Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Itálie Alberobello

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Alberobello


1. Jak se dostat do Alberobella?

Není přímé letiště v Alberobellu, ale nejbližší mezinárodní letiště je Bari-Karol Wojtyła Airport, které se nachází přibližně 65 km od Alberobella. Z letiště Bari je možné se dostat do Alberobella buď pomocí pronájmu auta nebo vlakem.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Alberobella?

Cesta z Bari do Alberobella trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny autem a 1,5 až 2 hodiny vlakem.

3. Jaké jsou nejlepší místa k prohlídce v Alberobellu?

Nejoblíbenějším místem k prohlídce v Alberobellu je historické centrum, které patří mezi světové dědictví UNESCO. Zde si můžete prohlédnout trulli, tradiční kamenné domky s kuželovitými střechami, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

4. Můžete v Alberobellu přenocovat?

Ano, v Alberobellu je možné najít různé ubytovací jednotky, včetně hotelů, penzionů a apartmánů ve stylu trulli.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Alberobellu?

V Alberobellu najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční apulijskou kuchyni. Některé z nejlepších restaurací v Alberobellu jsou Ristorante L'Aratro, Trattoria Terra Madre a Ristorante Il Poeta Contadino.

6. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Alberobello?

Nejlepší čas navštívit Alberobello je na jaře (květen a červen), kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty. Další vhodnou dobou je podzim (září a říjen), kdy je město pokryto vinicemi a olivovými háji.

7. Kolik času je potřeba prohlédnout si Alberobello?

Prohlídka Alberobella závisí na vašich zájmech a preferencích. Většinou je doporučeno strávit alespoň jednu nebo dvě noci v Alberobellu, aby si mohli hosté vychutnat krásu města a okolního regionu.

8. Kde si mohu koupit suvenýry v Alberobellu?

V Alberobellu najdete mnoho obchodů, které nabízejí místní suvenýry, jako jsou keramika, olivový olej, víno a tradiční suvenýry ve stylu trulli. Doporučuje se navštívit tržnici v historickém centru Alberobella, kde můžete najít širokou škálu místních výrobků.

9. Mohu si pronajmout auto v Alberobellu?

Ano, je možné si pronajmout auto v Alberobellu. V městě najdete několik půjčoven aut, které nabízejí různé typy vozidel.

10. Jaké jsou nejbližší pláže v Alberobellu?

Nejbližší pláže v Alberobellu se nacházejí vzdálené asi 30 km. Mezi oblíbené pláže v této oblasti patří Torre Canne, Monopoli a Polignano a Mare.


Dovolená Itálie Alberobello


Pokud plánujete dovolenou v Itálii, městečko Alberobello by nemělo chybět na vašem seznamu. Nacházející se v regionu Puglia na jihu země, Alberobello je jedinečné a malebné městečko, které se vyznačuje trulli - malými bílými domky s kuželovitými střechami.

Trulli jsou tradiční stavby v Puglii, které mají pocházet z 15. století. Jsou postaveny z vápence a mají specifickou střechu, která je tvořena soustavou kamenů, které se shora sbíhají do kužele. Tato architektura je pro Alberobello jedinečná a přitahuje turisty z celého světa.

Při procházce uličkami Alberobella budete mít pocit, jako byste se ocitli v jiném světě. Malebné uličky jsou obklopeny trulli, které jsou oblečeny v bílém a zdobeny různobarevnými květinami. V centru města se nachází historická část, která byla v roce 1996 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Je to místo, které vám připomene staré časy a zároveň vám umožní poznat tradiční italský životní styl.

Alberobello je také známé svými obchody, které prodávají tradiční regionální produkty. Můžete si zakoupit místní vína, olivový olej, těstoviny a další speciality regionu Puglia. Navštívte tradiční trh, kde můžete ochutnat místní sýry, salámy a čerstvé ovoce a zeleninu.

Kromě procházek mezi trulli můžete také navštívit Trullo Sovrano, což je jediný trullo, který má dvě patra. Trullo Sovrano byl postaven v 18. století a nyní slouží jako muzeum, kde si můžete prohlédnout dobové nábytek a předměty ze života tehdejší doby.

Pokud se rozhodnete strávit více času v Alberobellu, můžete se také vydat na výlety do okolního regionu Puglia. Můžete navštívit města, jako je Ostuni, známé také jako "Bílé město", nebo Matera, která je známá svými jeskynními obydlími.

Dovolená v Alberobellu vám poskytne jedinečný zážitek a přiblíží vám tradiční italskou kulturu a historii. Příjemná atmosféra, malebné uličky a tradiční trulli vytvoří nezapomenutelnou dovolenou pro vás a vaši rodinu. Navštivte Alberobello a zažijte kouzlo tohoto úžasného místa.


Počasí Itálie Alberobello


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a slaví se tu nejen historickými památkami, ale také krásnou přírodou a příjemným počasím. Město Alberobello je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů Itálie a to nejen pro krásné stavby Trulli. Má pro své návštěvníky také velmi příjemné klima.

Alberobello a jeho okolí leží v jižní části Itálie v oblasti Puglia. Klima v této oblasti je velmi příjemné a místy subtropické. Díky tomu je zde většinu roku slunečno a teploučko. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty stoupají až na třicetistupňovou hranici. I v těchto měsících se však může ochladit v noci, takže není od věci vzít si s sebou i lehčí mikinu na zahřátí.

Na podzim obvykle začíná mírně ochlazovat a v mohou se objevit první deště. V listopadu už však může být chladno a občas i deštivé počasí. Pro turisty se v této době obvykle nabízí nižší ceny ubytování i letenek, takže pokud nevadí menší množství turistů, bývá to nejlevnější období na návštěvu Itálie.

V zimě a na jaře mohou být teploty nižší, ale stále to bývá příjemnější než většina středoevropských měst. V březnu a dubnu mohou začít kvést květiny a příroda se pomalu probouzí k životu.

Pokud tedy plánujete návštěvu Alberobella, doporučujeme si přibalit lehčí oblečení na slunečné dny a také nějakou teplejší vrstvu na chladné noci. Pokud navštívíte město v létě, myslete na pitný režim a buďte opatrní na slunce. V každém případě však můžete očekávat příjemné počasí a krásné scenérie, které vám Alberobello nabídne.


Letenka Itálie Alberobello


Alberobello je malebné městečko, které se nachází v jižní Itálii, v regionu Apulie. Je známé svými tradičními kulatými kamennými domy, které jsou známé jako trulli. Letenky do Itálie Alberobello jsou perfektní volbou pro ty, kteří hledají jedinečnou a autentickou italskou atmosféru.

Když přistanete na letišti v nedalekém městě Bari, stačí si půjčit auto nebo se vydat na cestu vlakem, abyste se dostali do Alberobello. Celá oblast je plná krásné krajiny, vinic a olivových hájů, což dává cestovatelům jedinečnou příležitost prozkoumat okolní přírodu.

Když dorazíte do samotného města Alberobello, snadno poznáte, proč je tolik známé. Návrat do minulosti je nevyhnutelný při pohledu na dlážděné ulice s trulli domy, které jsou jedinečné vzhledem i stavební technikou. Tyto domy jsou postaveny z kamenných koulí bez použití malty a jsou považovány za kulturní dědictví UNESCO.

Trulli domy poskytují nejen fascinující pohledy, ale také nabízejí skvělý zážitek při procházkách uličkami a objevování různých obchodů, kaváren a restaurací. Můžete si zakoupit autentické suvenýry a pochutnat si na místní kuchyni, která je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a tradiční těstoviny.

Alberobello je také výchozím bodem pro další objevování Apulie. Nedaleko se nachází město Ostuni, které je známé jako "Bílá perla Apulie" díky svým bílým domům a malebným uličkám. Zde se můžete procházet historickým centrem a užívat si panoramatický výhled na okolní krajinu.

Dalšímožností je navštívit město Monopoli, které je přímo u pobřeží Jaderského moře a nabízí krásné pláže a malebný přístav. Můžete se tady vykoupat v moři, vychutnat si čerstvé ryby v některé z místních restaurací nebo si prohlédnout historické památky, jako je například Monopolský hrad.

Pokud máte rádi víno, neměli byste vynechat návštěvu města Locorotondo, které je známé svými bílými víny a vinicemi. Můžete si projet okolí na kole nebo se vydat na vinný festival, který se zde koná každoročně.

Letenka do Itálie Alberobello nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat krásy jižní části země a zažít autentickou italskou atmosféru. Ať už jste fanouškem historie, vinařství nebo jednoduše chcete zažít něco nového, Alberobello a Apulie mají co nabídnout. Takže neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného koutu Itálie!


Ubytování Itálie Alberobello


Alberobello je jedním z nejzvláštnějších a nejkrásnějších měst v oblasti Apulie v jižní Itálii. Jeho nejvýraznějším rysem jsou trulli – kruhové nebo obdélníkové stavby s kónickými střechami, které jsou typické pro tuto oblast.

První zmínky o trullech pocházejí z 14. století, kdy byly používány jako sezónní pastevní stáje a skladovací prostory pro úrodu. Postupem času se však staly trulli obyvatelnými a Alberobello se stal jedním z největších sídel s těmito stavbami. V roce 1996 bylo město Alberobello zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Ubytování v Alberobello je většinou k dispozici v trulli. Tyto stavby jsou velmi romantické a mají zvláštní atmosféru. Je to také unikátní způsob jak zažít místní tradice a životní styl. Pokoje jsou často vybaveny moderním nábytkem, nicméně zachovávají svou autentickou atmosféru. Mohou být studené v zimě a horké v létě, ale většina z nich má klimatizaci.

Většina trulli se nachází v historickém centrum města. To však znamená, že mohou být velmi malé a s velmi omezenou koupelnou. Některé z nich nemusí mít kuchyň, což může být obtížné, pokud chcete uvařit si něco sami. Kromě toho se mohou jednotlivé ubytovací jednotky v trulli nacházet blízko sebe, což může způsobovat hluk a rušení.

Pro všechny, kteří hledají v Alberobello luxusnější variantu ubytování, existují apartmány a hotely s moderním vybavením a většími pokoji. Tyto možnosti ubytování jsou většinou drahé, ale nabízejí větší prostor, pohodlí a soukromí.

Alberobello je malé město a je nejlépe prozkoumat pěšky. Je to ideální místo k procházení uličkami, obdivování trulli a fotografování krásně zdobených domů. Mnoho restaurací v městě nabízí typické apulské pokrmy s místními ingrediencemi. Mnoho z nich má vynikající vína a vynikající kávu.

Alberobello je ideálním místem pro ty, kteří hledají netradiční a autentickou dovolenou. Je to místo plné romantiky a historie, které nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru. Pokud hledáte ubytování, které bude stejně zvláštní jako město samotné, rozhodně si najděte nějaký trullo. Budete nadšeni.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách