Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Ekvádor Laguna Quilotoa

Letenka Ekvádor Laguna Quilotoa


Ekvádor je země známá svou ohromující přírodní krásou a jedno z míst, které stojí za návštěvu, je Laguna Quilotoa. Tato malebná horská jezera se nachází v kráteru, který vznikl před tisíci lety po výbuchu sopky. Quilotoa je jedním z nejatraktivnějších a nejmalebnějších kráterových jezer na světě a je jedním z vrcholů cestovatelských zážitků pro každého návštěvníka Ekvádoru.

Laguna Quilotoa je přirozenou národní památkou a jedním z nejnavštěvovanějších míst v Ekvádoru. Její název pochází zquo tlumočení domorodých Kichwa slov "killa" a "toa", což v překladu znamená "měsíc" a "jezero". Tento název je způsoben tím, že jezero mění barvu podle přírodního světla, což mu dodává zcela magickou a tajemnou atmosféru.

Laguna Quilotoa se nachází přibližně 3 hodiny jízdy autem od hlavního města Quito. Cesta k ní je doplněna krásnými horskými výhledy a malebnými horskými vesnicemi. Po příjezdu na místo se návštěvníci ocitnou před zrakem ohromujícího kráterového jezera. Quilotoa je obklopena strmými horami a zasněženými vrcholky a její turisticky atraktivní cesta vede po úzké stezce, která obíhá celý kráter.

Voda v jezeře má takřka hypnotickou barvu, která sahá od tyrkysové až po tmavě modrou nebo dokonce zelenou. Barva se mění v závislosti na počasí a denní době, což poskytuje návštěvníkům jedinečnou možnost sledovat přirozenou proměnlivost jezera. Někteří cestovatelé se odváží sestoupit do kráteru a vyzkoušet rozmanitou paletu vodních sportů, jako je například kajak nebo paddleboarding.

Okolí Laguna Quilotoa je také bohaté na kulturní dědictví Ekvádoru. V blízkých horských vesnicích žijí domorodci, kteří si zachovávají tradiční způsob života a řemesla. Návštěvníci mohou navštívit tato malá sídla, kde se dozvědět více o místní kultuře a koupit si autentické suvenýry a řemeslné výrobky.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit ještě více do přírody, je zde možnost trekovat okolo kráteru a ochutnat opravdovou krásu And. Cesta nabízí úchvatné výhledy a okamžiky klidu a odpočinku. Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete se připojit k některým z místních výprav a pokusit se zdolat celý kráter pěšky. Není to pro slabé srdce, ale odměna za dosažení vrcholu v podobě ohromujícího výhledu na Laguna Quilotoa stojí za to.

Laguna Quilotoa je jedním z těch míst v Ekvádoru, které nepřehlédnete. Je to zářivý příklad ohromující přírodní krásy, která je stále více oblíbená u návštěvníků z celého světa. Nechte se unést kouzlem tohoto místa a užijte si nezapomenutelný adrenalinový zážitek v srdci And.


Dovolená Ekvádor Laguna Quilotoa


Ekvádor, malá země nacházející se v jižní Americe, je známá svou překrásnou přírodou a různorodými krajinami. Mezi nejznámější turistické atrakce patří například Laguna Quilotoa, jedno z nejkrásnějších jezer v Ekvádoru.

Laguna Quilotoa se nachází ve vulkanickém kráteru v Ekvádorském pohoří, ve výšce přes 3800 metrů. Jezero vzniklo před více než 800 lety po explozi sopky Quilotoa. Dnes je to oblíbená turistická destinace, která láká návštěvníky z celého světa.

Jezero Quilotoa je jedinečné svou intenzivně zelenou barvou, která je způsobena minerály rozpuštěnými v jeho vodě. Návštěvníci si zde mohou vychutnat úchvatný výhled na tuto zelenou lagunu obklopenou horskými štíty a přilehlými vesničkami. Místní lidé jsou velmi pohostinní a je možné se s nimi seznámit a dozvědět se více o jejich tradičním životním stylu.

Pro turisty je zde k dispozici mnoho aktivit a zážitků. Můžete si například vypůjčit kánoe a projet se po jezeře, nebo se vydat na pěším výletu okolo jezera a vychutnat si úchvatnou krajinu. Pro ty, kteří rádi objevují podzemní svět, je zde také možnost sestoupit do vulkanického kráteru a prozkoumat jeho dokola se rozprostírající stráně.

Kolem jezera Quilotoa se nacházejí také tradiční horské vesnice, kde můžete ochutnat autentickou ekvádorskou kuchyni. Tato oblast je známá svými kulatými domy s palmovou střechou a pestrobarevnými látkami, které se používají k výrobě tradičních oděvů.

Chcete-li strávit noc v přírodě a zažít jedinečný západ slunce nebo východ, můžete se rozhodnout přespat ve vesnici nebo tábořit přímo u jezera. Oheň, hvězdy a ticho jsou zárukou nezapomenutelných okamžiků, které si budete pamatovat dlouho poté, co se vrátíte domů.

Pokud plánujete návštěvu Ekvádoru, nenechte si ujít Laguna Quilotoa. Jedinečná krása tohoto jezera a okolní krajiny vám vyrazí dech a poskytne vám příležitost objevit krásy přírody, které má tato malebná země nabídnout.


Počasí Ekvádor Laguna Quilotoa


Ekvádor je země plná hory, deštných pralesů a sopek. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi je kráterové jezero Laguna Quilotoa, které se nachází v Andách asi 200 km jihozápadně od hlavního města Quito.

Quilotoa je sopečný kráter o průměru 3 km, jehož stěny se tyčí až do výšky 400 metrů. V jeho středu se rozkládá krásně tyrkysově zbarvené jezero, jehož barva se mění podle intenzity slunečního záření a času dne.

Počasí v tomto regionu je poměrně nestabilní a silně ovlivněno nadmořskou výškou. V oblasti Quilotoa se obvykle vyskytují dvě období dešťů - od dubna do května a od října do listopadu. Během těchto měsíců může být cesta na vrchol kráteru těžší, protože jsou často zaplavené. V létě (červen až srpen) se může očekávat sušší a slunečnější počasí, které zpříjemní turistům cestu k jezeru.

I během suchých období se může ale počasí rychle změnit. Teploty se mohou v průběhu dne výrazně měnit, přičemž v noci může být docela chladno. V zimě se teploty dokonce mohou snížit na -5 °C, zato v létě jsou teploty příjemné a kolem 20-23°C.

Nejlepší doba k návštěvě Laguna Quilotoa je v ranních hodinách, protože se v této době objevuje charakteristická mlha, která vytváří tajemné a dramatické prostředí. Odpoledne se obvykle vítr zesiluje a oblaka mohou přistát na kraji kráteru, což může omezit výhled na samotné jezero.

Při návštěvě Laguna Quilotoa byste měli být připraveni na chladné a vlhké počasí a oblékat se v dostatečném množství podle vlastních pocitů. Mějte při sobě i vodu, snack, ať již plánujete jen dovolenou nebo trekking v okolí. Ať už se rozhodnete, jakou dobu v Ekvádoru navštívíte, krásy tohoto kráterového jezera budou úchvatným zážitkem během celého roku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Laguna Quilotoa


1. Jak se dostanu do Laguny Quilotoa?

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Laguny Quilotoa. Nejlepší možností je buď si najmout soukromé auto nebo si zakoupit cestovní balíček od místních agentur, které vám zajistí dopravu a průvodce. Většina turistů volí možnost autobusu, který jezdí ze zastávky v Latacungi nebo Pujilí až do vesnice Quilotoa, odkud se laguna nachází v docházkové vzdálenosti.

2. Jaká je vstupní cena do Laguny Quilotoa?

Vstup do Laguny Quilotoa je zdarma, ale pokud chcete najmout nebozkou, které vás odvezou po okružní cestě, může být poplatek až 5 USD.

3. Je voda v Laguně Quilotoa vhodná ke koupání?

Voda v Laguně Quilotoa je velmi chladná a je také bohatá na minerály, které dělají z vody zelenkavou a trochu zakalenou. Nejsou zde tedy žádné pláže nebo vodní sporty a také se nedoporučuje koupání v této vodě.

4. Jaké jsou nejlepší výhledy na Lagoona Quilotoa?

Nejlepší výhledy na Lagunu Quilotoa lze najít ze stezek, které vedou kolem okraje kráteru. Je zde několik různých stezek, které vám umožní vidět lagunu z různých úhlů. Také si můžete najmout místního průvodce, který vás provede nejlepšími výhledy a dá vám více informací o historii a geologii oblasti.

5. Je možné tábořit v Laguně Quilotoa?

Ano, je možné v Laguně Quilotoa tábořit, ale omezují se jen na určená místa. Je dobré si zkontrolovat povětrnostní podmínky a zajistit si dostatečnou výbavu a jídlo, protože tady v oblasti dochází k velkým teplotním výkyvům.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Laguny Quilotoa?

Nejlepší doba na návštěvu Laguny Quilotoa je od prosince do února nebo od července do září, protože tyto měsíce jsou nejsušší a pravděpodobnost deště je nižší. V těchto měsících jsou také teploty mírné a slunce září déle než v ostatních měsících.


Ubytování Ekvádor Laguna Quilotoa


Laguna Quilotoa je krásná a jedinečná přírodní laguna nacházející se v Andách v Ekvádoru. Tato regionální atrakce je jednou z nejslavnějších turistických destinací v zemi, a to díky svému spektakulárnímu okolnímu prostředí a možnostem pro outdoorové aktivity.

Kdo by si myslel, že se v suchém hornatém terénu skrývá taková tajemná a krásná jezera? Laguna Quilotoa láká návštěvníky svou neuvěřitelně modrou barvou vody, kterou získala díky minerálům z okolních sopek. Její barva se mění v závislosti na slunečním světle a počasí, takže vás její podmanivé kouzlo vždy překvapí.

K dispozici je několik možností ubytování u laguny Quilotoa, které splňují potřeby a požadavky všech návštěvníků. Možná si přejete strávit noc v blízkosti laguny, abyste měli možnost vychutnat si malebné scenérie v klidu ráno, nebo se rozhodnout pro ubytování ve vesnici nedaleko, kde najdete také pohodlné a stylové hotely.

Někteří se rozhodnou spat přímo na pláži laguny, což je opravdu nezapomenutelný zážitek. Většinou pořádají tábořiště pro ty, kteří chtějí strávit noc pod širým nebem a probudit se s výhledem na jezero a očarující okolní krajinu.

Další možností je ubytování ve vesnici Chugchilan, která je známá svými přátelskými a útulnými hostely. Tyto ubytovací zařízení jsou obklopeny horskou krajinou a nabízejí fantastický výhled na jezero. Můžete si vybrat z široké nabídky pokojů, od prostorných a komfortních rodinných pokojů až po levné sdílené ubytování. Hosté mají obvykle přístup na terasu nebo do zahrady, což jim umožňuje vychutnat si okamžiky klidu a relaxace v příjemném prostředí.

Pro opravdové dobrodruhy a zkušené turisty je tu také možnost vyzkoušet si pobyt v místních farech nebo horských chatách. Tato autentická ubytování vám umožní zažít tradiční životní styl místních obyvatel a užít si interakci s nimi. Mnoho farech a horských chat poskytuje prostor pro přenocování a často také nabízí úžasné domácí jídlo, které vám umožní ochutnat místní gastronomii.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování u laguny Quilotoa, můžete se těšit na ponoření do nádherné přírody a malebných scenérií, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. V noci se můžete kochat hvězdami, které na nebi svítí jasněji než kde jinde, a ráno si můžete vychutnat procházku kolem jezera a dýchat svěží horský vzduch.

Laguna Quilotoa patří k nejvíce ceněným přírodním krásám v Ekvádoru a každý, kdo sem zavítá, si toho je vědom. Nabízí návštěvníkům příležitost k relaxaci, aktivitám a dobrodružství ve správné míře. Ať už se rozhodnete, jaké ubytování zvolit, Laguna Quilotoa vám nabídne nezapomenutelný pobyt v jednom z nejúžasnějších přírodních prostředí na světě.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách