Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Aksum (včetně Stélu)

Dovolená Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Etiopie je země s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Jedno z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst, které může návštěvník Etiopie navštívit, je Aksum – starověké město, které bývalo hlavním městem Aksumitské říše.

Aksum se nachází na severu země, v regionu Tigray. Město je jedním z nejstarších trvale obývaných osídlení v Africe a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Aksum bylo důležitým obchodním centrem, a to zejména v období od 1. do 7. století. Jako součást starověké obchodní cesty, známé jako Hedžazova cesta, město sloužilo jako klíčové spojení mezi vnitrozemní Afrikou a přístavem Adulis nedaleko Rudého moře. Toto strategické postavení mu umožnilo prosperovat díky obchodu s kořením, jantarem, vzácnými látkami a dalšími cennými komoditami.

Jedním z nejvýznamnějších památek Aksumu jsou Stély. Stély jsou obrovské kamenné sloupy, které jsou zdobeny výjevy a nápisy. Tyto monumenty jsou symbolem moci a bohatství Aksumitské říše. Nejvýznamnější stélou je tzv. Stéla Obelisk (Stéla 1), která je dlouhá přes 23 metrů a váží více než 500 tun. Stéla je vytesána z jednoho kusu žulového kamene a zdobena rytinami, které zobrazují panovníka Ezana a jeho vítězství nad nepřáteli.

Další památkou, kterou byste si neměli nechat ujít, je palác krále Bazen. Tento starověký palác je zbudovaný v tradičním etiopském stylu a nabízí pohled na historii a život před několika tisíci lety.

Aksum také hostí mnoho dalších historických a archeologických památek, jako je bazilika ze 4. století, košerův hrob, Aksumitské muzeum a další.

Místní obyvatelé jsou hrdí na svou historii a kulturu a s nadšením vám vyprávějí o slavných aksumitských králích a jejich dobytích. Město nabízí také možnost nákupu tradičních etiopských suvenýrů, jako jsou ručně vyrobené tkaniny, šperky z bílého zlata a stříbra, keramika a další.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zařadit Aksum do svého itineráře. Město vás okouzlí svou bohatou historií, fascinujícími památkami a pohostinností místních obyvatel. Dovolená v Etiopii je unikátní zážitek a návštěva Aksumu bude jedním z vrcholů vaší cesty.


Ubytování Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Aksum je historické město v Etiopii, které se nachází v blízkosti hranic se Súdánem a Eritreou. Toto město je známo jako centrum starověké etiopské civilizace a v současné době je pro turisty neuvěřitelně zajímavou atrakcí.

Jedním z nejvýznamnějších míst, které turisté musí navštívit, jsou stély. Tyto symbolické kamenné sloupy jsou obří a nezvykle propracované, přičemž některé z nich jsou staré až tisíce let. Mezi nimi patří největší stéla na světě, která je vytesaná z jednoho kusu kamene a měří 33 metrů.

Mnoho turistů si při návštěvě Aksumu vybírá ubytování přímo v centru města, kde se nacházejí mnohé hotely a penziony. Ty jsou zpravidla velmi pohodlné a čisté a jejich ceny jsou obvykle přijatelné.

Na druhou stranu, pokud cestovatelé hledají jedinečnější zážitek, mohou se rozhodnout pro ubytování v tradičních etiopských domech tj. tzv. tukuls. Tyto domy jsou většinou postaveny z místních materiálů, jako jsou kámen a dřevo, s typickými kónickými střechami. Ubytování v takových domech poskytuje skvělou příležitost pro turisty, kteří se chtějí blíže seznámit s tradiční etiopskou kulturou.

Většina z těchto domů se nachází v blízkosti centra města a většinou jsou cenově dostupné. Navíc, turisté získají jedinečný zážitek a zároveň budou podpořovat místní ekonomiku.

V Aksumu se rovněž nacházejí tradiční etiopské restaurace, které nabízejí úžasné jídlo jako injera (tradiční etiopská palačinky), waty (různé omáčky s masem nebo zeleninou) a etiopskou kávu. V městě je také mnoho obchodů s místními suvenýry, jako jsou například stély z kamene, šperky a keramika.

Celkově lze říct, že Aksum je místem, kde by měl každý turista zavítat, ať už se zajímá o historii, kulturu nebo užívá si přírodní krásy. Ubytování v historickém centru města nebo v tukulu jsou skvělým způsobem, jak se ponořit do místní atmosféry a zároveň si užít pohodlí. A navíc, stély jsou prostě neuvěřitelné.


Počasí Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Etiopie Aksum je oblast v severní části země, která se pyšní bohatou historií a kulturou. Zdejší klima se vyznačuje horkými a suchými léty a chladnými a deštivými zimami. Počasí může být velmi proměnlivé a lokálně se může lišit.

V létě, které zde trvá od května do září, jsou teploty velmi vysoké. Denní maxima se mohou vyšplhat až na 30-35 °C a teploty v noci zůstávají kolem 15-20 °C. V této době je v oblasti velmi suchá a srážky jsou téměř nulové. V západní části oblasti mohou být teploty ještě vyšší.

Naopak v zimě, která se zde koná od října do dubna, jsou teploty nižší a značně kolísají v závislosti na nadmořské výšce. V hornatých oblastech se mohou teploty pohybovat kolem 5-10 °C a v nižších polohách až k 20 °C. V zimě je v oblasti mnohem vyšší srážková aktivita než v létě, přičemž nejvíce srážek se očekávají v období od listopadu do února.

Aksum je také známý díky Stéle. Jedná se o obří kámen, který byl vytesán z jednoho kusu žuly a vysoký je 23 metrů. Je to nejvyšší obelisk, který byl vytesán z jednoho kamene. Stéla byla postavena pravděpodobně v období od 4. do 5. století a dodnes zůstává v Aksumu jako svědkem historických událostí této oblasti.

I když je Aksum teplým a slunným místem, je důležité se připravit na výkyvy počasí. Dbejte na to, aby jste měli dostatek vody a chránili se před přímým sluncem i před deštěm. Pokud se chystáte navštívit Stélu, nezapomeňte na kvalitní obuv, protože je potřeba vystoupat na kopec, na kterém se nachází.


Letenka Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Letenka do Etiopie nabízí nekonečné možnosti objevování fascinujícího afrického království. Jedno z nejznámějších a nejzajímavějších míst, kam se můžete v Etiopii vydat, je Aksum. Tento starodávný archeologický nález letí mnoho lidí po celém světě a s letenkou do Etiopie si ho můžete také prohlédnout.

Aksum je město na severu Etiopie a bylo jedním z nejmocnějších států v africké historii. Bylo hlavním městem Aksumského království, které existovalo od 1. století před naším letopočtem do 8. století našeho letopočtu. Toto království bylo proslulé svými bohatstvím a bylo mezinárodním obchodním centrem, které spojovalo Středozemí, Indie a Persii. V dnešní době jsou v Aksumu dochovány mnohé památky, které dokládají jeho bohatství a význam.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Aksumu je obrovská masivní stéla, známá jako "Stéla Aksumského obelisku", která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Stéla měří přes 23 metrů výšky a je vytesaná z jednoho kamene. Je to nejvyšší dosud stojící stéla na světě a zbytky dalších stél naznačují, že jich v minulosti stálo mnoho ve městě.

Stéla je pokryta hieroglyfy a symboly a její význam je dodnes tajemný. Předpokládá se, že stély mohly sloužit jako hrobky pro významné krále nebo jako památníky pro uctívání božstev. Jejich vytesávání je považováno za technický zázrak, který se stal v této oblasti v dobách, kdy nebyly k dispozici moderní nástroje. Stéla je fantastickým příkladem místního řemeslného umění a zručnosti, která je uchována dodnes.

Kromě stely můžete také navštívit archeologické naleziště, které obsahuje pozůstatky antických paláců, hrobek a kostelů. Aksum bylo také jedním z prvních míst na světě, kde bylo přijato křesťanství, a tak zde najdete také některé z nejstarších křesťanských kostelů na světě.

Letenka do Etiopie a návštěva tohoto starověkého města je skvělou příležitostí pro každého, kdo má zájem o historii a archeologii. Aksum je fascinujícím místem s bohatou historií a egyptským-stylem architektury, které stojí za to navštívit. Přineste si fotoaparát, letenka do Etiopie je vaší branou do světa starověkého Afriky a nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Dotaz 1: Co je Etiopie Aksum?
Odpověď: Etiopie Aksum byla starověká civilizace a království na území dnešní Etiopie a Eritreje. Byla také známá jako Aksumská říše nebo Aksumitové.

Dotaz 2: Kdy existovala Etiopie Aksum?
Odpověď: Etiopie Aksum existovala přibližně od 1. století př. n. l. až do 10. století n. l., přičemž vrchol moci zažila kolem 4. a 6. století.

Dotaz 3: Kde se nachází Aksumské stély?
Odpověď: Aksumské stély se nacházejí v městě Aksum, které leží v severní Etiopii. Jsou to monumentální kamenné sloupy, které jsou považovány za symboly moci a náboženského významu Aksumské říše.

Dotaz 4: Jaké je hlavní archeologické naleziště v Aksumu?
Odpověď: Hlavní archeologické naleziště v Aksumu se nazývá Dungur. Jedná se o mnoho památek, včetně rozvalin paláců, hrobek a chrámů.

Dotaz 5: Proč jsou Aksumské stély tak důležité?
Odpověď: Aksumské stély jsou důležité z historického, kulturního a náboženského hlediska. Jsou to jedinečné památky, které ukazují moc a bohatství Aksumské říše. Také obsahují nápisy v axumitštině a starořečtině, které poskytují důležité informace o této civilizaci.

Dotaz 6: Jaké jsou hlavní rysy architektury v Aksumu?
Odpověď: Architektura v Aksumu byla charakterizována používáním obrovských vápencových kamenných bloků, které byly přesně tesané a umístěné. Kromě stél, existují také rozvaliny paláců, chrámů a podzemních hrobek.

Dotaz 7: Kdo vládl Aksumské říši?
Odpověď: Aksumskou říší vládli králové, kteří se označovali jako negusové. Mezi nejznámější patří král Ezana, který se konvertoval k křesťanství a učinil ho státním náboženstvím v Aksumské říši.

Dotaz 8: Jaký byl význam obchodu v Aksumu?
Odpověď: Obchod měl velký význam v Aksumu, který byl klíčovým obchodním centrem v oblasti. Byla známá svým bohatstvím a obchodními vazbami se Středomořím, Arabií a Indií. Obchodovala se zlatem, kořením, slonovinou a dalšími luxusními zbožími.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách