Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jamajka Green Grotto Caves

Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známá svou krásnou přírodou, neuvěřitelnými plážemi a fascinující historií. Je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří hledají dobrodružství, zábavu a odpočinek. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které tahle karibská ostrovní země nabízí, je i Green Grotto Caves - fascinující jeskynní systém s úchvatnou historií.

Green Grotto Caves, známé také jako Runaway Bay Caves, jsou jedny z nejlépe zachovalých jeskyní na Jamajce. Nachází se na severu ostrova, přímo u města Discovery Bay. Jeskyně jsou známé svými impozantními skulpturami z kalcitu, úžasnými jeskynními formacemi a svou historií, která sahá až do období před příchodem Evropanů.

Jeskynní systém se rozkládá na rozloze přibližně 1,5 km a dosahuje hloubky až 12 metrů. Název "Green Grotto" (Zelená Jeskyně) dostala podle zeleného přírodního osvětlení vytvářeného slunečním světlem, které proniká skrz otvory ve stropě. To dává jeskyním tajemnou a magickou atmosféru.

Jeskyně mají dlouhou historii, která sahá až do 18. století. Byly využívány jako úkryt pro otroky, kteří prchali z plantáží na Jamajce. Jeskyně poskytovaly ideální úkryt, protože z nich byly vytvořeny tajné chodby, které vedly podél pobřeží a skýtaly bezpečí uprchlíkům. V průběhu času se jeskyně staly také důležitým místem pro pašování zbraní a dalších zakázaných předmětů.

Dnes jsou Green Grotto Caves využívány jako turistická atrakce, kde můžete prozkoumat neuvěřitelnou podzemní krajinu. Prohlídka vás provede přes zdobené jeskyně, potměšilé chodby a obrovské skály pokryté mechem. Půjdete po chodbách, které byly kdysi užívány otroky, a uvidíte otvory ve stropě, které sloužily jako jediný způsob přirozeného osvětlení. Během prohlídky se dozvíte také o historii jeskyní a jejich důležité roli v jamajské kultuře.

Jednou z nejznámějších částí Green Grotto Caves je "Grotto Lake" (Jezeru v Jeskyni). Toto jezero je skutečně šťastným náhodným objevem a je jedinečné tím, že jeho hladina je částečně sladká a částečně slaná. Je to díky tomu, že je jezero napájeno podzemními prameny, které splachují slanou vodu z oceánu. Vzhledem k této unikátní kombinaci jezero hostí velké množství zeleného a modrého řas a jiných vodních rostlin, což mu dodává nádhernou krásu.

Green Grotto Caves jsou obklopeny tropickým pralesem a jsou domovem pro množství živočichů, včetně netopýrů, hnědých hadů a slepicovitých ptáků. Jeskyně jsou také navštěvovány ornitology, protože tvoří útočiště pro mnoho druhů endemických a migrujících ptáků.

Pokud se vypravíte na Jamajku, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves a prozkoumat jejich tajemné zákoutí. Je to perfektní příležitost pochopit historii tohoto místa a obdivovat úchvatnou přírodní krásu. Nechte se unést atmosférou a objevte to, co skrývá tato fascinující jeskyně na karibském ostrově Jamajka.


Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrov Karibiku, který je známý svou krásnou přírodou a zajímavými geografickými útvary. Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově jsou Green Grotto Caves, které také nabízí překrásné počasí.

Green Grotto Caves jsou přírodní jeskyně nacházející se v severní části Jamajky, nedaleko města Discovery Bay. Tato jeskynní síť je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a díky své unikátní atmosféře přitahuje mnoho návštěvníků.

Jeskyně jsou plné krásných krápníků, stěn pokrytých mohutnými stromy a jasného, azurového mořského vzduchu. Právě díky své zelené vegetaci získaly jeskyně své jméno – Green Grotto, neboli Zelená jeskyně. Návštěvníci se mohou projít chodbičkami, které dávají úplně nový pohled na jamajskou přírodu.

Při návštěvě Green Grotto Caves se můžete těšit na příjemné a teplé podnebí. Jamajka má tropické klima s teplotami kolem 25 až 30°C po celý rok. Tato úžasná teplota dělá z Jamajky oblíbené místo pro dovolenou, zejména v zimních měsících, kdy se hodně lidí chce vyhnout chladnému počasí.

Při návštěvě jeskyně si můžete užít příjemný chládek, který zde panuje. Teplota se v jeskyních pohybuje mezi 17 a 20°C, což je velmi osvěžující po tropickém horku v exteriéru. Je to ideální způsob, jak se ochladit a užít si nádherných pohledů na unikátní přírodní útvary.

Navíc, jeskyně jsou chráněny také před deštěm, takže vás neočekává ničím nerušená procházka. Díky kontinuálnímu proudění vzduchu v jeskyních vzniká také specifické mikroklima, které je prospěšné pro vaše zdraví. Je známo, že vejít do jeskyně a dýchat čerstvý vzduch zde může mít blahodárný vliv na dýchací systém.

Nejlepší doba pro návštěvu Green Grotto Caves je mezi březnem a květnem, kdy se počasí na ostrově stabilizuje a je méně pravděpodobné, že zde budou silné deště nebo bouřky. Nicméně, jeskyně jsou otevřeny po celý rok a můžete je navštívit kdykoli vás to jen napadne.

Celkově lze říci, že Jamajka nabízí nádherné počasí, které vám umožní plně si užít návštěvu Green Grotto Caves. Poznáte nejen přírodní krásy jamajské krajiny, ale také si odpočinete v chládku jeskyní. Přijďte se tedy podívat na tento unikátní kus přírody a okusit kouzlo tropického počasí Jamajky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jaké jsou otevírací hodiny Green Grotto Caves na Jamajce?
- Green Grotto Caves jsou otevřeny denně od 9:00 do 16:00.

2. Jaká je vstupní cena do Green Grotto Caves?
- Vstup do Green Grotto Caves stojí X jamajských dolarů pro dospělého a Y jamajských dolarů pro děti.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?
- Prohlídka Green Grotto Caves trvá asi 1 hodinu.

4. Může se Green Grotto Caves navštívit dětmi?
- Ano, Green Grotto Caves jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Je však nutné dbát na jejich bezpečnost.

5. Je nutné si prohlídku Green Grotto Caves předem rezervovat?
- Rezervace prohlídek není povinná, ale může být užitečná během turisticky rušnějších období.

6. Můžu se Green Grotto Caves dostat svým vlastním dopravním prostředkem?
- Ano, návštěvníci mohou přijet do Green Grotto Caves vlastním autem. Je zde také dostupné parkoviště.

7. Je povoleno fotografovat nebo natáčet ve Green Grotto Caves?
- Ano, fotografování a natáčení jsou povoleny ve většině částí Green Grotto Caves. Je však zakázáno bleskové světlo a použití stativů.

8. Je Green Grotto Caves přístupný pro osoby s omezenou schopností pohybu?
- Green Grotto Caves jsou přístupné, ale část prohlídky může být obtížná pro osoby s omezenou schopností pohybu kvůli schodům a úzkým průchodům.

9. Má Green Grotto Caves restauraci nebo občerstvení?
- Green Grotto Caves mají malou kavárnu, kde si můžete koupit občerstvení, pití a suvenýry.

10. Jaké jsou další atrakce v blízkosti Green Grotto Caves?
- V blízkosti Green Grotto Caves se nachází například Dunn's River Falls, Mystic Mountain a Bob Marley's Mausoleum.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka, ostrov plný krásy a dobrodružství, je známá nejen pro své bílé pláže a živou reggae hudbu, ale také pro své fascinující jeskyně a jeskynní systémy. Jedna z nejvíce fascinujících jeskynních atrakcí na Jamajce jsou Green Grotto Caves (Zelené Jaskyně).

Green Grotto Caves se nacházejí poblíž města Falmouth na severním pobřeží Jamajky. Tyto jeskyně mají bohatou historii a jsou ceněny jak vědci, tak i turisty hledajícími dobrodružství.

Jeskyně byly objeveny Arawaky, původními obyvateli Jamajky, před více než 1500 lety. Arawakové jeskyně považovali za svatá místa a používali je k oslavám a rituálům. Později byly Green Grotto Caves využívány jako útočiště pro vojenské jednotky během soudobých válek. Dokonce sloužily jako úkryt pro otroky, kteří se zde skrývali během získávání svobody.

Co dělá Green Grotto Caves tak unikátními je jejich přírodní krása a zajímavá geologie. Jeskyně se rozkládají na ploše více než 1,5 kilometru a mají několik místností a dutin, které jsou plné překrásných vápencových útvarů. Kamenné útvary vytvořené stékající vodou, sloupy, stropy a tunele vytvářejí ohromující scenérie.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Green Grotto Caves je jejich historický význam. Jeskyně byly v minulosti používány piráty k ukrytí svých pokladů a legendy vyprávějí o tajemných průchodech spojujících jeskyně s mořskými pobřežními oblastmi. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé artefakty a památky, které byly nalezeny v jeskyních, včetně stříbrných mincí, keramiky a jiných historických předmětů.

Turisté si mohou také vychutnat fascinující zážitek, kdy se ponoří do podsvětí. Průvodce se stará o to, aby turisté byli vedeni bezpečně skrz jeskyni a poskytovali jim zajímavé informace o historii a geologii místa. V průběhu prohlídky budou návštěvníci procházet tmavými chodbami, zastavovat se na scenických místech a obdivovat jedinečnou atmosféru jeskyně.

Green Grotto Caves jsou také domovem mnoha druhů netopýrů, které jsou důležitou součástí ekosystému jeskyně. Navštěvovat jeskyně proto také znamená podporovat a chránit tuto zranitelnou populaci netopýrů.

Pokud plánujete návštěvu Jamajky, Green Grotto Caves by neměly chybět na vašem seznamu míst k návštěvě. Prozkoumejte tuto unikátní jeskynní krajinu, poznávejte její historii a ochutnejte dobrodružství, které vás tam čeká. Green Grotto Caves nabízí fascinující pohled do minulosti a krásy přírody, které si budete pamatovat ještě dlouho poté, co opustíte Jamajku.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrovová země ležící v Karibiku a je známá především svými nádhernými plážemi a pestrobarevnou kulturou. Nicméně, pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružnou dovolenou, existuje jedno místo, které stojí za to navštívit: Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves jsou rozsáhlé jeskyně se nacházejí na severu ostrova, v blízkosti města Discovery Bay. Tato přírodní krása byla v minulosti využívána buď jako úkryt pro domorodé obyvatele nebo jako úkryt pro otroky, kteří se snažili uniknout z otroctví. Díky své historii jsou jeskyně naplněny mýty a legendami.

Jeskyně Green Grotto nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné dobrodružství, které se táhne na délku 1 525 metrů. Pokud se rozhodnete projít těmito jeskyněmi, budete mít možnost obdivovat impozantní krápníky, podzemní jezírka a podzemní řeky. V každém rohu se nacházejí fascinující kamenné útvary, které byly vytvořeny přirozenými silami.

Jednou z nejzajímavějších částí Green Grotto Caves je tzv. "Grotto God's Bathroom," což je místnost ve tvaru písmene H, která je naplněna krásně modrou vodou. Tato část jeskyně je skvělým místem pro fotografování a atmosféra zde je opravdu magická.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, pak Green Grotto Caves nabízejí možnost zkoušet i temnou turistiku. Během temné turistiky budete projíždět jeskyně pouze s pochodními a průvodcem. To vám umožní prozkoumat ještě více skrytých zákoutí a zažít opravdový dobrodružný zážitek.

V jeskyních se také nachází podzemní komplex tunelů, který byl v minulosti používán jako úkryt piráty. Výlet k Green Grotto Caves vám tedy umožní se ponořit do historie a zažít, jaké to bylo být lovcem pokladů.

Green Grotto Caves jsou také důležitou lokalitou pro ochranu flóry a fauny. V jeskyních se nachází unikátní ekosystém, který je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů. Při návštěvě tedy nejste svědkem jen krásy přírody, ale také přispíváte k ochraně tohoto důležitého místa.

Pokud tedy plánujete svou dovolenou uvolněnou na Jamajce, nezapomeňte si naplánovat návštěvu Green Grotto Caves. Tato nádherná jeskyně nabízí dobrodružství, krásu a možnost ponořit se do historie. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat krásy Jamajky mimo tradiční pláže a zároveň podpořit ochranu přírodních lokalit.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách