Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Lyon

Letenka Francie Lyon


Francie je krásná země plná kulturálních a historických památek, nádherného přírodního prostředí a vynikající gastronomie. Lyon, jedno z nejvýznamnějších měst v zemi, se pyšní světově proslulou kuchyní, starobylým centrem a množstvím kulturního dědictví.

Cestování do Lyonu je nyní snadnější než kdy jindy díky četným leteckým společnostem, které nabízejí lety do Francie. Vše, co potřebujete, je vybrat si letenku, která vám vyhovuje, a vyrazit na nezapomenutelné dobrodružství.

Kde hledat letenku do Lyonu?

Je mnoho leteckých společností, které létají do Lyonu. Můžete si vybrat mezi levnými leteckými společnostmi, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo EasyJet, nebo mezi klasickými aerolinkami, jako jsou Air France, Lufthansa nebo British Airways. Cena letenky se může lišit podle sezóny, ve které cestujete, a podle toho, jak brzy si letenku objednáte. Doporučujeme objednat letenku co nejdříve.

Jak dlouho trvá let do Lyonu?

Let z České republiky do Lyonu trvá zhruba 2 hodiny. Pokud cestujete z Prahy, brněnské letiště nabízí přímé lety do Lyonu. Přesun z letiště do centra města závisí na tom, který letiště v Lyonu si vyberete - Lyon Saint-Exupéry nebo Lyon-Bron. Nejlepší a nejpohodlnější volbou je jet přímo na Lyon Saint-Exupéry, odkud existují autobusové a tramvajové spoje vedoucí přímo do centra města.

Co mohu vidět v Lyonu?

Lyon je historické město plné turistických atrakcí. Můžete navštívit starobylé centrum města, kde se nachází muzea, paláce a kostely. Návštěvu stojí také katedrála Notre-Dame de Fourvière a antické odkazy Rímského impéria.

Jedinečnou příležitostí je ochutnávka místní kuchyně, která se řadí mezi nejlepší na světě. Lyon je známý svými specialitami, jako jsou plněné vepřové nožky a krocaní játra. Pro ty, kdo se zajímají o vino, jsou k dispozici zájezdy po vinařských oblastech, které obklopují město.

Celá Francie se může pochlubit nádherným přírodním prostředím a Lyon není výjimkou. Blízkost Alp a řeky Rhôny nabízí spoustu příležitostí pro turistické výlety a vodní sporty.

Výlet do Lyon je zážitkem, který nesmíte minout. Vyberte si letenku, připravte si kufry a vyrazte na nezapomenutelnou dovolenou plnou kulturních zážitků, historie a gastronomie.


Dovolená Francie Lyon


Pokud hledáte dovolenou plnou historie, kultury, dobrého jídla a příjemného prostředí, pak je francouzský Lyon ideálním místem pro vaši dovolenou. Tento krásný městský komplex, nacházející se ve středu Francie, je známý svou bohatou historií a vynikající gastronomií.

Lyon, druhé největší město ve Francii, je rozhodně skrytým pokladem. Jeho malebné ulice, historické stavby a úžasná architektura budou okouzlovat každého návštěvníka. Město je jedním z nejstarších sídel v zemi, a to se odráží v jeho architektonickém stylu. Výtah Fourvière, katedrála Notre-Dame a stará radnice jsou jen některé z mnoha památek, které stojí za návštěvu.

Ale Lyon není jen o historii. Je také známý celosvětově pro svou kulinářskou scénu. S více než 4000 restauracemi, kavárnami a bistro místní kuchyně zaujme každého gurmána. Lyonská kuchyně je považována za jednu z nejlepších ve Francii a je známá svými originálními recepty a vysoce kvalitními surovinami. Návštěvou jednoho ze slavných bouchons, kamenných restaurací nabízejících tradiční lyonskou kuchyni, si můžete vychutnat lahodné pokrmy, jako je quenelle, srolovatý kační jazyk nebo slavná saláta Lyonnaise.

Město nabízí také mnoho možností pro sportovce a milovníky přírody. Existuje mnoho cyklostezek, joggingových tras a krásných parků, kde si můžete vychutnat horskou turistiku nebo piknik v přírodě. Jedním z nejznámějších parků v Lyonu je Parc de la Tete d'Or (Park zlaté hlavy) s obrovským jezerem, které nabízí mnoho aktivit, jako je lodní turistika, cyklistika nebo relaxace na pláži.

Navštívíte-li Lyon na jaře či na podzim, mějte na paměti, že ve městě se pořádají mnohé festivaly a kulturní akce. Festival světelného umění Fête des Lumières, který se koná v prosinci každý rok, je jedním z největších světových festivalů tohoto druhu. Město je během tohoto festivalu osvětleno tisíci lucernami a nabízí různá světelná umělecká díla.

Pokud si přejete odjet z města a prozkoumat okolí, můžete navštívit mnoho krásných okolních obcí a vesnic, jako je Beaujolais, Burgundsko nebo dokonce Alpy. Lyon je také výborně situován ve vztahu k dalším evropským destinacím a můžete se snadno dostat do Paříže nebo na pobřeží Středozemního moře.

Lyon je tedy skvělou destinací pro dovolenou, nabízející krásu, historii, kulturu, gastronomii a přírodu. Individuální výlet nebo zájezd v rámci organizovaného turné, Lyon vám poskytne všechno, co si můžete přát.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Lyon


1. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lyonu?
- Mezi hlavní atrakce v Lyonu patří katedrála Notre Dame de Fourvière, staré město Vieux Lyon, muzeum Lumière, Lyonský amfiteátr a Lyon Botanic Garden.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Lyonu?
- Z letiště Lyon-Saint Exupéry je možné se dostat do centra města vlakem, tramvají nebo autobusem. Vlak je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy.

3. Jaká je typická lyonská kuchyně?
- Lyon je známý svou gastronomií a typickými jídly jsou například quenelle (rybí nebo masový knedlík), cervelas (párek) s hranolkami, salátem se zvěřinou nebo kachním játry. Nezapomeňte ochutnat také slavnou lyonskou omáčku - sauce lyonnaise.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Lyonu?
- Lyon je krásným městem po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a město není příliš přeplněné turisty.

5. Jak dlouho trvá prohlídka starého města Lyonu?
- Prohlídka starého města Vieux Lyon obvykle trvá kolem dvou až tří hodin. Můžete si prohlédnout katedrálu, procházet se úzkými uličkami plnými historických budov, navštívit traboules - tajné průchody, a samozřejmě ochutnat něco z lyonské kuchyně.

6. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Lyonu?
- Nejoblíbenější nákupní oblastí v Lyonu je Rue des Cordeliers, kde najdete mnoho butiků a obchodů s oblečením a doplňky. Také můžete navštívit nákupní centrum Confluence s velkým výběrem obchodů a restaurací.

7. Které památky jsou nejlepší pro fotografii v Lyonu?
- Abyste zachytili nejlepší fotografie města, měli byste navštívit rozhlednu na kopci Fourvière, která nabízí panoramatický výhled na Lyon. Také krásné fotografie můžete pořídit ve starém městě Vieux Lyon a při procházce podél řeky Saône.

8. Kde se nachází nejlepší místa na degustaci vína v Lyonu?
- V Lyonu najdete mnoho skvělých vinoték a restaurací, kde si můžete vychutnat z místních vin. Například Le Vin des Vivants, Les Halles de Lyon Paul Bocuse a Le Tire Bouchon jsou populární místa pro degustaci vína.

9. Co dělat v Lyonu za deštivého dne?
- Pokud prší, můžete navštívit známá muzea v Lyonu, jako je Muzeum výtvarných umění, Muzeum Lumière nebo Muzeum Gallo-Roma. Také si můžete užít procházku po zakrytých pasážích v centru města nebo si vychutnat tradiční francouzskou kávu v jedné z mnoha kaváren.

10. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Lyonu do Paříže?
- Cesta vlakem z Lyonu do Paříže trvá obvykle kolem dvou hodin. Existuje několik rychlovlaků (TGV), které nabízejí pravidelné spoje mezi oběma městy.


Počasí Francie Lyon


Francouzský Lyon je jedním z největších měst ve Francii a hlavním městem regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Jeho poloha na jihu země mu dává příjemné klima s mírnými zimami a teplými léty.

Lyon leží na soutoku dvou řek - Rýna a Saôny, což ovlivňuje i jeho počasí. Zimy jsou zde poměrně mírné s průměrnou teplotou kolem 5°C. Občas může sněžit, ale sněhové srážky jsou spíše vzácné a zpravidla nevydrží dlouho.

Léta v Lyonu jsou teplá a slunečná, s průměrnou maximální teplotou kolem 25°C. Někdy mohou být horká období s teplotami přesahujícími 30°C. Léto je také obdobím nejvyšší srážkové činnosti, i když déšť obvykle přichází ve formě krátkých bouřek.

Podzim a jaro jsou poměrně proměnlivá období, s teplotami přibližně mezi 10-15°C. Srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, s průměrem kolem 60-80 mm měsíčně.

Vzhledem k své poloze v údolí a okolním horám má Lyon také charakteristiky kontinentálního klimatu. To znamená, že teploty mohou často kolísat, obzvláště v zimních měsících. Je proto vhodné si během návštěvy přinést dostatek oblečení a připravit se na různé teplotní rozdíly.

Zatímco Lyon má převážně příjemné a teplé počasí, město může také být vystaveno vlivům meteorologických jevů, jako jsou například větry z Alp, které mohou způsobit zvýšenou srážkovou činnost nebo sníh během zimních měsíců.

V každém případě, Lyon nabízí návštěvníkům a obyvatelům krásné, slunečné léto a příjemné jarní a podzimní období. Ať už plánujete turistický výlet nebo delší pobyt, můžete se těšit na příjemné počasí a zároveň si užívat bohatou historii a kulturu tohoto úžasného města ve střední Francii.


Ubytování Francie Lyon


Francie je známá svojí bohatou historií, kulturou a architekturou. Jedním z nejvíce fascinujících měst v této zemi je Lyon. Lyon, nacházející se ve středu Francie, je nejen druhým největším městem země, ale také jedním z nejvýznamnějších regionálních center.

Lyon je známý svými kulturními památkami, překrásnou architekturou a označením UNESCO. Město nabízí ojedinělou kombinaci moderního a historického designu. Unikátní atrakce města je staré město Vieux Lyon, které se nachází na břehu řeky Róny. Toto historické jádro města je jedním z největších středověkých souborů ve Francii a je známé svými úzkými uličkami, katedrálou a krásnými renesančními domy.

Při návštěvě Lyonu byste neměli vynechat návštěvu jeho slavné katedrály Notre-Dame de Fourvière. Tato katedrála byla postavena na vrcholu kopce Fourvière a nabízí nezapomenutelný výhled na celé město. Pro milovníky umění a historie je doporučená návštěva Musée des Beaux-Arts, které je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí ve Francii.

Pokud hledáte ubytování ve městě Lyon, máte na výběr z široké škály možností. Město nabízí mnoho luxusních hotelů, které se nacházejí v centrálních oblastech, jako je Presqu'île, čímž vám umožní snadné prozkoumání města a jeho hlavních památek. Existují také menší butikové hotely v historických čtvrtích, které vám umožní zažít autentickou atmosféru městského života.

Další možností ubytování jsou apartmány nebo pronájmy prostřednictvím Airbnb, které vám umožní získat větší nezávislost a flexibilitu během vašeho pobytu. Díky těmto možnostem se můžete ponořit do místní kultury a životního stylu.

Lyon je také proslulý svou gastronomií a je považován za gastronomické centrum Francie. Město je domovem mnoha restaurací s Michelinskou hvězdičkou a nabízí skvělé možnosti pro milovníky jídla. Místní specialitou je "bouchon", tradiční lyonská restaurace, která podává místní pokrmy jako je Quenelle de Brochet (knedlík ze štiky) nebo Coq au Vin (kurčete víně). Navštívte jednu z těchto restaurací a vychutnejte si autentickou lyonskou kuchyni.

Pobyt ve Francii Lyon je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat a zažívat bohatou historii, kulturu a romantickou atmosféru. Lyon nabízí mnoho možností ubytování pro různé typy cestovatelů a vyžití pro všechny zájmy. Nechte se unést kouzlem tohoto fascinujícího města a zažijte nezapomenutelný pobyt ve Francii.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách