Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Šipan

Letenka Chorvatsko Šipan


Šipan, jedna z chorvatských perel v Jaderském moři, je největším ostrovem Elafitského souostroví. Tento malý a idylický ostrov se nachází nedaleko Dubrovníku a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a možnost úniku od každodenního shonu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se na ostrov dostat, je pomocí letenky do Chorvatska. Letiště Dubrovník je nejlépe přístupným letištěm v této oblasti a nabízí spojení s mnoha evropskými městy. Po příletu na letiště můžete snadno pokračovat na Šipan, a to buď trajektem, který je k dispozici několikrát denně, nebo pronájmem soukromého člunu.

Šipan je především znám svou přírodou a klidem. Na ostrově je mnoho malebných pláží, které lákají k relaxaci a koupání. Pokud rádi objevujete, můžete si pronajmout kolo a projet se po malebných cyklostezkách, které vedou okolo ostrova a jeho okolních vesnic.

Ostrov nabízí také bohatou historii a kulturu. Na jeho území najdete mnoho starobylých kostelů a kaplí, které jsou svědky minulosti a skvělé místo pro fotografování. Nezapomeňte navštívit také malou vesnici Suđurađ, která je hlavním přístavem ostrova. Zde se můžete projít malebnými uličkami a ochutnat místní kuchyni v jedné z příjemných restaurací.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Šipan ideálním místem pro pěší turistiku a potápění. Ostrov je obklopen korálovými útesy a podmořským světem plným života. Potápěči zde budou mít jedinečnou příležitost prozkoumat podmořské jeskyně, útesy a vraky lodí.

Večery na Šipanu jsou klidné, ale nikdy nejsou nudné. Během pobytu si můžete vychutnat romantickou večeři s výhledem na moře a zapít ji vynikajícím chorvatským vínem. Ve vesnicích si také můžete zakoupit místní rukodělné výrobky a suvenýry, které vám připomenou váš pobyt na tomto unikátním ostrově.

Pokud plánujete cestu do Chorvatska a hledáte skutečné místo na odpočinek a relaxaci, Šipan by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Letenka do Chorvatska a cesta na tento ostrov je skutečně zážitkem, který si budete pamatovat navždy. Nechte se unést jeho krásou a užijte si klidnou dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst v Jaderském moři.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šipan


1. Jak se dostat na Šipan z Chorvatska?
- Nejjednodušší způsob je cestovat trajektem z Dubrovníku nebo z přístavu v Gruzínsku.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Šipan?
- Na ostrově Šipan jsou několik pěkných pláží, jako například pláž Šunj, která je známá svým jemným pískem a klidnou atmosférou.

3. Co se dá na Šipanu dělat kromě plážování?
- Na ostrově Šipan si můžete užívat krásné procházky po přírodě, navštívit historické památky a kostely, vydat se na výlet lodí nebo si vychutnat místní kuchyni ve skvělých restauracích.

4. Kde se ubytovat na ostrově Šipan?
- Na Šipanu najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpopulárnější místa k pobytu jsou Sudurad a Luka Šipanska.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Šipanu?
- Nejlepší doba na návštěvu ostrova Šipan je od května do září, kdy je teplé počasí a moře je ideální koupání.

6. Jaké jsou typické speciality chorvatské kuchyně na Šipanu?
- Na Šipanu si můžete vychutnat místní speciality jako je černý chleba, sušené ryby a mořské plody, domácí sýry a víno.

7. Je nutné se před návštěvou Šipanu očkovat?
- Před návštěvou Šipanu není nutné se žádným specifickým očkováním.

8. Jaké jsou nejznámější atrakce na ostrově Šipan?
- Mezi nejznámější atrakce patří zřícenina paláce Skočibuha, kostel svatého Štěpána a krásné výhledy z vrcholu hory Velji vrh.

9. Co si vzít s sebou na výlet na Šipan?
- Doporučuje se vzít si s sebou plavky, opalovací krém, klobouk, obuv na procházky a dostatečné množství vody.

10. Existují na Šipanu obchody a bankomaty?
- Na ostrově Šipan najdete několik obchodů, restaurací a také bankomat v městečku Sudurad.


Dovolená Chorvatsko Šipan


Šipan je největší ostrov chorvatského souostroví Elafity, které se nachází na Jadranu. Tento malý ostrov je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou a tichou dovolenou v krásném prostředí.

Šipan je známý svou překrásnou přírodou a malebnými plážemi. Na ostrově se nachází několik malých městeček, jako je Suđurađ a Šipanska Luka, které lákají turisty svojí autenticitou a pohostinností. Můžete si užít procházky po úzkých uličkách, obdivovat historické kamenné domy a ochutnat místní speciality v malých restauracích.

Pláže na Šipanu jsou jedinečné a téměř nedotčené masovou turistikou. Najdete zde klidná a opuštěná místa, která jsou obklopena krásnou přírodou. Můžete si tak užít relaxaci na pláži bez velkého shonu a lidí kolem sebe. K dispozici jsou také možnosti vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování nebo windsurfing.

Pokud máte rádi turistiku, Šipan je také skvělým místem pro vás. Ostrov nabízí mnoho stezek a cest, které vedou do vnitrozemí a k výhledovým bodům. Můžete si prohlédnout olivové háje, vinice a nádhernou přírodu, kterou ostrov nabízí.

Pro milovníky historie a kultury je na Šipanu také mnoho zajímavých památek k prohlížení. Můžete navštívit starobylé kostely a kapličky, které jsou součástí bohatého dědictví ostrova. Nedaleko se nachází také pevnost Skočibuha, kterou si můžete prohlédnout a obdivovat nádherný výhled na okolní krajinu.

Šipan je také ideálním místem pro milovníky dobrého jídla. Ostrov je známý svou fantastickou gastronomií, která je založena na čerstvých rybách, mořských plodech a místních produktech. Můžete si vychutnat tradiční chorvatská jídla v místních restauracích nebo ochutnat místní vína v jedné z tamních vinných sklepů.

Pokud hledáte klidné a malebné místo pro dovolenou, Šipan je pro vás ideální volbou. Tento krásný ostrov nabízí všechno, co potřebujete pro relaxaci a odpočinek. Zde si můžete užít přírodu a pláže, poznávat místní kulturu a gastronomii a prozkoumávat historické památky. Přijeďte na Šipan a zažijte jedinečnou dovolenou v překrásném prostředí chorvatského Jaderského moře.


Ubytování Chorvatsko Šipan


Šipan, malebný ostrov nacházející se ve skupině Elafitských ostrovů v Jaderském moři, je dokonalým místem pro ty, kteří touží po klidném a relaxačním pobytu v Chorvatsku. Tento přírodní ráj je ideální pro milovníky plážového odpočinku, historie a gastronomie. A pokud hledáte ubytování na ostrově Šipan, určitě nebudete zklamaní.

Na ostrově Šipan najdete různé možnosti ubytování, které vyhovují jednotlivým preferencím a rozpočtům. Pro ty, kdo hledají luxusní a pohodlné ubytování, jsou zde k dispozici některé z nejkrásnějších hotelů a resortů v Chorvatsku. Tyto zařízení nabízejí prvotřídní služby, bazény, lázně a mnoho dalšího.

Pokud preferujete klidnější a intimnější atmosféru, Šipan také nabízí mnoho soukromých apartmánů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení jsou často v majetku místních obyvatel a nabízejí přátelskou atmosféru a osobní přístup. Apartmány jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a některé z nich dokonce mají výhled na moře.

Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, je možné si pronajmout tradiční chorvatské přímořské domečky, známé jako "kamene kuće". Tyto domečky mají typickou architekturu ostrovů Elafitské skupiny a poskytují jedinečný pocit soukromí a romantiky. Většina těchto domů je umístěna v malebných rybářských vesnicích, kde se můžete ponořit do místního života a ochutnat čerstvé mořské plody.

Kromě místního ubytování je také možné se rozhodnout pro ubytování na plachetnici. Existuje mnoho společností, které nabízejí pronájem plachetnic a yachtů, které vám umožní objevovat krásy chorvatského pobřeží a přespávat pod širým nebem. Tato alternativa je ideální pro dobrodružněji laděné cestovatele, kteří si chtějí užít flexibilitu a svobodu cestování.

Nezáleží na tom, kterou variantu ubytování na Šipanu si vyberete, toto malebné místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Po celém ostrově je mnoho krásných pláží, které nabízí skvělé možnosti koupání a slunění. Můžete se vydat na procházky po přírodě a objevit nekonečné olivové háje a vinice. Také se můžete projít po malebných horských cestách a navštívit historické památky, jako je kostel sv. Štěpána, který se nachází na kopci s nádherným výhledem na okolní krajinu.

A co se týče gastronomie, Šipan nabízí širokou škálu restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat lahodné chorvatské speciality, včetně čerstvých ryb a mořských plodů. Také si zde můžete vychutnat skvělá chorvatská vína a další místní lahůdky.

Celkově Šipan nabízí úžasné ubytování a nezapomenutelný pobyt v Chorvatsku. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, příjemné apartmány, tradiční domek nebo ubytování na plachetnici, Šipan je perfektní destinací. Přijďte objevit tento skrytý klenot v Jaderském moři a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Chorvatsko Šipan


Chorvatsko je známé svými krásnými ostrovy a přímořskými letovisky. Jedním z těchto ostrovů je Šipan, který se nachází v Jaderském moři. Jeho malebná příroda, historické památky a pohostinnost místních obyvatel lákají každý rok mnoho turistů.

Když se podíváme na počasí na Šipanu, můžeme očekávat teplé letní měsíce s velmi příjemnou teplotou. V červenci a srpnu dosahují denní teploty v průměru 30 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro relaxaci na pláži a vychutnávání slunečních paprsků. Noci jsou také příjemně teplé a teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia.

Pokud se naopak podíváme na zimní období, teploty na Šipanu bývají mírné a příjemné. Průměrné teploty se pohybují okolo 10 stupňů Celsia, což je stále dostatečně teplé na procházky po ostrově a poznávání jeho krás. Srpnem a srpnem může padat více deště, ale tyto deštivé dny často střídají sluneční období.

Pokud plánujete návštěvu Šipanu, nezapomeňte se připravit na sluneční záření a horké letní dny. Doporučuje se nosit lehké oblečení, sluneční brýle, klobouk a zároveň také krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci. Když se pak vypravíte na pláž, oceníte svěží vodu, která je čistá a příjemně teplá.

Jedním z kouzelných míst na ostrově Šipan je Elafitský oblouk, což je souostroví tvořené 13 ostrovy. Toto místo nabízí úchvatné výhledy na krásné pláže, malebné vesničky a historické zámky. Turisté zde mohou těžit z různých aktivit, jako je plachtění, potápění, rybaření a procházky na kole.

Kromě krásného počasí a nádherných pláží je Šipan také známý svou bohatou historií a kulturou. Na ostrově se nachází mnoho historických památek, jako je kostel svatého Stjepana, který byl postaven v 11. století, a renesanční palác Skočibuha. Šipan je také proslulý svou gastronomií, kterou tvoří čerstvé ryby, mořské plody a tradiční chorvatská jídla.

Když se zkrátka podíváme na počasí na ostrově Šipan, můžeme říci, že je ideálním místem pro dovolenou. Teplé letní dny a příjemné zimní období navozují příjemnou atmosféru pro procházky po ostrově, opalování na pláži a objevování jeho překrásné přírody. Pokud hledáte klidný a krásný ostrov v Chorvatsku, neváhejte navštívit Šipan.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách