Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)

Počasí Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie je známá nejen svou bohatou kulturou a exotickou přírodou, ale také svým teplým a vlhkým tropickým podnebím. V rámci Indonésie se nachází několik ostrovů, které mají své vlastní klimatické podmínky. Jedním z těchto ostrovů je Sumatra, které je významnou turistickou destinací díky svému bohatství přírodních krás.

Sumatra leží v jihovýchodní Asii a je největším ostrovem v Indonésii. Nachází se zde několik měst, která jsou důležitými turistickými centrny, jako je například Medan, Bukit Lawang a jezero Toba. Každé z těchto míst má své specifické počasí, které ovlivňuje jeho celkovou atmosféru a pohodu.

Medan, hlavní město Sumatry, se nachází na severu ostrova a má tropyické podnebí. Po celý rok zde panuje vysoká vlhkost a teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Nejteplejším obdobím je od dubna do října, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 35 stupňům Celsia. Deštivé období zde trvá od listopadu do března, kdy mohou přijít silné lijáky doprovázené bouřkami.

Bukit Lawang, malá vesnice, která se nachází v národním parku Gunung Leuser, je známá svou exotickou divočinou a především orangutany. Toto místo má podnebí mírnější než Medan. Teploty zde dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia se stálou vlhkostí. Deštivé období je podobné jako v Medanu a trvá od listopadu do března. Návštěvníci mají šanci spatřit i lijáky tvořící místní kouzelné atmosféry této oblasti.

Jezero Toba je jedno z nejznámějších turistických atrakcí na Sumatře. Leží ve vnitrozemí ostrova a je největším jezerem v jihovýchodní Asii. Jezero bylo vytvořeno sopečnou erupcí před více než 70 000 lety a vytvořilo tak idylické prostředí obklopené horskými štíty. Podnebí v tomto regionu je chladnější nežli v přímořských oblastech. Teploty se pohybují v rozmezí 20-25 stupňů Celsia a dochází k vyššímu úhrnu srážek. Nejdeštivějším obdobím je období od května do října, kdy mohou místní obyvatelé a turisté zažít delší deštivé dny.

Sumatra je země s bohatým a rozmanitým počasím, které je tvořeno tropickým podnebím. Je třeba si být vědom, že počasí se může v různých oblastech ostrova lišit. Od Medanu přes Bukit Lawang až po jezero Toba je možné zažít různé podnebí i atmosféru. Turisté a návštěvníci by měli před cestou pečlivě sledovat předpovědi počasí a zabalit si vhodné oblečení a vybavení, aby si plně užili každou z těchto unikátních destinací.


Letenka Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie je jistě jednou z těch zemí, kterou byste měli mít na seznamu míst, která byste chtěli navštívit. Tato země nabízí krásné pláže, úchvatnou přírodu a fascinující kulturu. Mezi nejpopulárnější destinace patří ostrov Sumatra, který skrývá několik skvostů, které nemůžete přehlédnout.

Jedním z hlavních vstupních bodů do Sumatry je město Medan. Letecky sem můžete dorazit prostřednictvím letiště Kualanamu International Airport, které je dobře připojené s dalšími mezinárodními letišti. Po příletu do Medanu se vám otevře dveře do panenské krásy Sumatry.

Medan je živé město plné kultury a historie. Můžete navštívit Velkou mešitu Al-Mashun, která je známá svou architekturou a bohatou historií. Další zajímavostí je istrikeská budova Maimoon Palace, která sloužila jako královský palác v minulosti. Pokud máte rádi trhy, neměli byste vynechat Assem Market, kde najdete širokou škálu místního jídla, ovoce, zeleniny a dalších suvenýrů.

Z Medanu můžete pokračovat na sever Sumatry směrem do Bukit Lawangu, který je největším královrem Sumatry a domovem orangutanů. Jedná se o jedinečnou příležitost potkat tyto ohrožené živočišné druhy ve volné přírodě a navštívit rehabilitační centrum, kde jsou orangutani chráněni a starají se o ně.

Další zastávkou, kterou byste neměli vynechat, je jezero Toba. Jedná se o největší jezero v Indonésii a druhé největší jezero na světě. Toto jezero vzniklo jako výsledek obrovské sopky, která vybuchla před tisíci lety. Je obklopeno horským masívem a nabízí úchvatný výhled.

Bukit Lawangu je od jezera Toba vzdálen jen několik hodin jízdy autem. Na jezeře můžete relaxovat, plavat nebo vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je jízda na člunu nebo šnorchlování. Můžete také navštívit Samosir, ostrov uprostřed jezera, který je domovem Bataků - místního etnika s bohatou kulturou a tradicemi.

Cesta do Indonésie a objevování Sumatry je snadná díky dostupným letenkám. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Medanu. Předtím než vyrazíte do této exotické destinace, se doporučuje seznámit se s aktuálními informacemi o omezeních cestování a zkontrolovat požadavky na víza.

Indonésie Sumatra vám nabízí dobrodružství a neopakovatelné zážitky. Od procházek po džungli a setkání s orangutany po relaxaci u jezera Toba, tato destinace vás jistě okouzlí svou krásou a bohatou kulturou. Nezapomeňte toto místo zařadit do svého seznamu při plánování vaší další dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy mezi Medanem, Bukit Lawangu a jezerem Toba?
Nejlépe se dopravíte autem nebo autobusem. Cesta trvá asi 4-5 hodin.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Sumatry?
Nejlepší čas na návštěvu Sumatry je v období od července do září.

3. Jak se vypořádat s místními customy a kulturou?
Měli byste dodržovat místní zvyky a kulturu, nezapomenout na slušné oblečení a mít úctu k místnímu obyvatelstvu.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Sumatře?
Nejlepší místa k návštěvě na Sumatře jsou jezero Toba, oblast Bukit Lawang a vulkán Batur.

5. Jaké jsou neoblíbenější jídla v Indonésii?
Nejpopulárnější jídla v Indonésii jsou nasi goreng (směs rýže se zeleninou a masem), satay (grilované maso na klacku), gado-gado (směs zeleniny s arašídy) a tempe (fritovaný sojový produkt).

6. Jaká měna se na Sumatře používá?
Měna používaná na Sumatře je indonéská rupie (IDR).

7. Jsou na Sumatře bezpečnostní rizika?
V některých oblastech Sumatry stále existuje riziko teroristických útoků, ale bezpečnostní situace na ostrově se zlepšuje.

8. Jaká jsou doporučení pro cestování na Sumatře?
Doporučuje se brát si s sebou hydratační tekutiny, nezapomenout na místní obyvatele a úctu k jejich kultuře, vyhnout se oděvům, které by mohly být urážlivé nebo nevhodné a sledovat místní bezpečnostní doporučení.


Ubytování Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Sumatra je největší ostrov Indonésie a turisté si sem často jezdí užít krásy tropické přírody, nádherné pláže a zajímavé kultury. Pokud máte v plánu navštívit Sumatru, určitě budete potřebovat ubytování.

V Medanu, hlavním městě Sumatry, najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po hostely a penziony. Pokud hledáte něco výjimečného, můžete se ubytovat v hotelu Marriott nebo v hotelu Grand Aston City Hall. Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely, jako je například Travellers Suites, který má k dispozici klimatizované pokoje za přijatelné ceny.

Bukit Lawangu, malebné městečko uprostřed džungle, které je útočištěm pro opice, nabízí návštěvníkům mnoho možností ubytování. Zde se nachází řada malých chat, lákajících turisty, kteří milují přírodu a chtějí si užít klid a pohodu. Doporučujeme ubytování v chatě Ecolodges Bukit Lawang nebo v hotelu Bahorok River View, který nabízí krásné výhledy na řeku Bahorok.

Jezero Toba, největší sopečné jezero na světě, tvoří až 40 % turistického ruchu na Sumatře. V oblasti je na výběr několik různých měst a obcí, které nabízejí ubytování. Jedním z nejlepších míst k pobytu je město Tuk Tuk, kde se nachází řada resortů a hotelů, jako je například Tabo Cottages nebo Horas Family Home.

Další možnosti ubytování v této oblasti zahrnují například hotel Tiga Samudra, resort Khaoya Lake Retreat a bungalovy Samarik Lake Side Cottages. Všechny tyto možnosti poskytují komfortní a příjemné ubytování s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Některá z těchto možností mohou být trochu dražší než jiné, ale většina z nich nabízí jedinečný zážitek a pohodlí. Ať už budete cestovat s rodinou, párem nebo sami, vždy najdete vhodné ubytování pro vaše potřeby. Sumatra nabízí nekonečné možnosti pro nezapomenutelný pobyt a s nabídkou ubytování jako na talíři, můžete zažít vše, co Sumatra nabízí na vlastní kůži.


Dovolená Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie Sumatra je jedno z nejkrásnějších turistických míst na světě, které nabízí exotickou přírodu, bohatou historii a kulturu a dokonalé zázemí pro trávení dovolené. V tomto článku se zaměříme na některé z nejzajímavějších destinací, které Sumatra nabízí – Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba.

Medan

Medan, hlavní město provincie Severní Sumatra, je výborným východiskem pro cestovatele, kteří si chtějí užít nejzajímavější atrakce Sumatry. Město nabízí dokonalý směs moderního a tradičního umění, kultury a architektury.

Mezi nejznámější atrakce v Medanu patří Masjid Raya, nejstarší mešita v severní Sumatře, která se těší oblíbenosti mezi turisty i místními jako příklad architektonické geniality z 19. století. Dále byste si neměli nechat ujít Naga Puser Hyang Temple - chrám věnovaný bohu dračího dechu, který se nachází v centru města. Chcete-li se podívat na mistrovská díla oblasti, nepřehlédněte Maimunský palác z konce 19. století, který býval sídlem sultána Deliho.

Bukit Lawang

Bukit Lawang je malebné městečko uprostřed pralesa, které je poseté tradičními bungalovy a resorty turistů. Městečko se rozkládá na břehu řeky a nabízí nádherné vodopády Sipiso-Piso a Bohorok, nekonečné hory a prales, stejně jako množství divokých zvířat a rostlin. Oblast Bukit Lawang je také domovem velké počtu orangutanů, kteří si zde najdou svůj nedotčený domov.

Zde můžete také zkusit rafting na řece, projit se po působivých vodopádech, a naučit se to, jak se starat o místní faunu a flóru. Pokud jste dobrodružní a rádi sportujete, určitě nelitujte návštěvy Bukit Lawang v průběhu vaší cesty po Indonésii.

Jezero Toba

Nakonec největší atrakce na Sumatře – jezero Toba. Jezero se nachází zhruba 3 hodiny jízdy jižně od Medanu, je to největší sladkovodní jezero jihovýchodní Asie, se svým rozlohou 1 145 km2. Jezero je fotogenické, například s nádhernými modrými vodami a okolím úrodnými, zelenými kopci a zasněženými vrcholy.

Jezero se nachází v oblasti Batak, kde se utkají velice fascinující kulturní zaujetí a krásné přírodní scenérie. Viditelnou památkou této oblasti je tzv. trollův kámen, který zdobí pevnost obklopenou s býky a sochami prý monstra.

Procestování oblasti jezera Toba je nejlepší 2-3 dny, přičemž se můžete v případě potřeby rozhodnout i pro další nevedené lokality a místa.

Sumatra Indonésie se stává jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v jihovýchodní Asii, protože nabízí mnoho skvělých zážitků a dobrodružstvím pro každého. Rozhodně stojí za to navštívit Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba, abyste si zde užili kouzla této krásné země.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách