Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Estonsko Saaremaa

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Saaremaa


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně estonského ostrova Saaremaa mohou zahrnovat:

1. Jak se dostanu na Saaremau?
Odpověď: Na Saaremau se lze dostat přes trajekt z přístavu v estonském městě Virtsu nebo z ostrova Muhu, kde je most spojující Muhu s Saaremau.

2. Co je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Saaremau?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po ostrově Saaremaa, je autem nebo na kole. Na ostrově jsou také k dispozici taxislužby a veřejná doprava, ale ty jsou omezenější.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce na Saaremau?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce na Saaremau patří hrad Kuressaare, poznávací stezka jižního pobřeží, vesnice Angla s větrným mlýnem a muzeem větrných mlýnů či přírodní rezervace Vilsandi.

4. Jak dlouho bych měl strávit na Saaremau?
Odpověď: Doporučuje se strávit na Saaremau minimálně 2 nebo 3 dny, abyste měli dostatek času navštívit hlavní atrakce a užít si ostrovskou atmosféru. Pokud máte možnost, pobyt prodloužte, protože Saaremaa nabízí také klidné pláže a příležitosti k relaxaci.

5. Jaké jsou populární pláže na Saaremau?
Odpověď: Mezi populární pláže na Saaremau patří pláž Mändjala, která je známá svými bílými písečnými dunami, a také pláž Kuressaare, která se nachází nedaleko centra města Kuressaare.

6. Můžu na Saaremau spat ve stanu nebo ve vesnici?
Odpověď: Ano, kempování ve stanu je povolené na určených místech na ostrově Saaremaa. Existují také možnosti ubytování v soukromých domech nebo v penzionech ve vesnicích.

7. Kde se mohu najíst na Saaremau?
Odpověď: Na Saaremau je mnoho restaurací a kaváren nabízejících estonskou kuchyni a regionální speciality, jako jsou smažené sardinky, pečená helénka nebo tradicionální estonský chléb.

8. Jaké jsou nejvhodnější aktivity na Saaremau pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Saaremaa nabízí řadu aktivit pro rodiny s dětmi, včetně návštěvy hradu Kuressaare, Krajinného muzea na náměstí Karjamaa nebo výletu na piknikovou louku ve Vilsandi. Na ostrově jsou také dětská hřiště a možnosti procházek v přírodě.

Toto jsou pouze některé z nejčastěji položených dotazů a odpovědí týkajících se ostrova Saaremaa v Estonsku.


Dovolená Estonsko Saaremaa


Estonsko je jednou z překvapivě malebných a atraktivních destinací v severní Evropě, a Saaremaa, největší estonský ostrov, nabízí ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek na dovolené. Pokud plánujete svou příští dovolenou, Saaremaa by měla být na vašem seznamu zájmu.

Saaremaa se nachází v Baltském moři, jen několik kilometrů od estonské pevninské hranice. Je to jedinečný ostrov, který je přírodním rájem a rozkoší pro každého milovníka přírody. Na ostrově je spousta výjimečných míst a aktivit, které můžete prozkoumat.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Saaremaa, je jeho úchvatná příroda. Ostrov je pokryt rozlehlými lesy, plážemi s jemným pískem a okouzlujícími přírodními rezervacemi. Můžete navštívit Vilsandi národní park, který je domovem tisíců druhů ptáků a jednou z největších pobřežních rezervací v Evropě. Tento park je ideálním místem pro piknik či procházku v přírodě.

Další zásadní částí estonské kultury je historie a architektura. Ve městě Kuressaare, hlavním městě Saaremaa, můžete navštívit hrad Kuressaare, který je nejzachovalejším medieválním hradem v Pobaltí. Historické centrum města je plné malebných uliček a domů, které vám učarují svým kouzlem. Prostě si užijte procházku uličkami a obdivujte krásnou architekturu.

Pokud jste milovníci wellness a odpočinku, Saaremaa nabízí také několik lázní a lázeňských center, kde si můžete dopřát relaxaci a regeneraci. Mnoho lázní se nachází v blízkosti přírodních minerálních pramenů, které mají léčivé účinky na tělo. Díky tomu můžete zažít zároveň relaxační dovolenou a prospěch pro váš zdravotní stav.

Saaremaa je také domovem mnoha tradičních estonských jídla. Můžete ochutnat místní speciality, jako je fraštacké maso nebo ryby připravené v tradičním estonském stylu. Místní kuchyně je známá svými čerstvými surovinami a jednoduchými, ale chutnými recepty.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, nebudete zklamáni. Ostrov nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodní sporty a golf. Saaremaa je také proslulá svým vynikajícím kiteboardingem a jachtingem. Nezapomeňte si pronajmout kolo a projet se po ostrově, abyste si užili nádherné výhledy a přírodu.

Večery můžete trávit v jednom z místních barů nebo restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční estonské pivo a jídlo. Estonsko je také známo svou bohatou hudební a kulturní scénou. Můžete se těšit na koncerty, festivaly a další kulturní události, které se na ostrově pořádají.

Pokud hledáte cestu, jak se odpočinout a zažít dovolenou v nějakém jedinečném prostředí, Saaremaa v Estonsku je skvělou volbou. Příroda, historie, kultura a aktivní turistika se všechny spojují na jednom místě, což vytváří nepřekonatelnou kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Estonsko Saaremaa


Estonsko Saaremaa je krásný ostrov na pobřeží Baltského moře. Mnoho turistů se sem vydává za nádhernou přírodou, historickými památkami a také za ubytováním, které nabízí různé možnosti od kempů přes hotely až po penziony.

Jeden z nejpopulárnějších druhů ubytování na Saaremaa jsou penziony. Nabízejí soukromé pokoje se společným sociálním zařízením, případně i apartmány se samostatným vchodem. Mnohé z penzionů jsou obklopeny nádhernou přírodou a jsou umístěny v klidných oblastech, ideálních pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu.

Další možností je hotelové ubytování, které je nabízeno v různých cenových kategoriích. Hotely jsou obvykle umístěny v blízkosti pláží a jiných turistických atrakcí. V mnoha z nich najdete také wellness centra, restaurace a další služby pro pohodlný pobyt.

Pokud hledáte ubytování v přírodě, kempování je ideální možnost. Na Saaremaa najdete mnoho kempů, které jsou vhodné pro rodinné dovolené i pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a okolí prozkoumat na vlastní pěst.

Ať už si zvolíte jakýkoli druh ubytování, na Saaremaa najdete mnoho možností, aby vaše dovolená byla nezapomenutelná. Jestliže rádi relaxujete a užíváte si okouzlující přírody, pravděpodobně budete více nakloněni příjemnému klidnému penzionu. Pokud jde o vnitřní kulturu a historii, můžete potřebovat něco v blízkosti zajímavých památek. Ať už si zvolíte jakýkoli typ ubytování, určitě si užijete nádherný pobyt na tomto magickém ostrově.


Počasí Estonsko Saaremaa


Saaremaa je největší ostrov v Estonsku a tvrdí se, že je to jedno z nejkrásnějších míst země. Tento ostrov je známý svými bílými plážemi, klidnými lesy a malebnými vesnicemi. Nicméně počasí na Saaremaa není zrovna předvídatelné a může se velmi rychle změnit.

Pokud chcete navštívit Saaremau v létě, bude to pro vás nejlepší čas z hlediska počasí. V červnu, červenci a srpnu je průměrná teplota kolem 20 °C. Slunce trvá více než 18 hodin denně, takže můžete užít dlouhých slunečných dní až do večera. Nicméně, být v pobřežní oblasti, není to bez větru. Může to být docela chladné, pokud fouká vítr z moře, takže byste měli vždy mít s sebou svetr nebo bundu.

Při návštěvě Saaremaa v zimě se můžete těšit na krásné výhledy na zasněžené pobřeží a klidné lesy. Nicméně, průměrná teplota v zimě bývá kolem -5 °C. Někdy dokonce klesne až na -15 °C, takže byste měli být připraveni na extrémní chlad. V zimě také prší a sněží poměrně často, takže byste měli být připraveni na náročné podmínky na silnicích.

Pro návštěvníky Saaremau na jaře a na podzim je nejlepší se připravit na chladné a deštivé dny. Průměrná teplota na jaře bývá kolem 10 °C, zatímco na podzim je průměrná teplota kolem 5 °C. V období jara a podzimu se setkává Saaremaa hodněm s větrem a deštěm, takže byste měli mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Celkově lze říci, že počasí na Saaremaa je poměrně nevyzpytatelné a může se rychle změnit. Proto je lepší být připraven a mít s sebou vhodné oblečení a obuv. Navštívit Saaremau můžete kdykoliv během roku, ale nejlepší období jsou léto a jaro, kdy máte nejlepší šanci užít si krásné slunečné dny a klidné lesy.


Letenka Estonsko Saaremaa


Estonsko je skvělou destinací pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a klid na dovolené. Jedním ze skvělých míst, které byste si neměli nechat ujít, je Saaremaa. Tento ostrov, nacházející se v Baltském moři, se nachází asi 3 hodiny jízdy od Tallinnu a je jedním z největších ostrovů v Evropě.

Pokud hledáte způsob, jak se dostat na Saaremaa, letenka se zdá být rychlým a snadným řešením. Jedna z nejlepších možností, jak najít levné letenky do Estonska, je hledat srovnávače letenek online. Tam můžete porovnat ceny různých aerolinek a nakonec si vybrat tu nejlepší variantu.

Po příletu na letiště Kuressaare, které se nachází přímo na ostrově, získáte okamžitý pocit poklidné atmosféry, která vládne na Saaremaa. Pokud máte zájem o turistické aktivity, můžete si naplánovat výlety na procházky po přírodních stezkách, navštívit lokální památky, jako jsou zříceniny hradu Kuressaare, nebo se projít po městských čtvrtích a objevovat nová místa.

Kromě toho, si můžete dopřát i relaxaci u moře, nebo ochutnat místní speciality, jako jsou slané uhorky nebo korvapuusti (kořeněné housky). Na ostrově se rovněž nachází řada lázní a spa, kde si můžete dopřát masáže a další léčebné procedury.

Zkrátka, letenka do Saaremaa je skvělý způsob, jak zažít krásy Estonska. Ostrov nabízí klidný a pohodový pobyt, který vás nejspíše osloví. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a zároveň zažít něco nového, Saaremaa je tím pravým místem. Stačí si jen najít letenky online a můžete vyrazit na dobrodružství.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách