Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Egyptian Museum

Počasí Egypt Egyptian Museum


Egyptské muzeum leží v centru Káhiry, hlavního města Egypta. Je jedním z největších muzeí v oblasti Blízkého východu a je domovem mnoha vzácných archeologických artefaktů a pokladů z egyptských dějin.

Vzhledem ke své poloze v severovýchodní Africe má Egypt horké a suché podnebí. Letní teploty mohou dosáhnout až 40°C nebo vyšší, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25°C. Vzhledem ke svému umístění podél Nilu, Egyptské muzeum je obklopeno zelenými oázami a palmovými háji, které zlepšují mikroklima několika tisíciletí starých exponátů uložených uvnitř muzea.

Muzeum samotné bylo postaveno v roce 1901 a obsahuje více než 120 000 exponátů. Mnoho z těchto artefaktů, jako jsou sochy faraonů, mumie a další památky ze starověkého Egypta, jsou chráněny před vlivem počasí ve speciálních klimaticky kontrolovaných vitrínách a vysokých stropních prostorech.

Vzhledem k suchému podnebí Egypta je vlhkost v muzeu udržována na nízké úrovni. Důležité je, aby vlhkost nebyla ani příliš vysoká, ani příliš nízká, aby artefakty nebyly narušeny. Klimatizace a další technické systémy jsou ve všech částech muzea pečlivě sledovány, aby se zajistilo optimální prostředí pro artefakty i návštěvníky.

Návštěvníci jsou povinni dodržovat několik pravidel, která mají minimalizovat riziko poškození exponátů. Například je zakázáno fotografovat nebo používat blesk ve vnitřních prostorách muzea, aby se zabránilo poškození citlivých artefaktů. Návštěvníci jsou také povinni dodržovat pokyny k ochraně a nezasahovat do exponátů.

Zde v Egyptském muzeu mohou návštěvníci obdivovat například slavné zlaté masky faraona Tutanchamona, která je jednou z nejznámějších artefaktů muzea. Masku bylo třeba chránit před vlivy počasí a vlhkosti, aby zůstala zachována její původní krása.

V oblasti Egyptského muzea je také důležité chránit exponáty před pískem a prachem. Vzhledem k blízkosti pouště je zde často vysoká koncentrace prachu ve vzduchu, což by mohlo negativně ovlivnit stav exponátů. Proto jsou okna a vstupy muzea pokryty speciálními filtry, které filtrují prach a škodlivé látky z prostředí.

Celkově, Egyptské muzeum je vystaveno vnějším povětrnostním podmínkám jako je sluneční svit, extrémní teploty a vysoká koncentrace prachu. Proto jsou technické systémy a opatření k udržování optimálního prostředí velmi důležité, aby se artefakty uvnitř muzea uchovaly pro budoucí generace.

Egyptské muzeum je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě, které přitahuje turisty z celého světa. Skrze vývoj moderní technologie a péče o prostředí se zajišťuje, že exponáty jsou dobře zachovány a přístupné pro návštěvníky.


Dovolená Egypt Egyptian Museum


Egyptské muzeum v Káhiře je jedním z nejvýznamnějších kulturních institucí v celém Egyptě. Nachází se na území Muallaka, nedaleko od Tahrirského náměstí. Toto muzeum je domovem více než 120 tisíc archeologických artefaktů, které pocházejí z různých období egyptské historie.

Egyptské muzeum bylo založeno v roce 1858 egyptským vládcem Ismailem Pashou. Jeho cílem bylo shromáždit a uchovat vzácné historické předměty a artefakty pro budoucí generace. Muzeum se postupně rozrůstalo a získávalo další a další exponáty, včetně slavného pokladu faraona Tutanchamona, který byl objeven v roce 1922 egyptským archeologem Howardem Carterem.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Egyptské muzeum, se ocitnou v srdci egyptského umění a historie. Muzeum prezentuje bohatou sbírku soch, malovaných sarkofágů, chrámových relikvií, amuletů, šperků, nástěnných malířství a dalších artefaktů. Největší atrakcí jsou samozřejmě poklady faraona Tutanchamona, které zahrnují jeho slavnou zlatou masku, trůnní křeslo, vázy, šperky a mnoho dalšího.

Prohlídka Egyptského muzea je pro návštěvníky jedinečnou příležitostí ponořit se do tisícileté historie a rozšířit své znalosti o egyptské civilizaci. Kurátoři muzea uspořádali expozice tak, aby návštěvníci mohli sledovat vývoj egyptského umění a kultury od nejstarších dob až do pozdního středověku.

Kromě expozic stálých sbírek nabízí muzeum také dočasné výstavy, které zahrnují různá témata související s egyptskou historií a kulturou. Tyto výstavy poskytují zájemcům možnost prohloubit své znalosti a objevit nové aspekty Egypta.

Pokud se rozhodnete navštívit Egyptské muzeum, měli byste si určitě vyhradit dostatek času, abyste mohli projít všechny expozice a objevit skvosty egyptského umění. Doporučuje se také najmout si průvodce, který vám bude poskytovat další informace a vysvětlení k jednotlivým exponátům.

Egyptské muzeum v Káhiře je pro každého milovníka historie a kultury neodolatelným lákadlem. Je to místo, kde můžete opravdu pocítit prostředí starověkého Egypta a ocitnout se tváří v tvář artefaktům, které jsou symbolem této úžasné civilizace. Pokud se chystáte do Egypta, není pochyb, že návštěva Egyptského muzea by měla být na vrcholu vašeho seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Egyptian Museum


Dotazy:

1. Kde se nachází Egyptské muzeum v Egyptě?
2. Jaké jsou otevírací hodiny Egyptského muzea?
3. Kolik stojí vstupenka do Egyptského muzea?
4. Jak se mohu dostat do Egyptského muzea?
5. Co mohu vidět v Egyptském muzeu?
6. Kdy bylo Egyptské muzeum založeno?
7. Jsou v muzeu k dispozici průvodci?
8. Jsou v muzeu k dispozici audio průvodci?
9. Je vhodné rezervovat si vstupenky předem?
10. Mohu z fotografovat a natáčet ve mzeu?

Odpovědi:

1. Egyptské muzeum se nachází v Káhiře, hlavním městě Egypta.
2. Otevírací hodiny Egyptského muzea jsou obvykle od 9:00 do 17:00 hodin.
3. Cena vstupenky do Egyptského muzea se může lišit, přesné informace je nejlepší získat na webových stránkách muzea.
4. K Egyptskému muzeu se můžete dostat veřejnou dopravou, taxíkem nebo organizovanou turistickou exkurzí.
5. V Egyptském muzeu můžete vidět mnoho egyptských artefaktů, včetně slavného zlatařského pokladu faraona Tutanchamona a mumií egyptských králů.
6. Egyptské muzeum bylo založeno v roce 1858.
7. V Egyptském muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o sbírkách a historii muzea.
8. V muzeu jsou k dispozici také audio průvodci, které si můžete pronajmout a poslouchat informace ve vašem jazyce.
9. Pro velmi rušné období nebo pokud chcete vyhnout čekání ve frontách, je vhodné si vstupenky do Egyptského muzea rezervovat předem.
10. Ve většině částí muzea je fotografování a natáčení povoleno, ale v některých částech může být zakázáno. Je důležité dodržovat pravidla týkající se fotografování a natáčení a vyhnout se osvětlování bleskem, protože to může poškodit artefakty.


Letenka Egypt Egyptian Museum


Egyptské muzeum v Káhiře, známé také jako Muzeum starožitností, je jedním z nejvýznamnějších muzeí země. Nachází se v centru Káhiry a jeho sbírka obsahuje více než 120 000 artefaktů z Egypta.

Mezi nejvýznamnější exponáty patří Seznam Farao z Achnatonova chrámu v Amarně, zlatá maska krále Tutanchamona, královské mumie a sochy období Staré říše.

Jedním z hlavních lákadel muzea je určitě sbírka Tutanchamonových artefaktů, které byly objeveny Howardem Carterem v roce 1922 v údolí králů. Kromě zlaté masky je vystavena i jeho rakve, nábytek a předměty, které byly pohřbeny s ním.

Muzeum je rozděleno do několika částí, včetně sbírky hrobek, která zahrnuje mnoho artefaktů nalezených v hrobech faraonů v údolí králů a královen v údolí králů, a sbírku staré říše, kde jsou umístěny sochy, symboly a nápisy z období pyramidových středoříší.

Muzeum je otevřeno každý den od 9:00 do 16:00 hodin, s výjimkou frekvence během svátků. Vstupné se liší pro domácí a zahraniční návštěvníky, ale je možné zakoupit různé vstupní balíčky.

Pokud byste měli k dispozici dostatek času, navštivte prosím toto muzeum, protože to je skutečně nezapomenutelné zážitky. Budete fascinováni kořeny egyptského umění a dějiny, když procházíte tisíci artefakty ze starověkého Egypta.


Ubytování Egypt Egyptian Museum


Egypt Egyptian Museum: Zážitek historie a kultury

Egyptské muzeum v Káhiře patří mezi největší a nejvýznamnější muzea na světě. Nachází se v centru Káhiry a je domovem pro některé z nejvzácnějších a nejhodnotnějších artefaktů světa. Pro milovníky historie a kultury je navštívení Egyptského muzea nezapomenutelným zážitkem.

Ubytování v blízkosti Egyptského muzea

Káhira je velké město, ale v blízkosti Egyptského muzea se nachází mnoho hotelů a ubytování, které splní požadavky různých cestovatelů. Hlavním cílem návštěvníků je většinou pobyt na krátkou dobu, a proto si vybírají ubytování v blízkosti muzea, aby byli co nejblíže k turistickým atrakcím.

Některé populární hotely v blízkosti muzea jsou například:

- Kempinski Nile Hotel Cairo: Pětihvězdičkový hotel se nachází přímo na břehu Nilu a nabízí nádherný výhled na řeku. Hotel nabízí vysokou úroveň služeb a pohodlí.

- Steigenberger Hotel El Tahrir: Čtyřhvězdičkový hotel se nachází v blízkosti muzea a náměstí Tahrir a nabízí moderní pokoje a vybavení.

- The Nile Ritz-Carlton: Luxusní pětihvězdičkový hotel, který byl nedávno zrekonstruován a nabízí nádherný výhled na Nil a Káhiru. Hotel má také vynikající restaurace a lázně.

Návštěva Egyptského muzea

Egyptské muzeum obsahuje některé z nejvzácnějších artefaktů starověkého Egypta, které pocházejí z období více než 5000 let. Mezi nejcennější exponáty patří Tutanchamonova hrobka, která byla objevena v roce 1922 a obsahuje více než 5000 zlatých předmětů.

Muzeum se skládá z více než 120 000 exponátů, které jsou rozděleny do různých sekcí. Patří mezi ně sochy, hieroglyfy, mumie, obrazy a další předměty připomínající starověkou egyptskou kulturu a historii.

Čas strávený v Egyptském muzeu patří mezi nezapomenutelné zážitky. Návštěvníci se mohou projít mezi obrovskými sochami a podívat se na neocenitelné artefakty, které ukazují, jak dalece se egyptská civilizace vyvinula a jaký vliv měla na moderní svět.

Závěr

Návštěva Egyptského muzea není jen pouhou prohlídkou historických exponátů, ale také jedinečným zážitkem. Ubytování v blízkosti muzea umožní návštěvníkům pohodlný přístup k této kultovní turistické atrakci. Při plánování cesty do Káhiry by neměl být Egyptský muzeum opomenut v itineráři, protože je to nezapomenutelná zastávka pro každého, kdo má zájem o historii a kulturu starověkého světa.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách