Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Africe. Nachází se na území Gabonu a je známá svou bohatou biodiverzitou a zachovalým ekosystémem. Jeho rozloha činí přibližně 5000 km² a bylo založeno v roce 2002.

Tato rezervace se nachází v provincii Ogooué-Ivindo a hraje klíčovou roli při ochraně ohrožených druhů živočichů a rostlin. Je zde možné vidět vzácná zvířata, jako jsou gorily, sloni lesní, bongo, lešiči, mangabeji a mnoho dalších druhů. Zvířata žijící v rezervaci jsou chráněna před vyhubením a nezákonným lovem.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je také domovem pro mnoho endemických druhů rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti. Objevuje se zde i velké množství vzácných dřevin, které jsou obchodovány na černém trhu a představují hrozbu pro ekosystém.

Rezervace poskytuje také skvělé možnosti pro ekoturismus. Turisté mohou vstoupit do území s průvodcem a prozkoumávat přírodu a divokou zvěř. Některé vyhlídky nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu, bujnou vegetaci a řeky.

Kromě ochrany biodiverzity a rozvoje ekoturismu se rezervace také zaměřuje na spolupráci s místními komunitami a na podporu udržitelného hospodaření. Místní obyvatelé mají možnost být zapojeni do řízení rezervace a věnovat se tradičním řemeslům.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je vzácným příkladem úspěšného projektu ochrany přírody a udržitelného rozvoje. Vláda Gabonu společně s mezinárodními organizacemi a nevládními organizacemi nadále pracuje na zajištění dlouhodobé udržitelnosti této rezervace.

Význam této rezervace je zřejmý nejen pro Gabon, ale i pro celý svět. Ochrana biodiverzity a klíčových ekosystémů je nezbytná pro udržení rovnováhy v přírodě a ochranu planety. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z příkladů, jak tato ochrana může být úspěšně realizována.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


1. Jak se dostanu do rezervace Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- Rezervace Wonga-Wongué se nachází v Gabonu, přesněji v provincii Moyen-Ogooué. Nejbližší letiště je Leon Mba International Airport v Libreville. Z letiště je možné se dostat do rezervace autem nebo veřejnou dopravou.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- Rezervace nabízí nádhernou přírodu, bohatou faunu a flóru. Mezi hlavní atrakce patří pozorování vzácných druhů zvířat, jako jsou gorily, levharti nebo sloni. Rovněž zde nalezneme různé druhy ptáků a rostlin, které jsou jedinečné pro tuto oblast.

3. Je možné si pronajmout průvodce při návštěvě Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- Ano, je to možné. Prohlídka rezervace s průvodcem je doporučena, protože vám pomůže rozpoznat a identifikovat různé druhy zvířat a rostlin. Průvodci mají hluboké znalosti o místním ekosystému a zajišťují bezpečnost návštěvníků.

4. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- Nejlepší čas k návštěvě rezervace je v období sucha, které nastává od června do září. V tomto období je obvykle méně srážek a vyšší šance na pozorování zvířat, protože jsou koncentrována kolem vodních zdrojů. Dobrým časem k návštěvě je také červenec a srpen, kdy je méně horko.

5. Jaké jsou možnosti ubytování ve Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- V rezervaci není přímo ubytování, ale v okolí jsou dostupné různé hotely, lodge a kempy. Některé z těchto možností nabízejí ubytování v blízkosti rezervace a poskytují přístup k průvodcům a organizovaným aktivitám pro návštěvníky.

6. Můžu si do Wonga-Wongué Presidential Reserve přinést vlastní jídlo a pití?
- Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití. Nicméně je důležité dodržovat pravidla rezervace ohledně likvidace odpadu a nedovolit zvířatům přístup k potravinám. Doporučuje se také nést dostatek vody pro zajištění hydratace během prohlídky.

7. Jaká je vstupní cena do Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- Vstupní ceny se mohou lišit v závislosti na druhu návštěvy a délce pobytu. Doporučuje se kontaktovat správu rezervace nebo zjistit aktuální informace o cenách a povolenkách předem.


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, nacházející se v Gabonu na západním pobřeží Afriky, je jedním z nejvýznamnějších chráněných území v této oblasti. Leží v provincii Ogooué-Ivindo a byla vytvořena v roce 2002 s cílem ochránit vzácnou a ohroženou faunu a flóru, které se zde nacházejí.

Reservace se vyznačuje bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha endemických druhů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Patří sem například gorily, sloni, levharti, buvoli, pásovití, antilopy a velká množství ptáků a motýlů. Tato rozmanitost zvířat a rostlin přitahuje biology, ekology a zájemce o přírodu z celého světa.

Unikátní geografická poloha rezervace ovlivňuje také její klima. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve má tropické podnebí s vysokou vlhkostí, která je typická pro tropické pralesy. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 2500 mm a nejvyšší úrovně jsou zaznamenávány během období dešťů.

S příchodem dešťového období, které trvá od září do května, rozpadá se horké a suché období, které přichází s východem roku. Teploty se v průběhu roku pohybují od 24 °C do 30 °C, což vytváří příjemné a teplé prostředí pro rozmnožování a přežití místních druhů.

Intenzivní deště, které se v oblasti vyskytují během dešťového období, jsou také důležité pro udržení místní vegetace. Tropický prales zde tvoří převažující část krajiny a je bohatý na vzácné druhy stromů, které poskytují útočiště a potravu pro mnoho druhů zvířat.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je důležitým místem pro výzkum a ochranu přírody. Vědci zde studují vzácné druhy, sledují jejich migrační vzorce a mapují změny v populacích. Tato data jsou klíčová pro tvorbu ochranných opatření a plánování budoucích iniciativ na ochranu regionu.

Navštěvování této rezervace je povoleno, avšak pouze pod dohledem a s povolením místních úřadů. Tím je zajištěno, že návštěvníci budou dbát na zachování přírodního prostředí a nedotknou se zranitelných ekosystémů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je vzácným kouskem přírody nabízejícím útočiště mnoha ohroženým druhům. Je důležitým prvkem pro zachování biodiverzity na africkém kontinentu a jeho ochrana je klíčová pro budoucnost těchto unikátních ekosystémů.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní rezervace v Gabonu, která je známá svým bohatstvím a rozmanitostí živočišného a rostlinného života. Resort je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a dokonalý odpočinek.

Pokud plánujete navštívit Wonga-Wongué Presidential Reserve, máte na výběr z mnoha hotelů a resortů, které nabízejí skvělé služby a pohodlné ubytování. Zde jsou některé z nejlepších hotelů, které můžete v Wonga-Wongué Presidential Reserve najít.

Wonga-Wongué Lodge

Wonga-Wongué Lodge je malebný resort, který nabízí luxusní a komfortní ubytování. Resort se nachází uprostřed přírodního parku a nabízí mnoho aktivit, jako jsou prohlídky parku, safari a mnoho dalšího. Wonga-Wongué Lodge vám také nabízí možnost ubytování v tradičních afrických domech, které jsou velmi pohodlné, prostorné a dobře vybavené.

Makokou Lodge

Makokou Lodge je luxusní resort, který se nachází v nádherné přírodě Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort je obklopen divokou přírodou a nabízí komfortní a stylové ubytování. Makokou Lodge je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a dokonalý odpočinek.

Gamba Lodge

Gamba Lodge je krásný resort, který se nachází v nejbohatší oblasti Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort nabízí skvělé služby a pohodlné ubytování. Gamba Lodge je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a tiché prostředí v přírodě.

Lesobo Lodge

Lesobo Lodge je nádherný resort, který se nachází v národním parku Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort nabízí luxusní a komfortní ubytování, stejně jako mnoho aktivit, které vám pomohou zažít nádhernou přírodu. Lesobo Lodge je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zůstat blízko přírody a prožít nádherný dobrodružství.

Všimněte si, že všechny tyto hotelové resorty nabízejí skvělé služby a dokonalé pohodlí, což jsou důvody, proč si je mnoho turistů vybírá jako své ubytování v Wonga-Wongué Presidential Reserve. Pokud cestujete do Gabonu a plánujete navštívit Wonga-Wongué Presidential Reserve, nezapomeňte si vybrat z těchto skvělých resortů, abyste si zážitky z vaší cesty co nejvíce užili.


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z nejvýznamnějších chráněných oblastí v západoafrickém státě Gabon. Tato rezervace se rozkládá na ploše více než 4 900 km² a nachází se v blízkosti města Wonga-Wongué, ve střední části země. Je pojmenována po tomto městě a také po prezidentovi Gabonu, který se silně angažuje v ochraně přírody.

Rezervace Wonga-Wongué byla založena v roce 2000 a má za cíl ochraňovat přírodní prostředí, biodiverzitu a vzácné druhy zvířat a rostlin ve středoafrické oblasti. Tato oblast je domovem mnoha endemických druhů a stále se zde objevují nové druhy, které dosud nebyly objeveny. Wonga-Wongué je jedním z posledních útočišť pro řadu ohrožených živočišných druhů, včetně goril nížinných, slonů lesních, levhartů skvrnitých a mnoha dalších.

Jedním z hlavních pozoruhodností rezervace je také její výjimečná biodiverzita. Zdejší lesy poskytují útočiště více než 435 druhům ptáků, včetně vzácných a endemických druhů jako je žlutohřbetý králíček nebo orlik gabonský. Dále zde nalezneme mnoho druhů hmyzu, obojživelníků a plazů. Tato rezervace je také známá svou bohatou rostlinnou diverzitou, která zahrnuje několik vzácných a unikátních druhů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je důležitým centrem výzkumu a ochrany přírody. V oblasti se nachází výzkumná stanice, která se zaměřuje na studium místních ekosystémů, behaviorálního výzkumu divokých zvířat a ochrany biologické rozmanitosti. Týmy vědců a ochranářů pracují na posílení ochrany rezervace, sledování populace ohrožených druhů a vytváření osvěty, aby se zvýšilo povědomí o významu přírody a potřebě její ochrany.

Turisté a návštěvníci mají také možnost prozkoumat krásy Wonga-Wongué. Rezervace nabízí pěší túry, které umožňují spatřit zdejší divokou přírodu zblízka. Turistické trasy vedou skrz husté lesy, přes řeky a okolo jezer, což poskytuje jedinečný a vzrušující zážitek z blízkého setkání s divokými zvířaty a dochance na pozorování vzácných druhů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jednou z neocenitelných perel Gabonu. Je to místo, které je výjimečně krásné a důležité pro zachování unikátní biodiverzity této oblasti. Je třeba vést dlouhodobou péči o tuto rezervaci a její ochranu, aby i nadále sloužila jako bezpečný domov pro mnoho ohrožených druhů a inspirovala budoucí generace k ochraně přírody.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách