Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Itálie Kalábrie Pizzo

Dovolená Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je jednou z nejkrásnějších a nejatraktivnějších regionů Itálie, který se nachází na jihu země. Tato oblast je známá svou bohatou historií, malebnými plážemi a úchvatnou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Kalábrii je město Pizzo, které nabízí všem návštěvníkům úžasnou dovolenou a unikátní zážitky.

Pizzo je malebné přímořské město, které se nachází v zálivu Sant'Eufemia. Historické centrum města je položeno na útesu, který se tyčí nad Tyrhénským mořem. Pizzo je známé svými úzkými uličkami, malebnými náměstími a architektonickými skvosty. Mezi hlavní atrakce patří také hrad, který dominuje nad celým městem a poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu.

Jedním z nejznámějších míst v Pizzu je nedaleká pláž La Piazza. Tato pláž je populární pro svou jemnou písečnou pláž a tyrkysové modré moře. Návštěvníci si zde mohou užívat slunce a odpočinek na lehátkách, nebo si zapůjčit vodní sportovní vybavení a vyzkoušet si například windsurfing nebo jízdu na paddleboardech.

Když se v Pizzu vypravíte, nemůžete vynechat ochutnávku slavného dezertu zvaného Tartufo di Pizzo. Tato zmrzlina je vyrobená z mléčného krému, který je naplněný čokoládovým jádrem a obalený v kakaovém prášku. Je to jedinečná chuťová exploze, kterou si návštěvníci města rozhodně nesmí nechat ujít.

Další zajímavou atrakcí v Pizzu je tzv. Muratova hrobka. Tato historická památka sloužila jako poslední odpočinek Joachima Murata, bratra Napoleonova švagra. Murat byl guvernérem Neapolského království a jeho hrobka je považována za jednu z nejvýznamnějších památek v regionu.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a procházky, nabízí Pizzo také nádherný přírodní park, nazvaný Pizzo Calabro. Tento park je známý svou rozsáhlou faunou a florou, která zahrnuje vzácné druhy rostlin a zvířat. Návštěvníci si mohou užít procházky po malých stezkách a obdivovat úžasná panoramata.

Dovolená v Pizzu je také ideální příležitostí k objevování dalších okolních zajímavostí a míst. Nedaleko se nachází historické město Tropea, které je proslulé svým olivovým olejem a plážemi s bílým pískem. Toto město je také domovem pro slavnou katedrálu, která nabízí unikátní architektonický styl.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a akční zážitky, je tu také možnost výletu na blízké ostrovy Stromboli a Vulcano, které jsou součástí Eolských ostrovů. Tyto ostrovy nabízejí úchvatnou přírodu, sopky a termální prameny, které jsou ideální pro relaxaci a aktivní dovolenou.

Dovolená v Pizzu v italské Kalábrii je nabitá zážitky a unikátními atrakcemi. Každý návštěvník si zde najde to své, ať už preferuje odpočinek na pláži, procházky historickým centrem města, ochutnávku místní gastronomie nebo dobrodružství v přírodě. Kalábrie a Pizzo jsou skvělým cílem pro nezapomenutelnou dovolenou v Itálii.


Ubytování Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie, jedna z nejjižnějších regionů Itálie, se pyšní krásnými plážemi, úchvatným panoramatem a oslňujícím sluncem. Pokud se chystáte na dovolenou do této italské oblasti, měli byste zvážit ubytování v přímořském městečku Pizzo.

Pizzo je historické pobřežní město ležící v Janovském zálivu na Tyrhénském moři. Jeho malebné uličky, barevné domy a úchvatné výhledy na moře vás okouzlí hned při příjezdu. Kromě toho Pizzo nabízí návštěvníkům širokou nabídku ubytování – od levnějších soukromých pokojů a apartmánů po luxusní hotely a elegantní rezorty.

Pokud hledáte klid a soukromí, budete se chtít ubytovat v jednom z mnoha apartmánů, které jsou k dispozici v Pizzu. Ty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí užít svou dovolenou v klidném prostředí. Většina bytů má výhled na moře a pláž je v docházkové vzdálenosti.

Při hledání cenově dostupného ubytování v Pizzu se můžete zaměřit na soukromé pokoje. Ty najdete v malebných italských domech a budete si moci užívat autentickou atmosféru Pizzu. Ceny za takové ubytování jsou obvykle příznivé a pokoje jsou čisté a útulné.

Pro návštěvníky, kteří chtějí mít na dovolené luxusní zážitek, jsou k dispozici elegantní hotely a turistické komplexy. Ty se nacházejí v blízkosti pláže a nabízejí úchvatné výhledy na moře. Většina z nich disponuje bazény, lázněmi a wellness centry pro dokonalou relaxaci. Tento typ ubytování je obvykle dražší, ale budete si moci užít unikátní zážitek z pobytu v Pizzu.

Není pochyb o tom, že Pizzo je destinací s mnoha možnostmi ubytování, které se přizpůsobí vašim potřebám a představám. Bez ohledu na to, zda hledáte levnější nebo luxusní možnosti, v Pizzu užijete jedinečnou dovolenou jako nikde jinde. Přijedete-li sem, nenechte si ujít návštěvu hradu Aragonese, procházku městečkem, kde můžete ochutnat „tartufo di Pizzo“, slavnou zmrzlinu v Pizzu, nebo prozkoumat okolí na kole nebo v kajaku. V Pizzu se budete cítit jako vysněné italské letovisko v podobě, jakou znáte z filmů.


Počasí Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie, přesněji Pizzo, se nachází na jihovýchodě Itálie, nedaleko Tyrhénského moře. Tato malebná oblast se může pochlubit krásnými plážemi, slunečním počasím a teplým Středomořským klimatem.

Kalábrie se těší na průměrně 300 slunečných dnů v roce, což ji činí ideálním místem pro letní dovolenou. Teploty se zde pohybují v rozmezí od 20°C v noci až po 30°C během dne. Tento příjemný počasí přitahuje nespočet turistů, kteří sem přijíždějí užívat si slunce a odpočinek na pláži.

Pizzo je jedním z nejlákavějších letovisek v Kalábrii. Jeho romantická atmosféra, historické památky a bohatá gastronomie jsou hlavním lákadlem pro turisty z celého světa. Pizzo je známý zejména pro svou specialitu - tradiční jednohubky s názvem "Tartufo di Pizzo". Tyto kouzelné kulaté čokoládové kuličky s vnitřkem z vanilkového a čokoládového krému jsou místní hrdostí.

Díky své poloze u moře se Pizzo může pochlubit příjemným prouděním vzduchu, který napomáhá snižovat teploty během horkých letních dnů. Turisté se tak mohou těšit na příjemné pobytové podmínky a odpočinek na plážích s azurovou vodou. Co se týká srážek, ty jsou v Kalábrii spíše vzácné a letní měsíce jsou zpravidla suché.

I když je Kalábrie známá svým horkým a slunečným počasím, neměli byste zapomenout na ochranu proti slunci. Při návštěvě Pizza a jeho okolí bychom měli pamatovat na používání opalovacího krému, nošení slunečních brýlí a pokrývky hlavy, abychom se vyhnuli přílišnému slunečnímu záření.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Itálii a hledáte slunečný a teplý ráj, pak je Kalábrie, konkrétně Pizzo, správnou volbou. Toto malebné letovisko vás okouzlí svou krásou, vynikajícími mořskými plody a teplým Středomořským klimatem. Ať už se rozhodnete relaxovat na pláži, objevovat historické památky nebo ochutnat místní gastronomii, Pizzo vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou a příjemné počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Kalábrie Pizzo


Nejčastější dotazy a odpovědi o italské Kalábrii a městě Pizzo:

1. Jak se dostanu do Kalábrie?
V Kalábrii se nejlépe dostanete letecky na letiště Lamezia Terme, které je hlavním příjezdovým bodem do regionu. Odtud si můžete pronajmout auto nebo využít autobusovou dopravu do města Pizzo.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Kalábrii?
Kalábrie je známá svými krásnými plážemi. Některé z nejlepších pláží v Kalábrii jsou Spiaggia di Tropea, Spiaggia di Capo Vaticano a Spiaggia di Caminia.

3. Co je typické pro kalábrijskou kuchyni?
Kalábrie je proslulá svou bohatou a chutnou kuchyní. Mezi typické kalábrijské speciality patří 'Nduja (pálivá saláma), Cipolla Rossa di Tropea (červená cibule z Tropey) a nduja pizzu (pizza s pálivou salámou).

4. Co si mohu prohlédnout v Pizzu?
V Pizzu můžete navštívit Castello Murat, pevnost postavenou v 15. století, která nabízí úžasné výhledy na město a moře. Další zajímavé místo je Chiesa di San Giorgio, barokní kostel z 17. století s nádhernou interiérovou výzdobou.

5. Kam se mohu vydat na výlet z Pizza?
Z Pizza můžete podniknout výlet do nedalekého města Tropea, které je známé svým půvabným historickým centrem a nádhernými plážemi. Další možností je návštěva Národního parku Sila, který nabízí přírodní krásy a možnost turistiky.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Kalábrie a Pizza?
Nejlepšími měsíci na návštěvu Kalábrie a Pizza jsou květen a červen, kdy je počasí příjemné a nejsou takové horka jako v létě. Méně turistů také přispívá k příjemnějšímu a klidnějšímu prostředí.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Pizzu a Kalábrii?
V Pizzu i Kalábrii najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a bed and breakfast. Vzhledem k tomu, že je Kalábrie populární turistickou destinací, je doporučeno si ubytování rezervovat předem.

8. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro návštěvníky Kalábrie?
Kalábrie je obecně bezpečnou destinací, ale obvyklé bezpečnostní opatření, jako je opatrnost při nočních procházkách v odlehlých oblastech a uchovávání cenností v bezpečí, jsou stále důležité. Doporučujeme také sledovat cestovní zprávy a případně konzultovat s místními obyvateli o aktuálních bezpečnostních otázkách.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o italské Kalábrii a městě Pizzo. Pokud máte další konkrétní otázky, neváhejte se zeptat.


Letenka Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je jednou z nejpůsobivějších oblastí Itálie, která leží na jihozápadě země. Studenou zimou netrpí, protože Kalábrie se nachází na konci přímořské části Apeninského poloostrova. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže a historická města. Pokud tedy hledáte místo na dovolenou, pak by mohla být Kalábrie tou správnou volbou. A získat se tam může díky letenkám za velmi rozumné ceny.

Pokud hledáte letenku do Kalábrie, pak byste měli zvážit město Pizzo, které leží na východě Kalábrie. Letenka do Pizza nemusí být drahá, a to zejména v době mimo sezónu, kdy jsou ceny letenek nižší a můžete si užívat klidné pláže a historická města bez velkého množství turistů.

Kromě toho, můžete se těšit na řadu atrakcí v Pizzu, zejména na zámek Aragona. Zámek byl postaven na skále nad pláží a nabízí nádherný výhled na moře. Dále ve městě najdete nekonečnou řadu kafiček a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. A pokud jste na dovolené s rodinou, určitě nevynechejte zmrzlinárnu Tartufo, která nabízí jedny z nejlepších zmrzlin v celé Itálii.

Takže pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou v Itálii, zvažte návštěvu Pizzu v Kalábrii. Nyní je ideální čas na zajištění levných letenek a připravit se na skvělou dovolenou plnou slunce, pláží a historických památek!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách