Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Cres

Ubytování Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a úchvatným krajinným rájem. Mnoho turistů každoročně navštěvuje jeho oblíbená místa jako Dubrovník, Split a Hvar. Nicméně, pokud hledáte klidné a méně navštěvované místo, Cres by mohlo být tou správnou volbou.

Cres je největší ostrov v Chorvatsku a nachází se v Kvarnerském zálivu. Je to přibližně 66 km dlouhý ostrov s nádhernou horskou krajinou a zalesněnými oblastmi. Cres je známý svou překrásnou přírodou, krásnými plážemi a čistým mořem.

Pokud se rozhodnete navštívit Cres, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností pro ubytování. Během letní sezóny jsou k dispozici apartmány, hotely, kempy a penziony. Nejlepší volbou pro ubytování na ostrově Cres jsou apartmány, neboť vám umožní mít větší svobodu.

Apartmány v Cresu se nacházejí v okolí malebných vesnice nebo v blízkosti pláží. Většina z nich se skládá z ložnice, koupelny, kuchyně a obývacího pokoje. Apartmány jsou zařízeny a vybaveny všemi potřebami, které potřebujete pro pohodlný pobyt. Většina jich také má balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Pokud preferujete hotel, můžete zvolit jeden z několika hotelů v Cresu. Ty jsou k dispozici v hlavním městě Cresu nebo v blízkosti pláží. Většina hotelů nabízí standardní vybavení, jako jsou komfortní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci, televizí a minibarem. Většina z nich také nabízí různé aktivity a služby, jako jsou bazény, sauny, masáže, restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají více pobyt v přírodě, existují i kempy na ostrově Cres. Ty jsou obvykle umístěny v blízkosti pláží nebo v zalesněných a klidných oblastech. Kempy jsou vybaveny základními službami, jako jsou toalety a sprchy, a některé z nich nabízejí další zábavné aktivity, jako jsou tenisové kurty a sportovní hřiště.

Pokud jste na rozpočtu, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionu na ostrově Cres. Penziony jsou obvykle starší budovy s pobytovými prostory a sdílenými koupelnami. Ty jsou o něco levnější než hotely nebo apartmány, ale stále nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt.

Kdekoliv se rozhodnete zůstat, můžete si být jisti, že ubytování na ostrově Cres vám nabídne krásné a klidné místo pro vaši dovolenou v Chorvatsku. S ubytováním na Cresu se můžete těšit na krásné pláže, nádhernou přírodu a přátelské místní obyvatele. Užijte si své dovolené na ostrově Cres a odpočiňte si od každodenního stresu a shonu.


Počasí Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé nejen svou krásnou přírodou a krásnými plážemi, ale také svým překrásným počasím. Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou je ostrov Cres, který se nachází v Chorvatském Jadranu. Ostrov Cres je druhým největším chorvatským ostrovem a má rozlohu přes 400 km². Díky své poloze a středomořskému klimatu si zde návštěvníci mohou užívat příjemného počasí po celý rok.

Jaro a podzim na ostrově Cres jsou obdobím, kdy je počasí mírnější a teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto období je ideální pro procházky po přírodě a objevování krás ostrova. V těchto měsících je také méně turistů, takže si můžete užívat klidné pláže a oblíbené atrakce bez přílišného přeplnění.

Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci na ostrově Cres. Teploty dosahují až 30 °C a slunce svítí téměř nepřetržitě. Toto období je ideální pro opalování, koupání v krásném moři a vyzkoušení různých vodních sportů. Ovšem vzhledem k vyšší turistické sezóně bývají pláže více navštěvované a ubytování může být dražší. Nicméně i přes tento fakt je návštěva ostrova Cres v létě nezapomenutelným zážitkem.

Zima na ostrově Cres je mírná a teploty se pohybují okolo 10 °C. V tomto období je méně turistů, ale počasí je stále vhodné k procházkám a podnikání výletů po ostrově. Je to skvělá příležitost objevit místní kulturu, tradice a ochutnat místní speciality.

Na ostrově Cres je také častým jevem bora, což je silný vítr, který přináší chladné vzdušné hmoty. Bora je oblíbená mezi surfaři a dalšími vodními sportovci. Zimní měsíce jsou největrnější a tento vítr dodává ostrovu zvláštní atmosféru.

Před návštěvou ostrova Cres je vždy dobré zkontrolovat předpověď počasí a brát v úvahu případné větrné podmínky. V ostatních případech se zdejší počasí vždy ukáže od své nejlepší stránky a přispěje k vašemu pobytu na ostrově Cres jako k nezapomenutelnému zážitku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Cres


Dotazy a odpovědi o Chorvatsku, konkrétně o ostrově Cres, by mohly vypadat takto:

1. Jak se dostanu na ostrov Cres?
Ostrov Cres je přístupný trajektem, který jezdí z několika přístavů především ze severu Chorvatska, jako je Rijeka nebo Opatija. Můžete také dojet autem po silnici přes most na ostrov Krk a odtud se přes trajekt dostat na Cres.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres?
Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres je v létě, když je teplé a slunečné počasí, až do září. V tomto období je také možné si užívat plážování a koupání v moři. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zvolit červen či říjen, kdy je již méně turistů.

3. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází mnoho krásných pláží. Mezi nejznámější patří pláž Lubenice, pláž Zlatni Rat, pláž Mali bok či pláž Sv. Blaž.

4. Co mohu dělat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres můžete podnikat různé aktivity. Můžete si prozkoumat starobylá města, jako je Lubenice nebo Cres, navštívit Národní park Sjeverni Velebit, procházet se v přírodě či se vydat na výlet lodí a objevovat okolní ostrůvky.

5. Jaké jsou tradiční speciality na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se můžete těšit na různé tradiční speciality chorvatské kuchyně. Patří sem především čerstvé ryby a mořské plody, jehněčí maso, místní sýry a ovocné dezerty. Neměli byste také opomenout ochutnat místní víno.

6. Kde se dá ubytovat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres je k dispozici mnoho ubytovacích možností. Můžete si vybrat z různých hotelů, apartmánů, penzionů či kempů. Výběr záleží na vašem preferovaném typu ubytování a dostupnosti.

7. Jaké jsou nejzajímavější památky na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází několik zajímavých památek. Mezi nimi je Starý městský plášť, kostel sv. Máří Magdalény, zvonice sv. Izidora nebo hrad Beli.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity na ostrově Cres?
Ostrov Cres nabízí mnoho outdoorových aktivit. Můžete si zde udělat pěší túru, cykloturistiku, windsurfing, potápění či jízdu na kajaku.


Letenka Chorvatsko Cres


Letenka do Chorvatska - ostrov Cres

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro mnoho turistů z celého světa. Sýrářské pláže, křišťálově čisté moře a úchvatná příroda jsou jen některé z důvodů, proč se turisté rádi vrací do této krásné země. Pokud se při plánování vaší prázdnin rozhodnete navštívit Chorvatsko, nenechte si ujít návštěvu ostrova Cres.

Cres, nacházející se v Kvarnerském zálivu Jadranu, je největším ostrovem v Chorvatsku. Jeho malebné pevnosti, středověká města a starověké pastevectví se postarají o to, že si zde užijete dovolenou plnou dobrodružství a relaxace. Abychom vás více přiblížili tomuto zajímavému ostrovu, pojďme se podívat na způsoby, jak se dostat na ostrov Cres.

Dobrým způsobem, jak se dostat na ostrov Cres, je letecky. Existuje několik možností, jak se k tomuto ostrovu dostat letecky. Nejpraktičtější cesta je letět přímo na letiště Rijeka, které se nachází v blízkosti ostrova Cres. Můžete si rezervovat letenku z mnoha evropských destinací do Rijeky a pak pokračovat ve vaší cestě vlakem nebo trajektem na ostrov Cres. Tímto způsobem můžete snadno plánovat a přizpůsobit si svůj itinerář.

Další možností je letět na mezinárodní letiště v Pule nebo Záhřebu, a odtud pokračovat na Cres. I když to může vyžadovat trochu delší cestu, můžete si užít krásný výhled na chorvatskou krajinu během cesty na trajektu nebo autem.

Jakmile se dostanete na ostrov Cres, připravte se na objevování jeho krás a rarit. Město Cres, které je hlavním městem ostrova, vás okouzlí svou středověkou architekturou a úzkými uličkami. Zde si můžete prohlédnout historické památky, jako je kostel svatého Marka a benátská pevnost.

Pro milovníky přírody je místem, které nelze vynechat, Národní park Severni Velebit. Nachází se na severu ostrova a je domovem různých druhů rostlin a zvířat. Zde můžete provozovat různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole, horolezectví a prohlídka jeskyní.

Pokud si chcete užít pláže a moře, ostrov Cres má mnoho nádherných míst, které vás zaujmou. Komořská pláž, která se nachází na jižní straně ostrova, je oblíbeným místem pro milovníky vodních sportů a opalování. Pláže Lubenice a Valun jsou také krásnými a tichými místy, které stojí za návštěvu.

Vychutnejte si kulinářské speciality ostrova, jako je jehněčí pečeně a ořechový dort, který jsou oblíbené pokrmy. Vyzkoušejte také některé tradiční plody moře, jako je černý rizoto a brudet.

Letecká linka do Chorvatska na ostrov Cres je skvělou volbou, pokud hledáte dovolenou plnou zážitků, relaxace a krásné přírody. Tento ostrov nabízí nespočet aktivit a výletů, které oceníte. Ať už se rozhodnete pro objevování historických památek, procházku přírodou nebo plážování na místních plážích, ostrov Cres vám zaručeně nabídne nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Cres


Chorvatsko je populární cíl pro letní dovolenou, a jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů této země je Cres. Nachází se v severní části Jaderského moře a je druhým největším ostrovem v Chorvatsku.

Cres je přírodní ráj s úchvatnými plážemi, nádhernou přírodou a bohatou historií. Jeho pobřežní linie je lemována krásnými skalnatými útesy a malebnými zátokami, což poskytuje ideální místo pro milovníky klidu a relaxace. Pláže na ostrově Cres jsou známé svou čistotou a azurovou vodou. Oblast je vhodná pro potápění, šnorchlování, plavání a různé vodní sporty.

Kromě krásných pláží nabízí Cres také skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete se projít po malebných vesničkách, jako je například Lubenice, která je jedním z nejmalebnějších míst ostrova. Zde se můžete projít úzkými uličkami ze středověku a obdivovat malebné panoráma Jaderského moře.

Cres má také bohatou historii, která sahá až do období starověkého Říma. Ve městě Osor, které sloužilo jako důležitý přístav v minulosti, můžete vidět starověké památky, jako je například katedrála svatého Stosie a byzantské a románské kostely.

Pokud jde o ubytování, Cres nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo kempy. Díky své oblíbenosti mezi turisty je na ostrově též možné najít spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat chorvatskou kuchyni.

Dovolená na ostrově Cres je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, v kombinaci s krásnou přírodou a historií. Místní obyvatelé jsou milí a ochotní a rádi vám ukážou krásy tohoto kouzelného ostrova.

Pokud hledáte letní dovolenou v Chorvatsku, která nabídne něco nevšedního, ostrov Cres je bezpochyby skvělou volbou. Kombinace krásných pláží, malebné přírody a fascinující historie jsou jistým zárukou nezapomenutelného pobytu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách