Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Česko Jeseníky

Ubytování Česko Jeseníky


Jeseníky jsou jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších regionů v Česku. Tento pohoří zaujme především svou neuvěřitelnou přírodou, rozmanitostí aktivit a přátelskými obyvatelech. Jestliže plánujete navštívit tuto část republiky, náleží k organizaci cesty i ubytování.

Dostupnost

Jeseníky leží v srdci střední Evropy, čímž nabízejí perfektní dostupnost pro návštěvníky z Česka i ze zahraničí. Jedno z vhodných ubytování můžete nalézt například v malém městečku Lipová-lázně. Nachází se zde řada hotelů, penzionů, soukromých apartmánů i kempovacích míst. Jen pár kilometrů dál se nachází město Jeseník s pestrou nabídkou ubytování. Chcete-li se ubytovat přímo v horách, nabízí se přechody například ze sedla Ramzová, kde je možnost pronajmout si apartmány v horských chatách.

Horské chaty

Jesenické hory jsou proslulé také svým horským chatovým stylém, kde se můžete ubytovat. Dostat se k nim též lze například při turistickém putování s přespáním. Vhodné možnosti ubytování s výhledem na vrcholky hor můžete nalézt v oblasti Karlovy Studánky nebo v centrálním Jeseníku. Některé horské chaty jsou však otevřeny pouze v letních měsících či na jaře, další pak další ve všední dny. Raději se tedy dopředu informujte.

Kde se ubytovat?

V Jeseníkách naleznete mnoho různých druhů ubytování, které splní všechna Vaše očekávání. Zpočátku je důležité si určit typ ubytování, o jaký máte zájem. Pokud se chcete ubytovat přímo v horách, měli byste vybírat mezi horskými chalupami, penziony, nebo kempy. Pokud zase chcete být blízko památek a kulturních akcí, vyberte si ubytování v malých městech, kde je na výběr ze všech možných struktur, jako jsou hotely, penziony a apartmány.

Co nabízí ubytování v Jeseníkách?

V Jeseníkách naleznete mnoho skvělých možností ubytování. Mezi nejvyhledávanější a současně nejluxusnější patří hotel Fantazie, který leží v malém lázeňském městečku Teplice nad Bečvou. Kromě luxusního ubytování nabízí i špičkové služby ve wellness a dalších relaxačních procedurách. Pokud hledáte něco čistě relaxačnějšího, určitě navštivte hotel Sepetná, který se nachází uprostřed krásné horské scenérie. V hotelu je moderní wellness s ledovými bazény, finskou saunou i vířivkou.

Celkově v Jeseníkách naleznete zázemí pro wellness, relaxaci, sport, turistiku i romantický pobyt pro dva. Můžete si také pronajmout chalupu nebo chatu, využít kemp na kraji hor či přistihnout se v malém apartmánu. V mnohých ubytováních lze také požádat o snídani či půjčení dětské postýšky.

Výběr ubytování v Jeseníkách je opravdu široký. Stačí si určit své preference a začít s hledáním. Pobyt v Jeseníkách patří mezi nezapomenutelné zážitky, takže si vybírejte s rozvahou a užívejte si svou dovolenou naplno!


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Jeseníky


1. Kam se dá v Jeseníkách zajít na výlet?
- V Jeseníkách je spousta možností, například Skály Černé jezero, vodopád Bílá Opava, Praděd nebo vyhlídka Velký Klínovec.

2. Jak se dostanu na Praděd?
- Na Praděd se dá dostat autem nebo pěšky, ale také lanovkou.

3. Kde se dá v Jeseníkách lyžovat?
- V Jeseníkách jsou lyžařské areály v Karlově Studánce, Kouty nad Desnou, ramzovské sedlo a Praděd.

4. Kam se dá zajet na wellness v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jsou wellness hotely například v Karlově Studánce nebo v Lázních Jeseník.

5. Kde se dá ubytovat v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jsou hotely, penziony, apartmány, chaty a další druhy ubytování například v Karlově Studánce, Jeseníku, Lipové-lázních a dalších lokalitách.

6. Kde najdu dobré restaurace v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jde najít několik dobrých restaurací a hospůdek, například v Jeseníku, Lipové-lázních nebo Karlově Studánce.

7. Jaké jsou nejlepší trasy na horská kola v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jsou různé trasy pro horská kola, například cyklotrasy v okolí Karlovy Studánky, Vrbna pod Pradědem a další.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jeseníků?
- Jeseníky jsou nádherné v každé roční době, ale nejlepší čas na návštěvu je obvykle na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna ještě není v plném proudu.


Dovolená Česko Jeseníky


Česko je známé svými krásnými přírodními scenériemi a bohatou historií. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou plnou krásných hor a památek, Jeseníky jsou ideálním místem. Nacházejí se na severovýchodě České republiky a nabízejí návštěvníkům širokou škálu aktivit a nezapomenutelných zážitků.

Krajina Jeseníků je obklopena malebnými kopci, lesy a jezery. Mnoho turistů se sem vypravuje kvůli turistickým trasám, které zahrnují nejen krásné výhledy, ale také lázeňské oblasti. Jeseníky jsou domovem nejvyšší hory Moravy - Pradědu, který oplývá nádhernými výhledy na okolní krajinu. Turisté mohou vystoupat na vrchol hory a navštívit i Pradědskou rozhlednu, která je známá svou impozantní architekturou a panoramatickým výhledem na krajinu.

Další oblíbenou turistickou atrakcí v Jeseníkách je Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník, která se rozkládá na ploše asi 23 tisíc hektarů. Tato oblast je jedinečná svou horskou krajinou, alpinskou flórou a překrásnými vodopády. Turisté si zde mohou užít nejen krásné výhledy, ale také outdoorové aktivity, jako je turistika, cykloturistika a horolezectví.

Pokud se po celodenním výletu potřebujete uvolnit, rozhodně byste neměli minout návštěvu místních lázní. Jeseníky jsou známé svými termálními prameny a wellness centry, která nabízejí širokou škálu procedur a relaxačních aktivit. Mnoho lidí sem jezdí kvůli léčebným pobytům a wellness víkendům. Návštěva lázní je skvělým způsobem, jak si užít dovolenou a zároveň se postarat o své zdraví.

Pro milovníky historie a architektury jsou v okolí Jeseníků také zajímavé památky. Například Zámek Velké Losiny, který je jedním z největších a nejstarších renesančních zámků v České republice. Navštívení tohoto zámeckého komplexu je skvělou možností poznat historické dědictví regionu a prozkoumat jeho krásné zahrady. Další posvátnou památkou regionu je Hrad Sovinec, který je považován za jeden z nejlépe zachovaných hradů v republice.

Jeseníky jsou ideální volbou pro dovolenou v České republice pro ty, kteří hledají klidnou a malebnou krajinu, bohatou historii a možnost vyžití ve volnočasových aktivitách. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody, historie nebo relaxace, Jeseníky mají pro každého něco k nalezení. Nechte se inspirovat krásou tohoto regionu a zařaďte ho do svých plánů na příští dovolenou.


Počasí Česko Jeseníky


Jeseníky jsou jednou z nejmalebnějších hor v České republice. Leží na pomezí Moravy a Slezska a tvoří nádhernou kulisu pro milovníky přírody i outdoorových aktivit. To všechno by ale bez poznání místního počasí nemělo takový šarm. Nyní se podíváme na to, jaké počasí lze očekávat v Jeseníkách.

Jeseníky jsou oblastí, kde příroda dává stále najevo svou moc. Horopis tohoto pohoří se vyznačuje množstvím vrcholů, údolí, horských potoků a lesů, což ovlivňuje i místní mikroklima. Na západě Jeseníků je více srážek a naopak na východě je suché a větrné podnebí. Díky své výšce nad mořem (nejvyšší vrchol, Praděd, je vysoký 1491 metrů) je v Jeseníkách často chladněji než v okolí.

Léto v Jeseníkách bývá mírně teplé, ale srážkami bohaté. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, ovšem v horách je vždy příjemněji chladno. Je vhodné vzít s sebou lehkou bundu i pláštěnku, protože nečekaný déšť se může objevit kdykoliv. Během léta je také vhodné sledovat předpověď počasí, protože v prachov.klima tohoto období se může rychle změnit.

Podzim v Jeseníkách je období, kdy se tato krásná krajina proměňuje v barevný zázrak. Stromy se oblékají do odstínů hnědé, červené a zlaté a kopce se zdají být ještě kouzelnější. Počasí na podzim je mnohem nestabilnější. Pršet může jak rozeserá oba, tak slunečno svítit ráno i odpoledne. Proto je vhodné mít s sebou vhodné oblečení pro různé povětrnostní podmínky.

Zima v Jeseníkách znamená příliv sněhu. Nejvyšší vrcholy jsou často pokryty bílou peřinou. Průměrná teplota v zimě se pohybuje mírně pod nulou. Vzhledem k tomu, že Jeseníky jsou známé svými lyžařskými středisky, je toto období ideální pro zimní sporty. Přestože je zde mnohem chladněji, většinou nezmrznou.

Jaro v Jeseníkách znamená probouzení přírody. Stromy se opět začínají zelenat a květiny začínají kvést. Teplota se postupně zvyšuje a dny jsou delší. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia, ovšem v horských oblastech je stále chladno. Je vhodné mít s sebou teplé oblečení a deštník, protože přeháňky nejsou neobvyklé.

V každém období roku je Jeseníky krásným místem k návštěvě. Bez ohledu na počasí můžete vždy najít něco, co vás zaujme. Jedno je ale jisté - Jeseníky jsou neustále proměnlivé a to je jedna z mnoha výjimečností této oblasti.


Letenka Česko Jeseníky


Česko je známé svými krásnými přírodními scenériemi a malebnými pohořími. Jedno z nejvíce fascinujících a žádaných turistických destinací v Česku jsou Jeseníky. Návštěvníci se sem především sjíždějí kvůli jejich nádherným horám, rozlehlým lesům a překrásným horským řekám a jezerům.

Pokud jste chtěli navštívit tento kus nebeské krásy, hledání nejlepších možností, jak se dostat do Jeseníků, může být složité. Jednou z nejoblíbenějších možností je letenka Česko Jeseníky.

Cesta z hlavního města, Prahy, do Jeseníků trvá autem přibližně tři a půl hodiny, a tak může být letenka vhodnou alternativou pro ty, kteří preferují větší pohodlí a rychlost. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z Prahy do města Ostrava, které leží relativně blízko Jeseníků. Po příletu do Ostravy pak stačí pokračovat v cestě autem, autobusem nebo vlakem do cílové destinace.

Letenka z Prahy do Ostravy trvá obvykle méně než hodinu a je často cenově dostupná. Je to také skvělá možnost pro ty, kteří chtějí urychlit svou cestu do Jeseníků, ať už mají omezený čas nebo se jedná o obchodní účely.

Jesencijské hory jsou přírodním rájem pro turisty, přinášejícím nekonečné možnosti pro relaxaci a aktivní odpočinek. Pro milovníky outdoorových aktivit jsou zde ideální podmínky pro pěší turistiku, horskou cyklistiku i vodní sporty v řekách a jezerech. Těší se také velké oblibě zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, díky svým kvalitním sjezdovkám a upraveným tratím.

Kromě překrásné přírody se návštěvníci mohou také těšit na bohatou historii a kulturu Jeseníků. Například město Jeseník je známé svým historickým centrem a překrásným zámkem. Stejně tak lázeňské město Karlova Studánka nabízí lázeňské procedury a wellness služby.

S letenkou Česko Jeseníky se vám otevírá možnost rychlého a pohodlného přístupu k této úchvatné české destinaci. Buďte připraveni na neuvěřitelné přírodní scenérie, vynikající zimní sporty a fascinující historii, kterou Jeseníky nabízejí. Jestliže máte rádi přírodu a dobrodružství, je Jeseníky pro vás tou správnou volbou. Určitě si užijete relaxační dovolenou nebo aktivní víkend v této horské oáze.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách