Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Česko Telč

Dovolená Česko Telč


Telč je nádherné město plné historických památek a přírodních krás. Pokud hledáte pro svou dovolenou destinaci v Česku, která nabízí obojí, doporučujeme právě Telč.

Historické památky

Jedním z nejvýznamnějších památek Telče je náměstí Zachariáše z Hradce, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Náměstí je obklopeno barokními domy a kašnou a je ideálním místem pro odpočinek a procházku.

V Telči se nachází také zámek, který byl postaven v 16. století. Dnes se zde nachází muzeum s expozicí věnovanou historii města a regionu.

Kromě toho si můžete prohlédnout i kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde najdete řadu uměleckých děl, a také působivou městskou bránu, která se nachází v západní části města.

Přírodní krásy

Telč se nachází v krásné jihozápadní části Česka, kde se nachází celá řada přírodních krás. K nejvýznamnějším patří Jindřichohradecké rybníky, které tvoří řadu malých a středních vodních nádrží. Je zde ideální místo pro rybáře a pro vodní sporty.

Také stojí za zmínku blízká přírodní rezervace Růžová hora, která je proslulá unikátní květenou. Kromě botanického výzkumu můžete také absolvovat různé výlety a turistické trasy.

Čím se živit v Telči?

V Telči najdete celou řadu restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni, ale i mezinárodní speciality. Oblíbené jsou také místní řemeslné trhy, na kterých najdete mnoho potravinářských výrobků a suvenýrů.

Kde se ubytovat?

V Telči najdete celou řadu ubytovacích zařízení pro každou peněženku. K dispozici jsou kempy, apartmány, penziony i hotely.

Celkově lze říci, že Telč je ideální destinací pro dovolenou v Česku. Zde najdete historické památky a přírodní krásy a určitě si zde užijete i gastronomické zážitky. Doporučujeme Telč jako destinaci pro rodinnou dovolenou nebo romantický výlet pro pár.


Ubytování Česko Telč


Jižní Čechy jsou neuvěřitelně krásné a nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za to navštívit. Jedním z nejpopulárnějších měst v této oblasti je Telč, historické město, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Pokud sem zamíříte na víkendový výlet či delší dovolenou, je jasné, že budete potřebovat kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na několik tipů, jakým způsobem zajistit si ubytování v Telči.

Většina turistů si vybírá ubytování ve městě, v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Budete-li mít podobnou představu, potom začněte hledat ubytování na webu. Existuje řada portálů, na kterých lze najít ubytování v mnoha různých cenových kategoriích. Ať už se jedná o hotely, penziony, apartmány či soukromé pokoje, většina z nich nabízí všechny potřebné pohodlí pro příjemný pobyt.

Další možností, jak sehnat levné ubytování, je pronajmout si chatu nebo chalupu v okolní krajině. Tyto typy objektů nabízejí mnoho výhod, jako například klidné a tiché prostředí, soukromí a možnost stravování vlastními silami. Navíc, pokud se chystáte do Telče větší skupinou, pronajímání chalupy je zpravidla cenově výhodnější než hledání více pokojů ve stejném hotelu.

V neposlední řadě, pokud chcete zažít Telč z jiné perspektivy, můžete zkusit kempování. K dispozici jsou kempy v okolí města, ale musíte počítat s tím, že tento styl ubytování vyžaduje určitou míru zázemí, jako například stan, spacák apod. Florenc Travelpark už je právě v Telči a nabízí ubytování v karavanech.

V Telči a jeho okolí je toho mnoho, co stojí za vidění a objevení. O to více, pokud budete mít možnost strávit tam několik dní a zvyšit tak svou šanci podívat se na co největší množství památek a přírodních krás v okolí města. Při výběru vhodného ubytování proto nezapomeňte zohlednit své představy o tom, jak chcete Telč zažít. Pokud omezujete hledání ubytování pouze na běžné hotely, zřejmě si mnoho důležitých zážitků a zážitků ušetříte. V každém případě, že hledáte ubytování v Telči, máte na výběr z velkého množství možností. Stačí hledat a dobře zvažovat, aby Vaše dovolená v Jižních Čechách se stala nezapomenutelnou.


Letenka Česko Telč


Letenka Česko-Telč: Objevte kouzlo tohoto historického města

Česko, země bohatá na historii a krásné památky, láká každý rok miliony turistů. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste si na své cestě po této zemi neměli nechat ujít, je malebné město Telč. A nejlepší způsob, jak se tam dostat, je zakoupit letenku Česko-Telč.

Telč, které se nachází na jihozápadě České republiky, přitahuje turisty svými historickými budovami z doby renesance. Jeho malebné náměstí je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a láká návštěvníky z celého světa.

Zakoupením letenky Česko-Telč si ulehčíte dlouhé hodiny strávené cestováním po silnicích. Pohodlně si sednete na palubu letadla a za chvíli jste na místě. Přistání je plánováno na letišti nedaleko Telče, a tak nebudete muset trávit další čas na přesun ze vzdálených letišť do města.

Když se ocitnete v Telči, zcela určitě si oblíbíte jeho starobylé centrum. Město je známé svými půvabnými náměstími a krásnými domy s hrázděnými fasádami. Nejvýznamnější památkou je zde telčský zámek, který je hlavní atrakcí pro turisty. Zámek je postavený ve stylu renesance a jeho vnější i vnitřní prostory jsou velmi dobře zachovalé. Navštívíte-li ho, budete mít možnost obdivovat výstavní sály, galerie a nádherné zahrady. A samozřejmě nesmíte zapomenout na prohlídku slavné Sloupového slavoluku na náměstí Zachariáše z Hradce.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a krásná jezera, je Telč ideálním výchozím místem. V blízkosti města se nachází jezero Štěpánov, které nabízí možnosti koupání, rybaření a různé vodní sporty. Kromě toho je Telč obklopené malebnou krajinou, která je skvělá pro procházky, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity.

Při návštěvě Telče si také vychutnejte místní kuchyni a ochutnejte některá z tradičních českých jídel. Určitě si nedopřejte výbornou českou klobásu, trdelník, bramborové knedlíky nebo tradiční štrúdl. Restaurace a kavárny v Telči nabízejí bohatý výběr místních specialit.

Pokud chcete zažít úžasné dobrodružství a prozkoumat některá nejkrásnější místa České republiky, pak je Telč bezpochyby město, které byste neměli vynechat. Zakupte si letenku Česko-Telč a připravte se na nezapomenutelný výlet, který vás zavede zpět do minulosti a zároveň vás okouzlí svou krásou a atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Telč


Omlouvám se, ale nemohu poskytnout aktualizované informace o nejčastějších dotazech a odpovědích týkajících se Česka, Telče. Doporučuji vám kontaktovat místní turistickou informační kancelář nebo provozovatele služeb v této oblasti pro nejaktuálnější informace.


Počasí Česko Telč


Telč je malebné historické město v Jihočeském kraji v České republice. Leží v okrese Jihlava a je známé svým zachovalým historickým jádrem, které je od roku 1992 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je oblíbenou turistickou destinací díky svým malebným uličkám, renesančním domům a známému náměstí Zachariáše z Hradce, které je jedním z nejkrásnějších ve střední Evropě.

Co se týče počasí v Telči, tak je ovlivněno kontinentálním podnebím. Vládne zde teplé a mírně vlhké klima s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v letech se pohybuje kolem 10 °C. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou okolo 25 °C, zatímco nejchladnějším měsícem je leden se průměrnou teplotou kolem -2 °C.

Srážky jsou v Telči rovnoměrně rozloženy po celý rok, s větším množstvím srážek v letních měsících. Ročně zde spadne průměrně kolem 650 mm srážek. Nejvíce srážek se očekává v červnu a červenci, zatímco nejméně srážek padá v únoru a březnu.

Pokud plánujete návštěvu Telče, doporučuje se si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv pro změnlivé počasí. V letních měsících se můžete těšit na teplo a slunečné dny, ale je také možné, že napadne i nějaký ten liják. V zimních měsících je vhodné se obléknout v teplejších vrstvách a mít připravené bundy a čepice.

Celkově vzato, počasí v Telči je středoevropské a rozmanité. Bez ohledu na roční období je město stále krásné a láká turisty z celého světa. Navštívte Telč a zažijte jeho jedinečnou atmosféru a bohatou historii v jakémkoli počasí!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách