Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Arménie Dendropark

Letenka Arménie Dendropark


Arménie je krásná země plná kulturního dědictví, ale tady a tam můžete najít také místa, která nenajdete nikde jinde na světě. Jedním z takových míst je Dendropark v Arménii. Tento park je ideálním místem pro všechny, kteří milují přírodu a chtějí si užít krásné výhledy na arménské území.

Dendropark se nachází v blízkosti města Dilidžan, v provincii Tavuš, a zahrnuje více než 240 hektarů oblasti s rozmanitou flórou a faunou. Park byl založen v roce 1931 a od té doby se soustavně rozšiřuje, v poslední době byly k zahradě přidány nové cesty a malá jezírka.

Arménský Dendropark má více než 500 druhů rostlin, z nichž mnoho je endemických (vyskytuje se pouze v určité oblasti). Mezi těmito druhy jsou například banánovníky, magnólie, jilmy a další. Park je také domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou mývalové a losi.

Celý park je rozdělen do několika zón a sekcí, z nichž každá se specializuje na určitý typ vegetace. Některé zóny zahrnují sekce s méně běžnými druhy rostlin, jako jsou například keře a stromy ze Sibiře, Himálaje a Střední Asie.

Celý park je velmi dobře udržován, cesty jsou dobře značené a propojené, takže není těžké najít všechny zajímavé a krásné místa. Mezi nejzajímavější návštěvní body v zahradě patří exotická japonská sekce, která zahrnuje bambusovou houštinu, zenovou zahradu a japonský pavilon.

Dendropark v Arménii je skvělým místem pro širokou škálu turistů, od lidí, kteří mají rádi botaniku a zvířata, až po ty, kteří jen chtějí přijít a odpočinout si v krásné přírodě. Takže pokud plánujete cestu do Arménie, nezapomeňte navštívit Dendropark a užijte si tuto krásnou přírodní lokalitu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Dendropark


1. Kde se nachází Arménie Dendropark?
Odpověď: Arménie Dendropark se nachází v Sevani, v Arménii.

2. Jaký je vstupní poplatek do Dendroparku?
Odpověď: Vstupné do Arménie Dendroparku je 1000 dramů pro dospělé a 500 dramů pro děti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Dendroparku?
Odpověď: Arménie Dendropark je otevřen od pondělí do neděle od 9:00 do 19:00.

4. Co mohu vidět a dělat v Dendroparku?
Odpověď: V Dendroparku se můžete procházet a obdivovat různé druhy rostlin a stromů, piknikovat, relaxovat v přírodě a využít různé rekreační aktivity, jako jsou koupání a loďkování na jezeře Sevan.

5. Je v Dendroparku k dispozici stravování?
Odpověď: Ano, v Dendroparku jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat jídlo a nápoje.

6. Můžu v Dendroparku strávit celý den?
Odpověď: Ano, v Dendroparku je dostatek aktivit a krásná příroda, takže si tam můžete strávit celý den.

7. Je povoleno v Dendroparku tábořit?
Odpověď: Ano, je povoleno tábořit v určených oblastech Dendroparku.

8. Je v Dendroparku možné ubytování?
Odpověď: Ano, v Dendroparku je možné si pronajmout chatky a bungalovy pro přenocování.

9. Je možné v Dendroparku vykonávat pikniky?
Odpověď: Ano, v Dendroparku jsou vyhrazené oblasti, kde můžete uspořádat piknik.

10. Mohu si do Dendroparku přinést vlastní jídlo a pití?
Odpověď: Ano, je povoleno si do Dendroparku přinést vlastní jídlo a pití.


Ubytování Arménie Dendropark


Arménie je země bohatá na historická a kulturní dědictví. Jeho malebná příroda a malebné krajiny lákají cestovatele z celého světa. Když do země přijedete, existuje mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je Dendropark v Arménii.

Dendropark je jedinečný park, nacházející se v blízkosti Jerevanu, hlavního města Arménie. Tento park byl založen v roce 1940 a rozkládá se na ploše téměř 35 hektarů. Jedná se o jediný dendropark v zemi a momentálně je domovem téměř 500 druhů rostlin a stromů.

Park byl založen s cílem ochrany vzácných a ohrožených druhů rostlin, které jsou přirozenou součástí arménské přírody. Tento park je důležitým místem pro výzkum, vzdělání a rekreaci. Návštěvníci mohou prozkoumávat rozmanitost rostlin a stromů v parku a také se dozvědět více o jejich významu v ekosystému.

Dendropark nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro návštěvníky. Například si můžete projít malebnou promenádou nebo se projíždět na kole po speciálně vytvořených trasách. Park také nabízí možnost pikniku, kde si můžete vychutnat klid a krásu přírody. Pro děti je zde dětské hřiště, kde si mohou hrát a pobavit se.

Pro milovníky botaniky je Dendropark skutečným rajem. Tento park se může pyšnit nejen vzácnými a ohroženými druhy rostlin, ale také mnoha exotickými druhy. Můžete se zde setkat s jinanem, borovými stromy, jabloňovými keři a mnoha dalšími druhy. Každá roční doba v tomto parku nabízí jedinečnou a krásnou atmosféru. Jarní květiny, letní zeleň, podzimní barvy a zimní klid - Dendropark skýtá návštěvníkům jedinečný zážitek.

Dendropark je také populárním místem pro fotografování. S jeho malebnými zákoutími a nádhernými rostlinami a stromy je ideálním místem pro zachycení krásy přírody. Nezapomeňte si proto přinést fotoaparát a vytvořit nezapomenutelné fotky.

Pokud plánujete návštěvu Dendroparku, doporučuje se navštívit jej v dopoledních hodinách, kdy nejsou tolik lidí. Park je otevřen po celý týden s malými poplatky za vstup. Takže si můžete užívat krásy přírody za přijatelnou cenu.

Pokud plánujete cestu do Arménie, nezapomeňte navštívit Dendropark. Tento jedinečný park nabízí nejen příležitost k relaxaci a rekreaci, ale také příležitost prozkoumat a objevovat rozmanitost arménské přírody. Příroda v Dendroparku je připravena vás okouzlit svou krásou a unikátností.


Počasí Arménie Dendropark


Arménský Dendropark: Unikátní spojení přírody a kultury

Arménie, malá země ve východním Kavkaze, se může pochlubit nejen svými historickými památkami a krásnou krajinou, ale také svým unikátním parkem nazývaným Dendropark. Tento park, který se nachází v blízkosti hlavního města Jerevanu, je jednou z největších botanických zahrad v regionu a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat bohatství arménské flóry a fauny.

Dendropark se nachází v malebné oblasti Tapovan, asi 18 kilometrů od centra Jerevanu. Park byl založen v roce 1935 a rozprostírá se na ploše více než 200 hektarů. Jeho hlavní cíl je ochrana a studium endemických (domorodých) druhů rostlin a stromů, které se vyskytují pouze v této části Kavkazu.

Jeden z největších pokladů Dendroparku je jeho bohatá sbírka stromů a rostlin. Park hostí více než 500 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Mezi tyto vzácné druhy patří například Arménský dub (Quercus araxina), který je symbolem parku, nebo Arménský kalina (Viburnum opulus), květiny, která je známá svou léčivou hodnotou. Návštěvníci se mohou projít parkem a obdivovat tyto krásné rostliny a stromy, které jsou pečlivě označeny a vysvětleny.

Dendropark je také místem bohatým na faunu. Nachází se zde mnoho druhů ptáků, jako jsou sovy, kosi, hýlové, ale také zajímaví savci, jako jsou srnky a zajíci. Park je tak obklopen klidem a přírodou, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Jeden z nejvíce ikonických prvků Dendroparku je jeho vzdělávací centrum, které nabízí návštěvníkům možnost se dozvědět více o flóře a fauně Arménie. Centrum pořádá různé workshopy, přednášky a exkurze, které mají za cíl zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí a původu rostlin.

Dendropark není pouze pro místní obyvatele, ale také pro turisty, kteří chtějí poznat Arménii z jiné perspektivy. Park je otevřen pro veřejnost celý rok a nabízí příležitost k procházkám, piknikům nebo jen prostém odpočinku na lavičkách.

V Arménii můžete zažít tolik věcí - od historických památek až po malebnou přírodu - a Dendropark je dokonalým spojením těchto dvou aspektů kultury. Pokud hledáte jedinečnou a relaxační zkušenost, neváhejte navštívit tuto oázu klidu a krásy v srdci Arménie.


Dovolená Arménie Dendropark


Dendropark v Arménii - jedinečný kousek přírody

Arménie je země plná malebných krajů, historických památek a přírodních krás. Mezi těmito krásami se nachází i Dendropark, což je přírodní rezervace a zahrádkářský raj uprostřed Arménie. Nachází se v obci Hovhannavank, která leží severně od hlavního města Jerevanu.

Dendropark se rozprostírá na ploše 35 hektarů a je domovem pro více než 500 druhů rostlin. Park byl založen v roce 1933 a v průběhu let se stal významným centrem zachování biodiverzity. Zahrnuje mezinárodní sbírku rostlin, která zahrnuje druhy z Arménie i z celého světa. Ve skutečnosti je Dendropark jednou z největších botanických zahrad v Arménii.

Při procházce po Dendroparku můžete narazit na mnoho druhů rostlin, včetně vzácných druhů, které jsou chráněné arménským státem. Mezi tyto endemické druhy patří například arménský cukr vavřínu, který je jedinečný svou vůní a byl používán v tradiční arménské medicíně. Kromě toho zde najdete také mnoho druhů stromů, jako jsou cedry, borovice a dubové stromy. Každý rok se Dendropark stal oblíbeným místem nejen pro turisty, ale také pro odborníky v oblasti botaniky.

Procházka po Dendroparku je nejenom o zkoumání přírodních krás, ale také o relaxaci a odpočinku. Rezervace nabízí oázu klidu, daleko od shonu města. Návštěvníci mohou relaxovat na lavičkách, pozorovat ptáky, nebo si užít piknik se svými rodinami a přáteli. V létě je zde také k dispozici venkovní kino, kde lze sledovat filmy pod širým nebem.

Při návštěvě Arménie by neměl chybět ani Dendropark na seznamu míst, která je třeba navštívit. Je to skvělý způsob, jak se oprostit od každodenních starostí a prozkoumat přírodní krásy této úžasné země. Dendropark nabízí vzácnou příležitost vidět unikátní druhy rostlin, které nelze najít jinde na světě.

Pokud se plánujete vydat na dovolenou do Arménie, nezapomeňte zařadit Dendropark na svůj itinerář. Tato přírodní rezervace vás okouzlí svou krásou a klidem a stane se nezapomenutelnou součástí vaší arménské dovolené.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách