Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Blyde River Canyon Nature Reserve v Jihoafrické republice?
Nejlepší období pro návštěvu Blyde River Canyon Nature Reserve je mezi prosincem a březnem, kdy je počasí teplejší a srážek je méně.

2. Jak se dostat do Blyde River Canyon Nature Reserve?
Blyde River Canyon Nature Reserve se nachází asi 350 km severovýchodně od Johannesburgu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestou autem nebo pronájmem vozu.

3. Jak se ubytovat v Blyde River Canyon Nature Reserve?
V Blyde River Canyon Nature Reserve jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů, chalup a luxusních hotelů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Blyde River Canyon Nature Reserve?
V Blyde River Canyon Nature Reserve můžete podniknout různé aktivity, včetně pěší turistiky, jízdy na koni, jízdy na kánoi, cyklistiky a pozorování volně žijících zvířat. Také se zde nachází mnoho vyhlídkových bodů, ze kterých si můžete vychutnat panoramatické výhledy.

5. Jak dlouho trvá obvyklá návštěva Blyde River Canyon Nature Reserve?
Doba návštěvy Blyde River Canyon Nature Reserve závisí na vašich preferencích a čase, který máte k dispozici. Většina lidí stráví zde jeden až dva dny, aby si mohli užít hlavní atrakce a aktivity.

6. Jaké jsou hlavní atrakce v Blyde River Canyon Nature Reserve?
Mezi hlavní atrakce v Blyde River Canyon Nature Reserve patří Three Rondavels (skalní útvary), Bourke's Luck Potholes (vírové kotle), God's Window (pohled na údolí) a The Pinnacle (skalní útvar).

7. Jaká je vstupní cena do Blyde River Canyon Nature Reserve?
Vstupní ceny se mohou lišit v závislosti na věku, národnosti a typu vozidla. Obecně platí, že dospělí platí vyšší cenu než děti a vozidla s vyšší nosností mají vyšší cenu. Doporučuje se zjistit aktuální ceny před návštěvou.

8. Je nutné mít průvodce při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve?
Ne, průvodce není povinný, ale je vždy užitečný. Průvodci mohou poskytnout informace o lokalitě, zajišťovat bezpečnost a pomoci vám objevit skryté zajímavosti a výhledy.

9. Je možné tábořit v Blyde River Canyon Nature Reserve?
Ano, v Blyde River Canyon Nature Reserve jsou k dispozici kempy, kde si můžete postavit stan. Musíte však mít všechny potřebné vybavení a předem rezervovat tábořiště.

10. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve?
Při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, jako je zavírání auta, sledování svých věcí a nedotýkání se divokých zvířat. Doporučuje se také mít s sebou dostatek vody, sluneční ochranu a vhodnou obuv pro chůzi v terénu.


Letenka Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je známá svou bohatou přírodní krásou a jedním z nejúchvatnějších míst, které si turisté mohou vychutnat, je Blyde River Canyon Nature Reserve. Tento ohromující přírodní klenot se nachází ve státě Mpumalanga a táhne se podél řeky Blyde na více než 25 kilometrů.

Blyde River Canyon Nature Reserve je známý především díky svému nádhernému kaňonu, který je jedním z největších na světě. Jeho hloubka dosahuje až 800 metrů a stěny jsou pokryté pestrobarevnými vápencovými útvary, které vytvářejí nádherné panoramata. To je důvod, proč je toto místo často nazýváno "Druhým největším kaňonem na světě" (hned po americkém Grand Canyonu).

Návštěvníci Blyde River Canyon Nature Reserve mají možnost prozkoumávat tento jedinečný přírodní div. Místní turistické stezky nabízejí příležitost sledovat neuvěřitelnou krásu přírody, vedou je k úžasným vyhlídkám, odkud si mohou vychutnat dechberoucí pohledy na kaňon a okolní krajinu.

Jedním z vrcholů je vyhlídková plošina Three Rondavels, pojmenovaná po tradičních zaoblených chatrčích. Tato vyhlídka nabízí nádherný výhled na tři vrcholy, které připomínají tyto kočovnické chatrče. Dalšími oblíbenými vyhlídkami v rezervaci jsou Bourke's Luck Potholes, Amsterdamho vyhlídka a God's Window.

Blyde River Canyon Nature Reserve je také domovem mnoha druhů divokého života. Můžete zde potkat antilopy, žirafy, buvoly, zebry a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je to také ráj - existuje zde více než 200 druhů ptáků, včetně orela ohroženého. Zároveň můžete během návštěvy pozorovat impaly a hyeny.

V rezervaci se nachází také mnoho malebných vodopádů a krásných jezer, ve kterých se můžete v létě osvěžit nebo jen relaxovat a užívat si klidnou atmosféru přírody. Mezi nejznámějšími jezery patří zelené jezero Lisbon, jezero Blydepoort a jezero Horseshoe. Turisté si také mohou užít plavbu po řece Blyde, která jim umožní objevit krásu kaňonu z jiné perspektivy.

Vstup do Blyde River Canyon Nature Reserve je zpoplatněn a peníze z návštěvy jsou použity na ochranu tohoto přírodního bohatství. Pro návštěvníky je k dispozici dobře udržovaná infrastruktura, která zahrnuje informační centra, restaurace a ubytovací zařízení. Návštěva tohoto místa je zážitek, který si turisté zcela jistě zapamatují.

Blyde River Canyon Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších a nejohromujících přírodních úkazů v Jihoafrické republice. Jeho krása a unikátnost ho řadí mezi přední turistické atrakce v zemi. Pokud plánujete cestu do Jihoafrické republiky, pak byste si neměli nechat ujít tento úžasný přírodní skvost.


Dovolená Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je známá svou úchvatnou přírodou a fascinujícím divokým životem. Jedním z nejvíce ohromujících přírodních zázraků v zemi je Blyde River Canyon Nature Reserve, což je rezervace nacházející se v provincii Mpumalanga. Tento nádherný canyon nabízí nekonečné množství příležitostí pro dobrodružství a objevování.

Blyde River Canyon je třetím největším kaňonem na světě a jeho rozloha činí přes 26 000 hektarů. Jeho ohromující krása vychází ze skalnatých útesů, které se tyčí vysoko nad řekou Blyde. Návštěvníci zde mohou obdivovat řadu úchvatných geologických útvarů, vodopády a jihoafrickou flóru a faunu.

Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v rezervaci Blyde River Canyon je Bourke's Luck Potholes. Toto místo představuje unikátní přírodní úkaz vzniklý působením eroze na skály řeky Blyde. Pozoruhodné jsou zejména mramorové bazény a přírodní vodní vodopády, které jsou ukázkami přírodního mistrovství a fascinujícího geologického procesu.

Dalším atraktivním místem v rezervaci je Three Rondavels, který je pojmenován po tradicionálních obydlích domorodých kmenů. Tři skalní útvary připomínají kruhovité budovy a tvoří panoramatický výhled na řeku Blyde. Z vrcholu Three Rondavels máte nádherný výhled na rozsáhlé údolí, zelené kopce a impozantní vrcholky hor.

Pro ty, kteří se chtějí více seznámit s místním životem, je tu také možnost safari. V rezervaci žijí zvířata jako sloni, paviáni, hyeny, šakali, antilopy a občas i leopardi. Proti krásnému pozadí kaňonu můžete sledovat tyto živočichy v jejich přirozeném prostředí, což je skutečný nezapomenutelný zážitek.

Pro milovníky turistiky je zde mnoho stezek, které vás provedou přírodními krásami rezervace. Mezi nejoblíbenější patří stezka dochlímu, která vede podél břehů řeky Blyde a nabízí nádherný výhled na kaňon a okolní krajinu. Další zajímavou trasou je stezka God's Window, která vás zavede na vrchol kopce s panoramatickým výhledem na celý Blyde River Canyon.

Rezervace Blyde River Canyon Nature Reserve poskytuje nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a krásné přírody. Bez ohledu na to, zda hledáte adrenalinové zážitky, klidné procházky nebo pozorování divokého života, tento úchvatný kaňon vás zaručeně nezklame. Je to skutečný klenot Jihoafrické republiky a místo, které stojí za návštěvu.


Počasí Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je země s bohatou a rozmanitou přírodou. Jedním z jejích nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních zázemí je Blyde River Canyon Nature Reserve, který se nachází v provincii Mpumalanga. Tento rezervace je nejen jednou z největších přírodních památek Jižní Afriky, ale také jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí této oblasti.

Jedním z klíčových aspektů, který ovlivňuje návštěvnost a zážitek z pobytu v Blyde River Canyon Nature Reserve, je počasí. Díky své poloze v subtropickém pásu se tato oblast může pochlubit velmi příjemným a teplým klimatem po celý rok. Teploty zde v průměru dosahují maximálně 25-30 °C během letních měsíců (prosinec - březen) a klesají na příjemných 20-25 °C v zimě (červenec - srpen).

V létě je Blyde River Canyon Nature Reserve ovlivněn teplými vzdušnými proudy, které sem proudí z Indického oceánu. To způsobuje, že večery jsou zde příjemně svěží a noční teploty se mohou pohybovat kolem 15-20 °C. Právě v letních měsících může být zdejší počasí však poněkud nevyzpytatelné, s častými přívalovými dešti a bouřkami. Tyto deště nicméně přispívají k nádherné zeleni a zdarma zavlažují zdejší říční systém, ve kterém se nachází Blyde River.

Naopak v zimě je počasí stabilnější a suché, s minimálními srážkami. Díky nižším teplotám je zde ovšem o něco chladněji, s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C ve dne a 5-10 °C v noci. I přes nižší teploty však zde stále panuje příjemné podnebí, které je ideální pro turisty hledající klid a odpočinek.

Návštěvníci Blyde River Canyon Nature Reserve si mohou užít několik aktivit, které jsou k dispozici v každém ročním období. Patří sem například pěší turistika, jízda na kole, rybaření, rafting, nebo dokonce lety horkovzdušným balónem. Díky příjemnému počasí je možné vychutnat si tyto aktivity po celý rok, avšak některé z nich se mohou více hodit do teplých letních měsíců.

Vzhledem k tomu, že Blyde River Canyon Nature Reserve je hojně navštěvováno turisty, je důležité před cestou zkontrolovat předpověď počasí. Tímto způsobem se lze vyvarovat případným nepříjemnostem, jako jsou prudké deště a bouřky. Být připraven na různé počasí je klíčem k tomu, aby byla návštěva Blyde River Canyon Nature Reserve co nejpříjemnější.

Celkově lze říci, že počasí v Blyde River Canyon Nature Reserve je relativně mírné po celý rok, přičemž létě je charakteristické dešti a bouřkami, zatímco zima je suchá a teploty klesají. Bez ohledu na roční období si návštěvníci mohou užít všechny krásy a atrakce tohoto nádherného přírodního rezervace.


Ubytování Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí nespočet možností pro fantastickou dovolenou. Jedným z nejimpozantnějších a nejpoutavějších přírodních krás Jihoafrické republiky je Blyde River Canyon Nature Reserve. Tento rezervát je jedním z největších kaňonů na světě a poskytuje návštěvníkům jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie.

Blyde River Canyon Nature Reserve se nachází v provincii Mpumalanga, asi 350 kilometrů od hlavního města Pretorie. Rezervát zaujímá rozlohu přes 29 000 hektarů a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně nosorožců, leopardů a slonů. Kromě toho je v rezervátu možné zahlédnout i nespočet druhů ptáků, což ho činí rájem pro ornitology a nadšence do přírody.

Největší atrakcí tohoto místa je samozřejmě Blyde River Canyon samotný. S hloubkou až 800 metrů a délkou přes 25 kilometrů je tento kaňon jedním z nejspektakulárnějších geologických útvarů na světě. Jeho strmé stěny vytvářejí panoramatické výhledy a návštěvníci si mohou užívat krásných pohledů na vodopády, jeskyně a impozantní skály. Mezi nejoblíbenější místa pro fotografie patří Three Rondavels, Pinnacle a God's Window.

Dalším významným místem v rezervátu je Bourke's Luck Potholes, což jsou obrovské válce a víry ve skále vytvořené proudem řeky Blyde a Treur. Tyto jedinečné geologické útvary vytvářejí fascinující vzory a jsou zároveň nezapomenutelnou památkou země.

Pokud si chcete užít dobrodružství a poznat přírodu Jihoafrické republiky zblízka, nabízí rezervát také mnoho outdoorových aktivit. Můžete se vydat na turistické stezky a vychutnat si procházky po okolním horském terénu, nebo se plavit po řece Blyde na kanoi. Pro ty dobrodružnější je zde možnost podniknout také horskou cyklistiku nebo skákat z padáku při paraglidingu.

Pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat v tomto nádherném prostředí déle, je v rezervátu k dispozici i ubytování. Existuje několik kempů a chatových osad, které nabízejí pohodlí a útulné zázemí pro dovolenou v přírodě. Můžete si vybrat mezi stanovými tábořišti nebo pronajmout chatu se všemi potřebnými vybaveními. Není nic lepšího, než se ráno probudit v srdci přírody, otevřít okno a sledovat, jak se slunce zvedá nad kaňonem.

Blyde River Canyon Nature Reserve je skutečným skvostem Jihoafrické republiky a návštěvníci zde najdou úžasnou kombinaci ojedinělých přírodních útvarů a vzácných druhů rostlin a zvířat. Jestliže máte rádi dobrodružství, krásné výhledy a klid v přírodě, pak je tento rezervát ideálním místem pro vaši další dovolenou. Nechte se unést krásou Blyde River Canyon a prožijte nezapomenutelné zážitky v Jihoafrické republice.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách