Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kanada Fundy National Park

Dovolená Kanada Fundy National Park


Fundy National Park se nachází v kanadské provincii Nový Brunšvik a je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Kanadě. Park je známý svými dramatickými přírodními scenériemi, ohromujícími přílivovými vlnami a jedinečnou flórou a faunou.

Národní park Fundy má rozlohu více než 200 kilometrů čtverečních a je domovem různých ekosystémů, včetně lesů, vat s námi tvrdými dřevinami a skalnatých pobřeží. Hlavní atrakcí parku jsou však přílivové vlny, které jsou nejvyšší na světě. Každý den se přílivy mění a dosahují výšky až 16 metrů, což je více než výška domu s šesti patry.

Fundy National Park je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky. Park nabízí více než 120 kilometrů značených turistických tras a cest, kde můžete obdivovat krásy okolního prostředí a přírody. Mezi oblíbené trasy patří Marven Lake Trail, kde cesta vede okolo malebného jezera a přes husté lesy, nebo Dickson Falls Trail, kde můžete prozkoumat vodopády a skalní soutěsky.

Pro ty, kteří preferují vodní aktivity, je zde řada možností. Můžete si pronajmout kajak a projet se po klidných vodách zálivu Fundy, nebo se vydat na rybolov a chytit některou z mnoha druhů ryb, které zde žijí. Parková služba také nabízí možnost různých výletů lodí, které vás zavedou do nejkrásnějších zákoutí parku.

Fundy National Park je také ideálním místem pro pozorování ptáků. Park je domovem pro více než 260 druhů ptáků, včetně orel mořského, ledňáčka nebo ořešníka.

Kromě přírodních krás a outdoorových aktivit můžete také navštívit kulturní a historické zajímavosti v okolí parku. Nedaleko se nachází historická vesnice Alma, která je takovým vstupním bodem do parku a nabízí tradiční kanadskou atmosféru a pohostinnost.

Pokud plánujete dovolenou v Kanadě a máte rádi přírodní scenérie a venkovní aktivity, Fundy National Park je bezpochyby jedním z míst, které rozhodně stojí za návštěvu. Tento nádherný národní park nabízí nespočet možností pro objevování a zážitky, které zanechají nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Kanada Fundy National Park


Fundy National Park se nachází na Atlantickém pobřeží Kanady a je jedním z nejkrásnějších národních parků v zemi. Tento park je unikátní tím, že zde můžete zažít dramatické změny počasí, které ovlivňují hlavně přílivy v zálivu Fundy.

Kanada je známá svými extrémními počasími a Fundy National Park není výjimkou. Toto území leží v oblasti, kde se setkává chladný arktický vzduch z Kanadského štítu a teplý vzduch z Mexika. Tento střet dvou vzduchových hmot vytváří velmi dynamické počasí.

Přílivy v zálivu Fundy jsou dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v parku. Tyto přílivy jsou nejvyšší na světě a dosahují výšky až 16 metrů. Tímto způsobem se moře střídavě plní a vyprazdňuje, což vytváří jedinečný mikroklimatický systém v okolí parku.

V důsledku těchto přílivů se v parku můžete setkat s extrémními větrnými podmínkami. Silné větry jsou často doprovázeny hustými mlhami a vlnami, které se valí na pláže parku. To vytváří úžasnou scenérii a poskytuje skvělé podmínky pro surfování a jiné vodní sporty.

Dalším fenoménem, který ovlivňuje počasí v Fundy National Park, je tzv. "červený déšť". Tento jev občas nastává v důsledku větru, který odnáší pyl z jehličnatých stromů a způsobuje, že déšť má červený nádech. Tento jev je velmi vzácný a poskytuje unikátní zážitek pro návštěvníky parku.

Kanada Fundy National Park je velmi přitažlivým místem pro turisty, kteří chtějí zažít rozmanitost počasí. V jednom okamžiku můžete být obklopeni slunečním svitem a v dalším okamžiku se můžete dostat do hustého mlžného oparu. Toto místo je nejen rájem pro přírodní krásy, ale také pro ty, kteří chtějí zažít extrémní počasí.

Fundy National Park je nezapomenutelným zážitkem v zemi, který nabízí nejen překrásnou přírodu, ale také unikátní počasí. Pokud se chystáte do Kanady a máte rádi proměnlivé počasí, rozhodně navštivte tento národní park a nechte se ohromit jeho krásami.


Ubytování Kanada Fundy National Park


Kanada Fundy National Park leží v kanadské provincii Nové Skotsko na východě Kanady. Je to národní park s nádhernou divokou přírodou a mnoha možnostmi pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, kajak, a mořská plavba. Pokud hledáte ubytování v národním parku Fundy, máte na výběr z několika možností.

Kempování

Kempování je skvělý způsob, jak si užít přírodu národního parku Fundy. V parku je k dispozici několik kempů, které jsou vhodné pro různé druhy ubytování. Pokud milujete campingový průměr, můžete si pronajmout zděný kemp s elektřinou a vodou. Naopak, pokud jste příznivci staromódního a spontánního venkování, park nabízí camping bez rezervací a bez vybavení. Bez ohledu na typ kempu, zvolili jste, můžete být jisti, že se probudíte s krásným výhledem na divokou kanadskou přírodu.

Apartmány a Chatky

Pokud nechcete spát v kempu, v parku Fundy najdete také apartmány a chatky pro ubytování. Tyto typy ubytování nabízejí více pohodlí a soukromí, než kempování, ale zůstávají v centru národního parku s krásným výhledem a přístupem ke všem outdoorovým aktivitám. V apartmánech a chatkách najdete vše, co potřebujete, jako například plně vybavenou kuchyni, krb a Wi-Fi připojení.

Historické Hotely

Pokud plánujete romantický pobyt v parku Fundy, může historický hotel Algonquin být skvělou volbou pro vás. Hotel na břehu jezera Algonquin je klasicistním kamenickým obrem s pozoruhodnou architekturou secese a nabízí luxusní pokoje s výhledem na park a jezero. Hotel se pyšní 100 let trvající historií, která mu dodává predikáty nejikoničtějšího hotely v celé Kanadě.

Celkově řečeno, včetně ubytování má park Fundy National Park se svými 207 km² nabízí mnoho krásných přírodních rohů na celý den pobytový turistiku a outdoorové aktivity. Na výběr máte z široké nabídky ubytování od kempů a chat, an přes apartmány a historické hotely. Nechte se tedy inspirovat národním parkem Fundy a buďte trochu blíže k divoké kanadské přírodě.


Letenka Kanada Fundy National Park


Kanada je krásná země se spoustou úžasných přírodních krás a přírodních parků, které stojí za návštěvu. Jedním z nejkrásnějších z nich je Fundy National Park, který se nachází v provincii New Brunswick.

Fundy National Park je parkem plným nádherných vodopádů, skalních útesů, malých jezírek a nádherných lesů. Je to zkrátka dokonalé místo pro ty, kteří hledají místo k odpočinku a relaxaci, a pro ty, kteří chtějí objevovat krásy kanadské přírody.

Jedním z největších lákadel parku jsou nádherné pláže a pobřeží, kde je možné vidět přílivy a odlivy. Navštivte pláž Alma, kde se nachází obrovské útesy, a nechte se unést krásou přírody.

Park se také může pochlubit řadou turistických tras, které se táhnou přes nádherné krajiny a přes mnoho vodopádů. Pro milovníky přírody a turistiky je zde mnoho kempů a ubytování.

Dalšími zajímavými místy, které stojí za návštěvu, jsou vodopády Dickson Falls, kde můžete vidět obrovskou skalní stěnu, a Waterfall swimming hole, kde se můžete vykoupat v krásně čisté vodě.

Pokud se chcete vydat na úžasnou cestu, zvažte návštěvu této krásné přírodní destinace. Protože park se nachází v New Brunswicku, je nejlepší letět do Saint Johnu v této provincii. Zde si můžete pronajmout auto a vydat se na cestu do parku.

Když plánujete svou návštěvu, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení a obuv, protože výlety mohou být náročné a příroda neúprosná. Ale je to všechno součástí úžasné podívané, kterou Fundy National Park nabízí.

Pokud máte rádi přírodou bohaté a krásné místo k odpočinku a relaxaci, je Fundy National Park nejlepší volbou pro vás. Nejlepší čas pro návštěvu je od května do září, přestože park je otevřen po celý rok.

Vezměte si svůj fotoaparát a vydávejte se na nejkrásnější cestu v Kanadě. Fundy National Park vás odmění obrovskou krásou a spoustou jedinečných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Fundy National Park


1. Jaké aktivity jsou k dispozici v Parku Fundy National?

V parku Fundy National lze podnikat různé aktivity, včetně turistiky, kempování, jízdy na kole, rybolovu, plavání, kajakářství, pozorování ptáků a dalších.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Park Fundy National?

Nejlepší doba návštěvy parku je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a všechny aktivity jsou plně provozuschopné.

3. Jak se dostanu do parku Fundy National?

Park se nachází v provincii Nové Skotsko v Kanadě. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo autobusem.

4. Kam bych měl v parku jít?

Je mnoho výletů a turistických tratí, které můžete v parku podniknout. Některé z nich jsou Fundy Trail Parkway, Dickson Falls, Laverty Falls, a Coppermine Ridge. Pro více informací se obraťte na návštěvnické centrum parku.

5. Je povoleno táboření v parku Fundy National?

Ano, park nabízí řadu kempů pro turisty a turistické skupiny. Použití kempů může být za poplatek.

6. Existuje v parku Fundy National restaurace?

V parku se nachází několik restaurací, které nabízejí tradiční kanadské jídlo a pití. Je možné si však také zapéct jídlo na ohništi.

7. Existuje v parku možnost pozorování zvěře?

Ano, v parku se vyskytují různé druhy zvěře, jako jsou jeleni, losi, medvědi, vlci a další. Nezapomeňte však, že zvěř je divoká a může být nebezpečná, tak pozor na to!

8. Jaké jsou nejlepší místa k fotografování v parku Fundy National?

Jedním z nejlepších míst k fotografování je pláž Hopewell Rocks, která je známá svými unikátními kamennými věžemi, které se vytvářejí na pobřeží při odlivu. Další krásná místa jsou panoramatický výhled na zátoku Fundy a vodopády v parku.

9. Co dělat v parku Fundy National, pokud prší?

I když prší, stále je možné si v parku užít řadu aktivit. V parku jsou kryté nástřešky pro pikniky, muzea a centra pro návštěvníky, a také kryté turistické stezky.

10. Existují vstupné poplatky v parku?

Ano, vstupné poplatky se platí při vstupu do parku. Poplatky se mohou lišit v závislosti na ročním období a typu vstupu (pěší turista, cyklista, automobil atd.). Podrobné informace naleznete na webových stránkách parku Fundy National.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách