Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Japonsko Nikkó

Počasí Japonsko Nikkó


Japonsko je země s mnoha tvářemi a když se podíváte na počasí v jeho různých regionech, uvědomíte si, jak se může lišit. Nikkó, malebné městečko na severu ostrova Honšú, je jedním takovým místem, kde počasí hraje klíčovou roli v tom, jak prožijete svou cestu.

Nikkó leží uprostřed hor Nihon a je obklopeno lesy, vodopády a svatyněmi. Jeho drsná krajina a proměnlivé počasí poskytují jedinečný zážitek turistům, kteří se sem přijedou podívat.

Klima v Nikkó se podobá jiným horským oblastem Japonska. V zimě (prosinec až únor) teploty klesají pod nulu. Oblast je obvykle pokryta sněhem, což přináší turistům, kteří mají rádi zimní sporty, mnoho radosti. Ale pokud hledáte klidnější období pro návštěvu, můžete zvážit jarní nebo podzimní sezonu.

V jarní sezóně (březen až květen) se teploty pohybují od 10 °C do 20 ° C a můžete vidět, jak se Nikkó probouzí k životu. Když se sníh taje, odkrývá se krásná zeleň a květiny. Je to ideální sezona, pokud chcete vidět kvetoucí sakury (šeříky) a azaleje ve svých nejlepších dnech a také pro pěší turistiku.

Podzimní klima v Nikkó se podobá jarnímu, s teplotami od 10 °C do 15 °C. Toto období je známé pro své fantastické zbarvení listů. Hory se obvykle barví do zlatého, oranžového a červeného. V Nikkó můžete vidět ochranu listů na svatyních, což je úchvatné místo, když jsou listy na vrcholu jejich podzimního zbarvení.

V létě, od června do srpna, může být velmi horké a vlhko. Teploty se pohybují od 20 °C do 30 °C a můžete zažít silné bouřky. Nicméně, je to dobrá sezona pro turisty, kteří chtějí objevit vodopády a řeky Nikkó a také pro návštěvu svatyní a chrámů.

Kdykoliv se tedy rozhodnete navštívit Nikkó, můžete zažít jedinečné zážitky díky tomu, jak jeho počasí ovlivňuje přírodu. Ať už to jsou sněhové pokrývky a zimní sporty, kvetoucí květiny a zbarvení listů v jarní a podzimní sezóně nebo osvěžující vodopády a řeky v létě, Nikkó vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Japonsko Nikkó


Japonsko, země vysokých hor a kvetoucích sakur, má mnoho kouzel, která k návštěvě přilákají celé tisíce turistů. Jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst v Japonsku je Nikkó. Tento malebný a historický kraj leží přibližně 140 kilometrů severně od Tokia. Nikkó je nejen známý pro své krásné chrámy, ale také pro své krásné ubytování.

Nikkó je malé a tiché město, takže ubytování je zde velmi omezené. Avšak, většina turistů si užívá pobyt v Nikkó a chtějí zůstat déle než jeden den a potřebují výhodné a pěkné ubytování. V Nikkó jsou k dispozici hotely, ryokany, hostely a další místa k pobytu. Zde je několik tipů na nejlepší ubytování v Nikkó:

1. Nikko Station Hotel Classic
Tento klasický hotel se nachází přímo vedle nádraží Tobu Nikko a poskytuje snadný přístup k hlavním atrakcím v městě. Hotel nabízí velké množství pokoje pro rodiny, s dětskou postýlkou a televizí. Všechny pokoje mají klimatizaci a vlastní koupelnu. Hotel Classic má také vlastní restauraci a lázně.

2. Nikko Kanaya Hotel
Tento hotel je jedním z největších a nejlépe známých hotelů v Nikkó. Nachází se v centru města s výhledem na řeku Daiya. Hotel nabízí 57 exkluzivních pokojů, kde se můžete těšit na pohodlnou postel, klimatizaci a vlastní koupelnu. Vzhledem k tomu, že jde o historický hotel, se můžete těšit na krásnou přírodní dekoraci a vintage nábytek.

3. Turtle Inn Nikko
Tento hotel má příjemný a moderní design a hotelový personál se o vás bude starat jako o rodinu. V Turtle Inn Nikko najdete velký výběr pokojů, kde si můžete vybrat mezi tradičními tatami a moderními postelemi. Všechny pokoje mají klimatizaci a vlastní koupelnu. Hotel také poskytuje snídani zdarma.

4. Nikko Guesthouse Sumica
Hostel Sumica se nachází v malebné čtvrti na levém břehu řeky Daiya a je ideální pro turisty s nižšími rozpočty. Hostel nabízí nejen společné ložnice s tatami a společné koupelny, ale také soukromé pokoje s vlastní koupelnou. Hostel Sumica poskytuje komunitní prostor a nabízí snídaňovou kavárnu.

5. Nikko Teddy Bear House
Tento malý a kreativní penzion nabízí pěkné pokoje až pro dva hosty, kde můžete najít různé plyšové medvědy a další dekorační předměty. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a klimatizaci. Penzion nabízí snídani zdarma a má tradiční japonskou verandu, kde se můžete uvolnit a cítit se jako doma.

Nikkó je krásné a čisté město s mnoha krásnými místy k návštěvě. Ať už se rozhodnete strávit zde jen jednu noc nebo několik dní, můžete si být jisti, že najdete skvělé ubytování v Nikkó. Takže si vyberte své místo na spaní a užijte si nádherný pobyt v Japonsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nikkó


1. Jak se dostat z Tokia do Nikkó?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Tokia do Nikkó, je vlakem. Zajišťují to jak soukromé, tak i oficiální železniční společnosti. Cesta trvá zhruba 2 hodiny. Existuje také možnost cestovat autobusem, což může trvat déle, ale je levnější.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Nikkó?

Mezi nejznámější turistické atrakce v Nikkó patří Nikkó Tosho-gu, komplex budov UNESCO, ke kterému patří i mauzoleum Tokugawy Ieyasu. Navštívit můžete také jezero Chuzenji, vodopády Kegon, Nacionaleshaní park Nikkó a mnoho dalších.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Nikkó?

Nejlepším časem na návštěvu Nikkó je jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad), kdy je počasí mírné a krajina je krásně zbarvená. V létě je zde vyšší vlhkost a v zimě může být velmi chladno.

4. Kolik času bych měl strávit v Nikkó?

Ideální doba strávená v Nikkó závisí na vašich zájmech a plánech. Nicméně, doporučuje se strávit alespoň jeden nebo dva dny, aby bylo možné navštívit hlavní atrakce a užít si krásu přírody.

5. Kde se dá ubytovat v Nikkó?

V Nikkó je k dispozici velký výběr ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, tradičními ryokany a cenově dostupnými hostely. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní sezóně.

6. Jaká je místní kuchyně v Nikkó?

Nikkó je známé svými regionálními specialitami, včetně yuba (nedopečený tofu), sōmen nudle (průhledné a jemné nudle), a yaki-manju (grilované xx). Existuje také široký výběr restaurací nabízejících japonskou a mezinárodní kuchyni.

7. Je možné navštívit Nikkó jako jednodenní výlet z Tokia?

Ano, je to možné, ale bude to náročné. Z důvodu vzdálenosti a množství památek v Nikkó je doporučeno strávit alespoň jeden nebo dva dny, aby si návštěvníci mohli užít vše, co Nikkó nabízí.


Letenka Japonsko Nikkó


Letenka Japonsko Nikkó: Užijte si krásy japonského jara

Pokud pátráte po cestování do Japonska, město Nikkó v prefektuře Tochigi by mohlo být pro vás ideálním místem. Toto malé město, ležící přibližně 140 kilometrů na sever od Tokia, obklopené jezerem, horami a lesy, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací Japonska a nabízí nádherné výhledy na celou oblast.

Původně domovem prastarého kultu císařství, Nikkó v současné době odráží japonskou historii a kulturu v různých fázích, včetně buddhismu, šintoismu a křesťanství. Můžete si zde prohlédnout několik svatyní a chrámů, které jsou považovány za jedny z nejhezčích v zemi.

Užijte si krásy japonského jara

Pokud se do Nikkó chystáte v jarní sezóně, určitě nezmeškejte sakuru, nejznámější květnatou japonskou atrakci. Když je Nikkó vybaven sakurou, stává se magickým místem. Většina lidí z Tokia se sem vydává právě v době květu sakury. Pokud však budete cestovat ve špičce sezóny, připravte se na velké množství lidí - ale i tak stojí za to vidět kvetoucí stromy.

Chrám Tóšógú

Chrám Tóšógú je jedním z mnoha chrámů a svatyní nacházejících se v městě. Je to jeden z nejvýznamnějších šintoistických chrámů v Japonsku a je zasvěcen Iejasu Tokuagawa - zakladateli japonské dynastie Tokugawa. Budova byla postavena v 17. století a je považována za kulturní dědictví UNESCO. Je to úžasné místo, kde se setkává starověký japonský styl s moderními technologiemi a je zcela určitě jedním z nejoceňovanějších turistických míst v Nikkó.

Vodopády Kegon

Vodopády Kegon jsou také jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Nikkó a jedním z nejznámějších vodopádů v Japonsku. Těsně pod vrcholem hory Nemuro tvoří vodopády 97 metrů vysoký vodopád. Kromě překrásného vodopádu jsou z této oblasti nádherné výhledy na jezero Čúzenji a horu Nantai.

Je to nádherné místo, zejména v létě, kdy můžete užívat plavání a různé vodní aktivity na jezeře. Můžete také projít lesy, vystoupat na vrchol hory Nantai a užít si krásný výhled na celé okolí.

Nakayasu ryokan

Pobyt v ryokanu je nejen prostě ubytování - je to zážitek. Pokud také chcete zažít tradiční japonskou pohostinnost a stát se jedním z mnoha lidí, kteří se rozhodli zůstat v ryokanu v Nikkó, vyzkoušejte Nakayasu ryokan - tradiční japonské ubytování.

Ryokan se nachází v klidném a výhodném místě v centru města, v blízkosti několika turistických atrakcí a nabízí vážné a pozorné služby v tradičním japonském stylu. Ryokan poskytuje překrásné pokoje s tatami koberečkem, klimatizací a Wi-Fi připojením k internetu. Navíc, pokud se vrátíte po prohlídce města v ryokanu, můžete se odpočinout v místnosti horké vody nebo sauny. Toto je jedna z nejlepších možností pro ty, kteří chtějí prožít kulturní zážitek, který vám dá dokonalou představu o japonské kultuře.

Závěr

Nikkó je jasnou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nejen krásné památky, ale také tradiční japonskou kulturu. Pokud si představujete své cestování do Japonska, neváhejte a zarezervujte si letenku Japonsko Nikkó. Toto město vám nabídne naprosto nezapomenutelný zážitek, který bude působit na vaši duši ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.


Dovolená Japonsko Nikkó


Japonsko je země s bohatou historií, uměním a kulturou, která přitahuje turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Japonsku je město Nikkó. Nikkó se nachází asi dvě a půl hodiny jízdy vlakem od Tokia a je známý svými historickými památkami, svatyněmi a chrámy.

Nikkó je především známý svými svatyněmi a chrámy, které jsou památkou na Tokugawskou říši z 17. století. Mezi nejvýznamnější patří Tosho-gu, kde se nachází hrobka Tokugawových šógunů. Tosho-gu je neuvěřitelně zdoben a je považován za jednu z nejkrásnějších svatyní v Japonsku. Dalším významným chrámem je Rinno-ji, který je domovem pro tři sochy Buddy. Chrám se nachází v krásném parku a nabízí nádherné výhledy na horu Nantai.

Kromě svatyní a chrámů můžete v Nikkó navštívit také národní park Nikkó, který je domovem pro mnoho pečlivě udržovaných turistických stezek, které vás provedou nádhernou přírodou. Horolezci si mohou vyzkoušet výstup na horu Nantai, která se nachází v samém srdci parku.

Pro ty, kteří hledají relaxaci, je tu také možnost navštívit termální prameny, které jsou v této oblasti hojně rozšířeny. Nejznámější prameny se nacházejí v okolí jezera Chuzenji. Tyto prameny jsou oblíbené zejména kvůli svému vysokému obsahu minerálních látek, které jsou prospěšné pro zdraví.

Vzhledem k velkému množství věcí, které můžete v Nikkó vidět a zažít, se doporučuje pobyt na několik dní. Zajímavosti Nikkóu lze navštívit během jednoho dne, ale aby si návštěvníci zasloužili opravdu hluboce prožít ničím nerušenou krásu této části Japonska, měli by si vychutnat víkend nebo i delší pobyt. K dispozici je mnoho hotelů a tradičních japonských hostinců, kde si můžete vychutnat nejen bohatou japonskou kuchyni, ale také klidné a relaxační prostředí.

Vzhledem k bohaté historii a kultuře Nikkó je ideálním místem pro ty, kteří chtějí Japonsko poznat víc, než jen jeho populární trendy. Je to místo plné klidu a krásy, kde můžete uniknout z městského shonu a prožít si zasloužený odpočinek a klid. Samotné město Nikkó nabízí bohaté zážitky a zážitky, které jistě každého návštěvníka naplní klidem vysoko nad každodenním shonem.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách