Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Bayahibe

Počasí Dominikánská republika Bayahibe


Bayahibe je krásné město nalezené poblíž jihovýchodního pobřeží Dominikánské republiky. Toto neuvěřitelné místo je známé pro své bílé písečné pláže a azurové vody Karibského moře. Avšak vzhledem k tomu, že Bayahibe leží pod rovníkem, v něm panuje celoročně tropické podnebí, kdy průměrné teploty se pohybují mezi 24°C a 30°C. Dá se říct, že sem můžete jet kdykoli během roku a užít si teplo a slunce.

Období, kdy je v Bayahibe nejvíce turistů, je v zimě, kdy v severní části světa už panuje mráz a lidé touží po letních dovolených. V tomto období můžete očekávat příjemné teploty, které se pohybují mezi 25°C a 28°C. Přestože v Bayahibe prší celý rok, od února do května je sezóna dešťů a může sem být častěji zahaleno oblačno. Nicméně déšť neruší pobyt na pláži a rostliny se v tomto období prokoušou zelení.

V období od června do září bude v Bayahibe horko a vlhko. Teploty mohou stoupat až k 30°C, takže byste si měli zajistit dostatek tekutin a vyhledávat stín. Můžete čekat krátké bouřky a přeháňky, které by neměly narušit vaše dovolené. Pokud se chcete vyhnout davům turistů a chcete si užít klidnou a pustou pláž, červen a září jsou ideální období.

Pokud chcete utéct před chladem a deštěm doma, Bayahibe je skvělou volbou pro celoroční letní dovolenou. Nicméně, pokud jste citliví na vysoké teploty, možná byste si měli vybrat norimberské měsíce. Během zimy máte vyšší šanci na slunečný a teplý den, zatímco v létě se budete muset uchýlit ke klimatizovaným pokojům a plážových stínicích. Bayahibe vždy nabízí krásné pláže a vody, takže si můžete být jisti, že si svůj pobyt zamilujete.


Dovolená Dominikánská republika Bayahibe


Dominikánská republika se stává stále populárnější destinací pro dovolenou, a jedno z nejvíce vyhledávaných míst v této oblasti je malebné letovisko Bayahibe. Toto krásné letovisko, které se nachází na jihovýchodě ostrova, nabízí všem návštěvníkům úžasné pláže, vzrušující vodní aktivity a jedinečnou příležitost poznat místní kulturu.

Bayahibe je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí odpočívat na pláži a relaxovat. Je zde mnoho písečných pláží s tyrkysovým mořem, které lákají návštěvníky k opalování a koupání. Oblast Bayahibe je také domovem několika chráněných přírodních rezervací, které přinášejí jedinečnou příležitost pro vodní sporty, jako je potápění a šnorchlování. Samotné město Bayahibe je malé a přátelské, plné barevných domů a příjemných restaurací, kde si můžete vychutnat skvělé místní speciality.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků Bayahibe je jeho blízkost k národnímu parku del Este. Tento nádherný park je domovem mnoha exotickým druhům ptáků, rostlin a zvířat. Turisté se mohou těšit na to, že budou mít možnost vidět obrovské hrady korálových útesů, podmořské jeskyně a krásné biologické rezervace, které jsou domovem mnoha vzácných druhů živočichů.

Pokud vás zajímá historie a kultura, Bayahibe nabízí několik možností prozkoumat bohaté dědictví Dominikánské republiky. Nedaleko se nachází ruiny Christopherových lodí, lákající turisty seznámit se s bohatou historií mořeplavby a objevování Nového světa. Navštivte také místní vesnice La Romana, kde vyrobené místní umění a řemeslné výrobky nebo se vydejte na výlet do města Santo Domingo, hlavního města Dominikánské republiky, které je plné historických památek a architektury.

Bayahibe je také výchozím bodem pro návštěvu blízkého ostrova Saona. Tento ostrov, který je součástí národního parku del Este, je známý svou nedotčenou přírodou, bílými plážemi a průzračným mořem. Se svými kokosovými palmy a barevnými tropickými rybami je Saona místem, kde si můžete užít opravdový ostrovní ráj.

Vzhledem k celoročně příjemnému a slunnému klimatu je Bayahibe vhodná destinace jak pro zimní, tak letní dovolenou. Během návštěvy si můžete užít teplé vody Karibského moře a prozkoumat místní krásy.

Bayahibe v Dominikánské republice je opravdu jedinečnou destinací pro dovolenou. S jeho krásnými plážemi, fantastickými vodními aktivitami a bohatou kulturou je to místo, které si návštěvníci zamilují. Ať už si zvolíte relaxaci na pláži, dobrodružství pod vodou nebo objevování místní historie, Bayahibe vám přinese nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Bayahibe


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Dominikánské republiky a Bayahibe:

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bayahibe?
- Bayahibe má po celý rok slunečné počasí a teploty kolem 25-30 °C. Nicméně nejlepší období je mezi prosincem a dubnem, kdy jsou teploty nejstálejší a pravděpodobnost deště je nižší.

2. Jak se dostanu do Bayahibe?
- Nejjednodušší způsob je letět na mezinárodní letiště v Punta Cana a odtud pokračovat cestou po silnici do Bayahibe, která je vzdálena asi 50 km. Další možností je letět na letiště La Romana, které je blíže k Bayahibe.

3. Jaké je hlavní turistické atrakce v Bayahibe?
- Největší atrakcí je národní park Cotubanamá, který nabízí krásné pláže, ostrůvky a úchvatné mořské dno pro potápění. Další populární aktivity zahrnují výlety na ostrov Saona, rybaření, potápění a výlety do blízkého přístavu Altos de Chavon.

4. Které pláže jsou v Bayahibe nejlepší?
- Mezi nejlepší pláže v Bayahibe patří pláž Dominicus, pláž Bayahibe a pláž Minitas. Tyto pláže jsou známé svou bělostnou pískovou pláží a průzračnou vodou.

5. Kde se dá v Bayahibe ubytovat?
- Bayahibe nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně luxusních all-inclusive resortů, butikových hotelů a levnějších možností pro cestovatele s menším rozpočtem. Doporučuje se rezervovat ubytování v předstihu, zejména v hlavní turistické sezóně.

6. Jaké jsou tradiční jídla v Dominikánské republice?
- Mezi tradiční jídla v Dominikánské republice patří bílá rýže, fazole, pečené kuře, pečené vepřové maso amořské plody. Oblíbené dezerty zahrnují tres leches (tresčuči) a mangový koláč s mlékem.

7. Jaká je místní měna v Dominikánské republice?
- Místní měnou je dominikánské peso (DOP). Většina hotelů, restaurací a obchodů přijímá také americké dolary. Nicméně doporučuje se vždy mít při sobě i místní měnu, zejména pokud si chcete koupit od místních obchodníků.

Tyto otázky a odpovědi slouží jako příklady a mohou být dále rozšířeny nebo upraveny v souladu s konkrétními informacemi o Dominikánské republice a Bayahibe.


Letenka Dominikánská republika Bayahibe


Bayahibe – Vstupní brána do tajů karibského ráje

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou karibského slunce, krystalově čistého moře a bílých pláží, Dominikánská republika je pro vás tím pravým místem. Jedním z nejkrásnějších měst, které tato země nabízí, je Bayahibe. Leží na východním pobřeží a je oblíbené mezi turisty z celého světa.

Jak se tam dostat?

Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak se dostat do Bayahibe je letadlem. Nejblíže je mezinárodní letiště Punta Cana, které se nachází asi hodinu jízdy od Bayahibe. Do Bayahibe lze také dorazit z letiště La Romana, které je vzdálené asi 20 minut cesty.

Co zde čeká turisty?

Bayahibe nabízí návštěvníkům vše, co by si mohli přát z tropické dovolené. Turisté zde mohou objevovat krásy karibského moře a pláží, ale také prozkoumat dechberoucí přírodní krásy národního parku Parque Nacional del Este. Kromě toho je zde možnost vyzkoušení různých vodních sportů, jako například šnorchlování, potápění, windsurfing nebo rybaření.

Dar tunelů

V této oblasti je také mnoho historických míst, které stojí za návštěvu. Například Dar tunelů, které sloužilo jako úkryt pro piráty v minulosti, je dnes známé pro jakousi obří katedrálu, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout.

Ubytování Bayahibe

Kde se ubytovat v Bayahibe? Nabídka ubytování je velmi široká. Od luxusních resortů po menší hotely. Cena závisí na kvalitě a vzdálenosti od pláže. Pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou na vlastní pěst, existuje mnoho bytů a domů, které je možné pronajmout, a to za velmi rozumnou cenu.

Bayahibe se stala jednou z nejžádanějších destinací v Dominikánské republice, proto se vyplatí si letenky rezervovat s předstihem. Pokud hledáte dokonalou dovolenou plnou slunce, moře a výletů, Bayahibe je pro vás to pravé místo. Ovšem pozor, zážitky a krása přírody vás mohou očarovat natolik, že se budete chtít vrátit znovu a znovu.


Ubytování Dominikánská republika Bayahibe


Dominikánská republika je destinací snů mnoha turistů z celého světa. A jedním z nejkrásnějších míst, které lze v této zemi navštívit, je kouzelná vesnice Bayahibe. Toto malebné letovisko se nachází na východním pobřeží země a nabízí návštěvníkům skvělé ubytování a nespočet krásných pláží.

Bayahibe je ideální destinací pro milovníky slunce, pláže a vodních sportů. Ubytování zde je dostupné ve formě luxusních resortů, vila nebo apartmánu. Bez ohledu na váš rozpočet a preference najdete zde určitě ideální možnost ubytování.

Luxusní resorty v Bayahibe jsou známé svým kvalitním servisem a pohostinností. Tyto hotely často nabízejí all-inclusive programy, aby si hosté nemuseli dělat starosti s jídlem a pitím. Kromě toho mají tyto hotely nejlepší vybavení a nekonečné bazény, aby si hosté mohli užívat nezapomenutelnou dovolenou.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí, jsou tu také krásné vily a apartmány k pronájmu. Tyto možnosti ubytování jsou dokonalou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí vychutnat dovolenou v klidu a pohodlí. Tyto vily a apartmány často nabízejí vlastní bazény, venkovní grily a krásnou zahradu, kde se hosté mohou relaxovat a odpočívat.

Bayahibe je také skvělým místem pro milovníky vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování. Pokud se vám líbí objevování podmořského světa, pak jsou zde pro vás k dispozici skvělé potápěčské centra. Tyto centra nabízejí kursy pro začátečníky i pokročilé potápěče, a tak si můžete vychutnat nádherné korálové útesy a pestrobarevný mořský život.

Pokud dáváte přednost aktivitám na pevnině, pak se můžete vydat na dobrodružnou projížďku terrainním vozidlem nebo se projít po ekologických stezkách v okolí vesnice. Na šesti kilometrech cesty můžete objevovat krásné přírodní zákoutí, jako jsou sladkovodní laguny, mangrovníky a útesy s malými přístavy.

Bayahibe je také výchozím bodem pro výlety na ostrůvky Saona a Catalina. Saona je malý ráj na zemi s bílými písčitými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Tento výlet vám umožní navštívit tuto nádhernou přírodní rezervaci a těšit se z relaxace na plážích, šnorchlování a koupání ve šnorchlovací oblasti.

Bayahibe je tedy dokonalým místem pro dovolenou v Dominikánské republice. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní resort nebo soukromé ubytování, tato vesnice vám poskytne vše, co potřebujete. Krásné pláže, modré moře a bohatá kultura se prolnou a nabídnou vám nezapomenutelné dojmy. Takže si zajistěte ubytování v Bayahibe a připravte se na relaxaci a dobrodružství na této nádherné destinaci v Dominikánské republice.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách