Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Džibutsko Lake Ghoubet

Dovolená Džibutsko Lake Ghoubet


Džibutsko je malá africká země ležící na pobřeží Rudého moře. Mezi turisty je dosud poměrně neznámá, přestože nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je i nádherné jezero Ghoubet.

Lake Ghoubet, často nazývané také Ghoubet al-Kharab, se nachází na severovýchodě Džibutska, nedaleko od hlavního města Džibuti. Toto slané jezero je součástí přírodního přístavu Ghoubet v úžině Bab-el-Mandeb, která spojuje Rudé moře s Adenským zálivem.

Jezero Ghoubet je jedním z nejpodivnějších míst na Zemi. Svým tvarem připomíná ruku s prsty, což mu vysloužilo název "Ruka Sáry". Jedná se o tektonickou propast, která vznikla pohybem zemských desek. Je obehnáno vysokými sopečnými horami, které vytvářejí téměř surreálnou atmosféru.

Toto slané jezero je domovem mnoha unikátních druhů živočichů. Mezi nejznámější patří například delfíni, vorvaňové a žraloci. Jezero Ghoubet je také významným hnízdištěm pro tisíce různých druhů ptáků, což přitahuje zdejší ornitology a přírodovědce.

Pro turisty je jezero Ghoubet také oblíbeným místem pro potápění. V jeho hlubokých vodách se skrývá fascinující podmořská flóra a fauna, kterou lze objevovat při potápění. Jezeru také dominuje sopka Ardoukoba, která se třpytí svou sopečnou činností. Každý rok sem přijíždí tisíce turistů, aby si prohlédly tento ohromující geologický fenomén.

Džibutsko a jezero Ghoubet nabízejí také řadu dalších zážitků. Můžete se vypravit na safari a sledovat zebras, koně Převalského nebo gazely v přírodní rezervaci Day Forest. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se vydat na kiteboarding nebo windsurfing do zálivu Ras Ero.

Navštívit Džibutsko je jako cesta do jiného světa, plného exotiky a překvapení. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruhem, nebo jen hledáte klidné místo pro dovolenou, jezero Ghoubet je bezesporu místem, které stojí za to vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Ghoubet


1. Jak se jmenuje jezero ve městě Džibutsko?
- Jezero se jmenuje Lake Ghoubet.

2. Kde se jezero Lake Ghoubet nachází?
- Nachází se v zemi Džibutsko, přesněji nedaleko města Tadjoura.

3. Je jezero Lake Ghoubet slané nebo sladké?
- Jezero Lake Ghoubet je extrémně slané. Obsahuje velké množství solankových minerálů.

4. Jaké je hloubka jezera Lake Ghoubet?
- Hloubka jezera se pohybuje kolem 20 metrů.

5. Je možné se ve jezeře Lake Ghoubet koupat nebo potápět?
- Kvůli vysokému obsahu soli není doporučováno se v jezeře koupat nebo potápět. Voda je pro koupání příliš nepříjemná a mohla by poškodit kůži.

6. Jaké zvířectvo je v jezeře Lake Ghoubet?
- V jezeře můžete spatřit některé druhy ryb, jako je kutouz, okoun běloústý nebo mnohoocasá ryba ze skupiny klounovců.

7. Lze okolo jezera Lake Ghoubet provést výlet lodí?
- Ano, je možné si zařídit výlet lodí po jezeře Lake Ghoubet s místními provozovateli.

8. Jsou v okolí jezera Lake Ghoubet nějaké zajímavé památky nebo přírodní útvary?
- Ano, v okolí jezera najdete například termální prameny, sopečná pole nebo křišťálovou pláž.

9. Je možné přes jezero Lake Ghoubet přejet do Eritreje?
- Ano, jezero Lake Ghoubet leží na hranici mezi Džibutskem a Eritreou. Přeplutí jezera však vyžaduje speciální povolení a je vhodné mít doprovod místních průvodců.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě jezera Lake Ghoubet?
- Nejlepší doba k návštěvě jezera je v období od listopadu do března, kdy je mírnější teplota a menší pravděpodobnost dešťových srážek.


Letenka Džibutsko Lake Ghoubet


Džibutsko Lake Ghoubet: Skvělý cíl pro milovníky přírody a dobrodružství

V dnešní době, kdy cestování představuje jedno z nejoblíbenějších koníčků, hledají lidé neustále nová a exotická místa k návštěvě. Jedním takovým unikátním cílem je Džibutsko Lake Ghoubet. Situované v Džibutském pobřežním území, toto nádherné místo nabízí jedinečný přírodní zážitek a dobrodružství, které se jen tak neseženou.

Lake Ghoubet je slané jezero, které se nachází v úzkém zálivu ve východní části Džibutského pobřeží. Jezero, jehož plocha činí více než 250 km², je známé svou extrémní slaností a fascinujícím ekosystémem. Vědci tvrdí, že salinita Lake Ghoubet je tak vysoká, že mnoho organismů zde nemůže žít, čímž je toto jezero jednou z nejextrémnějších slaných lokalit na světě. To však neznamená, že je zde úplně neobývatelné.

Díky vysoké koncentraci soli ve vodě se v jezeře vytváří unikátní a překrásná křišťálově bílá krusta. Tento podivný jev vytváří jakýsi "měsíční" krajinu, která se ještě více zvýrazňuje kontrastem s tyrkysovým mořem. Pro milovníky fotografování je toto místo snem. Nezapomenutelné selfie s tímto surrealistickým pozadím je téměř zárukou.

Lake Ghoubet není pouze okouzlující krajinou, ale také přístavem pro řadu úžasných živočichů a rostlin. Jezero je domovem mnoha druhů ryb, jako jsou snové ryby a žraloci, což z něj činí vyhledávaný cíl pro milovníky potápění. Potápěči se v tomto místě mohou těšit na unikátní podvodní scenérie a možnost pozorovat fascinující mořský život.

Ale to není všechno. V blízkosti jezera se nachází i populární oblast Randa, která je domovem mnoha savců a vodních ptáků. Především zde v zimě můžete pozorovat velryby i delfíny, kteří sem migrují. Pro milovníky ornitologie je zde také příležitost potkat mnoho druhů ptáků, které jsou zdejších mokřin závislí.

Zažít úžasné dobrodružství a objevovat nádhery Lake Ghoubet není zdaleka nemožné. Civilizace Džibutska nabízí služby osobních průvodců, kteří Vás provedou po okolí, představí Vám místní kulturu a zajistí bezpečný výlet. Při příjezdu do Džibutského letiště si můžete také půjčit auto a prozkoumat vlastními silami.

Jestliže jste vyhlášeným dobrodruhem a hledáte nové a zároveň překrásné místo k navštívení, pak je Džibutsko Lake Ghoubet tím správným místem pro Vás. Pustil se zcela odlišný svět, ve kterém se ztratíte v kráse přírody a ucítíte opravdový adrenalin. Nechte se vtáhnout do jedinečného příběhu, který tady na Vás čeká!


Počasí Džibutsko Lake Ghoubet


Džibutsko, malá africká země ležící na východním pobřeží kontinentu, je známá svými tropickými teplotami a suchým podnebím. Jediným výjimečným místem v této zemi je Lake Ghoubet, které někdy láká turisty a badatele svým specifickým počasím.

Lake Ghoubet, také známé jako Assal Lake, je slaný jezero, které se nachází v Afarské proláklině ve východním Džibutsku. Je to zajímavé místo, které spojuje unikátní geologii s extrémními klimatickými podmínkami. Jelikož se nachází pod úrovní moře, je to jedno z nejnižších míst na zeměkouli.

Když se podíváme na počasí v okolí jezera, je to poměrně výjimečné. V průběhu roku zde panuje horké a suché podnebí. Průměrné teploty se pohybují okolo 35°C, ale v létě mohou dosahovat až 50°C. Toto horko je kombinováno s nedostatkem srážek, a to i v dešťovém období.

Lake Ghoubet má také významné místo v historii jako nejteplejší místo na zeměkouli. V roce 1960 byla zaznamenána teplota 50,7°C, což je rekordní hodnota. Tato extrémní tepelná anomalie je způsobena především geografickým umístěním jezera v kombinaci s globálními klimatickými podmínkami.

Dalším výrazným faktorem jevícím vliv na počasí v této oblasti je mořský proud, zvaný Adal. Tento proud přináší do oblasti chladnou a suchou vzdušnou hmotu z oblasti Rudého moře, což je důvod, proč v okolí Džibutska převažují suché podmínky. Přítomnost slané vody v jezeře již nemá tak významný vliv na počasí.

Kromě extrémně horkých teplot je toto místo také známé pro svou geologickou aktivitu. Ve vzácných případech, kdy jezerní voda zasahne vyšší úroveň, dochází k parní eruptivní činnosti, při níž se z jezera uvolňují páry a horké plyny. Tento jev přitahuje výzkumníky a badatele, kteří jsou fascinováni tím, jak příroda dokáže vytvářet takovéto unikátní podmínky.

Lake Ghoubet je tedy fascinujícím místem se specifickým počasím. Extrémní teploty a suché podmínky, spolu s mořským proudem Adal a geologickou aktivitou, dávají tomuto místu jedinečný charakter. Pokud se do Džibutska vypravíte, nezapomeňte se připravit na horko a vyhledejte tento unikátní jezero, abyste si mohli vychutnat jeho fascinující počasí.


Ubytování Džibutsko Lake Ghoubet


Džibutsko se nachází ve východní Africe a je jedním z nejmenších států na světě. Přesto zde najdeme mnoho přírodních krás a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je i jezero Ghoubet.

Lago Ghoubet, jak se jezero nazývá také, je slané jezero nacházející se na pobřeží Rudého moře. Leží v blízkosti hlavního města Djibouti City, a je tvořeno tektonickým příkopem mezi Africkým a Arapským šelfem. Jestliže hledáte jedinečné ubytování s krásným výhledem, pak je toto místo pro vás ideální volbou.

I když je Lago Ghoubet relativně malé, nabízí návštěvníkům neuvěřitelně bohatou biodiverzitu. Jeho slané vody jsou domovem vzácných mořských tvorů a rostlin. Například je zde možné zahlédnout delfíny, žraloky a další mořské živočichy. Pro milovníky přírody a potápění je Lago Ghoubet skutečným rájem.

Jakmile dorazíte k jezeru, budete nadšeni z výhledu na okolní horské masivy a sopečné útesy. Atmosféra zdejšího prostředí je neuvěřitelně klidná a relaxační. Během pobytu v tomto regionu si můžete vyzkoušet různé aktivity, například šnorchlování, potápění nebo jízdu na loďce po jezeře. Právě tato bohatá nabídka aktivit přitahuje do této oblasti mnoho turistů.

Pokud hledáte ubytování přímo u jezera Ghoubet, máte několik možností. V okolí jezera se nachází několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Tyto hotely zpravidla poskytují širokou škálu služeb a vybavení, jako je bazén, restaurace, posilovna a wellness centrum. Můžete si tak užít nejen krásu přírody, ale také výjimečnou pohostinnost místních obyvatel.

Pokud preferujete něco více dobrodružného, můžete se rozhodnout pro kempování v přírodě. Existují kempy, které nabízejí možnost stanování přímo u jezera Ghoubet. Tyto kempy jsou základnou pro turisty, kteří se chtějí přímo ponořit do přírody a zažít autentickou atmosféru této oblasti. Kempy poskytují základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a ohniště, a umožňují tak turistům vychutnat si prodloužený pobyt v této unikátní krajině.

Jezero Ghoubet je přirozeným pokladem, který nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a objevovat krásu džibutské krajiny. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo kemp, budete mít zaručeně nezapomenutelný pobyt.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách