Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Guatemala Livingston

Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Livingston


1. Kde se nachází Livingston v Guatemale?
Livingston se nachází v departementu Izabal v oblasti Caribena v Guatemale.

2. Jak se dostat do Livingstonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Livingstonu, je trajektem nebo lodí z města Puerto Barrios.

3. Potřebuji vízum pro cestování do Guatemaly a Livingstonu?
Českým občanům není pro pobyt do 90 dnů potřebné vízum. Stačí mít platný cestovní pas.

4. Je Livingston bezpečné místo pro turisty?
Livingston má vysokou úroveň kriminality, obzvláště večer a v noci. Turisté by měli být opatrní a dodržovat základní bezpečnostní doporučení.

5. Co dělat v Livingstonu?
Livingston nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou pláže, vodopády, potápění, rybaření a projížďky v pralese. Také stojí za návštěvu místních trhů a restaurací s karibskou kuchyní.

6. Jaká je klima v Livingstonu?
Livingston má tropické klima s vysokou vlhkostí a deštivými obdobími v květnu až červenci. Teploty se pohybují od 25°C do 30°C.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Livingstonu?
Nejlepší čas pro návštěvu Livingstonu je od prosince do dubna, kdy je suché počasí a teploty jsou mírné.

8. Co si vzít s sebou do Livingstonu?
Mimo základních věcí, jako jsou oblečení, obuv a toaletní potřeby, si turisté mohou vzít plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu a fotoaparát.

9. Kde najdu ubytování v Livingstonu?
Livingston nabízí mnoho možností ubytování, včetně hotelů, hostels, prázdninových domů a apartmánů. Doporučujeme si ubytování rezervovat předem.

10. Můžu vyzkoušet místní kuchyni v Livingstonu?
Ano, v Livingstonu najdete mnoho restaurací s karibskou kuchyní, jako jsou rybí speciality, rýže, banány a kokosové kari. Také můžete ochutnat rumové nápoje a koktejly.


Letenka Guatemala Livingston


Guatemala je zemí bohatou na historii, kulturou a nádhernou přírodou. Pokud plánujete cestovat do tohoto fascinujícího středoamerického místa, nezapomeňte navštívit Livingston – malebné pobřežní město, které je jedinečné svou atmosférou a exotickým kouzlem.

Přistání v Livingstonu z letadla je sama o sobě nezapomenutelná zkušenost. Jeho umístění na pobřeží Karibského moře v kombinaci s okolními palmovými stromy a tropickou vegetací jej dělá jednou z nejkrásnějších letištních přistávacích drah v celé střední Americe. Pocítíte ten vzrušující pocit při přiblížení k zemi a uvidíte světlou pláž a živou vodní plochu přímo před vámi.

Jakmile přistáváte v Livingstonu, můžete se těšit na jedinečnou kulturu a atmosféru, kterou toto město nabízí. Mluví se zde především kreolštinou, což je jednou z pohovorových jazyků místních obyvatel, kteří jsou potomky afrických otroků a Mayů. Budete mít příležitost ochutnat tradiční kreolskou kuchyni, která je plná chutných rybích pokrmů a mořských plodů. Místní jídla jsou nezapomenutelná zkušeností pro vaše chuťové pohárky.

Dalším významným rysem Livingstonu je jeho bohatá biodiverzita. Nejbližším okolím města se rozprostírá světoznámý národní park Rio Dulce, který je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Můžete se vydat na výlet po řece až k jezeru Izabal, které je největším jezerem v Guatemale. Cestou můžete navštívit i horké prameny Aguas Calientes a vychutnat si relaxaci v jejich termálních vodách. Při plavbě na lodi uvidíte impozantní vodopády a zelené hory, což je skvělá příležitost pro fotografování a obdivování krásy přírody.

Aby byl váš pobyt v Livingstonu ještě nezapomenutelnější, můžete navštívit některou z místních pláží a vyzkoušet některé z vodních aktivit, jako je potápění a šnorchlování. Voda v Karibském moři je průzračná a teplá, což poskytuje ideální podmínky pro objevování podmořského světa, plného korálových útesů a pestrobarevných ryb.

Spojení se světem je snadné díky mezinárodnímu letišti v Guatemale City. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Guatemaly, čímž usnadňují přílet do Livingstonu i z dalších zemí.

Pokud hledáte exotický a strhující cíl pro své další dobrodružství, neváhejte navštívit Livingston v Guatemale. Přistání z letadla na jeho malebném letišti je svým způsobem magickým okamžikem, který předznamenává neuvěřitelnou krásu a zážitky, které v tomto městě můžete zažít.


Ubytování Guatemala Livingston


Guatemala Livingston - jiný svět na karibském pobřeží

Pokud hledáte na Guatemale něco jiného než rušné město Guatemala City, je Livingston na karibském pobřeží ideální volbou. Toto malebné a idylické městečko, které se nachází na úpatí sopky Tajumulco, nabízí turistům překrásné pláže, barevnou a exotickou atmosféru, kulturní zajímavosti a vynikající možnosti pro outdoorové aktivity.

Ubývání v Livingstone je přesně takové, jaké byste očekávali v těchto exotických místech. Naleznete zde řadu hotelů a hostinců, poskytujících turistům pohodlné a čisté ubytování, stejně jako několik levnějších hostelů pro ty, kteří hledají spíše dobrodružství než pohodlí.

Hostel Casa Nostra nabízí turistům ubytování v centru města v tradičním karibském stylu. Hosté zde najdou pohodlné postele, studenou i teplou vodu, klimatizaci a snídani podávanou na terase výhledem na moře. Hostel Casa Rosada nabízí zase mořský výhled ze všech pokojů. Hostel podává výborné jídlo, zvláště je proslulý svými ovocnými šťávami.

Pokud hledáte něco trochu luxusnějšího, můžete se ubytovat v hotelu Villa Caribe. Tento stylový hotel nabízí velké pokoje s pohodlnými postelemi, klimatizací, terasou a krásným výhledem na karibské moře. Mezi další luxusní možnosti patří hotel Casa Rosada, který se nachází na pláži, a má vlastní bazén a wellness.

V Livingston si rozhodně nepřijdete na chuť. Mají zde k dispozici mnoho výborných restaurací a barů. Město má mnoho vynikajících možností ochutnat tradiční karibské jídlo, včetně ryb a mořských plodů, ale i tropických plodů jako je banán, kokos a mango.

Kromě pláží, kde se dají podnikat rozmanité vodní aktivity, můžete prozkoumat město pěšky nebo na kole. Najdete tu přírodní park Los Siete Altares, který je domovem mnoha druhů fauny a flóry, stejně takjako nejrůznější barvy exotických květů a stromů.

Livingston je také známý pro své kulturní a historické dědictví. Místo bylo kdysi domovem Garífuna, etnické skupiny, která kombinuje africkou a karibskou kulturu. Mestře s nimi můžete surfovat po karibských vlnách s kytarovým doprovodem v garifunštině.

Livingston je neobvyklým směrem na Guatemalské scéně. Má své vlastní kouzlo a atrakce, které z něj dělají pevný kandidát, kde by se turista měl zastavit. Pobyt v tomto městě je nejlepší zpestřit kulturou, plážemi, rybolovem nebo dalšími aktivitami, které si poskytne při pobytu v Livingston.


Počasí Guatemala Livingston


Guatemala Livingston je jedním z nejteplejších míst v Guatemale. Toto město, nacházející se na pobřeží Karibského moře, má tropické podnebí, které vytváří ideální podmínky pro pobyt na pláži a vychutnávání slunečních paprsků.

Teploty v Livigstonu se pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia po celý rok. Nejtepleji je v období od března do května, kdy se teploty často blíží k hranici 35 stupňů. Nejchladnější období je v prosinci, kdy se teploty snižují na příjemných 25 stupňů.

Vzhledem k tomu, že Livingston leží na pobřeží, je zde větší pravděpodobnost srážek než v dalších částech Guatemaly. Nejvlhčí období v místě je od května do října, kdy jsou srážky častější a mohou být i vydatnější. Turisté by proto měli vzít v úvahu tento fakt při plánování svého pobytu v Livigstonu.

Díky svému položení na Karibském pobřeží se v Livingstone můžete těšit na krásné pláže a azurové moře. Místní kultura je ovlivněna kulturou Garifuna, která je jedinečná kombinace afrického, karibského a indiánského původu. Turisté mohou zažít tradiční tance, hudbu a místní kuchyni, která je bohatá na ryby, mořské plody a tropické ovoce.

Pokud se rozhodnete navštívit Livingston, je důležité vzít si s sebou opalovací krém, lehké oblečení a dostatek tekutin, abyste zůstali hydratovaní. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní turistům, a to i přesto, že turistický ruch v tomto regionu není tak rozšířený jako v jiných částech Guatemaly.

Livingston je skvělým místem pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu města a vychutnat si klidnou atmosféru pláže. Budete-li mít štěstí, můžete zde také pozorovat obří želvy, které migrují na pláže Juan Bananas a Mariebananas, aby nakladly svá vejce.

Celkově vzato, počasí v Livingstone je příjemné po celý rok, a to zejména pro milovníky tepla a slunce. Vzhledem ke své krásné přírodě, jedinečné kultuře a přátelským obyvatelům je Livingstone skvělou destinací pro dovolenou.


Dovolená Guatemala Livingston


Dovolená v Guatemale je více než jen slunce, moře a pití. Guatemala je zeměm historie a kultury, se spoustou úžasných míst k návštěvě. Jeden z těchto skvostů je Livingston, který se nachází na východním pobřeží Guatemaly.

Livingston je malebné město, které leží uprostřed džungle a mangrovových bažin. Je obklopen hory a mořem, což dává úžasný výhled na přírodu. Město je domovem různých kultur, včetně Garifuna, Mayů a španělských osadníků, a má zajímavou historii.

Livingston je také vstupní branou do největšího národního parku Guatemaly - Parque Nacional Rio Dulce, který se nachází pouhých 20 minut jízdy od města. Park zahrnuje rozsáhlé území, včetně jezera Izabal, řeky Rio Dulce a námořního přístavu Livingston. V parku se nachází také pevnosti vybudované španělskými osadníky v 17. století.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství, Livingston nabízí spoustu aktivit, včetně vodopádů, horolezectví a potápění. Livingston má také spoustu přírodních památek, jako jsou Karii a Siete Altares - sedm úžasných vodopádů, které se nacházejí přímo na pláži.

Zajímavé také je, že Livingston se nachází na stejné zeměpisné šířce jako Jamajka a Kubá a je to jedno z nejteplejších míst v Guatemale. Teploty zde v průběhu celého roku dosahují až 35 °C, což je ideální počasí pro letní dovolenou.

Některé z nejlepších pláží Guatemaly se nacházejí v okolí Livingstonu, s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Mezi nejlepší patří Pláž Blanca, Playa Quehueche a Playa Quehueche.

Livingston je také domovem vášnivých kuchařů a nabízí mnoho tradičních garifunských jídel, jako jsou banánové palačinky a ryby curry. Protože se jedná o rybářskou vesnici, ryby jsou nejčastějším jídlem.

Na závěr, Livingston je skvělou destinací pro každého, kdo hledá dobrodružství, krásnou přírodu, kulturní zážitky a pohodu na pláži. Pokud hledáte něco odlišného než tradiční dovolenou na karibských plážích, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto skvostného města na východním pobřeží Guatemaly.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách