Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Itálie Ravenna

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravenna


1. Jak se dostanu do Ravenny?
Do Ravenny se lze dostat vlakem, autobusem nebo autem.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ravenny?
Nejlepší doba k návštěvě Ravenny je od března do května nebo od září do listopadu, kdy jsou teploty méně horké.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Ravenně?
Mezi nejznámější památky patří Bazilika svatého apoštola a mučedníka Apolináře Nového, San Vitale a Mausoleum Gally Placidie.

4. Kdy se konají nejvýznamnější kulturní události v Ravenně?
Nejvýznamnější kulturní události v Ravenně jsou Festival Ravenna, který se koná v červenci a srpnu, a Festival Ravenna Jazz, který se koná v listopadu.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ravenně?
Mezi nejlepší restaurace v Ravenně patří La Gardela, Trattoria al Cerchio, Osteria del Tempo Perso a Ristorante Da Uka.

6. Jaká je průměrná cena ubytování v Ravenně?
Průměrná cena ubytování v Ravenně se pohybuje mezi 50 a 100 eury za noc, v závislosti na typu a kvalitě ubytování.

7. Jaký typ jídla je typický pro Ravennu?
Typické jídlo v Ravenně zahrnuje rybí pokrmy, jako jsou kapři nebo mořské plody, a typicky se podávají s těstovinami nebo rýží.

8. Je nutné mít při návštěvě Ravenny nějaké očkování?
Ne, v Ravenně nejsou žádné speciální očkovací požadavky.

9. Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat Ravennu?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat Ravennu, je pěšky nebo na kole, protože mnoho památek se nachází v historickém centru města.

10. Jaká měna se platí v Ravenně?
V Ravenně se platí eurem.


Počasí Itálie Ravenna


Ravenna je malebné město ležící na severovýchodě Itálie ve regionu Emilia-Romagna. Město je obklopeno lagunami a nachází se nedaleko Jaderského moře. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je bohaté na historická a umělecká díla, která jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když přemýšlíme o počasí v Ravenně, většinou si představíme slunečné letní dny. Skutečností však je, že město zažívá typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Zima obecně není příliš tvrdá, teploty se pohybují kolem 10 °C a je časté, že cítíte vlažný vánek z moře. Sníh pravidelně nepadá a mrazivé teploty jsou vzácné.

Léto v Ravenně je obdobím nejvyšších teplot. V červenci a srpnu se teploty mohou vyšplhat nad 30 °C s vysokou vlhkostí vzduchu, což může způsobovat některým návštěvníkům nepohodlí. Proto je toto období nejlepší pro ty, kdo milují sluneční paprsky a osvěžující koupání v moři.

Jaro a podzim jsou ideálním obdobím, kdy navštívit Ravennu. Teploty jsou příjemnější a stabilní, kolem 20-25 °C. Možná si vezměte lehčí oblečení, protože středomořské počasí může být nepředvídatelné, někdy deštivé.

Co se srážek týče, Ravenna nezanedbává. Průměrné srážkové úhrny jsou vyšší než v jiných částech Itálie, s deštivými obdobími přicházejícími z příboje Jaderského moře. Nejvíce srážek je vidět na podzim, kdy mohou být silné déšťové přeháňky.

Všechny tyto klimatické podmínky udávají unikátní charakter Ravenny. Město je zelené a plné květinových parků díky hojnosti srážek. Nádherně se zde střídají barvy a vůně květin, vytvářející rozmanitý a působivý obraz.

Takže ať už si vyberete kterékoliv období, v Ravenně se vám bude líbit. Od léta plného slunečního záření po podzimní barevnou atmosféru, Ravenna má jedinečný půvab, který si zamilují všichni, kteří se rozhodnou tuto italskou krásu navštívit.


Letenka Itálie Ravenna


Letenka do italského města Ravenna je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají spojení s tímto krásným městem v blízkosti Jaderského moře. Ravenna je známá především svými úžasnými mozaikami, které jsou důležitou součástí východního křesťanství a byzantského umění. Mimo to je Ravenna také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí, jako jsou nádherné pláže, historická města a přírodní krásy.

Je možné se do Ravenny dostat různými způsoby, ale letecky je to zpravidla nejrychlejší a nejpohodlnější varianta. Na Letiště Federico Fellini v Rimini je možné přiletět například s nízkonákladovým aerolinkou Ryanair z různých destinací v Evropě, jako jsou Londýn, Dublin či Brusel. Z letiště je pak možné se do Ravenny dostat buď místní dopravou, jako jsou autobusy a vlaky, nebo si pronajmout auto.

Další možností je přiletět na Letiště Bologna Guglielmo Marconi, které se nachází asi 80 kilometrů jižně od Ravenny. Na letišti jsou k dispozici přímé autobusové spoje směřující do Ravenny, kde končí na hlavním autobusovém nádraží.

Pokud hledáte levnou letenku do Ravenny, doporučujeme sledovat ceny a vybírat zejména nízkonákladové aerolinky. Ty nabízejí nejlevnější letenky, avšak je třeba počítat s tím, že za některé služby se platí navíc, jako jsou například palubní příplatky za podání zavazadel, jídlo a pití apod.

Nejlepší doba na návštěvu Ravenny je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a rovněž se konají různé kulturní a sportovní akce. V létě je také možné navštívit některou z místních pláží a užít si tak dovolenou na jaderském pobřeží.

Na závěr tedy můžeme říci, že letenka do Ravenny je nejen výhodná, ale také skvělá volba pro všechny, kdo se chtějí seznámit s tímto krásným italským městem a jeho okolím. Avšak pozor, jedná se o nedoceněnou perlu, tak si určitě vyhraďte dostatek času pro prohlídku unikátních mozaik a dalších klenotů přírodní krásy, které Ravenna nabízí.


Dovolená Itálie Ravenna


Itálie patří mezi nejkrásnější země na světě, nabízející bezkonkurenční kombinaci historických památek, malebných vesniček a překrásných pláží. Mezi tato místa bezesporu patří i Ravenna, půvabné město ležící při pobřeží Jaderského moře. Pokud si chcete užít dovolenou v Itálii, Ravenna by měla být na vašem seznamu míst, které rozhodně nesmíte vynechat.

Historické památky

Ravenna byla jedním z nejdůležitějších měst římské říše a později i Byzantské říše, což se projevilo nejen v podobě historických památek, ale i v podobě uměleckých děl, které jsou na celém území města roztroušeny. Nejvýznamnějšími památkami, které stojí za návštěvu, jsou Bazilika San Vitale, kde se nacházejí slavné mozaiky z 6. století, Bazilika Sant’Apollinare Nuovo, kde lze vidět jedny z nejkrásnějších mozaikových dekorací po celé Evropě, a Mausoleo di Galla Placidia, kde jsou úctyhodné dekorace a fresky.

Překrásné pláže

Ravenna se může pochlubit i několika krásnými plážemi, kde si můžete odpočinout a užít si sluníčka a moře. Největší z nich je Lido di Dante, které nabízí pohodovou atmosféru, bílý písek a čisté moře. Dalšími plážemi jsou Lido di Classe, Lido di Savio a Milano Marittima, kde se kromě koupání můžete věnovat i sportovním aktivitám, jako jsou například surfování a windsurfing.

Vynikající gastronomie

Itálie je známá skvělou kuchyní, a Ravenna určitě není výjimkou. V této oblasti se vyrábějí výborná vína, jako jsou Sangiovese, Lambrusco a Albana, a najdete zde také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. Mezi typická jídla patří například Lasagne ravennate, Romagna Piadina a Tortellini di zucca.

Kromě historických památek, překrásných pláží a vynikající gastronomie nabízí Ravenna také mnoho kulturních akcí, jako jsou festivaly, výstavy a koncerty. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít nejen krásné památky, ale i zábavu a odpočinek, Ravenna je tou správnou volbou.


Ubytování Itálie Ravenna


Ravenna je malebné město ležící v severovýchodní části Itálie a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Nachází se poblíž Jadranu a sousedí s dalšími historickými městy, jako jsou Ferrara a Bologna. Ravenna je známá především svými nádhernými mozaikami, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodnete navštívit Ravennu, je důležité najít si vhodné ubytování, které vám zabezpečí pohodlný a příjemný pobyt. Město nabízí širokou škálu možností ubytování pro každý rozpočet a vkus. Od luxusních hotelů až po malé penziony a ubytování ve městských apartmánech, Ravenna má něco pro každého.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou k dispozici luxusní hotely s pěti hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní služby, ale také stylové interiéry, wellness centra, bazény a restaurace s vynikající italskou kuchyní. Tato ubytování jsou vhodná pro ty, kteří si přejí strávit romantickou dovolenou nebo si dopřát relaxační pobyt.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinné ubytování, jsou k dispozici penziony a bed and breakfast. Tyto ubytování vám poskytnou osobnější a intimnější atmosféru. Majitelé penzionů často poskytují místní tipy a doporučení ohledně výletů a restaurací. Tyto ubytování jsou také často cenově dostupnější a jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat město a okolí za rozumnou cenu.

Ravenna také nabízí možnost ubytování ve městských apartmánech. Tyto apartmány jsou plně vybavené a poskytují samostatnost a pohodlí domova. Jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít svobodu a prostor během svého pobytu. Apartmány jsou nejčastěji umístěny v centru města, což umožňuje snadný přístup ke všem atrakcím a památkám.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, Ravenna vám nabídne mnoho možností pro objevování tohoto krásného města. Brzké ráno můžete vyrazit do ulic a procházet se mezi nádhernými mozaikami, které zdobí místní kostely a baziliky. Poté, co si prohlédnete historické památky, můžete se vydat na pláž a vychutnat si pobyt u Jadranu.

Ravenna je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat bohatou historii a kulturu Itálie. S širokou nabídkou ubytování je snadné najít to správné místo, které odpovídá vašim potřebám. Ať už si zvolíte luxusní hotel, rodinný penzion nebo útulné apartmány, jste si jistí, že si užijete nezapomenutelný pobyt v Ravenně.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách