Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Lake Tana

Ubytování Etiopie Lake Tana


Etiopie je unikátním krajem plným přírodních krás a kulturních památek. Mezi turisticky oblíbená místa patří také jezero Tana, které se nachází v severní části země v oblasti Amhara.

Lake Tana je největším jezerem Etiopie a zároveň zdrojem řeky Nil. V okolí jezera se nachází mnoho klášterů, kde jsou uloženy velmi cenné náboženské artefakty. Celkem je zde přes 20 klášterů, z nichž nejvíce navštěvované jsou klášter Ura Kidane Mehret a klášter Kebran Gabriel.

Turistům nabízí jezero Tana mnoho možností, jak si zde libovolně užít. Nejedná se pouze o místo pro náboženské poutníky. U jezera jsou k dispozici různé aktivity jako například rybaření, plavba na lodích nebo pozorování ptáků. Okolí jezera je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí skvělé podmínky k turistickým výletům.

Pro turisty je zajištěno dostatečné ubytování, které nabízí mnoho různých možností. Mezi nejvíce navštěvované patří například hotely v městě Bahir Dar nebo menší penziony a ubytovny v blízkosti jezera.

Etiopie Lake Tana je pro turisty z celého světa velmi atraktivním místem, které nabízí nejen náboženské zážitky, ale také odpočinek a relaxaci v krásné přírodě. Pokud hledáte místo, kde se naplnit energií krásné přírody a kulturními zážitky, je jezero Tana to pravé místo pro vás.


Dovolená Etiopie Lake Tana


Etiopie je fascinující země bohatá na historii, kulturu a nádherné přírodní scenérie. Jedním z nejznámějších turistických cílů v Etiopii je Lake Tana, největší jezero v zemi a zároveň nejdůležitější kulturní místo.

Lake Tana se nachází v severozápadní části Etiopie a je jedním z nejkrásnějších jezer v Africe. Jeho rozloha je přibližně 3 600 kilometrů čtverečních a je obklopena zelenými horami a malebnými ostrovy. Jezero je domovem mnoha druhů ptáků a ryb, a také nabízí útočiště pro mnoho vzácných druhů rostlin.

Lake Tana má také velký historický význam. Na jeho ostrovech se nacházejí kláštery, které byly založeny již v 14. století. Kláštery jsou známé svými nádhernými freskami, starobylými rukopisy a krásnou architekturou. Mezi nejznámější kláštery patří Ura Kidane Mehret, který je považován za nejkrásnější klášter na jezeře. Další zajímavým klášterem je Kibran Gabriel, který je známý tím, že vznikl na místě, kde byla poprvé pokřtěna etiopská královna Gudit.

Turisté mohou objevovat kláštery prostřednictvím tradičních etiopských pirog - lodí, které místní lidé používají k přepravě. Plavba po jezeře je nejenom nádherným zážitkem, ale také umožňuje turistům vidět místní život na pobřeží, jako jsou rybáři a farmáři pracující v polích. Kromě návštěvy klášterů mohou turisté také podniknout výlety na některý z ostrovů jezera, kde mohou relaxovat na pláži nebo se koupat ve sladkovodním jezeře.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Etiopie, je návštěva Lake Tana skvělou příležitostí. Kláštery jsou považovány za důležité památky etiopského křesťanského náboženství a poskytují jedinečný pohled na bohatou historii země. Navštívit Etiopii a Lake Tana je nejenom fascinujícím dobrodružstvím, ale také příležitostí prohloubit své znalosti o téměř zapomenutém světě.

Pokud plánujete svou dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zahrnout Lake Tana do svého itineráře. Toto nádherné jezero nabízí nejlepší kombinaci krásné přírody a historického bohatství. Nechte se unést pohledem na zářivě modrou vodou jezera a objevte tajemství a krásu těchto starobylých klášterů. Vaše dovolená v Etiopii bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Etiopie Lake Tana


Letenka do Etiopie: Objevte krásy Lake Tana

Pokud jste milovníkem přírody a exotiky nebo hledáte nový a neotřelý zážitek, let na Lake Tana v Etiopii by vás mohl nadchnout. Lake Tana, největší sladkovodní jezero v Etiopii, je proslulé svou nádhernou přírodou, historickými památkami a unikátním životem na vodní hladině. Letenka do Etiopie vás zavede na tuto pozoruhodnou destinaci.

Lake Tana se nachází v severozápadní části Etiopie a je domovem více než 30 ostrovů a poloostrovů, z nichž mnohé jsou centry náboženského kultu a historických památek. Jedním z nejznámějších ostrovů je ostrov Tana Kirkos, který slouží jako útočiště pro mnoho fauny a flóry, včetně vzácných ptáků a endemických ryb.

Hlavním lákadlem Lake Tana jsou však kláštery, které se nachází na několika ostrovech a poloostrovech. Klášter Ura Kidane Mehret, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejvýznamnějších klášterů v této oblasti. Jeho malebná poloha na ostrově a nádherně zdobené fresky uvnitř klášterních stěn jsou pro návštěvníky ohromující.

Dalším zajímavým místem na Lake Tana je ostrov Tana Cherkos, známý také jako "Ostrov ptáků". Zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků, včetně pelikánů, kormoránů a kolpíků. Pro milovníky přírody a ornitology je toto místo opravdovým rájem.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Lake Tana, nezapomeňte navštívit také město Bahir Dar. Toto živé město je bránou do jezera a je výchozím bodem pro všechny návštěvníky. Zde si můžete pronajmout loď a plavit se po jezeře, nebo se věnovat rybolovu a ochutnat místní specialitu "Nile Tilapia". Bahir Dar je také domovem mnoha restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční etiopskou kuchyni.

Jak se dostat na Lake Tana? Nejjednodušší cestou je vzít letenku do Etiopie a poté se přesunout do Bahir Dar. Město má vlastní letiště, které je propojené s mezinárodním letištěm v hlavním městě Addis Abebě. Existuje také možnost cestovat po souši z Addis Abeby a zažít i krásy etiopské krajiny na cestě.

Let na Lake Tana v Etiopii je cestou do zapomenutého ráje. Překvapí vás nádherná příroda a klidná atmosféra jezera. Pokud hledáte dobrodružství a nové zážitky, neváhejte si naplánovat cestu do této unikátní destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Tana


1. Jaký je největší jezero v Etiopii?
Největší jezero v Etiopii je jezero Tana.

2. Kde se nachází jezero Tana?
Jezero Tana se nachází v severozápadní části Etiopie.

3. Jaká je rozloha jezera Tana?
Rozloha jezera Tana je přibližně 3 600 km².

4. Jaké jsou nejlepší aktivity při návštěvě jezera Tana?
Při návštěvě jezera Tana můžete navštívit kláštery, vodopády a rybářské vesnice, projíždět na lodi a pozorovat zvířata.

5. Jak dlouho trvá cesta z Addis Abeby do oblasti jezera Tana?
Cesta z hlavního města Addis Abeby do oblasti jezera Tana trvá přibližně 10-12 hodin autem.

6. Které kláštery mohu navštívit na jezeře Tana?
Na jezeře Tana můžete navštívit kláštery Ura Kidane Mehret, Narga Selassie, Azwa Mariam a ostatní.

7. Můžu si pronajmout loď na jezeře Tana?
Ano, je možné si pronajmout loď na jezeře Tana a prozkoumat okolí.

8. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu jezera Tana?
Nejlepší měsíce pro návštěvu jezera Tana jsou od listopadu do ledna a března do června.

9. Jaké druhy ryb se dají lovitr v jezeře Tana?
V jezeře Tana se dají lovit druhy ryb jako jsou tilapie, pstruzi a kapři.

10. Jaké jsou nejbližší letiště k jezeru Tana?
Nejbližší letiště k jezeru Tana jsou letiště v Bahir Dar a Gondaru.


Počasí Etiopie Lake Tana


Etiopie je jednou z nejrozmanitějších afrických zemí co se týče krajiny a klimatu. Od horských masivů až po rozsáhlé pouště, tato země nabízí různorodé a fascinující přírodní scenérie. Jedním z nejznámějších a nejzajímavějších geografických útvarů v Etiopii je jezero Tana.

Jezero Tana, nazývané také jako Vnitřní Nil, je největším jezerem v Etiopii a také na celém Nilu. Rozkládá se na ploše přesahující 3 500 kilometrů čtverečních a nachází se v nadmořské výšce přes 1 800 metrů. Jezeru dominuje mnoho malých ostrovů, z nichž některé jsou známé svými kláštery a obývané mnichy.

Klima okolo jezera je teplé a tropické, přestože se nachází v relativně vyšší nadmořské výšce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26 °C, s mírnými teplotními výkyvy během různých sezon. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C.

Celý region, kde jezero leží, je bohatý na srážky, zejména během období dešťů. Období dešťů, známé jako kiremt, trvá od června do září a přináší obvykle vyšší srážky ve formě bouřek a příležitostných lijáků. Tato období dešťů jsou zodpovědná za zavlažování polí a zabezpečení dostatečného zásobování vodou pro zemědělství a rybolov.

Díky bohatým srážkám během období dešťů se jezero Tana stává jedním z nejdůležitějších zdrojů pitné vody v regionu. Voda jezera zásobuje mnoho okolních obcí a měst, jako je například hlavní město Addis Abeba. Rybolov je také v tomto regionu významným zdrojem obživy pro místní obyvatele.

Kromě toho je jezero Tana také domovem pro mnoho druhů ptáků, ryb a dalších vodních živočichů. Mnoho turistů se sem také přijíždí podívat na kláštery, které se nacházejí na ostrovech v jezeře. Tyto kláštery jsou skvělým příkladem historického a náboženského významu jezera pro místní obyvatele.

Vzhledem ke své přírodní kráse a biodiverzitě jezera Tana je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a představuje důležité místo pro ekoturistiku a výzkum.

Je možné říci, že jezero Tana představuje významný ekosystém Etiopie, který hraje klíčovou roli pro místní ekonomiku, zemědělství a turismus. Je to nádherná přírodní oblast, která stojí za to být objevena a prozkoumána a přínáší do Etiopie potřebnou vodu, obživu a krásu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách