Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Kichu Lhakhang

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Kichu Lhakhang


1. Co je Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je jedním z nejstarších a nejdůležitějších buddhistických chrámů v Bhútánu. Nachází se ve vesnici Paro a slouží jako důležité duchovní a náboženské centrum.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je otevřený pro veřejnost od rána do večera. Přesné otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na denním svatém rituálu a sezóně. Doporučuje se předem zkontrolovat aktuální otevírací dobu.

3. Jak se dostanu do Kichu Lhakhang?
Lze se dostat do Kichu Lhakhang pěšky nebo autem. Je to asi 10 minut jízdy od města Paro. Pokud se jedná o pěší cestu, trvá to asi 30-40 minut od hlavního města.

4. Jsou vstupné poplatky na Kichu Lhakhang?
Ano, na Kichu Lhakhang je vstupné. Poplatek slouží k zachování a údržbě chrámu. Vstupné se liší pro občany Bhútánu a turisty. Doporučuje se vždy mít hotovost na vstupné.

5. Můžu fotografovat uvnitř Kichu Lhakhang?
Fotografování uvnitř Kichu Lhakhangu není obvykle povoleno. Je důležité respektovat místní zvyklosti a dodržovat pravidla týkající se fotografování.

6. Existuje nějaký omezený přístup pro cizince na Kichu Lhakhang?
Obecně neexistují žádná omezení pro cizince týkající se přístupu na Kichu Lhakhang. Je však důležité dodržovat etiketu, úctu k místnímu náboženství a tradicím.

7. Jakou roli hraje Kichu Lhakhang v bhútánské kultuře?
Kichu Lhakhang je považován za důležité duchovní centrum a symbol bhútánského národního dědictví. Hraje klíčovou roli při uchovávání a šíření buddhistické tradice v zemi.

8. Jakou historii má Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang byl postaven v 7. století králem Songstenem Gampo jako součást svého projektu šíření buddhismu v Bhútánu. Tento chrám je jedním z nejstarších v zemi a je považován za posvátné místo.

9. Existuje nějaký svátek nebo událost spojená s Kichu Lhakhang?
Ano, ve dnech 9. a 10. měsíce bhútánského lunárního kalendáře se v Kichu Lhakhangu koná významný festival nazývaný "Kichu Drubchen". Během této události se konají náboženské obřady, tance a modlitby.

10. Co mohu očekávat při návštěvě Kichu Lhakhang?
Při návštěvě Kichu Lhakhang se můžete těšit na nádhernou architekturu, klidnou a duchovní atmosféru a možnost prozkoumat kus bhútánské historie a náboženství. Můžete se také zúčastnit některých náboženských obřadů a získat hlubší porozumění bhútánské kultuře.


Dovolená Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán je zemí plnou překrásných himálajských hor, malebných vesnic a kulturně bohatých míst. Jedním z takových míst je Kichu Lhakhang, historický chrám nacházející se v západním Bhútánu. Tento chrám je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v této oblasti a je zároveň jedním z nejpopulárnějších cílů turistů.

Kichu Lhakhang byl postaven ve 7. století buddhistickým králem Songstenem Gampo. Legenda praví, že král, přesvědčen o síle buddhismu, rozhodl postavit chrám na místě, kde se nacházejí dvě důležité chrámové svatyně. První z nich byla Rokum Lhakhang v Lhasá, Tibetské autonomní oblasti, a druhá byla Jokhang v Lhasá, hlavním městě Tibetu.

Chrám Kichu Lhakhang je dvoupodlažní stavba se dvěma hlavními svatyněmi. První svatyně je zasvěcena buddhistickému bódhisattvovi Chänrézimu a druhá svatyně je zasvěcena buddhistickému učiteli Jowo Atíšovi. Chrám je bohatě zdobený a vyznačuje se tradičním bhútánským uměním a architekturou.

Kichu Lhakhang je místem duchovního významu pro mnoho Bhúťánců. Mezi hlavní rituály, které se zde konají, patří procházka okolo chrámu ve směru hodinových ručiček, aby se dosáhlo duchovního osvícení. Věří se, že toto místo je posvátné a že zde probíhají zázraky.

Pro turisty je návštěva Kichu Lhakhang skutečným dobrodružstvím. Mnoho cestovatelů se sem vydává, aby si užilo krásný výhled na okolní himálajské hory a zároveň prozkoumalo hluboké náboženské a kulturní dědictví Bhútánu. Kromě toho mohou turisté obdivovat tradiční architekturu a umění, které se v chrámu nacházejí.

Chrámový komplex je také obklopen nádhernou zahradou plnou květin a stromů. Procházka tímto přírodním rájem je jedinečným zážitkem a nabízí turistům relaxaci a klid. Kromě toho je Kichu Lhakhang výchozím bodem pro mnoho treků a turistických tras v této oblasti.

Pokud plánujete navštívit Bhútán, návštěva Kichu Lhakhang by se neměla minout. Tato svatyně nabízí jedinečný pohled na místní kulturu a tradice a je důležitým místem pro duchovní růst. Je to místo, kde můžete zažít Bhútán v celé jeho kráse.


Letenka Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán je malebná, horská země ležící v jihovýchodní Asii. Je známá svými úchvatnými krajinami, bohatou kulturou a hluboce zakotveným buddhistickým dědictvím. Mezi nejvýznamnější místa, která stojí za návštěvu, patří Kichu Lhakhang, jedna z nejstarších a nejposvátnějších buddhistických chrámů v zemi.

Kichu Lhakhang se nachází v údolí Paro, které je domovem nejen tohoto chrámu, ale také slavného kláštera Taktshang. Kichu Lhakhang, který byl postaven v 7. století, je považován za jeden ze dvou nejdůležitějších chrámů v Bhútánu. Jeho vznik je připisován buddhistickému králi Songtmu Gampoovi, který je uznáván za zakladatele státu.

Samotný chrám Kichu Lhakhang se nachází na nádherném místě, obklopeném zelenými poli, kopci a horskými vrcholky. Východní část chrámu je spojena s legendou o zlaté ploše, kterou zde prý postavil král Songtmo Gampo. Tato legenda dodává chrámu ještě větší posvátnost a přitahuje mnoho poutníků z celého Bhútánu i zahraničí.

Kichu Lhakhang je známý také díky svým důležitým relikviím, které jsou umístěny uvnitř. Uvnitř chrámu můžete spatřit sochy buddhů, bohů a dalších duchovních symbolů. Tento chrám je také důležitým duchovním centrem a mnoho buddhistů sem přichází hledat klid a meditovat.

Pro návštěvníky Kichu Lhakhang je přístupná také zahrada, která obklopuje chrám. Tato zahrada je plná kvetoucích stromů, zelených trávníků a vodních prvků. Poskytuje ideální místo na odpočinek a ticho pro ty, kteří touží po relaxaci a harmonii v krásném prostředí.

Při návštěvě Kichu Lhakhang se můžete setkat s místními obyvateli, kteří jsou velmi přívětiví a ochotní sdílet svou kulturu a příběhy. Jejich laskavost a pohostinnost dodávají návštěvníkům příjemný pocit vítání a dávají pocítit, že Kichu Lhakhang je opravdu posvátné místo.

Pro vstup na území Bhútánu je vyžadováno vízum. Můžete si vyřídit letenku až do hlavního města Thimphu a odtud si zorganizovat dopravu do Paro, kde se Kichu Lhakhang nachází. Během tohoto putování si můžete vychutnat úžasné výhledy na okolní krajinu a poznat bohatou kulturu Bhútánu.

Bhútán je jednou z těch destinací, která nabízí exotickou atmosféru, přírodu a duchovní prožitky. Kichu Lhakhang, se svou historií, posvátností a překrásným prostředím, je rozhodně jedním z míst, která byste při návštěvě Bhútánu neměli vynechat.


Počasí Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán, známý také jako Království Bhútán, je krásná země nacházející se v jižní Asii. Leží ve východní části Himálaje, mezi Čínou (na severu) a Indií (na východě, jihozápadě a západě). Bhútán je známý svým bohatým kulturním dědictvím a je domovem mnoha posvátných chrámů a klášterů.

Jedním z nejsvětějších míst Bhútánu je Kichu Lhakhang. Tento starobylý buddhistický chrám se nachází v zázračném údolí Paro, které je obklopeno malebnou horskou krajinou. Kichu Lhakhang je považován za jedno z nejvýznamnějších posvátných míst Bhútánu a je místem poutního putování pro mnoho buddhistických věřících.

Pokud jde o počasí v Bhútánu a obzvláště v Kichu Lhakhang, je důležité si uvědomit, že tato země se nachází ve vysokohorské oblasti s různorodým terénem. To znamená, že počasí může být velmi proměnlivé a může se výrazně lišit v závislosti na ročním období a nadmořské výšce.

V létě v Bhútánu (od června do srpna) je počasí obvykle teplé a deštivé. Teploty se pohybují mezi 20-30 °C, ale často se může stát, že prší. To je kvůli monzunovému období, kdy přicházejí silné deště z Indického oceánu. Kvůli těmto dešťům mohou cesty být někdy obtížně průjezdné, což by mohlo ovlivnit i návštěvu Kichu Lhakhang.

Jesen (září až listopad) a jaro (březen až květen) jsou obdobím, kdy je počasí v Bhútánu mnohem příjemnější. Teploty jsou mírné, přibližně 15-25 °C, a je méně pravděpodobné, že by pršelo. Tyto měsíce jsou ideální pro poutníky a turisty, kteří chtějí navštívit Kichu Lhakhang a další památky v Bhútánu.

V zimě (prosinec až únor) mohou být teploty v Bhútánu velmi chladné. Vysokohorské oblasti mohou být pokryty sněhem a teploty se mohou pohybovat kolem nuly až 10 °C. Vzhledem k nimu hrozí, že cesty budou zaváté a některé oblasti mohou být nedostupné. Nicméně, i přes tuto výzvu, zimní období může nabídnout nádherné výhledy na horské vrcholky a roztomilé sněhové krajinky.

Pokud se chystáte na návštěvu Kichu Lhakhang v Bhútánu, je důležité sledovat vývoj počasí a zohlednit sezónní vlivy. V létě se připravte na dešťové průtrže a dobrejte se o nepočasí, jelikož prudkým dešťům se může stát, že bude obtížné navštívit některá místa. V ostatních obdobích je vhodné se vybavit teplejším oblečením, protože teploty mohou být chladnější. V zimě buďte připraveni na sněhové podmínky a možnou neprůjezdnost některých cest.

I přes proměnlivé počasí je navštěva Kichu Lhakhang v Bhútánu určitě zážitek, který stojí za to. Tento posvátný chrám nabízí úžasné historické a náboženské bohatství, doplněné neuvěřitelnými výhledy na okolní krajinu. Ať už se rozhodnete navštívit Bhútán v jakémkoli ročním období, pamatujte na to, že počasí je jen jedním z faktorů, který může ovlivnit vaše zážitky, a že krása Bhútánu je vždy přítomná.


Ubytování Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán je malebná země nestled in breathtaking přírodní krásy a bohatá na kulturu a historii. Jedním z nejvýznamnějších a nejstarších buddhistických chrámů v zemi je Kichu Lhakhang. Tento svatý chrám je umístěn v blízkosti hlavního města Paro a je oblíbeným cílem návštěvníků ze všech koutů světa.

Kichu Lhakhang je jedním z nejdůležitějších duchovních center v Bhútánu. Byl postaven před více než 1 300 lety a je jedním ze dvou chrámů na území země (druhý je Jambay Lhakhang), které postavil buddhistický mnich a učitel Svatý Rinchen Zangpo ve snaze šířit buddhismus v této oblasti. Navštívit Kichu Lhakhang je pro cestovatele zážitek, který nepřehlédnou.

Samotný chrám je umístěn v malé vesnici Lhakhang Karpo, která je obklopena nádhernou přírodou a horami. Při příchodu do chrámu ucítíte klid a mír, které jsou tak typické pro bhútánskou atmosféru. Budova je postavena ve starobylém architektonickém stylu s typickou masivní dřevěnou konstrukcí a ručně malovanými zdmi. Návštěvníci mají příležitost obdivovat nádherné umělecké dílo buddhistického umění, jako jsou ručně tkané koberce, sochy a obrazy bohů a bohyní.

Chrámový komplex sestává ze tří hlavních budov, které jsou spojené krásnou zahradou. Jeden z nejvýznamnějších prvků je Jowo Lhakhang, chrám, který zdobí umělecky vyřezávané dřevěné sloupy a strop. Další zajímavou částí je Kangyur, sbírka posvátných buddhistických textů, které jsou udržovány v chrámové knihovně.

Kichu Lhakhang není jen duchovním místem, ale také poskytuje ubytování pro návštěvníky. Vedle chrámu je postavený malý klášter, který nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje pro hosty. Ubytování je poskytováno v tradičních bhútánských domcích, které jsou zařízeny jednoduše, ale útulně. Cestovatelé si mohou užít atmosféru místní vesnice a pozorovat místní obyvatele při jejich každodenním životě.

Kromě ubytování nabízí klášter také kurzy meditace, jógy a buddhistické filozofie, které jsou vedeny zkušenými učiteli. Tato nabídka přitahuje nejen duchovně hledající, ale také ty, kteří se zajímají o bhútánskou kulturu a tradice.

Návštěva Kichu Lhakhang a ubytování v klášteře je nádherným způsobem jak se ponořit do bhútánského života a kultury. Během vašeho pobytu si můžete prohlédnout další okolní chrámy, vydat se na trek v horách nebo jednoduše se ponořit do ticha a klidu, který chrám a jeho okolí nabízí.

Bhútán je jedinečnou destinací, která vás ohromí svou přírodou a poskytne vám možnost poznat hluboké duchovní a historické tradice. Ubytování v Kichu Lhakhang vám umožní prožít tu pravou atmosféru této země a navázat kontakt s místními obyvateli. Ať už jste nábožensky založení nebo jen toužíte po unikátním zážitku, Kichu Lhakhang je bezpochyby jedním z nejlepších míst k ubytování v Bhútánu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách