo, protože cesty jsou suché a snadněji průchodné.

Na druhou stranu, deštivé období trvá od května do října a je zde výrazné zvýšení srážek. Průměrné dešťové srážky dosahují až 4000 mm za rok. Během těchto měsíců se na horu často tvoří husté oblaky a mlha, což může omezen výhled a ztížit lezení. Teploty jsou v deštivém období mírně vyšší a dosahují průměrné hodnoty okolo 27 stupňů Celsia.

Ve vrcholové oblasti Mount Apo je počasí poněkud proměnlivé a může se rychle měnit. Proto je důležité, aby turisté byli dobře připraveni, zejména pokud jde o teplé oblečení a ochranu proti dešti. Je také doporučeno sledovat předpověď počasí a informovat se o aktuálním stavu v lokalních horských službách.

Navzdory nepředvídatelnému počasí je lezení na Mount Apo jedinečným zážitkem. Turisté mají možnost obdivovat krásnou flóru a faunu v národním parku, stejně jako úchvatné výhledy na okolní krajinu. Nejbližší město Santa Cruz nabízí pohodlné ubytování a je výchozím bodem pro výstup na horu.

Mount Apo je důležitou součástí filipínské kultury a přírodního dědictví. Je domovem různých druhů rostlin a zvířat, které jsou chráněny jako endemity. Turisté, kteří se rozhodnou jej navštívit, mají jedinečnou příležitost poznat tuto krásnou horu a vychutnat si neuvěřitelnou atmosféru Filipín.


Dovolená Filipíny Mount Apo


Filipíny jsou známé svou krásnou krajinou a pestrým kulturním dědictvím. Jedním z nejvýraznějších symbolů této země je horský vrchol známý jako Mount Apo. Tento stratovulkán se nachází na ostrově Mindanao a je nejen nejvyšší horou Filipín, ale také jedním z nejvyšších vrcholů v celém jihovýchodní Asii. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí zažít dobrodružství a krásu přírody.

Mount Apo je sopka, která se vypíná do výšky 2 954 metrů nad mořem. Je úctyhodným a výjimečným přírodním útvarem, který nabízí turistům nádherné výhledy a zážitky. Na vrcholu sopky je velký kráter, který je často zastřen oblaky a dýmem zemních plynů, což vytváří tajemnou atmosféru a přiláká mnoho lidí.

Tato oblast je populární mezi horolezci, kteří se vydávají na výpravy, aby dosáhli vrcholu Mount Apo. Cesta k vrcholu není vždy jednoduchá, protože vyžaduje dobré fyzické zdraví a odolnost. Celá výprava trvá obvykle tři až čtyři dny a zahrnuje překonávání skalnatých stěn, průchod hustými lesy a překonávání hustých oblastí s bujnou vegetací. Přesto je toto dobrodružství dobře odměněno nádhernými panoramatickými výhledy na okolní krajinu.

Na úpatí hory se nacházejí mnohé přírodní rezervace a národní parky, které jsou domovem bohaté fauny a flóry. V těchto chráněných oblastech se nachází spousta endemických druhů rostlin a zvířat, které jsou typické pro Filipíny. Milovníci přírody se mohou těšit na pozorování vzácných druhů ptáků, motýlů, orchidejí a dalších rostlinných a živočišných druhů.

Mount Apo je také důležitým svatým místem pro původní obyvatele Filipín, jako jsou kmeny Manobo a Bagobo. Tyto etnické skupiny obývají okolní oblasti a uctívají tento vrchol jako posvátné místo. Na vrcholu Mount Apo se nachází dokonce i mohyla, která slouží jako město pro oběti a rituální obřady.

Cestování na Filipínách a výstup na Mount Apo je nepochybně nezapomenutelným zážitkem, ale je důležité si uvědomit, že ochrana této oblasti je zásadní. Turisté by měli dodržovat všechna pravidla a návštěvu plánovat tak, aby minimalizovali negativní dopad na citlivý ekosystém. Místní průvodci a komunitní organizace také nabízí služby, které pomáhají udržovat ochranu a správu této oblasti.

Mount Apo je jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších přírodních pokladů Filipín. Jeho návštěva nabízí nezávazný pohled do úchvatné přírody, bohaté kultury a vzácné biodiverzity této země. Pokud plánujete dovolenou na Filipínách, určitě nezapomeňte zahrnout Mount Apo na seznam míst, která stojí za návštěvu.


Letenka Filipíny Mount Apo


Mount Apo je nejvyšší horou na Filipínách, se svou výškou 2 954 metrů nad mořem. Nachází se na ostrově Mindanao a je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Tato sopka je jednou z nejaktivnějších sopkách na Filipínách a byla dokonce prohlášena za národní park. Mnoho turistů sem přichází, aby zdolali její vrchol a zažili jedinečný pohled na okolní krajinu. Tato hora je rovněž domovem rozmanité fauny a flóry, což z ní činí ještě atraktivnější místo pro návštěvu.

Podnebí kolem hory Apo je velmi příznivé a stable. Teploty zde zůstávají mírné po celý rok a vyhovují jak turistům, tak i místním obyvatelům. Pro horolezce je nejlepší čas na výstup mezi březnem a květnem, kdy je počasí nejstabilnější a nejvhodnější pro zdolání vrcholu.

Sopka je také důležitým kulturním místem pro místní obyvatele. Místní kmene, jako jsou Bagobo a Manobo, považují horu Apo za svaté místo a vykonávají zde své tradiční obřady. Tyto kmene mají velký respekt k přírodě a věří, že hora je domovem jejich bohů.

Kdo se rozhodne vydat se na výstup na vrchol hory Apo, musí se vydat na několikadenní treky přes národní park. Cesta vede přes tropické pralesy, horské potoky a útesy. Přestože výstup může být fyzicky ná demanding but rewarding.

Na vrcholku hory Apo se otevírá nádherný výhled na okolní krajinu. Jsou zde také termální prameny, které slouží jako přírodní lázně po dlouhé a náročné cestě. Mnoho turistů si tady dopřává odpočinek a relaxaci než se vrátí zpátky dolů.

Filipíny jsou zemí s bohatou přírodní krásou a hora Apo je jedním z vrcholů tohoto bohatství. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a krásné výhledy. Pokud hledáte dobrodružství a přírodu, pak je Mount Apo zcela jistě jednou z top destinací na Filipínách, kterou byste neměli minout.


Ubytování Filipíny Mount Apo


Mount Apo je s nadmořskou výškou 2 954 metrů nejen nejvyšší horou na Filipínách, ale zároveň i jednou z nejpopulárnějších atrakcí v zemi. Tato sopka se nachází na ostrově Mindanao, asi 25 kilometrů severozápadně od města Davao. Její majestátní vrchol a okolní příroda lákají turisty z celého světa.

Mount Apo je vyhledávaným cílem nejen pro horolezce a dobrodruhy, ale také pro ty, kteří mají rádi krásu přírody a touží po unikátním zážitku. Návštěvníci mohou podniknout výstup na vrchol sopky, kde je možné za příznivých podmínek vidět spektakulární výhled na okolní ostrovy a jezera. Cestou se mohou setkat s různými druhy rostlin a zvířat, včetně endemických druhů, které jsou charakteristické pro Filipíny.

Existuje několik tras, kterými lze na Mount Apo vyjít. Nejslavnější a nejoblíbenější je trasou od města Davao, která vede přes chráněnou přírodní rezervaci Mount Apo Natural Park. Tato rezervace je domovem bohaté fauny a flory, včetně vzácných a ohrožených druhů. Turisté mohou zažít jedinečný trek přes tropické lesy, vodopády a řeky, než dorazí na vrchol sopky.

Pro úspěšné zdolání vrcholu je nutné mít dostatečnou fyzickou kondici a také ultimátní odhodlání. Celková délka a náročnost trasy se může lišit v závislosti na sezóně a počasí. Je důležité také si zajistit průvodce, který je znalý terénu a poskytne potřebné informace a zabezpečení během výstupu.

Vzhledem k velkému zájmu o Mount Apo a jeho ochranu bylo omezeno množství turistů, kteří se mohou vydat na vrchol v jeden den. To je provedeno proto, aby se minimalizovalo negativní dopad na životní prostředí a chráněné druhy živočichů a rostlin. Proto je důležité plánovat výstup dopředu a zajistit si povolení od respodivních orgánů.

Celkový zážitek z výstupu na Mount Apo je nezapomenutelný. Kromě úžasných výhledů a fyzické aktivity si turisté mohou odpočinout v blízkosti termálních pramenů nebo se procházet po horských údolích a studánkách. Místní komunita je také známá svou pohostinností a umožňuje turistům se seznámit s místními zvyky a tradicemi.

Mount Apo je jednou z nejcennějších přírodních lokalit na Filipínách a její ochrana a udržitelnost je klíčová pro budoucí generace. Cesta na její vrchol je výzvou, ale zároveň i velkým dobrodružstvím, které stojí za to zažít. Nabízí nezapomenutelné zážitky a pohled na nádhernou přírodu, která je jedinečná a krásná.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Mount Apo


Filipínská hora Mount Apo je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Filipínách. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Mount Apo:

1. Jak vysoká je hora Mount Apo?
Mount Apo měří neuvěřitelných 2 954 metrů nad hladinou moře.

2. Jak se dostat na Filipíny Mount Apo?
Nejobvyklejší vstupní bod na Mount Apo je město Davao, které je největším městem na filipínském ostrově Mindanao. Z Davao můžete pokračovat autobusem, autom nebo motorkou do vesnice Kapatagan nebo do oblasti Kidapawan, která se nachází poblíž hory.

3. Jak dlouho trvá výstup na Mount Apo?
Celková doba výstupu na Mount Apo závisí na vaší fyzické kondici a přístupové cestě. Obvykle to trvá přibližně 2 až 3 dny, přičemž den první je věnován výstupu na základní tábor a den druhý je určen k dosažení vrcholu a návratu do základního tábora.

4. Je nutné mít průvodce na cestě na Mount Apo?
Ano, je povinné mít průvodce na cestě na Mount Apo. Existuje mnoho licencovaných průvodců, kteří vás provedou výstupem a zajišťují vaši bezpečnost.

5. Kolik stojí výstup na Mount Apo?
Náklady na výstup na Mount Apo se mohou lišit v závislosti na vašich požadavcích a dostupnosti služeb. Obvykle se pohybují mezi 8 000 až 15 000 Filipínských pes, což zahrnuje průvodce, ubytování, stravování a povolení.

6. Je možné stanovat na Mount Apo?
Ano, je možné stanovat na Mount Apo v některých vyhrazených tábořištích. Základní tábor Kapatagan a tábor Kidapawan jsou dvě oblíbené možnosti. Je však důležité dbát na správné zacházení s přírodou a dodržování pravidel stanování.

7. Jaké jsou nejlepší období k výstupu na Mount Apo?
Nejlepší období pro výstup na Mount Apo je v období suchého počasí, obvykle od března do května. V tomto období je pravděpodobnost dešťových srážek nižší a je lepší viditelnost.

Doufám, že vám tyto informace pomohou plánovat váš výlet na Mount Apo na Filipínách!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách